Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Victoryus94 #9 üzenetére

    "Az irodán belül ebédet főzni amúgy sem tud, szóval rá van kényszerítve a munkára (aki meg bent is játszik, azt kiszűrik)."

    Erről eszembe jutott, hogy még ipari tanuló koromban a Ganz gépgyárban töltöttem a szakmai gyakorlatomat, ahol volt szerencsém megfigyelni a tökélyre fejlesztett munkakerülést vagy talán a lázas semmittevés inkább találóbb lenne rá. Egy nagy csarnokban voltam nyári gyakorlaton az egyik évben, ahol felfigyeltem egy idősebb fickóra, aki állandóan sietett, mindig vitt valami cuccot a csarnok egyik végéből a másikba. Miközben a legtöbb melós úgy ráérősen "dolgozgatott" ez bezzeg egy pillanatra sem lazsált, mindig látszott, hogy "sok dolga van".

    Aztán egyik nap egy olyan pozícióba kellett dolgoznom, ahonnan beláttam az egész csarnokot (kb 90 méter hosszú, 3 hajós csarnok). Elkezdtem figyelni emberünket és rájöttem a turpisságra. Abból állt a napja, hogy reggel felkapott random valamilyen szerszámot és sietős léptekkel elindult vele a csarnok átellenes végébe, ahol tök mások dolgoztak. Mikor odaért, akkor lerakta oda melléjük és szóba elegyedett valakivel, beszélgetett 1-2 percet, közben kinézett valami munkadarabot vagy szerszámot a közelben, amire láthatóan épp nem volt szüksége senkinek, felkapta és sietve elindult megint valahová jó messzi pontra a csarnokban, ott pedig ugyanígy folytatta... lényegében egész nem semmit nem csinált. De ha bármikor láttad az embert, akkor csak annyit láttál, hogy épp siet valahová szerszámmal a kezében. Napokig néztem, a végén el kellett ismernem, hogy zseniális. :D

    Irodákban is hasonlóképp van egy ilyen tehetséges réteg, akik művészi szintre fejlesztik ezt a képességet.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák