Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the_mad

    aktív tag

    válasz envagyok #2768 üzenetére

    Egy komoly lélegeztető gép nem hiába kerül milliókba. Nyomás, negatív nyomás, nyomás figyelés, ritmikus áramoltatás, "sóhajtoztatás", levegő szűrése és oxigénszint tartás (dúsítás/szegényítés), stb. Azt meg sem említem, hogy ki fog intubálni, mert akit az intenzíven lélegeztetnek, annak nem csak úgy az arcába fújják a levegőt.
    Ez nem olyan dolog, amit a haver a garázsban összedob 2 doboz borsodi mellett. Vagy mi a terv? Kiszuperált Lehel hűtő kompresszorral megoldani és a rézcsövet meg ledugni a torkodon? Aztán lenyom egy kis gépolajat a torkodon, amivel a dugattyú keni magát?
    De itt meg se álljatok. Szerintem csináljatok defibrillátort is. Csak egy hálózati dugó kell hozzá + a végén némi vezeték..

    “God made men, but Sam Colt made them equal.”

  • paatrick

    senior tag

    válasz envagyok #2768 üzenetére

    Hát ez nem túl meglepő. Kíváncsi leszek mi lesz a kifogás rá. Kb. 2 hónapja a kormány még a létfontosságú beszállítóknak se akarta kifizetni a cuccokat amit a kórházba visznek. :U

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • Redneck

    veterán

    válasz envagyok #2768 üzenetére

    Van még lélegeztetőgép például a műtőkben, a mentőknél és a sürgősségi osztályokon is.

    Intenzíven dolgozom, és én is így gondolom, két okból. Amúgy is hiány van intenzíves/anesztes szakemberekből, és több intenzíven is kevés az eszköz és/vagy lepusztult az eszközpark, nincs zsilip rendszer, és nehezen, vagy nem megoldható az izoláció. Vannak nagyon jól felszerelt, és felújított részlegek is, de ott sem tolonganak a dolgozók, kevés a szakember, sokan külföldre mentek. A bedőléssel kapcsolatos számmal nem tudok vitázni, de elég gyakori hogy be vannak dugulva az intenzív terápiás osztályok, akkor is ha nincs járvány.

    Nálunk egyelőre mennek a tervezett műtétek, de megkaptuk a körlevelet arról, hogy bármikor bárhová delegálhatók vagyunk, és ha a helyzet úgy kívánja, koronás beteget is fogadni kell.
    2-3 hete volt is egy súlyos állapotú, koronavírus gyanús, intenzív ellátást igénylő betegünk, de negatív volt a mintája. Akkor még nem volt szó dupla mintavételről, és hivatalos tájékoztatást sem kaptunk ezzel kapcsolatban. Azóta ezt pótolták, a protokoll ki van függesztve a tájékoztató falon.

    Egyik ismerősöm, egy másik intenzíven dolgozik, és ők már átköltöztették a "hétköznapi" betegeiket egy ideiglenes részbe. Az intenzívet rohamtempóban felújítják és átalakítják, a koronás betegek számára. A csapatot két részre bontották, így elméletileg nem lesz átfedés az ellátó személyzet tagjai között. Arra az esetre készülnek, ha a László intenzív nem bírná a terhelést.
    Van még egy ilyen 12 ágyas intenzív Budapesten, ahonnan nemrég költözött el az ottani részleg, az üresen áll, de 24 órán belül felszerelhető, és ki is van jelölve a feladatra.
    Ami számomra kérdéses, az hogy ki fogja ellátni ezeket a betegeket, vagy mi lesz a normál munkarend szerinti, intenzíves betegellátással...

    Úgy tudom ilyen helyzetekre egyébként vannak tartalék lélegeztetőgépek, és egyéb eszközök (CT, röntgen), talán ha jól emlékszem a Honvéd kórház készletében. Ez mondjuk csak szóbeszéd, nem ismerek olyat aki látta is.

    Kiegészítés:
    A László Kórházon kívül, direkt nem írtam részleg neveket. A privátokat kérem mellőzzétek.

    [ Szerkesztve ]

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Új hozzászólás Aktív témák