Új hozzászólás Aktív témák

  • Coyote2000

    őstag

    Úgy látom, eljött ez ideje egy ilyen topiknak is, tekintve, hogy elszaporodtak a különböző 3D tévék és sokasodnak a 3D BluRay filmek is (akár 50 GB helyet felemésztve mkv formátumban)

    Kezdetnek szeretném veletek megosztani a saját küzdelmem (mein 3D kampf :DDD) részleteit, mert szükségem lenne a segítségetekre, ötleteitekre.

    Adott egy Philips 46PFL9706 tévé, 3D funkcióval, illetve egy Philips BDP7500 BluRay lejátszó, 3D támogatással, plusz a hangnak egy 5.1-es rendszer, és egy rakás 3D MKV film.

    A problémám a következő:
    - a BluRay lejátszó nem tudja kezelni a legújabb videoformátumokat (tipikus asztali lejátszó-szindróma), és nem tudom frissíteni a kódeket rajta.
    - a TV az USB bemenetről ezeket szépen lejátssza, viszont a DTS hangsávot nem tudja lekezelni, illetve, ami ennél is kellemetlenebb: nem tud váltani a hangsávok között (pedig 10-ből 9-szer szükségem lenne rá).

    Ha megfelelő formátumot játszok le rajtuk, azt persze gyönyörűen viszik, eszméletlen és hibátlan élményt nyújt a Philips aktív 3D-je.

    Tele lett a tököm a formátum-mizériával, és úgy döntöttem, kijátszom a rendszert: megoldom a lejátszást HDMI-n át PC-ről. Ehhez lecseréltem a régi fos laptopomat egy HP Pavilion dv6-ra. Van rajta HDMI, van hozzá USB-s 5.1 hangkártya, i5 proci, ATI videókártya. Eddig hibátlannak tűnik a terv, ugye?

    És ekkor kiderült, hogy beszoptam. Az még hagyján, hogy a nagyfelbontású filmek laggoltak, mert azt sikerült orvosolnom a Media Player Classic-kal és a DirectX 11-gyel. Sőt, a TV szépen fel is ismeri a 3D formátumot, és át is vált 3D side-by-side módba.
    A probléma: a 3D módban zavaróan el van csúszva 1 vagy 2 réteg, kicsit olyan, mintha nem lenne tökéletes a 3D kép. Ha így néznék egy filmet, valószínűleg behánynék 30 perc után.

    Nem értem, mi lehet a baj: a gép tökéletesen éles képet ad, a TV is felismeri a formátumot, tehát a lejátszás problémáját megoldottam, csak a minőség nem megfelelő. Próbáltam az XBOX agyonárnyékolt, aranyozott HDMI kábelét is, az sem változtatott a minőségen.

    Hol keressem a hibát? A gépnél, vagy a tévénél?
    Az MKV fájl hibátlan, próbáltam olyat is, amit korábban a BluRay lejátszó hibátlanul vitt, az elmosódás ugyanúgy látszik. :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák