Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    Sziasztok! Február 4-e végeztével én is túlestem életem első síelésén, gondoltam leírom ide az egész sztorit, hátha lesz aki végigolvassa ;)
    Felszerelés: én csak sapkával rendelkeztem, ezért a többi mind kölcsön vagy bérelt cucc volt. A ruházatot egy frankó kis kölcsönoverál jelentette, ami egyszer sem ázott át szerencsére. Sílécet és sícipőt két különböző ismerősöm adott. A probléma ott kezdődött, hogy a léc kötésébe, nem fért bele sehogysem a cipő, és mindez indulás előtt egy nappal, szombat délután derült ki. Szerencsére találtak nekem a bakancshoz egy sílécet. Egy régi Fischer RC4 volt még fehér színű, kb 180 centi (én 183 vagyok). Először féltem, hogy ekkora léccel nem tudok majd síelni, de szerencsére nem így lett. Síszemüveget és botot béreltem, öszvissz 4k volt egy hétre. A lilás lencse nekem tetszett, a botot viszont alig használtam.
    Szállás, pályák, árak: Ez egy iskola által szervezett nemzetközi sítábor volt, a visegrádi 4ek országaival. Egy alapítvány is támogatta, így szerintem nem volt olyan drága a többihez képest. A tábor Mala Lucivnában, Szlovákiában került megrendezésre. Ez Donovalytól kb olyan 45km-re van, nemtudom milyen irányban :)) Azért itt, mert meg tudtak egyezni a szállodával, h a tábor résztvevőit ne szolgálják ki alkohollal... A szobák teljesen korrektek, tiszták voltak. 6 ágyas, de volt fürdő előszoba és két különálló szoba 3-3 ággyal. Árak: a szállás, napi 3x étkezés és síbérlet került 3500 koronába, +7500 ft volt az útiköltség. A legnagyobb hátrány az volt, hogy a nagy semmiben voltunk, település 8km-re, bolt 0 :( Néhány a szálloda árai közül: Bounty 15sk, ásványvíz 12sk Üdítő (kóla, fanta stb) 25sk/ 2deci, 1 üveg bor (literes, nagyon finom) 160sk, 2 literes kóla v fanta 140sk :( .Pályák: Talán ha 4 km-nyi pálya volt. 2db kék, 2db piros (bár ebből egyet nem is láttam) egy db fekete(inkább a hossza, mint meredeksége v nehézsége miatt kapta a minősítést - ezt nekem is úgy mondták). Felvonók: a fekete pályára 2 személyes felvonó vitt fel, a többi tányéros.
    Saját tapasztalatok: Miután megismerkedtem az alapokkal, amiket a kék pálya alján sajátítottam el egy kisebb felvonóval felmentünk a kék pálya feléig. Először nagyon megijedtem a sebességtől, kanyarodni sem mertem, hóekében jöttem le egyenesen. Még első nap felmentem a kék pálya tetejére, de lefele maradt a hóeke. Elég keveset estem, nagyot pedig nemigazán, hóekében pedig képtelen voltam kanyarodni ;) . Második nap már kicsit gyorsabban tudtam lejönni, próbálgattam kanyarodni párhuzamos léccel, bár ha felgyorsultam akkor nem mertem, szal maradt a hóeke :P . 2ik nap délután már viszonylag jónak éreztem magam, belejöttem a párhuzamos léccel valókanyarodásba, viszonylag gyorsan tudtam jönni, kék pályán már nem is estem. 3ik nap felmetnünk a piros pályára. Ez kezdetben nem túl meredek, de kb a negyedénél beindult, sok nagyobb bucka volt rajta, a legvégén pedig egy nagyon meredek domb, bár ha elmentünk kicsit balra, egy völgyes részen könnyebben is le tudtunk jönni (most biztosan tudjátok mien volt :P ). Itt viszont rengeteget estem, kb 10et is mire le tudtam jönni, picit el is ment a kedvem. Ezért másnap egész nap mentem a kékpályán, nem is pihentem semmit. Utolsó nap visszamentünk a piros-ra, és jópárszor le tudtam jöni esés nélkül. Lefele nem a felvonót választottam, úgy döntöttem megpróbálom a fekete pályát. Nagy élmény volt, szép hosszú pálya, picit jeges, de sikerült egy eséssel megúsznom :P , és szerencsére az sem volt nagy.
    Összességében nagyon megtettszett, szeretnék évente többször is eljutni, sajnos ez legközelebb majd csak december lesz :O
    Nyáron (azt mondták ilyenkor olcsóbban kapom meg) szeretnék hozzájutni pár felszereléshez is(nadrág, kabát, szemüveg és talán egy síléc - ez mindenképp zöld, ha tudtok, ajánlanátok ilyet egy kezdőnek?).
    köszönöm annak aki végigolvassa :R :))

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák