PHP+Natív C Unix Backend fejlesztő

Cég: Időkép Üzleti Szolgáltatások Kft.

Feladatok

Az Időkép Kft. közepes és alacsony szintű programnyelvek, kapcsolt adatbázisok (ANSI C, PHP, MySQL/MariaDB) kezelése terén gyakorlattal rendelkező, nagy adatforgalmat kiszolgáló, elosztott szerver oldali kiszolgáló környezetet működését átlátni képes fejlesztőt keres főállású munkakörbe, elsősorban backend jelfeldolgozási és belső monitoring feladatok ellátására. Távmunkában is végezhető, a kommunikáció és priorozálás + értékelés alkalmi videokonferenciákon túl általában heti 1 meetinget jelent Budapesten.

Kihelyezett, VPN hálózaton csatlakoztatott meteorológiai szenzorhálózat monitorozása, beérkező jeleinek és adatsorainak feldolgozása, szűrése, vizualizálása és archiválása
Tartalomelőállítást segítő (vizuális elemek és egyéb, vizualizálható adatsorok) komplex megjelenítését lehetővé tévő szkriptek fejlesztése

Végzettség

releváns felsőfokú végzettség előnyt jelent

Nyelvtudás

középszintű angol

Kit keresünk

Jó helyzetfelismerő és problémamegoldó készség, rendszerben gondolkodás. Kiemelkedő képesség arra, hogy egy számítási feladatot vagy problémát többféle, akár teljesen eltérő, alternatív algoritmikai megközelítéssel oldjon meg, és ezen megoldások előnyeit és hátrányait mérlegelni tudja a különböző erőforráshasználatok permutációiban.

Munkakörnyezet

A munka részben távolról, ill. heti legalább egy napot a 3. kerületi irodánkban végezhető, melyben meteorológus munkatársainkkal is közvetlen kapcsolattartás segíti a hatékony termékfejlesztést.

Szakmai tapasztalat

Jártasság Linux / Unix környezetben, alapvető algoritmikai és matematikai ismeretek. Jártasság hibakeresésben mind saját fordított / interpretált nyelvek kódjai, mind azok szerverszintű modulokkal történő kommunikációja és időszinkronizációja terén

Cég bemutatása

Az Időkép 2008 óta Magyarország vezető időjárási médiuma, naponta átlagosan 300-500 ezres egyedi látogatottsággal. A cég saját fejlesztésű megoldásokkal és mérőhálózattal egyedi tartalmakat készít, melynek további, innovatív felhasználási módjait folyamatosan kutatja és fejleszti.

Egyéb juttatások

Időben és térben rugalmas munkavégzés
Az elkészült fejlesztések jelentős médiaeléréssel rendelkeznek
Év végi bónusz

Bruttó fizetés

750000 - 950000 Ft

Az álláshirdetés valódiságáért, tartalmáért a hirdetés feladója felel.