Véget ért az egynapos számítógépes sakkvilágbajnokság

Vasik Rajlich, a Rybka fejlesztője
Forrás ChessBase.com

Ma reggel kezdődött, de már véget is ért a számítógépes programok 17. Sakkvilágbajnoksága a spanyolországi Pamplonában – hiába, a gépek nagyon tudnak koncentrálni.

Ez a verseny egyébként „három az egyben" megmérettetés volt, a fent említett bajnokságon kívül (ahol előírás volt a maximum nyolc processzormag) ez számított a 14. számítógépes Sakkolimpiának (ebben a kategóriában nem volt hardverkorlátozás), illetve a számítógépek 17. Villámvilágbajnokságának is.

A vereséget nem szenvedő győztes az amerikai-cseh Rybka program lett (a másik két cím is az övé lett), a három második pedig egyenlő pontszámmal az izraeli fejlesztésű Junior, a belga Deep Sjeng, illetve a német Shredder. A kilencedik helyen egy magyar szakember, Horváth Gyula programja, a Pandix 2009 végzett.

A meccsek letölthetőek a világbajnokság weboldaláról.