Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rATdrAgOn

    senior tag

    válasz Antonio #41 üzenetére

    Hmmm... tapasztalataim alapjan a regi Alfaknal is foleg csak elektromos nyugok voltak a jellemzoek. :)
    Akkor is BOSCH volt bennuk szinte minden :)
    Motorjaik akkor is jok voltak, igazabol ami problema volt regen az Alfakkal az az, hogy a kasztni es egyeb szerkezeti elemek nem huztak nagyon sokaig, ha az ember nem figyelt oda rajuk (foleg Alfa tulajoknal nem volt jellemzo az odafigyeles).
    Ugye a japanok mennek mig szet nem hullanak (ez eleg sokaig tart), olasz meg francia autonal TMK-zni _KELL_. Kulonben hirtelen, ''varatlanul'' (francokat, csak a tulaj nem veszi eszre, mert csak hajtja, de szarik ra) elhullik.

    A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

  • #16741888

    törölt tag

    válasz Antonio #41 üzenetére

    Leírtam már egy párszor de megteszem mégegyszer mert önhibádon kívül nyilván nem olvastad tehát:
    Volt nekünk(családomnak/szüleimnek) egy 97es FIAT BRAVANK. Megvettünk minden szép és jó, azért vettük mert mutterom odáig volt hogy milyen szép és desinges és hogy nem Suzuki meg olasz meg szuper. Szervízkönyv szerint egyszer cserélve volt a vezérműszíjfeszítő görgő gondoltuk nem kell még cserélni mert még volt vagy 15ezer km a lejárat dátumáig. Eggyik reggel megy mutterom dolgozni és az auto megáll az út közepén se előre se hátra, el lett vontatva a szerelőig mire ott kiderült hogy tönkrement ez a görgő/kerék (nem vagyok szerelő) és az egész szelepvezérlés elszállt. 350ropi SZIA. És a szerelő mivel haver nem kért munkadíjat szóval ez szimpla anyagár és abból is jutányos.
    Rendben túltettük megunkat ezen a shokkon meg a pénzen(nem mellékesen hitelre lett véve és ezért kellett kb. 1évet a pénz visszafizetésével késlekedni), utána elszállt egy gömbfej, önindító, (ezeket a kissebbeket nem írom le részletesen), első lámpa lett cserélve, a magnó tönkrement(így is lett eladva), kuplung.
    Eggyik este -szintén mutterom alatt- parkol be pesten és hatalmas recsegés a motorból de az autó megy tovább csak erős sikálás hallatszott, a szerelőhöz elvive egy fogaskerék tört le a váltóműből és az szépen esztergált ott benn mire az egész váltó kilyukadt az olaj rá a kuplungra amit mégegyszer ki kellett cserélni. Gyakorlatilag az egész első fele az autónak ki lett cserélva pedig ez az autó akkor 4-5éves volt. Pénzre lefordítva kb. 6-700rugó került bele még úgy is hogy bontott váltó rulez.
    meglehet hogy a magyarázatom nem teljesen pontos ez abból fakad hogy nem nagyon értek a motorhoz, viszont a kicserélt alkatrészek és a pénzösszegek egészen pontosak sajnos. Nos ez az eset óta nem szívelem én az olsz autókat és vagyok megelégedve a német Opel vectrával mert 3/4éve tökéletesen megy.:C

Új hozzászólás Aktív témák