Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz sMogyi86 #1 üzenetére

    Nézz utána, mit tud a szoftver és megérted.

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Magnat

    veterán

    válasz bambano #29 üzenetére

    Én mondjuk a másik táborban vagyok (Synology), de kb minden nasos hír alatt az első 10-ben tuti van egy poszt "fél óra alatt összekattingatom linux alatt" v vmi hasonló tartalommal.
    Debianban van pl filekezelő, fotókezelő, médiaszerver, kameraszerver, cloud sync (kb 20 féle cloudszolgáltatóval ), chat, snaphotot kezelő backup, vpn szerver és mindezekhez kliens Androidra, Ios-re, Windowsra? És ha van, hány munkaóra a teljes funkcionalitást összerakni? Nem kétlem, h a legtöbb dolgot meg lehet oldani, de tutira több lesz a vége ha sok dologra van szükséged ... plusz mennyien értenek a linuxhoz, programoznak Windowsra, Ios-re és Androidra is?

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • Magnat

    veterán

    válasz L3zl13 #41 üzenetére

    "Cserébe lehet megspórol 10x ennyit éves szinten egy linuxhoz és hardverhez értő rendszergazdán." - ebben is van ráció, mondjuk annyiban meg igazat adok bambanonek, h a közép- és nagyvállalati kategóriában a nasok által nyújtott szolgáltatások nagyon nagy része felesleges abban a tekintetben, h úgyis külön lesz kezelve pl a céges weblap, a kamerarendszer, meg a fileszerver szerepkör ... nem mondom, h nem tudom elképzelni h pl ez a vas valakinek megérje, de én inkább a soho vonalon látom ezeknek a hasznát igazán, ahol a harmad ennyibe kerülő 2-4 fiókos verziók mozognak, meg ott azért jóval kisebb a difi is árban abszolút értékben egy hasonló teljesítményű épített vas meg egy nas között, és plusz 150k-ért tényleg nem fog senki céges szinten nekiállni tákolni a szoftvert. Meg persze minden az igényektől meg a rendelkezésre álló tudástól függ, mert ha pl csak egy fileszerverre van szükség, akkor tényleg érdemes elgondolkodni egy bármilyen épített rendszeren, ha van aki be tudja röffenteni ... de ha meg nincs ilyen ember a cégnél, ráadásul annyi hely van az irodában ahol éppen elfér egy 2 lemezes nas, akkor mégis az utóbbi lehet a befutó ... jó sok aspektusa lehet egy ilyen problémának :)

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák