Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    Legjobb az lenne ha minimum 4 de inkabb 8GB-os stackek lennenek, mert szanalmasan belassult az utobbi 6 evben a VRAM kapacitas fejlodese a VGA-kon.

    2004: 6800 GT (256MB)
    2010: GTX 490 (1.5GB)
    2016: Pascal Titan (12GB)
    2022: RTX 4090 (24GB)

    Es a Snowdropos hirbol itelve kell is, a raytracingnek kell az amig a BVH bejaras egy black box fos es a Microsoft ugyse fogja orvosolni, szoval erobol kell atnyomni. Hihetetelen hogy meg mindig 8-10-12GB-os VGA-k korat eljuk.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Chaser

    titán

    válasz GeryFlash #1 üzenetére

    a titant nem venném oda, akkor már 2080ti és 11gb
    egyébként a 3090 is 24gb vramos és az 2020-as
    akinek meg kell erre rt amúgy sem a jelenlegi 8-12gb palettából választ mert ott az rt karcsú, a 24gb-os 4090 vagy 16gb-os 4080 meg ott van - az áruk más kérdés -
    a jóval kisebb tudású kártyákra felesleges sok vramot rakni, minek?
    de 2020-ban ott volt a 6800 is belépőnek 16gb-tól, persze rt-t ott sem kellett erőltetni, az új top amd-k 20 illetve 24gb-tal jönnek, csak rt-ben lesznek szűkösek, de akinek sok vram kell ott van élhetőbb áron mint nv-nél

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    a pascalt továbbra se venném ide, mert nem konzumer piacra készült
    tehát 2080ti ami 11gb-os, ez 2018-ban debütált 1000$-os msrp-n - érdekes, ekkor az fe drágább volt, 1200$ -
    2020, jött a 3080 10gb vrammal de 700$-ért
    ugyanekkor a 3090 24gb vrammal, igaz 1500$-ért
    amd oldaláról a 6800 xt 16gb vrammal 650$-ért, a non-xt még olcsóbban 580$ volt szintén 2020 végén

    szerintem ez azért annyira nem tragikus - azt hagyjuk, hogy a bányászda miatt ezekből az árakból mi lett, de legalább az elején még lehetett venni ezekből msrp ár környékén -
    nv oldaláról még lett is egy olcsó 12gb-os kakukktojás a 3060 személyében, de talán amd is gurított hasonló ársávban 12gb-os kártyát
    és talán lassan kihalnak a 4gb vramos kártyák is
    azt meg azért nem gondolom hogy defaultnak kellene lenni 3050 szintű kártyáknál a 16gb-nak minimum, teljesen felesleges

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • válasz GeryFlash #1 üzenetére

    GTX580-asból volt 3Gb-os, bár sajnos nem az volt az alap, pedig maga a gpu megérdemelte volna (GF110-es Teslám van (C2075) ami jó játékra is azon azért overkill a 6gb vram a dx11-es játékokhoz az elődje GF100-as is volt ennyi vrammal)
    Későbbi GTX690-esekből is lett 2x4gb kivitel, igaz ritka (nekem egy Grid K2-esem van hasonlóan 2db GK104 + 2x4gb ram) Tehát a GTX680 is megérdemelhetett volna 4gb vram-ot alapból mert pl skyrim moddolt texturákal kifut a 2gb ramból hiába erős a gpu hozzá. Ilyen szempontból a 660Ti 3Gb-os verziója szerintem jobb volt.
    Az első gen titan 6gb-al jött ki (kepler-es féle, nekem az 5gb-os csonkolt tesla K20c van)
    Maxwell-es Titan is 12Gb-os volt. (M40-es teslám van ami ugyan az és jól tartja magát)
    7970-esből volt 6Gb-osom, bár az igazán a több monitor miatt lett annyi gondolom.
    Persze nem álltalános de a lényeg hogy fizikailag lehetséges volt, viszont akkoriban nem volt ami kihasználja ezért került rájuk kevesebb.
    Időtállóbb az eleve több vram. De azt se felejtsük el hogy a mai kártyák amúgy is előbb fognak megdögleni bonyolultságuk és minőségbeli problémák miatt minthogy 6-8+ évig használjuk őket.
    Szóval szerintem a nagyobb kategória megérdemel több ramot, ha hosszú távra tervez valaki akkor a fullos kártyákból a nyesett ramos eleve rossz választás. A gyengébb kártyáknál fullhd-re meg szerintem 8gb-nak húznám meg a minimumot. Nincs annál rosszabb mint amikor kifut a vramból a játék és dögöc pedig a gpu menne mint az állat, lásd FuryX ami szerintem igen jól sikerült dx12 játékokra de megöli a 4gb vram hiába hbm-es.

    A másik dolog hogy játékok nekiállnak takarékoskodni a vrammal vagy elkezdenek más módszerrel textúrákat gyártani amik takarékosabbak és inkább a gpu-t terhelik mint a vram-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • Komplikato

    veterán

    Mi van a GDDR6W szabvánnyal? Amit arról tudni lehet, az alapján mi lenne az előnye ennek a GDDR7-nek?

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Ribi

    nagyúr

    "a leghosszabb gyorsítók nyomtatott áramkori lapja sem elég hosszú ahhoz, hogy egy nagy teljesítményű GDDR6X implementációhoz optimális árnyékolást alkalmazzanak" ezt a mondatot hogy kellene értelmezni?
    (most latom az elgépelést áramkori)

  • bitblueduck

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #4 üzenetére

    erre van esetleg valami mérési eredményed is? mert érdekesen hangzik, meg nem is nagyon lehet ilyen teszteket találni egyszerűen. talán volt valami gtx1060 3vs6gb amit láttam a témában.

    szerk: meg érdekes mennyi az elég? mert rendszermemóriából is 16-32-512MB-1-2-4-8GB mind nagy lépések voltak. de a mostani 32GB helyett ha 16 lenne az sem sokat számítana a gépemben amikor általános célokra használom. valahogy úgy 2010 óta nem gyakran érzem a szükségét ráduplázni.

    [ Szerkesztve ]

    An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

  • flexxx2

    őstag

    válasz Ribi #6 üzenetére

    én is pont ezt szeretném megkérdezni, mert az első felét még értettem, de aztán mi az a gyorsító, és milyen hossza van ennek?

  • Komplikato

    veterán

    válasz bitblueduck #7 üzenetére

    A Watchdog 1 kijövetelekor az volt a rinya jogos tárgya, hogy bizony 8GB-al sz*rul ment, méghozzá a fejlesztők grafikai downgradje után is. De pont akkoriban volt, hogy a RAM ára felment a két és félszeresére. Ez után nagyon rágyúrtak a fejlesztők, hogy beleférjenek a 8GB-ba. Cserébe rengeteg kompromisszumot hoztak, aminek meg az az eredménye, hogy jogosan sírnak sokan a játékok megálltak a fejlődésbe vagy visszafelé fejlődtek. (Lásd utóbbi szempontból összehasonlító videó a Maffia1, 2 és 3 játékokról.)

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • válasz bitblueduck #7 üzenetére

    Vram foglalást nehéz mérni, az lenne a normális ha teljesen tele van. A gond akkor van ha pont az nem fér bele ami épp szükséges.
    Annyi tapasztalatom van pl skyrimnél 4k textura modoknál előfordult hogy erősebb gpu kevesebb vrammal lagos volt, hiába ment nagyobb fps-el mint gyengébb de több vramos kártyán. Nem az fps-el volt a baj mert limiterrel játszok hanem egyszerűen néha akadozott, hiába volt fix 60 fps. (Gtx 690-nél vopt nálam ilyen fullhd 4k modokkal)
    De furcsa a helyzet mert pl kingdom come deliverancenál hd pakkhoz 8gb kártya ajánlott mégis folyamatos volt 4gb-os furyx-el, ott valahogy a streamelt texurák bár lassabban jelentek meg de nem akadt tőle a játék.
    Vagy star citizen tipikusan szereti bezabálni ami van, ekkor nem akad csak maradnak a low res textúrák.
    Visszamenőleg nem tesztel szinte senki. Azt meg lehet tenni hogy megnézni mennyi vram kell egy beállitáshoz de mondom nehéz mérni mivel vannak játékok amelyek eleve telerakják amennyi vram csak van.
    Aztán valamenyit segít a resizable bar is vram limites helyzeteken.
    Mai viszonylatban egy rx480/580 4gb vs 8gb lenne érdekes mert egyre inkább kevés a 4gb. Lehet ilyenek találsz.

    Ram az érdekes kérdés, alapból ha több akkor windows felhasználja gyorsítótárnak. Jatekoknak elég a 16gb (kivéve star citizen ami nekem bezabált 20gb felett is, de volt valami leak 40gb+ nál crash)
    Volt 192gb (6x32) is a gépemben ramdiskhez, most megálltam 64gb-nál (8x8). Ha most kellene játékra gép akkor 16gb-al raknám össze szabad ramslottal hogy később 32gb lehessen.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • Csabis

    aktív tag

    válasz Komplikato #5 üzenetére

    Annyit találtam róla, hogy 2022 második felében Jedec hitelesiti, vagy már meg oldotta.
    Illetve Notebook hoz, vagy hordozható cucokba kerülhet.. de bővebb talán úgy is lesz..
    ~30 % gyorsabb mint a normal GDDR6

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák