Aktív témák

  • aDamker

    aktív tag

    Sziasztok.
    Foleg Athlon64 tulajoktol szeretnek infokat, ajanlasokat gyujteni a kovetkezo upgrademhez.
    Olvasgatom itt az A64 topicok kavalkadjat de, ossze-vissza minden van ,igy ugy gondoltam nyitok egy uj topicot.Remelem nem baj ;)

    Szal a cel:
    A63 3000+ bol (esetleg 3200+) szeretnek egy jo alaplappal kihozni megfelelo leghutessel egy egeszseges tuningot. A forumokat olvasgatva sztem jo eselyem van 2500-2600 MHz kornyekeig megrantani egy Venice magos procit. Ebben hu haverom lesz egy Zalman 9500-os, es egy nforce4es lap, pontosan meg nem tudom melyik lesz, de ok a kivalasztottak per pill:
    - Abit KN8-Ultra Nforce 4 Ultra S939/PCIe
    - Asus A8N-E Nforce 4 Ultra S939/PCIe

    Azt tudom hogy szorzozarasak a CPU-k, igy csakis FSB-vel lehet mahinalni. Szamolgattam hogy ugye 9x szorzoja van a procinak es 200 MHz az alapfreki (1800Mhz).
    Vegyuk alapul a 2400 MHz-et. Ez azt feltetelezi, hogy 266 Mhz-es az FSB, ami effektive 533-as RAM-nak felel meg. 1:1 -ben ezt nem sok RAM tudja, vagy ami tudja az irto draga.

    Kerdes1:
    Mindenkinek ilyen tuning ramja van, vagy 5:4-ben jaratjatok a 400as ramot?

    Kerdes2:
    Aki 1:1- ben jaratja az milyen RAM-ot hasznal? Mennyiert vette? Es hol? ;)

    Ha ezt vegigolvastad, akkor remelem nem fogod sajnalni azt a 2 percet amiben megosztod a tapasztalatodat velem, sokat segitene nekem.
    Koszi

  • Steven

    addikt

    válasz aDamker #2 üzenetére

    Keress itt a hardwaer piacon egy 500mhz ramot álltalában röhögve elhajtasz 566 ig is
    Olcsobb ramból 400mhz D43 hynix ramokat ajánlom és ph! még be tudod szerezni ez 500mhz ig röhögve megy álltban

    HA több pénzed van akkor van esélyed nagyobb tuningra mint pl ami nekem van
    500mhz geil platinum ez még 600mhz is megy! igaz nagy időzítésekkel és jó sok voltal:)
    vagy vehetsz a-data 600mhz st itt árultak egy párat 2×512 45 körül én 40 ért vettem az enyémet:D

    Én azt ajánlom, hogy ha van egy olcsobb 500mhz ramod törekedj aszinkronra ugy hogy
    hajtsd a procidat ha bírja
    9*300 on és 333 mhz állítsd a ramodat igy jön ki aszinkronba az 500mhz
    vagy
    ha nem bírja anníra
    akkor
    9*290 vagy 280 és igy 470 -480 mhz lessz már igy is űtős és gyors ha elég jó időzítései vannak a ramjaidnak


    Sok sikert

    Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

  • Loretto

    veterán

    Pedig érdemes lenne az a64-es topicban érdeklődni (netán 1-2 adatlapot megnézni), ha viszont kimondodttan memoriára vagy kíváncsi a nagy ramos topicban is lehet találni szép darabokat, sőt tanácsot is fognak adni biztos.Ezt zárom.

    Soirée...

Aktív témák