Ismét: amiről te írsz, az a spatial diversity-mód. Azt vagy tudja egy - tipikusan a/b/g - router, vagy nem, mindenesetre nem kötelező használni. Diversity-működés esetén mindig csak egy antenna van kiválasztva, a másik inaktív, a kettő közötti átváltás pedig igen gyorsan történhet. Az egésznek kizárólag a vételi periódusban van jelentősége, hiszen az antennaváltás a vételi bithibaarány megnövekedésekor történik. Ezért az átkapcsolás az éppen adatot vevő állomás feladata, adáskor mindegy, melyiken sugározzuk le az adatcsomagot.
A MIMO nem erről szól. A háromantennás pre-n szabványú eszközökön nem (pontosabban nem kizárólag) ezért van ennyi antenna. MIMO esetén több, különbözőképp kódolt adatfolyamot továbbítanak az egyes antennák, olyan technikai varázslatokkal, mint pl. a precoding, a spatial multiplexing, vagy épp a diversity coding. Tehát itt minden (adó-)antenna önálló, majdnem teljesen független, és a szabvány lehetőségeihez képest nem teljes sávszélességű jelet továbbít. A vételi oldalon ezek rekombinálásával nyerhető vissza a teljes értékű adatfolyam, amely művelet ugyanannyi antennát igényel vevőoldalon is, mint az adón. A MIMO-nál minden multiplex folyam, vagyis minden antennajel meglepő módon ugyanazt a rádiócsatornát használja, ezért is kell ennyi, matematikailag elég bonyolultnak tűnő hókuszpókusz. Ez különbözteti meg a sima channel bonding-tól, ami egymástól független rádiócsatornák összefogásával operál (így működik a 'Super-G' avagy '108Mbps' wifi mód a g-szabvány felett, de a 300Mbps-es 802.11n is ismeri, mintegy ráadásként). Az antennák térbeli elhelyezésének, távolságának ebben ugyancsak szerepe van. Ezekből talán megérthető, hogy a MIMO-technikát alkalmazó 802.11n draft-os eszközöknél nem lehet csak úgy 'büntetlenül' elhagyni 1-2 antennát, vagy épp egymás mellé szórni azokat mondjuk a háztetőn, mindenféle koncepció nélkül, ahogy sikerül alapon. Az antennák számának csökkentése vagy elrendezésének módosítása itt bizony mindenképp kevesebb sávszélt eredményez, hisz ezzel a (szélessávú) átvitel alapvető feltételei szűnnek meg.
Az egész MIMO-kérdéskörnek az a lényege, hogy javítsuk a spektrális hatásfokot, vagyis az adott analóg rádiós sávszélen átvihető digitális adat mennyiségét. Értsd: a 802.11n ugyanakkora (20MHz-es) rádiócsatornán közel 2,7-szer több adat átvitelére képes másodpercenként, mint a 802.11g vagy -a (mindkettő névleg 54Mbps sebességű) szabvány.
(Kábelhez: minden wifi-hez alkalmazott kábeltípusnak ismert a fajlagos csillapítása 2,4GHz-en, így a tápvonal hosszából az könnyedén, viszonylag pontosan kiszámítható. A legjobb 'vékony', vagyis 5,5mm-es koaxok, mint pl. a H155 csillapítása méterenként 0,5dB, a jól szerelt csatlakozóké pedig 0,1..0,2dB körüli. Azt, hogy mekkora az a maximális kábelhosszabbítás, amellyel még jól jársz, nem csak a kábeltől függ, hanem nyilvánvalóan attól is, hogy mennyi plusz térerőt nyersz az áthelyezés következtében.)
Gyorskeresés
Legfrissebb anyagok
További témák
Hálózat, szolgáltatók
Lapcsalád ajánló
PROHARDVER! témák
Mobilarena témák
Adok-veszek témák
Hirdetés
Útvonal
Fórumok » Hálózat, szolgáltatók » Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok (kiemelt téma)Hozzászólások

And
(PH! kedvence)

IST90
(újonc)
Sziasztok!!!!
Az lenne a problemam hogy adott egy Szamitogep aztali + windows XP SP2 PRO
D-Link Dwa 520 108G wifi adapter es egy 22DBI-is Parabola anetnna.(Router nincs)
Az lenne a problemam hogy a net minden 7-10 percben megszakad (pedig a jelerossegre azt irja windows hogy nagyon jo) Nem tudom h miert van ez. (a szakadas bongeszes kozben nem vehető észre csak töltés vagy netes jatekok közben). Szolgaltato AP-ja KB 1,5 Km-re van (a halozat tipusa Adhoc)
Aki tud segitsen pls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cxgrav
(fanatikus tag)
Driver frissítés, Energigazdálkodás kikapcsolása
Some things will never change by 2pac

czanga
(senior tag)
Üdv mindenkinek!
Gondoltam itt találok megoldást a problémámra...
Adott egy Dlink G-s wlan router, egy acer laptop intel 3945 G-s wifi-vel, és egy asztali gép egy edimax N-es kártyával. Namármost a router a földszintünkön van, és egy emelettel feljebb és majdnem felette helyezkedik el az adott gépeket tartalmazó szoba. Jó vastag vasbeton-on kell áthaladjon a jel. A notebook-nak eddig semmi problémája nem volt, viszont már egy G-s linksys kártya sem fogta a jelet az asztali gépben. Pedig ezen egy bazinagy antenna van, az edimax kártyán pedig ráaádásul 3db 3decibeles van a mimo miatt (ha jól tudom) Vagyis csatlakozik, de olyan mintha nem látná mégsem. Néha van csak net, olykor pedig a hálózatot sem látja. A két gép olyan 2-3m távolságban van egymástól. Próbáltam már azt is h a notit kikapcsoltam, mégsem javult a helyzet. Reménytelennek látszik, hogy állandó netet varázsoljak rá...
Valaki próbáljon meg segíteni, mert zavar a dolog, és meg szeretném oldani, de ha lehet nem épp egy 20 000 FT-os N-es Edimax router vásárlásával... érthető módon ez lenne az "Z" terv... 
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

czanga
(senior tag)
bakter! kettő lett! sorry!

[ Szerkesztve ]
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

mezis
(PH! addikt)
Üdv.!
Próbáld meg a router antennáját "irányítani" az emeleti szoba felé pl. így:![]()
(A www.obbielektronika.hu-n találtam.)
Kísérletezhetsz még az asztali gép antennájával: pár m antennahosszabbító kábellel keresel jobb helyet, irányt. Hasonló kísérleteket végezhetsz a routernél is.
A födém monolit, vagy VB gerendás ?
mezis

czanga
(senior tag)
Köszi!
Próbálkoztam de nem sok sült ki belőle! Nem hinném, hogy a jelerősséggel van a baj, főként, hogy a notebook simán fogja a netet, és az asztaliban még jóval jobb wifi egység van. Így aztán ezt kizárnám... más ötlet? 
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.
Meg kéne nézni, h egyáltalán látja-e egymást a router és a kártya.
Nem tudnád valahogy kipróbálni, hogy egymás mellé teszed őket, és megnézed, h úgy jó-e?
Mert lehet, h egyáltalán nem látják egymást.
Az Edimax driverében lehet, h külön be kell állítani, h G-s módban is működjön, mert lehet, h "csak N"-re van állítva.
DOMy
"...de a tudomány mai állása szerint az ipari méretekben is használható SHA1 collisiont generáló eszköz a nagyon nagy számokat polinomidőben faktorizáló algoritmust tartalmazó fecni hátuljára van felírva." - ys

czanga
(senior tag)
G módban üzemel, be volt állítva. Per pillanat most épp van net rajta, miközben a notin írogatok ide.
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

mezis
(PH! addikt)
A födém monolit, vagy VB gerendás ?
mezis

czanga
(senior tag)
most megpróbálok firmware-t frissiteni a router-en
hátha az segít valamit, mert a gyári van rajta...
amugy egy d-link DI-524-esről van szó ami szórja a jelet nálunk...
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

czanga
(senior tag)
VB gerendás...
Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.
Hogyan tudom beállítani vista alatt beállítani, hogy van egy antennám ami szórja a netet és azon keresztül legyen helyi hálózat is.Vagy ezt felejtsem el és csak routerrel működik a dolog?
A főnök tekintetete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

mezis
(PH! addikt)
Akkor 60 cm-enként a legerősebb a csillapítás. Próbálj meg 30 cm-es lépésekben keresni jobb helyet az antennáknak. (Nekem a 20 %-os jelszintet 60 %-osra sikerült feltornázni türelmes kísérletezéssel. A jelentős jelviszzaverődések miatt már 5-10 cm-en belül is jelentős különbség lehet a jelszintben. Egyes laptopokon a monitor mindkét oldalán van antenna, ezért lehet jobb a vételkészségük.
A PC mögé eldugott antenna ritkán ideális hely. Nekem 3 m-ről is csak igen gyenge volt a jelszint. Valamit javitott egy jókora fémlemez az antenna mögött pár cm-rel.)
mezis

[HUN]Zolee
(őstag)
Üdv.
Probléma: Wlan router, rajta 2 gép utp-vel +1 wlan . Ha a wlan gépet bekapcsoljuk akkor elmegy a net. 4-5 perc várakozás és mindenhol ismét van net /wlanos gépen is/ . Ha notebookal/PDA-val kapcsolódom wlan-ra akkor nincs ilyen gond. Ez a hálózat több mint 1 évig ment hiba nélkül. Mostanában kezdte el ezt játszani. Ötlet?
''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.''

zsolt19900
(senior tag)
Hello hello
Lenne egy kis problémája egyik ismerősömnek, adsl netet szeretne megosztani egy routerrel wifis-sel NETGEAR WGR614 a pontos tipusa és az lenne a gond hogy most a laptop látja a netet, de az asztali gépe amin eddig netezett nem tud csatlakozni mert nem fogadja el a jelszavát és a felhasználonevét. Köszönöm a segitseget.
W200 - oh, köszönöm, hogy nem lyukkártyákkal kell adatot átvinni - by Polacheck
A routerben az internet csatlakozás tipusánál PPPoE-t kell kiválasztani. és ott kell a szolgáltatóttól kapott felhasználónevet és jelszót beállitani. 
Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

jodován
(tag)
Valahogy sikerült beállítanom az Edimax BR-6404WLg router-ét Universal Repeat módba, úgy, hogy LAN port-on is tovább ossza, meg egyáltalán, hogy vezetéknélkül is lehessen internetezni, mert volt hogy csatlakozott, de internet megosztás a kanyarba se volt.
Viszont most nem lép be az admin felületre, pedig szerettem volna lementeni ezeket a beállításokat. Van ötletetek?
cserépkályha, kemence, tűzhely építés, ésszerű feltételekkel --- sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?
Az edimaxodnak nem 192.168.0.1 az ip cime, hanem más?
Akkor, hogy a menüjét elérjed a gépeden fix ip-t kell beállitanod. Alapértelmezett átjáronak pedig az edimax ip cimét add meg. Igy valószinü, hogy eléred a menüjét, addig neted nem lesz. ha lementetted a beállitásokat, vissza kell állitanod a géped ip beállitását az elözöre.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Mr. XXL
(kvázi-tag)
Hali,
Notebook vétele után szeretném megosztani a chello netem. A noti b-s.
Igazából az lenne a kérdés, hogy lehetséges-e kitolni a hatótávot annyira, hogy elérjen a kb. 200 méterre levő haverhoz, ugyanakkor van köztünk egy tégla építésű sorház.
Ha ez megoldható, akkor neki vagy nekem kéne +antenna, milyen típusú router lenne megfelelő, stbstb.
Előre is köszi! 
XXL

stevecorp
(újonc)
Tudnatok nekem segiteni.
Adott egy pci kartya es adott egy kulso antenna 3m kabellel.
Ez mind szep es jo megy az internet.
Az lenne a kerdesem hogy at akarom vinni a pc-t a masik szobaba de oda mar nem er el a kabel.
Mi kellene ahhoz(router,ap) hogy ez letrejohessen ugy hogy ne kelljen kabelt venni mert eleg draga. Ha valaki tud valami megoldast irjon az alabbi email-re.
stevecorp@zoznam.sk

jodován
(tag)
192.168.2.1 az alapértelmezett. Gondolom, pont a repeater funkció miatt. A kliens mód miatt nem hiszem.
Az rendben, hogy megadom az Alapértelmezett átjárónak a címet, de fix ip-nek, mit adjak meg? Ha az admin felületet nem érem el, hogyan állítsak ott is fix ip-t? Reseteljem, és kezdjem újra? De ha repeaterként működik, nem hiszem, hogy fix ip-t tudnék beállítani, mert ez csak továbbítja a kiterjesztett router DHCP funkcióját, nem? Kicsit most összezavarodtam.
cserépkályha, kemence, tűzhely építés, ésszerű feltételekkel --- sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?
A pc-den állitsál be fix ip-t. A router ip-jét ne bátsad.
Gép ip. 192.168.2.50
Alhálozat. maszk.: 255.255.255.0
Alapért átjáró.:192.168.2.1
elsödleges dns: 192.168.2.1
Igy eléred a routered menüjét. Ki titudod menteni a beállitásokat. Ezután vissza kell állitanod a gépedben a régebbi ip beállitást, hogy müködjön a net.

Persze a routerben ki kell kapcsolni a dhcp-t, hogy ne ossza az ip-t, hanem a másik eszköz. De ettöl, ha fent leirt módon beállitod a fix ip-t a gépeden eléred a menüjét.

[ Szerkesztve ]
Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

sanyiksaborz
(tag)
Sziasztok mindenki!
Van 1 smcwbr14s-n2 wifirouter és mindig rácsatlakoznak a hálózatára, és pont a barátnőmék nem tudunak netezni....pedig ők fizetik a netet, elég bosszantó szitu.
Sajnos nem sok közöm van a wifi hálózatokhoz, semmi......leszeretném titkosítani, és légyszi segítsetek a parazitától megszabadulni!
A segítséget, tanácsot előre köszönöm!
sanyiksaborz

Nincs net, telefonon elértek!

totyax
(senior tag)
Üdv!
Van egy wifis DSL routerem. A gép UTP kébellel csatlakozik a routerhez, a notebook wifin (WPA/PSK). A gond az hogy a két gép nem látja egymást az MS hálózaton (azonos munkacsoport), ami egyébként csak a megosztott nyomtató miatt kell. Végülis kereséssel megvan a másik gép, és úgy a nyomtató, nyomtat is, de jó lenne ha látnák egymást. Van egy cifra dolog, a gépek még saját magukat se találják a saját munkacsoportjukban sokszor. Egész pontosan azt figyeltem meg, hogy ha a PC-n a hálózati helyek/munkacs. szg-ek tallózásánál mutatja saját magát, akkor a notebook-on már nem fogja, de ha a notebook-on megtalálja saját magát, akkor viszont a PC nem találja meg saját magát az MS hálózaton. Ilyenkor vajon mi van 

pilota
(tag)
Helosztok remélem tud valaki segiteni nekem egy olyan program kéne vista alá ami wifit kezeli mert sajna a vista valamiért állandoan elhagyja a wifit remélem adig mig a seven kinem jön beválik majd.Léci aki tud egy ilyen programot az irjon linket is megköszöném.Léci nagyon sürgös lenne ha valaki tud segitsen. 

mezis
(PH! addikt)
Üdv.!
Azt próbáltad már, hogy először a drótos PC-t kapcsolod be, a WiFi-set csak 5-10 perc múlva ?
mezis

pilota
(tag)
Helosztok segitség kéne olyan programot keresek ami vista alatt wifit kezel de fügetlen program.Mert állandoan megszakad a kapcsolat wifi alatt.
A géped wifijének a gyártójának nincs vistas drivere/szoftvere hozzá, esetleg használd azt.
Telepitéskor esetleg rá kérdez, hogy az opredszerét vagy a sajátját akarod használni. (ugy, mint az xp-nél, a vistat nem ismerem, annnál nemtudom ,hogy van ilyen).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

totyax
(senior tag)
Próbáltam, de semmi. Saját magát se találja meg az asztali
Egyébként ezek az "otthoni vagy kisebb helyi hálózat beállítása" meg a "vezeték nélküli otthoni iroda beállítása" varázslók közül valamelyiket kell futtatni? Mert eddig úgy gondoltam hogy felrakom az ms network-ot file/printer megosztással az adott hálózati hardvernél, majd vezérlőpult/rendszer/számítógépnév alatt megadom a számítógép nevet, munkacsoport nevet, és slussz.

Morris
(HARDVERAPRÓD)
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy most vettem egy tp-link tipusú wireless (TL-WR542G) routert és szeretném titkosítani, de nem tudom hogyan kell. hálózati dolgokban még nagyon kezdő vagyok. Netezni már tudok vele, de mást nem szivesen látnék a hálózatomon.
Segítsen valaki plíz! Előre is köszönöm!
Lehet volt már kérdés, és meg lett válaszolva ötvenszer, de nem találtam.

Davey7
(senior tag)
Most költözünk és máshogy kell kialakítani a hálót az új lakásba.
Van egy Netgear wgr614-es WLAN router és én notebook-on ugye vezeték nélkül kapom a jelet,de most öcsém PC-jének is úgy kellene,mert túl sok kábel kellene bekábelezni...
Milyen adaptert érdemes venni? Csak Netgear vagy más gyártmányút is? Usb? Pcmcia?

totyax
(senior tag)
Na úgy néz ki meglett a hiba oka, a KIS inkompatiblis az MS networkkel, ami szégyen, akárhonnan nézzük. Uninstallálni kellett az ndis driverét, és jó lett.
[link]
A wireles részt olvasd el!
[ Szerkesztve ]
Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

totyax
(senior tag)
Szerintem az SSID broadcast bekapcsolása fölösleges kockázat, hiszen szinte kiabálja hogy itt vagyok, törjetek fel gyerekek. Csak addig érdemes bekapcsolni amíg az új géphez beállítjuk a hálózatot. Jelszó, WPA-PSK-nál szerintem érdemes maximális hosszt használni, 8 karakter az nem sokat véd. Célszerű generáltatni jelszót valamilyen jelszógenerátorral, 63 karakter az már valami. A key update az én dlink 2641R routeremnél nem működik, legalábbis ha beállítok egy értéket azt látszólag elfogadja, viszont router újraindítás után ott nulla lesz, gyönyörű. A képek elég nehezen olvashatóak az általad megadott oldalon, ilyen jellegű képekre a jpg hibás formátum, a megfelelő a png, amivel kicsi is lesz, és éles is. 
Köszi az észrevételeket.
De, ha figyelmesen olvasod el, akkor látod, hogy az ssid engedélyezésnél oda irtam, hogy le lehet tiltani.
A jelszónál, pedig az van, hogy min. 8 karakter legyen van irva ( az user majd anyit ir amennyit akar.)
A képek sajnos tényleg nem a legjobbak, de ahonnan leszedtem öket sajnos ilyen minőségüek voltak (gyártó oldala).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Morris
(HARDVERAPRÓD)
nagyon köszönöm! rengeteget segítettél!
mostmár csak azt nem értem, hogy ha csatlakozni akarok a notimmal akkor látja azt a hálózatot amit akartam és ki is írja hogy biztonságos hálózat, viszont felette ott van egy másik ami szintén az enyém és az nem biztonságos.
ez akkor most hogy is van?
vagy az a router beállításaihoz vinne?
ja és ez valójában mit jelent?
Current Connected Wireless Stations numbers: 2
[ Szerkesztve ]

melaak
(újonc)
Sziasztok!
Teljesen amatőrként kérdezem, (és lehet,hogy nagy hülyeség amit kérdezek).
Laptop-ról netezek(MSI) wireless kapcsolattal.Az utóbbi időben, sűrűn előfordul, hogy a wifi dobja a netet, bedugom a madzagot, onnan jó. Próbálkozom minden félével(kapcsolat van, full sebességen)de semmi , net az nincsen! Most jön az érdekesebb dolog:
Néhány óra múlva gondol egyet, és már jó a kapcsolat , minden oké! És hogy fokozzam a feszültséget: a havernál dettó ez a helyzet,
kb ugyan abban az időszakban, 6 km-rel odébb!
Erre varrjon valaki gombot!

Előre is köszi az ötleteket, ha valakinek hasonló gondja van, kérem jelezze!

[ Szerkesztve ]
Üdv!
Ha nem bánjátok ide is belinkelem a kérdésem, hátha tudtok segíteni. Köszi! 

totyax
(senior tag)
Üdv, nem valami tiszta a leírásod, pl hogy miért van a notebookon beépített wifi meg nem beépített. Én annyit próbálnék hogy közvetlen a wifi adó mellé tenném a notebook-ot, ha úgy is gyenge a jel, akkor gáz van (vagy még: olvass lejjebb). Ha nem gyenge, akkor valami árnyékol, egyébként általában ezektől a vezeték nélküli technikáktól sok jót nem kell várni, házban, főleg panelben, nem igazán használhatóak. Arról nem beszélve hogy egy bérházban pl rögtön lehet 10 ilyen adó is, aztán akadnak. Meg hát a szerencsétlen 2,4Ghz-en mennek, amin szinte minden vezetéknélküli cucc megy. Elég a mikrót bekapcsolni... az is zavar keményen. Elhiszem hogy kényelmes a vezeték nélküli dolog, leheveredni az ágyban és mondjuk chatelni, de akkor legalább abban a szobában legyen az adó, tehát oda vezetékkel vinni a jelet.
A linken amit megadtál notebook típust, annál az Asus ezt írja
Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
tehát lehet hogy a tied "n"-t is tud, az 5Ghz-en is megy, és gyorsabb is. Persze ezt az adónak is tudnia kellene 
Megint van amit nem értek, ha az Asus routereddel nem megy a wifi, akkor mégis miről volt eddig gyenge? Na mindegy, első körben nem ártana a wifit bekapcsolni a routeren, és szétnézni a beállításai között (megadni SSID-t, egyelőre ne rejtse el az SSID-t, sebesség automata, titkosítás a próba idejére talán nem is kell, egyébként WPA, a jelszót meg kell adni a routeren és azt kell megadni majd a notebook-on is, persze lehet hogy trükközés van majd hogy átalakítja a jelszót hexába trükközés, az enyémnél gond ilyen nincs, persze nem is fogad el minden karaktert.
Nem ártana a csatornát azonosra állítani mindkét eszközön, tehát adón és vevőn is, illetve végig lehet zongorázni hogy melyik csatornán a legjobb a vétel. Ugyanis a csatorna szám frekvenciasávot azonosít. Mint mikor a tv-n is csatornákat nézel.
Lehet hogy van automata csatorna beállítás a routeren, de főleg ha gondjaid vannak, végig kéne menni a csatornákon. Lehetőleg este, akkor a legszarabb a vétel ahogy tapasztaltam eddig. Bérházban főleg, akkor van leginkább otthon a nép és van a sok zavar a levegőben, ahol egy kisebb teljesítményű wifi szerintem hasznavehetetlen. Hiába van 40m megadva beltéren, egy-egy fal levehet 10-20m-t is 
Szerintem írj részletesebben ha pontosabb választ akarsz kapni. Sok mindent leírtam ha ezeken végigmész akkor sok mindenről tudsz beszámolni.

totyax
(senior tag)
Lejárt az időlimit...remélem senki sem köt belém amiatt hogy "adónak" írom a wifi szolgáltatót (itt: routert), hiszen az fogad is természetesen 
Na akkor lépésről lépésre még1x:
- adott az N10-es notesz
- adott az Asus WiFi router
- amikor belépek a routerbe és végigcsinálom a Quick Setupot az ott leírtak alapján nem hajlandó működni
- ha nem a Quick Setup szerint járok el, hanem a saját tapasztalataim alapján, akkor sem akar működni
(t.i. ez az apósom hálózata kertes házban; nekem is van egy vezeték nélküli hálózatom telepi lakásban, én magam konfiguráltam, hibátlanul működik)
- ez az N10-es 802.11b/g-vel van felruházva
Jelerősségel kapcsolatosan:
- az Asus Router 54 Mbps-et tud
- az N10 a jelek szerint 11 Mbps-et tud, lövésem sincs, hogy tudnám átállítani 54 Mbps-re
- a notesz WiFi ikonja azt mutatja, hogy 11 Mbps van és kiváűló a jel
- ellenben a Win XP vezeték nélküli hálózati ikonja azt mutatja, nagyon gyenge a jel
Azt hiszem hirelen ennyi, ha esetleg még valami nem tiszta kérdésre tudok felelni.

totyax
(senior tag)
Úgy gondoltam végigmész azokon amit írtam, és utána mesélsz 
Mindegy, addig is... furcsa dolgot írsz
az N10 a jelek szerint 11 Mbps-et tud, lövésem sincs, hogy tudnám átállítani 54 Mbps-re
Ajaj.
Az adott wifi hálózat tulajdonságaiban a hardver eszköz tulajdonságainál (vagy magában az eszközkezelőben a hardvernél) tudod a kapcsolat típusát megadni. Nem hinném hogy "b only" lenne az alapbeállítás, b/g automata szokott ott lenni, esetleg állítsd át "g only"-ra itt, vagy a routerben, vagy mindkét helyen. Sebesség automata, ahogy fentebb írtam.
Ugyanitt tudod a fentebb említett csatorna számát is (!) beállítani, és még sok mást is. Legfontosabb amit írtam fentebb is hogy tedd a notit a router mellé, azonos csatorna, és akkor a jelnek jó erejűnek kell lennie, tehát a távolság (falak) miatt nem fog csökkenni a sebesség.
amikor belépek a routerbe és végigcsinálom a Quick Setupot az ott leírtak alapján nem hajlandó működni
Nem hinném hogy egy sima wifi hálózathoz quick setup kellene, ha a router súgója minimális, akkor tölts le manuált hozzá, bár szerintem ott lesz a CD-n is. Nem igazán lehet bonyolult beállítani. Ha a te hálózatod jól működik, akkor elemenként próbálgasd a te hálózatodban, tehát a notit, routert, (vagy fordítva), addig amíg jó nem lesz. Erre azért van szükség mert kétismeretlenes egyenlet megoldása mindig nehezebb, hiszen hiába találsz egy jó beállítást a notin ha a router is rosszul van beállítva, nem fogod tudni hogy jót állítottál. Ha a te hálózatodban próbálgatod a notit, akkor már csak egy ismeretlen lesz, a noti, aztán a routerrel ugyanez.
Nincs elképzelésem miért mutat kétféle értéket jelerősségre az "ikon" meg az "XP". Esetleg újra lehetne telepíteni a notin a wifi hálózatot, pl úgy hogy a hardvernél csak a drivere (asus...) legyen fenn, így csak a win fog nyilatkozni, ellenkező esetben fenn lesz az asus cucca is, de ekkor meg kéne kérdeznie/be kéne állítani hogy ő maga kezelje a wifi kapcsolatot vagy a windows, nem hinném hogy a kettő egyszerre működhetne. Ezt ragyogóan tudod próbálgatni a saját hálózatodban, ami ügye működik.

Dodos@
(újonc)
Kábelesnet megosztásában szeretném kérni a segítségeteket!
Következő a felállás: van egy kábelkapcsolat (UPC) ezt szeretném megosztani, egy kb 800m-re lévő házhoz, sajnos a domborzat nem teszi lehetővé a közvetlen rálátást! Ez esetben szóba jöhet-e a WIFI? Ha igen, akkor milyen eszközökre lesz szükségem?!
A szintkülömbség kb 10-15m a két épület között, végig háztetőkkel tarkítva.
A válaszokat előre is köszönöm!
Dodos.
Dodos
Ha nincs közvetelen rálátás, akkor nem igen fog össze jönni a kpcsolat.
Esetleg, ha háztetőre feltudsz tenni egy árbocot, ami esetleg már túl nyulik a tetökön.
Eszközök: kell 2 db irányitott antenna [link]
Vevö oldal:AP, ami kliens módban tud müködni (pl a tp-link wr543g megfeleő [link]
Adó oldal: oda is jó a tp-link wr54g, csak sima routerként müködne.
Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm
Hello!
Sajnos elszakadt a wifi router tápja és szeretném pótolni. Időközben kikerült a kukába így nem tudom milyen tápot vegyek hozzá. Ha tud valaki segíteni megköszönném. 

And
(PH! kedvence)
A manuáljában szépen le van írva: 5V / 3A-es DC-táp kell hozzá (gyanítom, hogy 3A-nél kevesebb áram is elegendő neki, de a gyári táp ennyit tud). A csatlakozó valószínűleg szabványos 5,5mm-es külső átmérőjű, a belső érintkező furata viszont többféle is lehet, mert abból nem csak egy méret létezik. Univerzális tápokhoz néha adnak ilyen csatlakozókat, lehet válogatni belőlük. A polaritás valószínűleg rá van rajzolva a router tápaljzatára. Ja, és ajánlott nem valami gagyi / stabilizálatlan tápot rádugni, mert az olyanokra jellemző terheletlen feszültséget lehet, hogy nem fogja szeretni. Szóval valami normális, stabil 5V-os DC-táp illik hozzá, minimum 1..2A-es terhelhetőségű, az sem baj, ha túláramvédett
.

kecz
(fanatikus tag)
Hellósztok, azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehetne egy itthoni hálózatot összehozni, ha wifi-routerünk van? Az én gépem lan-kábelen keresztül csatlakozik, de egy laptop meg egy pc wifi-n keresztül. A netmegosztás az már meg van oldva, csak azt nem tudom, hogy hogyan kell egy lan-t beállítani, hogy lehessen mondjuk egymás gépéről filmet nézni. Előre is kösz a segítséget.
fájl és nyomtatómegosztással.
Winbe és linuxban is alapfeladat.
Fej! Tor! Potroh!
Megoldódott a kérdés, egy pipát kellett kivennem (most meg nem tudom mondani hol).
Jobban átnézve feszt egy olyan vezeték nélküli hálózathoz akart csatlakozni, amihez köze se volt. 















