Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    (#43) King Unique: egy Windows-os leül Mac elé, baromira nem tudja elsőre azt se kezelni...csak az mivel menő, prémium kategória sokan mégis veszik rá a fáradtságot, még átlag user is, milyen érdekes... :U Ugyanilyen szituban Linux elől 5 perc múlva feláll és otthagyja
    Ez nem azért van, mert a MacOS menő hanem mert szép, nagyon eltalált designja van, tehát még akkor is vonz, ha tanulni kell kicsit - de a Linuxok minden csak nem szépek, és + teljesen idegen a winhez képest. Vagy tudsz legalább olyan szép disztrót, mint a MacOS Leopard pl.? (nem 3D trükkökkre gondolok, nem is skinekre, hanem valamelyik grafikus héj alap grafikájára)

    De van ebben mégegy csavar: Ha már valaki odaülhet egy MacOS-hez, ahhoz meg kell legyen neki, és ahhoz pedig Apple gép kell. Tehát ha megvette, nem fog felállni mellőle, még szép. Tehát nem próbálgatják a MacOS-t átlag Win userek. A Linuxot meg ingyen ki lehet próbálni bárkinek, de olyan is.
    A megoldás az lenne, hogy a hatalmas Linuxos közösség végre találna egy igazán tehetséges grafikust, és kiadnának egy minőségi disztrót, ami felületben felvenné a versenyt az Apple rendszerével és a használata sem lenne nehezebb, mint egy Win7-nek + támogatás a legnépszerűbb hardverekhez: vga, ilyesmi. Vagy van ilyen?

    (#56) GeorgeV: +1 a széles képarány anomáliára! A gyártóknak jobb, de jól beetették a népet, hogy nekik is.. Bárhol, ahol adatok vannak kiírva egymás alá sorokban, nem jó az alacsony, de széles képernyő. Szerintem a 4:3 lenne az ideális, azaz pl. 1600x1200 de sajnos eltűntek az ilyen monitorok. Helyette még az 5:4 is jobb, mint a 16:9 vagy 16:10. Nekem 1280x1024-es Eizo-m van, igazi kincsként találtam használtan, de tökéletesen új alig használt állapotban 20 rugóért!! Életem egyik legjobb üzlete volt :) HD filmnézésre persze olyan felbontás is kell, de az legyen TV-n, a monitor valójában nem arra való.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák