Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz CJ4567 #27 üzenetére

    főleg ha a DLL-jét kicseréled 2.5-re vagy újabbra

    Emiatt nem sikítozik DRM vagy anti-cheat? Hasonló problémák úgy hallottam előjöhetnek pl. Intel kártyáknál, ha pl. DX9-es játék DX dll-jét cseréled DXVK-ra.

    #29 Sinesol

    Igen, ez mind fogyasztóellenes.

    Az utóbbi évek PC-s fejlesztéseinek tekintélyes része azt eredményezte vagy sokszor kifejezetten célozta, hogy valamelyik iparágnak könnyítse a dolgát, miközben a többletköltséget háromszor-négyszer kifizetteti a fogyasztókkal... és minden fogyasztóval, nem csak azokkal, akik ki is tudják használni az új fejlesztés nyújtotta előnyöket. DDR5, PCIe 5.0, ATX12V, RTX... mind masszív költségnövekedéshez vezetett (vagy vezetett volna ha nem áll földbe), ezzel pedig szépen ellehetetlenítik az alsóbb kategóriák létezését.

    Csakhogy témánál maradjunk az RT például nagyban leegyszerűsítette a játékok megvilágításának kialakítását, cserébe megdobta a lapkaméreteket a dedikált hardverigény miatt. Ezzel gyakorlatilag teljesen semlegesítette a gyártástechnológiai előrelépések által lehetővé tett költségcsökkentést. A lapkák plusz költségét pedig mindenkinek ki kell fizetni, holott az RT nem érdekel mindenkit. Például a 980Ti-om 649$-os MSRP-n indult 2015-ben, ami most inflációval 830$ lenne... és ez ugye abszolút a konzumer piac teteje volt akkor. Most ennyiért csak 70-es szériás kártyát vehetsz, hahó! A 970 329$-os MSRP-jét meg inkább hagyjuk, mert ott ma már a belépő kategóriás kártyák laknak.

    Az NV jelenleg éppen ezen a költségnövekedésen keresztül vérezteti ki a partnereit a tarthatatlan MSRP-kel, hogy teljes kontrollja lehessen pár év múlva a disztribúciós csatornái fölött. Aztán lehet élvezni a mostani kártyaválaszték helyett a Founders Edition-t, meg mellette az FE-t, és annyi lesz a zöld oldal kínálata.

    plusz van rendes driver is, nem csak egy bughalom az egész

    Basszák meg a bejelentkezős, adatgyüjtős experience-t ami korábban elérhető fícsöröket egy "privacy wall" mögé zárt. Vagy ugye telepíthetek harmadik féltől származó alkalmazást, hogy barátnőm bugmentes (!!!) Radeon drivereinek alap funkcionalitását megkapjam.

    örök a csodavárás, hogy egyszer majd milyen jo lesz, de sose jött még be

    Hát nem tudom, nekem az tűnt fel, hogy a nagyon lesajnált AMD-s nyílt megoldások szép lassan kiszorították az NV geci "vendor lock in"-es, lehúzós fícsöreit.

    Nem mellékesen érdekes, hogy AMD oldalon csodavárásnak, míg NV odlalon valódi fejlesztésnek titulálod azokat a dolgokat, amikért viszont tipikusan csak az NV várja el, hogy extrán fizess, közben meg mindkettő szivatta az early adoptereket.

    Szerintem vedd le a zöld szemüveget, és lehet észreveszed, hogy az NV mindannyiunkat megbasz az üzletpolitikájával és nagy lendülettel ássa a PC gaming sírját. Én sem véletlenül nyúzom még a 980Ti-omat... utoljára az 1000-es generáció volt meggyőző NV oldalon, pedig már ott elkezdték felfelé mozgatni a kategóriákat. Azóta viszont nagyon szembetűnően csak abban fejlődtek, hogy miként tudnak nekünk keresztbe tenni.

    Ha bejött volna az NV összes számítása, akkor a PC gaming már most is csak egy nagyon exkluzív vásárlókör kiváltsága lenne, még a mostani árakhoz képest is drágán. Csak középkategória nélkül a felsőkategóriás PC-kre nem lesz tartalom, meg nem lesz játékos közösség.

    Én remélem, hogy az FSR, meg a nyílt RT és AI megoldások ugyanúgy sikeresek lesznek, ahogy pl. a FreeSync és a Vulkan, hogy ne legyünk hozzá láncolva Jensen bőrdzsekijéhez (meg a Windows 11-hez...) pár éven belül.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák