Új hozzászólás Aktív témák

  • John_Shaft

    tag

    Sziasztok
    Ahogy megláttam a témát, érztem, hogy nekem ezt el kell olvasnom. :)
    Én is már elég rég óta ütöm a billentyüzetet és alátámaszthatom, hogy
    nekem is a 3d-s játékélmény egy Voodoo I-essel kezdődött társkártyaként
    egy S3 Virge 4 mb-os gyönyörűség mellett :) A mai napig emléxem arra napra, amikor megvették anumék nekem, és este beszerelve a gépbe fantasztikus élmény fogadott az eddig megszokott software renderhez képest. Nagyon patent kis kártya volt, igaz számadatokat nem tudok mondani, de az biztos, hogy az akkori játékokat nagyon megcsinálta és valóban gyönyörűek lettek. Aztán jött a nagy váltás a szintén csak társkártya Voodoo II-esre, ha jól emléxem ennek már voltak nvidiás ellenfelei, talán a Riva TNT kártyák, de ezek a 3dfx kártyákhoz képest még nagyon el voltak maradva. Jó 1 évig használtam a Voodoo II-esemet.
    Mivel az előző 2 kártya mély nyomot hagyott bennem (jó értelemben), ezért képes voltam megvenni megjelenésekor a család legujabb tagját, a III-asat, ami már önálló AGP-s kártya volt, kb 30e Ft-ba fájt. Ekkor még jó kártyának számított, de ekkor kezdett elindulni az Nvidia gőzmozdony, ami nagyon rövid idő alatt hatalmasat fejlődött, ezzel fordított arányosságban az árai viszont a 3dfx alá kerültek. Úgy gondolom, hogy a Voodoo III még eléggé elterjedt, de a 4-es és 5-ös kártya az áruk miatt már közel nem volt annyira keresett mint elődjük, mivel ekkorra a piacot teljesen átvette az Nvidia. nem mintha bánnám, mert én is jobb kártyához jutottam olcsóbban (GeForce 2), csak úgy éreztem, mintha valami véget ért volna, és kicsit féltem az újtól. Voodoo 4 és 5 kártyák már közel nem érték el azt az ár-teljesítmény mutatót mint akkori nvidiás versenytársaik és ezzel kezdődött meg a 3dfx Labs. bukása. Aztán egyre kevesebb drivert adtak ki, igy a felhasználók a legújabb játékokkal alig tudtak játszani, szinte magának ásta a sírt a 3dfx. sajnálom őket, mert valóban jó kártyákat készítettek, és hatalmas élmény volt ezekkel játszani föleg egy olyan embernek, aki a 3dfx megjelenése előtt az észkerék vagy aladdin nevű játékot zúzta :)

    Remélem senkit nem untattam ezzel a kis monológgal, csak most tök jó volt valahogy így visszaemlékezni az elmúlt kb. 7 évre...Tényleg király volt a 3dfx.

    Jók legyetek

Új hozzászólás Aktív témák