Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Victoryus94 #9 üzenetére

    "Viszont a Disney-nél rosszak a számok (valószínűleg más miatt), és nem jutott eszükbe jobb megoldás a hatékonyság növelésére."

    Szerintem elsődleges ok ez. Könnyebb és látványosabb korbácsot csattogtatni ha ottvan mindenki egy helyen.

    Ha megy a szekér akkor megy a HO is mostmár legtöbb IT cégnél ... és a legtöbb IT cégnél legalábbis nem megy rosszul. Ha szar van akkor mindenkit látni akar a főnök, és controll freak van. Persze emiatt általában a legjobbak felmondanak, és még nagyobb szar lesz.

    Máshol meg elég nehéz megmagyarázni egy bazinagy irodaházat ha egyébként 3 ember lézeng bent. Lásd. apple. Építettek sok milliárdért egy komplexumot, majd karbantartókon kívül senki menne be az kicsit rosszul venné ki magát.

    Nálunk van HO, de tulaj kicsit szomorkásan jegyezte meg, hogy megszakad a szíve amikor azt látja, hogy a bazidrága, szerződéses irodaházban szintenként van 2 ember csúcsidőben. Viszont iroda meg kell. Tárgyalni, és pár embernek akik bejárnak. Nomeg időnként van olyan is, hogy mindenkit be kell hívni mert balhé van. Olyankor meg kell a hely.
    A mi (fiók) irodánk éppen megszüntethető lenne, de van 1 ember aki bejár, és be is akar járni. Úgyhogy jobbára heti 2x mi többiek is bemegyünk, hogy több értelme legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz Victoryus94 #9 üzenetére

    "Az irodán belül ebédet főzni amúgy sem tud, szóval rá van kényszerítve a munkára (aki meg bent is játszik, azt kiszűrik)."

    Erről eszembe jutott, hogy még ipari tanuló koromban a Ganz gépgyárban töltöttem a szakmai gyakorlatomat, ahol volt szerencsém megfigyelni a tökélyre fejlesztett munkakerülést vagy talán a lázas semmittevés inkább találóbb lenne rá. Egy nagy csarnokban voltam nyári gyakorlaton az egyik évben, ahol felfigyeltem egy idősebb fickóra, aki állandóan sietett, mindig vitt valami cuccot a csarnok egyik végéből a másikba. Miközben a legtöbb melós úgy ráérősen "dolgozgatott" ez bezzeg egy pillanatra sem lazsált, mindig látszott, hogy "sok dolga van".

    Aztán egyik nap egy olyan pozícióba kellett dolgoznom, ahonnan beláttam az egész csarnokot (kb 90 méter hosszú, 3 hajós csarnok). Elkezdtem figyelni emberünket és rájöttem a turpisságra. Abból állt a napja, hogy reggel felkapott random valamilyen szerszámot és sietős léptekkel elindult vele a csarnok átellenes végébe, ahol tök mások dolgoztak. Mikor odaért, akkor lerakta oda melléjük és szóba elegyedett valakivel, beszélgetett 1-2 percet, közben kinézett valami munkadarabot vagy szerszámot a közelben, amire láthatóan épp nem volt szüksége senkinek, felkapta és sietve elindult megint valahová jó messzi pontra a csarnokban, ott pedig ugyanígy folytatta... lényegében egész nem semmit nem csinált. De ha bármikor láttad az embert, akkor csak annyit láttál, hogy épp siet valahová szerszámmal a kezében. Napokig néztem, a végén el kellett ismernem, hogy zseniális. :D

    Irodákban is hasonlóképp van egy ilyen tehetséges réteg, akik művészi szintre fejlesztik ezt a képességet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Krugszvele

    aktív tag

    válasz Victoryus94 #9 üzenetére

    Talán nem menne rosszul a Disney-nek, hanem nyomnák full kreténbe ezt a woke marhaságot...

Új hozzászólás Aktív témák