Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz pjen #31029 üzenetére

    Orvoshoz se menj mostantól, mert pár éve még teljesen máshogy kezeltek X betegséget - nyilván miért hinnél nekik most. :U

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Stanlee

    őstag

    válasz pjen #31029 üzenetére

    A WHO-nak es a tobbi "szakertonek" iszonyatosan xar volt a kommunikacioja a maszk eseteben. Volt olyan orszag (pl. Dania), akik mar az elejen hivatalosan azt kommunikaltak, hogy a maszk hordasa hatasos lehet a vedekezesben. De mivel nincs eleg maszk raktaron, hogy mindenkinek legyen + az egeszsegugy is megfelelo ellatasban reszesuljon, igy nem tettek kotezelove.

    A jo kommunikacio az lett volna, hogy a maszk, sal barmi szaj+orr eltakaras hatasos lehet, de nincs eleg maszk, prioritas az egeszsegugyben dolgozok ellatasa, aki maszkot akar, az varrjon maganak, huzzon a fejere egy gatyat, tokmindegy, de ne az orvosi maszkokat vasaroljak fel panikszeruen, mint ahogy azt tettek a kezfertotlenitovel, vagy a WC-papir, liszt, teszta, eleszto eseten.

    Amugy ez a politika hibaja, hogy ilyen donteseket nem tud gyorsan meghozni. Nalunk Nemetorszagban a maszkhordast a fertozesek lecsengesekor tettek ajanlotta, ertsd kb 2 honap utan, az AFA csokkentest meg kb. 2 nap alatt megszavaztak. Ausztria teljesen maskepp reagalt, ott az elejen kihirdettek, hogy maszk kotelezo, most teljesen mashol vannak a vedekezesben, igaz AFA-t sem csokkentettek.

    Most pl. lehetne hozni olyan dontest, hogy boltok, ettermek, munkahelyek szerelkezzenek fel automata kezfertotlenito adagoloval. Ez mar manapsag filleres cucc, WC-ben legyen egyszeru karos adagolo. Aki akarja, hasznalja, es nem csak a corona ellen jo, hanem influenza eseten is. De nem, mert ez plusz kiadas. En uzemeltetokent inkabb erre koltenek, mint hogy nincs bevetel, mert zarva van a bolt.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • #86564352

    törölt tag

    válasz pjen #31029 üzenetére

    Minden? Kizárt. Márciusban olvastam hongkongi, taiwani doktorok tanácsait a nyugati országoknak: tesztelés, maszk, távolságtartás. Lassabban az ilyen abszolút megfogalmazásokkal.

    Stanlee: a "mezei" fertőzések terén elég rossz az EU-ban a magyar statisztika. Átlátszó vagy nem tudom melyik portálnak úgy kellett nyomozni az adatok után, emlékszem korábban linkeltem. Ezt már húsz éve is mondogatták az öregek "jaj csak ne kelljen befeküdni a kórházba" Viszont azok ellen a bakteriális fertőzések ellen lehet tenni, ha nem pusztulat a kórházi osztály, van elég felszerelése a nővéreknek és fertőtlenítővel takarítanak rendesen. Az új koronavírus más. A rákot és az érrendszeri betegséget ne keverd ide, mert az nem cseppfertőzéssel terjed, hogy egyszer rád köhög valaki. Mielőtt az autóbaleset statisztika is szóba kerülne, az se ér. 2009-es H1N1 lehetne normális párhuzam, viszont akkor viszonylag hamar lett oltás, inkább az erősebb fiatalok kapták el és nem kellett komolyabb intézkedéseket hozni.

    Ezekiell: pedig gondolom itt többségében nem 80 éves asztmások fórumoznak, mégis ilyen napi nyafi nekik a boltban kötelező maszk félórára. Ájuldoznak szegények. Jelentem én ma is voltam bevásárolni maszkban és még élek! (az más kérdés adatok szerint elég lenne a távolságtartás is valószínűleg, hiszen nem maszkozó országok közt is vannak jó statisztikák, de ha egyszer most ez a szabály nem nyafogok miatta)

Új hozzászólás Aktív témák