Új hozzászólás Aktív témák

  • Nudlika

    csendes tag

    Sziasztok. Mivel nem igazán vagyok otthon ilyen téren, segítségre lenne szükségem. Adott egy acapella énekegyüttes, és szeretnénk egy olyan rendszert, amelyekkel fellépéseken, mindenkinek a saját szólama tudjon szólni a fülében. Tehát, adottak a midi fájlok, egy Cubase sx3 program mely elméletileg lehetővé teszi a többcsatornás hanglejátszást, csak hát, a hangkártya már más kérdés. Van egy M-Audio Fast Track Pro 4 darab analóg kimenettel a hátulján. És, hát ebből kéne valahogyan valami többszólamú dolgot létrehozni. Remélem elég világosan tudtam fogalmazni, mindennemű választ köszönök.

  • Auratech

    őstag

    válasz Nudlika #1 üzenetére

    Ez nem lehet nagy gond. Két pár kimenetet lehet külön kezelni, meg a fejhallgató kimenet is dupla. Nem ismerem a keverőjét ennek az interfésznek, de azt tudom, hogy rugalmasan lehet kezelni. Hasonló eszközön a kontroll panelen állítható, hogy a kimeneteket sztereó páronként, illetve egyenként monóként kezelje. Ez a legtöbb sok csatornás kimenetű kártyánál opció. Ekkor az sx3 keverőjén az 1. szólam csatorna panorámája full left, a 2-full right, a 3 ismét left, a 4. megint right. A sáv kimenetén meg ki kell választani, melyik csatornán érkezzen ki a jel. Ahhoz, hogy a fülekben ez meg is szólaljon kell egy füles erősítő. Esetleg, ha a két füles kimenet a kontroll panelen leosztható monitor és mix részekre, akkor az 1. füles legyen mix-1-2, a 2 legyen monitor 3-4. A szólamok hangerejét a csatorna tolókájával tudod arányba állítani. A szólamok sztereó sávjait érdemes monóba fordítani, ha a csatorna nem állítható be monó kimenetűre.
    Már csak kettő 6.3 TRS-2x 6.3 TS átalakítót kell venned és füles hosszabbító kábeleket. Természetesen monóban fog szólni.
    Ennyit tudtam ártani, ha ez segít...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ja gondolom ez a pro a kisebb. Csak egy füles kimenete van....Ami a legfontosabb, hogy 16 bit 44.1- vagy 48 Khz-re legyen állítva, hogy 4x4-módban mehessen.
    Az egyik pár a fülesen ki. a másik az1-2 csatornán és kell hozzá egy füles erősítő...

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák