100 házat húztak fel 3D-nyomtatással

Texasban egy komplett családi házas övezetet húztak fel 3D-nyomtatással.

Ahogyan egy közönséges asztali 3D-nyomtató, úgy a Vulcan nyomtató is rétegenként dolgozik, épít fel valamit – csak ez 13,7 méter széles és 4,75 tonnás, és konkrétan lakóházakat nyomtat.

Az ICON robotnyomtatója most fejezi be az utolsó épületeket, összesen 100 darab házat építettek fel 3D-nyomtatással a Wolf Ranch nevű részén Georgetownnak, Texasban, az USA-ban.

Hirdetés

A cég szerint ekkora lakóövezet még sosem készült 3D-nyomtatással, ráadásul az építkezés így gyorsabb, olcsóbb, kevesebb munkást igényel és nem termel annyi építési hulladékot.

Nagy hatékonysággal dolgoznak, a falakat például egy robot húzza fel, egy ember felügyeletében.

A nyomtató a betonkeveréket fogkrémszerűen nyomja ki, rétegenként, előre programozott úton felhúzva az érdekes hatású falakat.

Egyszintes, 3- vagy 4-hálószobás házak három hét alatt készülnek el, de az alap és a fém tetőszerkezet hagyományos módon kerül a helyére. A cég szerint a betonfalak ellenállnak az időjárásnak, víznek, penésznek és termeszeknek is. A beköltözők erődnek mondják a házakat, reményeik szerint tornádóállóak is amellett, hogy kint tartják a texasi meleget akkor is, ha nem maximumon megy a klíma.

A szokásosnál erősebb falak hátránya, hogy nincs jó vezeték nélküli internet. Erre válaszul mesh routereket ajánlanak, ami azért már messze nem megfizethetetlen csúcstechnológia.

Ilyen házat ott 450 és 600 ezer dollár között adnak, a negyedük már gazdára talált.

Az ICON idővel a Holdon is nyomtatna épületeket, leszállópontokat, bunkereket a NASA-nak.

Előzmények