A Wall Street Journal szombati jelentése és jól értesült forrásai szerint a Broadcom és a TSMC azt tervezik, hogy ketté bontják az Intelt, és üzletet kötnek a céggel.
Hirdetés
A Broadcomnak az Intel chiptervező és marketinges részlegére fáj a foga, a tanácsadóikkal már ajánlattételről is egyeztettek. De várhatóan csak akkor lépnek, ha találnak partnert a gyártói üzletághoz.
Ezzel párhuzamosan a TSMC azt fontolgatja, hogy átvegye az Intel néhány vagy összes chipgyárát – valamilyen befektetői konzorcium vagy egyéb forma részeként. A Broadcom és a TSMC nem egyeztettek, nem együtt dolgoznak, és mindegyik ügy előzetes fázisban jár.
Frank Yeary, az Intel átmeneti ügyvezető elnöke folytatja jelenleg a megbeszéléseket az érdeklődőkkel és a Trump-kormány tagjaival, utóbbiakat ugyanis aggasztja az Intel sorsa, mert azt nemzetbiztonsági kérdésnek látják. Yeary állítólag arról beszél, hogy neki a legfontosabb az, hogy a részvényesek számára maximalizálják az Intel értékét.
Eközben a Fehér Ház arról beszélt, hogy a Trump-kormány nem biztos, hogy támogatná azt, hogy külföldi cég működtesse az Intel amerikai gyárait – pedig állítólag a TSMC azért fontolgatja ezt, mert Trump is kérte. A Fehér Ház szerint a külföldi cégek befektetéseit és beruházásait is támogatják, de az Intel-gyárak külföldi cégek általi működtetését nem valószínű.
Eközben a Fehéz Ház a CHIPS és Sciense Act-juttatások újratárgyalására készül.