Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Csengcsouban egy kivételesen nagy telepet hoztak létre: az üzem több mint 200 ezer embert foglalkoztat :DD :DDD

    Ezt is csak úgy lehet leírni, ha tájékozatlan valaki.
    Már 10 éve is volt 500 ezer fős gyárvárosa a foxconnak kínában: "Foxconn City" Shenzhen.

    A mostani hírt máshol úgy olvastam, hogy az említett 100 ezer fős gyár nem tudja tartani az ütemet, ezért még 100 ezer embert felvesznek. "iPhone City" Henan.

    Szóval ez csak egy átlagos gyár, nem kivételesen nagy. Csak mi vagyunk kicsik.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Tasunkó #26 üzenetére

    pár havonta váltanak a gyárak közt, amíg van kedvük dolgozni, hogy ne kelljen ugyanazt a monoton műveletet végezni. Az egész vidéki családjuk abból a pénzből él. Nekik nagyon nem kell költeni, mert szállás és kaja ingyenes vagy jelképes. Már évekkel ezelőtt is jobban kerestek, mint egy itthoni gyári munkás. Valószínűleg rosszabb itthon egy melósnak.

    Kínában a hétvégére eső ünnepet megkapják a következő munkanapnál szabadnapként. A hétvégi melók azért vannak, mert ledolgozzák a több hetes tavaszi holdújéves hazautazós távollétet. Sok helyen délben szieszta van - ezt adta elő némelyik média, úgy mint fáradtan asztalra dőlő melósok. A 996 meg tech cégeknél van, ami nyugaton is hasonló, ahol startupos mentalitás van. [link]

  • azbest

    félisten

    válasz Tasunkó #32 üzenetére

    a tájékozatlanságot a képzelőerő nem pótolja amúgy...

    Az egy főre eső jövedelem 2021ben kb havi 150 ezer forint / hó volt náluk áltagosan, de a legfejlettebb régióban havi 336 ezer hufra váltva. [link] Ott nem tudom mekkora az adózás. [link] Amúgy is érdemes régiónként nézni, mert 1,4 milliárd emberrel nem sok értelme van átlagolni már.

    Itthon az egy főre eső jövedelem 2020-ban bruttó, havi 186 ezer / nettó 147 ezer [link]
    Itthon ebből fenn kell tartanod a lakhatásodat, rezsidet is, nincs olcsó/ingyenes munkásszálló és kaja. És itthon drágább minden.

    Van olyan év, amikor több szabadnapja van egy kínai melósnak, mint egy magyarnak. Attól függ, hogy hány ünnepünk esik itt hétvégére. Egyszer utánaszámoltam ennek az elérhető adatok alapján, amikor kínaiaknak dolgoztunk. Persze ha sok gyereked van, idős vagy és egyéb okokból lehet többet kaphatsz itt.

    Sok értelmesebb videó és beszámoló elérhető a valódi kínai munkahelyekről, gyárakról, nem csak a hecckampány, amikor távolról, kamu narratívával előadnak mesét hogy szenzációt keltsenek a hírekben és azt higyjék nyugaton, hogy nekik mennyivel jobb életük van a gyárban.

    Azért gyártanak ott, mert több százezer munkás van és napok alatt képesek igazodni új gyártáshoz. Plusz a legtöbb komponenst és nyersanyagot is ott készítik náluk. Ja és durván modernebbnek is tűnnek. A melósok pedig sokkal gyorsabban dolgoznak a jobb szervezés és gépek miatt.

    Viszont a dráguló kínai bérköltség és a durván növekvő jólét miatt egyre inkább vietnámba, afrikába viszik át a kétkezi munkát a kínaiak. Durván terjeszkednek és befektetéseket csinálnak ott. [link]

    Nem véletlen, hogy elkezdett parázni minden nyugati hatalom. A volt gyarmataikat átveszi kína. Ezért is igyekeznek otthon is gyárakat létesíteni, európának is fel kéne kötni a gyatyát, mert megszívjuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák