Aktív témák

  • Peat76

    őstag

    Mivel egyre többen rendelkezünk UHD televízióval és remélhetőleg lassan megérkeznek az első filmek is UHD Blu-ray-en, na meg persze jönnek a nagytudású lejátszók így szerintem itt lehetne elmélkedni, kérdezni az otthoni mozizás új generációjáról!

    Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

  • Rossi

    addikt

    válasz Peat76 #1 üzenetére

    Up!

    Éppen UHD TV vásárlását tervezem, de nem nagyon vagyok naprakész a témában. Full HD szinten megálltam, 2 LG fHD TV-nk van, de egyik sem smart.

    Most Samungra akartam váltani, de ahogy elkezdtem utánaolvasni, jelenleg talán jobbak az LG-k, legalábbis a WebOS 3.0.

    "Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

  • Peat76

    őstag

    válasz Rossi #2 üzenetére

    [link]
    Ezt pont most nyomta az arcomba a laptop....Nem rossz ár :-)
    De egy a méret, szerintem UHD-hoz képest túl pici :K , bár ha monitornak is használja az ember és elég közelről nézed akkor akár elég is lehet. De ezek az alsó-közép kategóriás 4K tv-k a felbontáson kívül nem sokat nyújtanak pluszban.. Mondjuk a webOS 3.0 már elég kiforrott, gyors és stabil.
    De ha az ember szereti a filmeket és mondjuk egy profi felskálázást is tud a rendszer akkor ott látható a különbség! Én azt mondom ha van hely és pénztárca min.55" felső-közép kategória 400-500!!
    Ezek már tudnak HDR-t, triluminos, quantum dot stb... technológiák, gyönyörű képminőség!
    De nincs sok cucc még, max. demóanyagok, mert a Youtube,Netflix stb... is csak 15-25Mbps bitrátával dolgozik, az meg ide édeskevés! Kellene már a UHD Blu-Ray HEVC + HDR ,100-120Mbps :Y , na ott van aztán áll leejtés!

    Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

Aktív témák