Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jablocskov

    tag

    válasz [CS]Blade2 #76028 üzenetére

    Ez így teljesen hihetően hangzik, főleg Menczer szájából. Az európai politikusok nyilván mind teljesen hülyék, de mi szerencsére utat mutatunk nekik.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz [CS]Blade2 #76028 üzenetére

    Mi ez az ócska propaganda szöveg? Nyáron is gagyi volt a minket irigyel a világ duma. Ja, az európai politikusok nem tudnak semmiről a világon, a magyar vezírt hívják az okosságért. :D Persze. Melyik európai politikus hívta őket, a lengyel elvtársaik, fehéroroszok? :) Én az osztrák híreket néztem múlt héten, várják a Pfizer/Biontech szállítmányokat és az Oxford/Astrazeneca EU engedélyét, a kínai és orosz úgy látom fel sem merült.

    Ha a kínai, orosz, piréz vakcinák is zöld utat kapnak EU szinten (nem kiskapu tagállami szinten hogy a vezír az országos hivatalnak leszól fentről) akkor más lenne a leányzó fekvése. A jelenlegi információkkal és ún. "tájékoztatással" azért felmerülnek teljesen jogos kérdések. (miért mondott le a cégvezető, mi a helyzet a 3. fázissal, milyen a hatékonyság, 60 felettiek stb. oroszoknál a vezír megkapta már a saját hónapok óta kész cuccát stb. kérdések?) Van egy "rossz" szokásom, a Kossuth rádiós alákérdező interjúk és Lészáros Mőrinc lapjai helyett máshol tájékozódom, külföldiül. Amíg itt European Medicines Agency | (europa.eu) nem olvasok róla, hogy bevizsgálták a kínai oltásokat (több féle is van) és az oroszt, megfelelő a 1-2-3 fázis és egyebek, addig... egyelőre kettő jóváhagyott van, az Oxford/AstraZeneca lehet a harmadik.

    Olvastam a Reuters oldalán UAE 100K fő és pár másik ország már kezdett oltani a Sinopharm oltással, és a szerbekhez megjött az első nagy tétel. Viszont. Magyarország EU tagállam, és tegyük fel a gondolat kedvéért lenne EU oltáskönyv (valamelyik német miniszter már ötletelt, hogy az átesettek és oltottak számára lazítani lehetne a korlátozásokat), csak a kínait még nem fogadják el, akkor én inkább várok. Ha a kínaival a horvát helyett csak a szerb tengerpartra utazhatnék. :) Mivel egyébként is hátul vagyok a sorban, addigra pedig remélhetőleg válogathatok Pfizer/Biontech, Oxford/Astrazeneca, Moderna közül)

    Vagy más megoldás, mivel oltást nem fognak kötelezővé tenni, negatív tesztet viszont elő lehet írni, és akkor az olcsó és gyorstesztek gyártókapacitását felpörgetni, kiszűrni annyi fertőzöttet, amivel már elbírna az eü rendszer és lehetne kinyitni, karantén nélkül utazni.

Új hozzászólás Aktív témák