Új hozzászólás Aktív témák

  • sztojo

    tag

    Hüpp-hüpp. Régi szép idők.

    Amikor 1,50 volt a gombóc fagyi és papír tizesssel fizettem(ilyen petőfis) és 20asból adtak vissza.
    Asterix és Obelixet akartunk nézni moziban 15 ft-os jegyár mellett, amihez vettünk még 2 ft-ért papírzacskós(zöld piros csibemintás) zizit. (a filmet nem láttuk mert 10 percel előadás előtt összedőlt a mozi:))
    Jah és Jugoszláviába(eszék) jártunk bevásárolni tv-hez antennát, épitekéskor csaptelepet, zárakat ajtóba.
    Konyakot is onnan hoztuk fejenként max 1 üveggel a skoda 100L tipusú 4 ütemü korszerü autóval.
    Család megveszi első, AKAI tipusú rádiósmagnóját piros ledes mikrofonindikátorral(úristen hány 60 perces kazit üvöltöttünk tele nővéremmel).
    Hétfő adás szünet, délután is csak 3 v 4 órától van műsor. Mi gyerekek nem otthon zsírosodtunk számítógép előtt, hanem fociztunk(fifa 1983) bunkert(c&c helyi változat) építettünk, szalma boglyában ugráltunk(summer olympics 1982)[bár ez igy most 120 kilósan....:]
    Tv-ben hazard megye lordjai, dempsy és makepeace vagy mi, erősebb idegzetűeknek derrick és tetthely. Sci-fi kedvelőkenk alfa holdbázis(mai napig nem értem miért paráztam a roncsoknál lévő spirál szerü valamitől ami kinyírta faszikat).
    Megjelenik a videómagnó is schwarzenegger phantom kommandója, chuck norris delta kommandó és egyéb kultfilmek. A csodálatos hangalámondásos filmekről nem is beszélve(ffi és női hang ugyanaz, monoton felolvasás végig).
    Alap felszerelés a tisza cipő, menőknek magasszárú kivitelbe. Aki sokat spórolt annak ugyanez ment Puma-ban is :) A Senior szabadidőruha(tvtornából ismert világmárka - Egy kicsi torna mindenkinek kell, hát gyerünk álljatok most fel...).
    NAgyszerü műszaki cikk ugyancsak az energomat autómata mosógép. Alternatív megoldás a Hajdu tárcsás mosogép + external centrifuga(ugyancsak hajdu).
    És majdnem kifelejtettem a napilapokban leközölt merkúr sorszámokat, ami alapján a szerencsések átvehették a régen áhított, új családi járművet.

    Mennyi minden nem jut eszembe még, hiába örexem. De egy biztos volt akkor régen erre emléxem: mindenkinek volt munkahelye, még ha csak alibiből is. És aki nem dolgozott azt elvitték a rendőrök!!! Jameg anyámék minden megtakarítás nélkül 300000 Ft hitelből vágtak neki építkezésnek a 18-20000 ft-os fizetésükből.:))

    sztojo

Új hozzászólás Aktív témák