Új hozzászólás Aktív témák

  • seredy

    tag

    válasz Parci #73302 üzenetére

    úgy megkérdeznék egy ilyen usert, hogy "de miéééért?". szóval miért nem oltat, mi a magyarázata?

    sokat agyalok ezen én is, szerintem nagyban benne van, hogy a kormány idehaza az egész víruskezelést az operatív törzs kabaréelőadásaira redukálta, nem engedtek fotósokat a kórházakba, nem tájékoztatták a lakosságot érdemben rengeteg kérdésről, hazudtak a halálozások számáról, egy vicc-számba menő térképet frissítgetnek hónapok óta, a miniszterelnök egyik nap ezt mondja, a másik nap azt. Oltókampány, transzparencia meg sehol. Annyi még, hogy az eü-dolgozó a mindennapok során folyamatosan tapasztalja a gyógyszerlobbi működését, és egy idő után nyilván a gyógyszergyárak jelentős részét az aktatáskás gyógyszerügynökökkel azonosítja.

    Másrészt meg megkockáztatom, világszintű eseményről van szó, nem tudom, más országokban mekkora méreteket ölt az oltásellenesség, de nem lepődnék meg, ha többségben lennének az oltást elutasítók máshol is. Egyszerűen olyan fokú a bizalmatlanság a kormányok felé, olyan szinten erodálják a hitelesnek számító forrásokat a közösségi médiumok lassan egy évtizede, és annyiféle echo chamber van már kialakítva, hogy nem is lehet ez másként. Ilyen kiélezett helyzetekben pedig erősen visszaüt az információáramlás szabadsága. A közösségi média egyik legnagyobb veszélye talán éppen utóbbi, ezzel pedig elmulasztott szembenézni az oktatáspolitika / érdemben reagálni rá az elmúlt években, és isszuk a levét. De még fogjuk is. Messzire vezet, de ha a következő évtizedekben elérkezik az emberi civilizáció pusztulása, én nagyjából ennek a ténynek fogom betudni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák