Az európai AI-törvényeken háborog Zuckerberg

A Meta és a Spotify vezérigazgatója is kritizálta az európai szabályozásokat.

Mark Zuckerberg és Daniel Elk, a Meta és a Spotify vezérigazgatói kritizálták az európai AI-törvényeket, szerintük ugyanis a nyílt forráskódú AI-t övező szabályozások komplexitása miatt az EU azt kockáztatja, hogy lemarad.

Hirdetés

A vezérigazgatók szerint Európában több nyílt forráskódú fejlesztő van, mint az USA-ban, így meglovagolhatnák az AI-hullámot – de a töredezett hatósági környezet és a következetlen alkalmazás miatt nincs innováció, visszafogják a fejlesztőket. Szerintük a tech szektor itt egymásba nyúló szabályozásoktól és következetlen irányelvektől szenved, nincsenek tiszta szabályok.

Egy letisztult hatósági környezetben szerintük felgyorsulna a nyílt forráskódú AI, valamint nőne az európai fejlesztők támogatása.

A Metát felügyelő ír adatvédelmi hatóság júniusban tiltotta meg (átmenetileg) a Meta AI-modelljeinek európai startját, előtte pedig a felhasználókról történő adatgyűjtés kapcsán is halasztásra szólított fel. Így a közelgő AI-modelleket itt nem tudják kiadni.

A vezérigazgatók szerint ez ahhoz vezet majd, hogy az európaiak csak „másnak írt” AI-t kapnak.

A Spotify rámutatott, az ő sikerük oka többek között a korai AI-befektetés volt, ami személyre szabott élményeket kínált a felhasználóknak.

A vezetők szerint az európai szuverenitást és versenyképességet támogató törvények a céljaik ellenkezőjét érik el, a törvényeken egyszerűsíteni és harmonizálni kellene, és kiaknázni a diverz, mégis egy piac adta lehetőségeket. Szerintük új megközelítés kell, tisztább irányelvekkel, egységes hatósági fellépéssel, különben lemaradnak (az EU) arról a lehetőségről, ami generációnként egyszer jön el.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Meta

Azóta történt

Előzmények