Új hozzászólás Aktív témák

  • paatrick

    senior tag

    válasz bagyulajuve #121938 üzenetére

    Én nem mondanám hogy elfelejtettek védekezni, de én is látom azt amire utalsz.

    Szerintem inkább a védők helyzete az elmúlt években sokkal nehezebb lett mint a csatároké. Egy csatár 5 helyzetből ha 1-et belő akkor OK. A csatárnak nem kell végig 100%-ra koncentrálni, ellenfél szögletnél elsétálgat a félpályánál, kirúgásnál megint kis eséllyel kapja ő a labdát egyből.
    Ezzel szemben a védő egyszerre figyel a csatárra, a középpályás sorra, a kapus utasításaira, és a többiekre a lesre állítás miatt. Ehhez mostanra tökélyre fejlesztették azt is hogy a fűnyírással, locsolással, így úgy gyorsítani/ lassítani tudják a támadás sebességét, ehhez a védőnek mindig alkalmazkodni kell. És most a legújabb hogy már a játékon kívüli "játékosokat" is bevonják a támadó csapatok (labdaszedő- gyors bedobás, Liverpool szöglet).
    Szóval a védelemben elég egy kihagyás és már megvan a baj, a támadóknál viszont egy kihagyást elintézünk azzal hogy kaput elkerülő lövés.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák