Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    Mindenki aki itt megfordul, pláne rendszeresen..

    Gondolkoztatok már azon, hogy mi lesz a jövőben? Tévedés, ami itt már párszor szóbajött? Nem hinném...
    Vírus van, ok. Fertőzések-fertőzöttek, halottak...ok.

    Látjuk a mindennapos számokat, "adatokat". Java része blikk színvonalon. Olvassuk, mosolygung, elborzadunk, rázzuk a fejünket.
    Ami már régen elkezdődött és a jövőben ránk vár az nem lényeg? Politikára utalok...

    Mindenhol az idősek vannak szóba hozva, indokként megemlítve.
    60+, 70+, 80+...a többi immel-ámmal ha van is ilyen hír.
    a legutóbb linkelt videóm, hiába, hogy német és ide is értendő, de a 80+ korosztályról szól az eleje, a számok...
    Kérdem én, akár itt nálunk a németeknél, akár a magyaroknál, teljesen mind1 hol a világon, nem lehetett volna sokkal hamarabb rájuk gondolni, felismerni a helyzetüket és valahogyan megfogni ezt a nagy számot?
    Sajnálom, hogy sok idős meghal, vagy csak rengetegen betegek, pozitívak, mert ugye "kutya bajú" is megtalálható szép számmal közöttük covid-nem covid miatt, annak a hozadéka vagy éppen rá van irva a papirra mind1...igen, most jön az, hogy a konteós kötttsög..
    Mindenkitől bocsánat, élnézést, ha van idős, ennyire idős hozzátartozója, de ez felettéb furcsa.
    Otthon leültetjük, "bezárjuk" a jelenleg adózó, bevételt teremtő, pénzkeresetre alkalmas korosztályt és az ezzel járó későbbi "bajt" még majd a nyakukba is varrjuk a jövőben...
    Ugye nem gondoljátok, hogy ez nem lesz behajtva, visszatermeltetve a közös kasszákba ilyen-olyan módon?
    Nem hiszek benne, hogy ne igy lenne és a népnek a jobb utat fogják választani. Kizárt.
    Nem hinném, hogy sokáig ez tartható lesz, valamit úgyis farigcsálnak a dolgokon, hogy ne tapsikoljon a delikvens, mert az otthon "ülésért" kap lovét.

    Pl.: József Kurzarbeitgelden (dolgozik-dolgozhat még, nyomott lovéért) Sárika éppen munkanélküli lett, Béla és egész családja fogja a fejét, hogy mi lesz még ami akadályozza, rosszabbá teszi a mindennapi életüket, a Csongrádi család kénytelen megválni a bevételétől, mert különben nem tudja hová tenni a gyerekét.

    Én tudom, hogy a nagyon idősek is emberek, a társadalomhoz tartoznak, szavazók, nem szavazók, mind1...de minden körülöttük forog, ebben a nyakatekert utóbbi hónapokban minden erről szól.
    Akik meg "viszik" előre a kasszát, azok most cumikára vannak ítélve.
    Hozhatnak még nyakatekertebb intézkedésnek kikiáltott balfa@@ságokat, de megéri?
    Úgy tesz, közöl a világ, mintha minden második ember belehalna ebbe a vmibe. Közel sem igy van...
    Na de majd később, ami a hozadéka...

    Még nagyon elején csak a "jajjkovid" oldalon voltam én is, azért manapság már inkább az elkövetkezendő időszakot/éveket kell szem előtt tartani nem?
    Betartjuk a szabályokat amit meghoznak-megszabnak, jön majd még több, más irányba is kiható intézkedés (lesz fujjolás) de ennek hol a határa? Senki sem tudja itt "lent", ne erőlködjetek. :U
    Ők biztosan tudják, hogy amiket rendeletben kiadnak, mind-mind nagy butaságok. Legalábbis nem logikus rengeteg minden.
    Nem véletlenül nevet-mosolyog a polgármester, az óvónő, a fodrász, a szakács, az ügyvéd, diplomások-szakmunkások és a köztes egyaránt. Nem kell "tanulatlannak" lenni ehhez, hogy átlássa az ember. párszor páran már irtátok ezt

    Sajnálom, ha bárkim/bárkink megbetegszik. Sajnálom, ha ne adj isten a legrosszabb a következménye, akár nálad is, ki olvassa most...De...
    Téged fog érdekelni az én problémám ezzel kapcsolatban? Nem. Forditott esetben? Szintén nem...
    Lelketlenség avagy sem...de nem vagyok ezzel egyedül...
    A hallott olvasott haláleseteknél mindegyiknél felszisszenünk? Dehogyis...

    Lehetséges, hogy valamelyik hétfőn még covid mindenhol, mindennel kapcsolatban, aztán kedden semmit nem hallani már az egészről.
    Az, hogy ez melyik kedd lesz, majd odafennt eldöntik..
    A kára viszont megmarad...

Új hozzászólás Aktív témák