Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    válasz Kékes525 #33493 üzenetére

    "Ajánlom a járvány bagatellizálóinak, relativizálóinak, összeesküvés hívőinek. Van itt a topikban is jó néhány."

    Én nem tudom hová tartozom, mind a 2 oldalt nézegetem, meghallgatom.
    De!
    Amig fejetlen "intézkedések", logikátlan megoldások tarkítják a mindennapjainkat, addig csak mosolygok, attól függetlenül, hogy természetesen betartjuk ami elő van irva. a megoldásokon mosolygok...

    Ugye itt Németországban 6 éves kor fölött kötelező a maszk viselése mindenhol, kivéve a szabadban és távol egymástól. (felfogják már, úgy gondolják)

    Oviban kortól függetlenül nem kell hordani a maszkot vagy bármit, ami takarja az orrukat-szájukat. Az teljesen mindegy, h ő elmúlt 6 éves, oviba nem kell...Érdekes..
    Szülőknek, ott dolgozóknak kell hordania a maszkot, ha egymással társalognak.
    Gyerekek közelébe nem kell, igy az óvónéni nem hordja nap közben.
    Egymás között nekik nincsen maszkkötelezettség a dolgozóknak, mert ők együtt vannak minden nap...Ott, az ovi területén belül. Wtf? :DD Feleségemnek kötelező az irodában, pedig ők is együtt vannak nap, mint nap.
    Én sem vagyok maszkhordásra utasitva, ha pl a játékok között bandázunk még 3 gyerekkel, de ha arra téved egy ott dolgozó, akkor gyorsan felkapjuk. Logikus természetesen...

    A gyerekünk októberben lesz 7 éves, még ovis, szeptember 3. hetén kezdi a sulit.
    A lányom 7:30tól mehet majd iskolába, 12:00ig tanitás, utána opciós időpontokig maradhat ott.
    13:30ig, 15:00ig, 16:30ig. Nyitvatartás 7:30-17:00..Volt eddig, de virus van.
    Természetesen bármikor elhozható 12:00 után akár 1 perccel is.
    Tehát...
    Ha mi odavisszük 7:30ra az iskolába, akkor 7:45ig nincsen "felügyelő", a gyerekek egyedül vannak az udvaron, mert a virus miatt csak 7:45re jöhetnek a tanárok. Eddig hamarabb kezdtek, de most nem lehet.
    Épületbe nem mehetnek be, ajtók zárva.
    Mindegy, h esik az eső vagy, hogy a szülőnek mennie kell dolgoznia, ide-oda, ami halaszthatatlan. Nem, ott áll fázik-ázik a gyerek, mert virus van...
    7:45től van ki "vigyázzon" rájuk.
    7:45től betehetik a lábukat az épületbe, elfoglalják a helyüket, kicsit még mókáznak 7:55ig.
    Na innentől kell a maszk. Előtte nem fontos...Ki érti ezt.
    Majd elkezdődik a tanitás, végig maszkban.
    Szünetben nem kell, teljesen mind1, hogy kimennek vagy sem... :DDD
    Lezajlik a napja, eljön a déli 12:00, tanárok tipliznek, mert virus van és megkezdi tevékenységét az úgynevezett Schulkindbetreuung. iskolai gyermekmegőrzés..
    2 felnőtt, aki a tanitási időben nem tartózkodott az épületben...
    Ők 12től 16:30ig dolgoznak. Felügyelik a gyerekeket.
    Ebben az időszakban kötelező a maszk mindenkinek! Akár a tornateremben játszanak, akár kint az udvaron, akár bent ül a teremben, a helyén mütyizik, kötelező. Szintén WTF helyzet

    Megjegyzem, csak az kap ebédet hivatalosan, aki 16:30ig ott marad, mert ez kevés gyerek és igy kevesebbet kell főzni a cégnek, aki szállitja az ennivalót a kölyköknek. Ugye nagyon virus van, vigyázni kell. Ettől függetlenül ki kell fizetni..

    Amit eddig leirtam, azt mind a szülőin elmondták. Kb 20szor, mert mindenki csak nézett, hogy mi van?....
    Volt aki leiratta, mert nem fogta fel...Na és otthon mond el a gyerekednek ;]

    Ezernyi ilyet le tudnék irni.
    Na éppen ezért mosolygunk, néha nagyokat kacarászunk ezeken dolgokon.
    Pláne mikor majdnem 7 évesen kérdezősködik és logikusan nem tudjuk neki elmagyarázni, hogy mi miért..

    És ez még csak az iskola-óvoda.
    Más Landkreisokban, tartományokban természetesen ettől eltérő csodálatos szabályokat hoztak. :U

    Kérdem én, mi vagyunk a hülyék, hogy mosolygunk ezen az egészen, vagy ez tök normális, elfogadható logikus intézkedés a járvány miatt?? Van egy tippem...

    Ha elfogadható, 100%ig logikus magyarázatot ad erre valaki, akár pontokba szedve, na azt lecu@@antom :(((

    Szóval teljesen érthető, hogy miért van két tábor.
    Ha világjárvány van és annyira veszélyes, akkor egységesen mindenhol, minden országban, minden földrészen legyenek ugyanazon intézkedések.
    Miért kell bohócok legyünk, miért kell ilyen nevetséges nyilván nem a covidra gondolok, mint nevetség, pedig megkérdőjelezhető..., logikátlan dolgokat "végrehajtani" minden nap?

Új hozzászólás Aktív témák