Senior Linux rendszerfejlesztő (HPC)

Cég: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

Feladatok

Országos szintű IT szolgáltatói infrastruktúra fejlesztésével foglalkozó dinamikus csapatba keresünk új munkatársakat. Elhivatott és tapasztalt Linux alapú rendszerfejlesztők jelentkezését várjuk több nyitott pozícióra, többéle technológiai stackre.

- Linux alapú szuperszámítástechnikai (HPC) rendszerek fejlesztése és integrációja x86 alapú változatos hardverinfrastruktúra alapokra.
- Rendszerintegráció támogatása a KIFÜ meglévő szolgáltatásaival, valamint nagy teljesítményű kutatói tárolórendszerekkel, hálózatokkal és webes interfészekkel.
- A KIFÜ HPC szolgáltatásainak fejlesztése platform alapokon (pl. MI, Big Data, GPU gyorsítás, stb) konténerizációs technológia felhasználásával.
- Részvétel nemzetközi technológia kutatási projektekben, azok helyi inkubációjában

Csapatunk tagjaként, pozíciódtól függően a következő technológiák közül dolgozol majd többel, így előnyt jelent, ha tapasztalatod van a felsoroltak közül minél többen:
HPC, storage, iSCSI, Lustre, SLURM, tűzfalak, cron, LDAP, KVM, klaszter, SMP, ütemezés, NAS, NTP, IPMI, icinga, munin, Perl, Python, Docker, Singularity, Kubernetes, OpenStack

Végzettség

Szakirányú felsőfokú végzettség, vagy arra irányuló tanulmányok

Nyelvtudás

Műszaki angol nyelvtudás, elsősorban írásban, olvasásban

Kit keresünk

- Önálló, felelősségteljes munkavégzés
- Hatékony és megoldáscentrikus hozzáállás
- Precizitás, a munkára való igényesség
- Jó problémamegoldási - és együttműködési készség
- Motiváltság, tanulásvágy és fejlődési igény
- Tudásmegosztás

Munkakörnyezet

- Az ország legerősebb szuperszámítógépeinek fejlesztésén dolgozhatsz Intézményi szinten kiemelt új fejlesztésébe a Te ötleteid is belekerülhetnek
- Egy nemzetközi szinten keresett igazán egyedi szakterületen szerezhetsz tapasztalatot országos IKT infrastruktúra fejlesztő intézménynél
- Gondoskodó, stabil, megbízható munkahely

Szakmai tapasztalat

- 3 év Linux üzemeltetési ÉS fejlesztési tapasztalat
- Alapvető hálózati ismeretek (például címzés, útválasztás, tűzfal)
- Névtár technológiák alapvető ismerete
- Jártasság műszaki dokumentáció készítésében
- Alapvető jártasság a konténeres technológiákban

Cég bemutatása

Ha a hivatásod a munkád, és szeretnél egy elismert IT-specifikus szervezetnél dolgozni, akkor közénk tartozol! Nálunk elsősorban a tudásod, a szakmai tapasztalatod, a tanulásvágyad, az elhivatottságod és nem a végzettséged számít! Dolgozz velünk Te is a magyarországi digitalizáció szolgálatában.

Egyéb juttatások

Versenyképes, piaci jövedelmem

Bruttó fizetés

0 - 0 Ft

Az álláshirdetés valódiságáért, tartalmáért a hirdetés feladója felel.