Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ringman #90432 üzenetére

    Akkor a németeknél is hungaricum.

    A húsvét előtti napot nyugalmi nappá minősítették át. Még nem tudni pontosan, de nem lesz fizetett ünnep. Szombaton csak az élelmiszerboltok lesznek nyitva. Magyarul a két napi bevásárlást egyetlen napra sűrítették be. Konkrétan növekedni fog a fertőzésveszély a vásárlók összeszorítása miatt.

    Ma jártam egy PEP nevezetű bevásárlóközpontban.
    Az egyik ruházati üzletben lézengtek a vásárlók, be akartam menni.
    A bejárat előtt egy kedves nő érdeklődött, hogy van-e foglalt időpontom.
    Mondtam, elnézést én vásárolni szeretnék, nem tudtam, hogy orvosi vizsgálat vagy hasonló dolog is van itt.

    Mondta a nő hogy áljak be a sor végére. Körbenézek, rajtunk kívül senki sincs a közelben.
    - Hol az a sor?
    Kérdeztem az eladó nőt.
    - A folyosó, a kanyar után
    Hangzott a válasz.
    - Az legalább 30 méter.
    - Igen pontosan ott!

    Elindultam a sor végére.
    A következő állomásponton egy eladó állt. Három babakocsis nő lobogtatott előtte DIN A4 méretű papírokat, hogy nekik már negyedóra időpontjuk van. Miután tovább tovább mehettek újra a lefoglalt időpontról kérdezett a fiatalember. Nem baj ha nincs, álljak be a sor végére.
    Körbenéztem. Úgy 15 méterre a folyosón volt egy üvegajtó. Azon átlátva nem volt semmi. Ember sem, nemhogy sor.
    A fiatalember készséges volt és elkísért az ajtóig. Ott megmutatta, hogy a lezárt parkolóba az ajtótól legalább 30 méterre kiraktak egy asztalt, kapu helyett. Na ott várakozott legalább 50 ember, úgy összetömörülve, hogy a fa.. testhőmérsékletük is összeért.

    Ennek mi értelme van?
    Igaz nem az eladótérben fognak fertőződni a vásárlók. Azt már elintézték egymás közt a várakozás közben.

    Tudtad, hogy a németek nem utazhatnak az országon belül üdülni. Viszont Mallorca rendben van. A visszaúton elég teszt. Hátha átcsúszik valaki egy új mutációval. Egy hétvégi ház bérlése sokkal veszélyesebb, hiába nincs más a közelben. A végén még találkoznak valakivel és kész a baj. Megtörténik a fertőzés. Ilyen kockázatot nem vállalhatnak be. Mallorca az rendben van, hiszen ott sokan buliznak egymás mellett. Ott már nem jut hely a vírusoknak. :Y

    Azt érzem, hogy a tanácstalanság szövetségre lépett az elmezavarral. A lezárás már nem segít. Képtelenség tovább fokozni a lezárásokat, a teljes gazdasági összeomlás veszélye nélkül.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák