Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercel

    senior tag

    Jólvan a szokásos "bántsák szegény kínaiakat mocskos USA szemét EU " kommentelők megjöttek, helyükön vannak ahogy azt kell és ahogy megszoktuk őket már itt IS :D

    Kina amúgy jó hely, esetleg el lehet költözni a világ egyik legdúrvább disztopikus rezsimjébe bátran, hiszen tuti hely és onnan is lehet gyűlölködni a szemét USA-ra meg a zEU-ra.

    A szankciókról annyit, hogy két világhatalom geopolitikai és gazdasági játszmája lehet, hogy nem teljesen átlátható egy átlagember számára. (Ha főleg szeretett kormányunk médiáján és összeesküvés elméleteket gyártó fszbuk oldalakon nevelkedtek akkor lehet pláne nem..):

    Egyébként érdekes kérdés, hogy miért nem a teljes kínai tech szektorra vonatkoznak a szankciók , főleg annak fényében hogy a tobbi kinai mobilceg siman elfutkos a vilagban igy es alapjaban véve nem önállóan a Huawei-el van gond hanem a mögöttük álló rezsimmel.

    A másik oldala viszont hogy így látszólag egyre nehezebb lesz Tajvan -t védeni annak fényében, hogy minél több szankció annál kívánatosabb lehet a kínai rezsim számára Tajvan mint technológiai fellegvár.

    De nyilván a beállítottságunkról függetlenül nem biztos, hogy okosabbak lehetünk egy szuperhatalom gazdasági és geopolitikai elemzőinél és agytrösztjeinél.

    Mindenesetre a nyugatellenes fröcsögés nyugati világ széléröl - annak viszonylagos kényelméből és biztonságából kb. olyan mintha valaki a biztonságos üvegfal mögül drukkolna a hiénáknak.
    Azoknak a hiénáknak akik az üvegfal túloldalán azonnal széttépnék és felfalnák.

    Kicsit disszonáns a demokrácia és a nyugati életszemlélet esküdt ellenségeinek drukkolni .

    Marcel

  • Mercel

    senior tag

    válasz Somatom #36 üzenetére

    Nem értettelek bele abba a rétegbe akikre céloztam.
    Mi több, bár rühellem a kínai rezsimet ,de egyáltalán nem látom szeplőtlennek a nyugati hatalmakat sem.
    És még igazságod is van abban amit leírtál azt gondolom.
    Az agyatlan fröcsögésekre értettem amit megfogalmaztam.

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák