Deep IT: online konferencia ingyenes részvétellel

A járványhelyzetre tekintettel a Neumann Társaság november 10-én online rendezi meg szokásos éves konferenciáját, amely idén a Deep IT alcímet viseli.

19-re lapot kérni? Ne engedjünk a 21-ből! Kitekintve a kutatások mélységeiből: merre tovább, hogyan lehet elősegíteni egy élhetőbb, biztonságosabb világ megteremtését? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keresi majd a választ a Neumann Társaság 2021-es Deep IT konferenciájának előadói. Az online közvetített konferencia 2021. november 10-én 14 órakor kezdődik és 18 óráig tart.

Az eseményre előzetes regisztrációt követően bárki díjmentesen becsatlakozhat az interneten keresztül. A szervezők azért választották a délutáni időpontot a rendezvénynek, hogy minél több érdeklődő diák, egyetemi hallgató is be tudjon kapcsolódni az előadásokba, hiszen az interaktivitás jegyében a nézők kérdéseket is felthetnek majd az előadóknak.

Hirdetés

Előadók és előadások

Egyenesen a világ egyik legjelentősebb, 3D-nyomtatókat gyártó cége, a Formlabs bostoni központjából jelentkezik majd be a Deep IT konferenciára Lakatos Dávid, a cég termékfejlesztési vezetője, aki a 3D-nyomtatás következő tíz évéről tart előadást, kitérve arra, hogy milyen jelentős változásokat hoz majd a technológia a fogászatban és az orvoslás egyéb területein. Előadásából az is ki fog derülni, hogy a nemrég 150 millió dolláros befektetést kapó, kétmilliárd dolláros értékűre taksált cég szerint miben jobb Budapest Berlinnél, vagyis miért budapesti irodájuk kibővítésével hozzák létre legnagyobb európai fejlesztési központjukat.

Dr. Horváth Zoltán, a Széchenyi István Egyetem professzora a valóság digitális leképezése, az úgynevezett digitális ikrek felhasználási lehetőségeibe avatja be a nagyérdeműt. Előadásából kiderül majd, hogy napjainkban miként alkalmazzák a hazai fejlesztésű fejlett digitális modelleket, szimulációkat, illetve gépi tanulási módszereket a mezőgazdaságtól az egészségügyig. A digitális leképezés jelentősége napjainkban hatalmas, hiszen a digitális modellek rengeteg valós idejű információt szolgáltathatnak egy-egy tervezett tárgyról, rendszerről anélkül, hogy abból fizikai próbapéldányokat kellene előállítani.

Dr. Veszelszki Ágnes nyelvész, újmédia-kutató, a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezető egyetemi docense a vizuális manipuláció témakörével foglalkozik. Ezen belül is azt vizsgálja, hogy az új technológiák (mint például a deepfake) aláássák-e az interneten megjelenő információk hitelességét: kinek-minek hihetünk, ha már a szemünknek és fülünknek sem?

Prószéky Gábor matematikus, nyelvész, a MorphoLogic cég alapítója, a Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatójának előadásából abba nyerhetnek betekintést a nézők, miként alakul majd a nyelvek gépi feldolgozásának a jövője, és a mesterséges intelligenciák hogyan befolyásolják a beszédfelismerő, gépi hanggal kommunikáló rendszerek működését.

Török Ákos, informatikus, a Suppress19 tudóscsoport ötletgazdája arról fog beszélni, milyen lehetőségeket nyújthat a tömeges tesztelés a COVID-19 járvány visszaszorításában, és milyen algoritmusokkal lehet támogatni a folyamatot.

Az informatikai világa egészen másként alakult, mint ahogy azt húsz éve elképzeltük, és minden jel arra mutat, hogy a jövője is máshogy fog alakulni, mint ahogyan azt akár két-három éve is gondoltuk – Bakk József, az IDC tanácsadó cég country managere előadásában az információtechnológia világának jelenlegi helyzetéről ad majd precíz helyzetképet a hallgatóságnak.

A Neumann Társaság a konferencián fogja átadni hagyományos éves díjait, az informatikai készségek széles körű elterjesztéséhez tevékenyen hozzájáruló szakembereket elismerő Neumann-díjat, a számítástudományban, illetve a számítástechnika alkalmazása területén nagyot alkotóknak odaítélt Kalmár-díjat, valamint a társaság életműdíját is. (Utóbbival a hazai IKT-szektorban végzett több évtizedes munkáját ismerik el évente egy-egy szakembernek.)

Ugyancsak a konferencián fogják átadni a 35 év fiatalabb szakembereknek járó Kemény János-díjat, az oktatók, tanárok munkáját elismerő Tarján-emlékérmet, illetve az Infotér és az IVSZ – Szövetség a digitális gazdaságért iparági szervezetekkel közös„Az év informatikai újságírója” díjat is.

Azóta történt

Előzmények