Hirdetés

2014. július 25., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-03-20 21:49:13

IT café

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13251) Laccoss válasza Fire/SOUL/CD (#13248) üzenetére

Laccoss
(senior tag)

Én ezt nem értem. Ha 64bitesnél pont az a probléma hogy nem 64bites win7 alól csinálod, akkor hogy oldja meg egy 32bites telepítő?

(#13252) Fire/SOUL/CD válasza Laccoss (#13251) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

A DISKPART és az abban kiadott parancsok függetlenek a platformtól, mindegy hogy x86-os avagy x64-es rendszert használsz(mindkettőben megtalálható a diskpart progi). A bootsect az is egy különálló progi, ami a telepítőlemezen található, értelem szerűen ha x64-es a telepítő, akkor a bootsect progi is natív x64 kódolású, azaz 32 bites rendszer alól nem lehet futtatni (mint ahogy semmilyen x64-es progit sem lehet x86-os OS alól futtatni)

(herhi 32 bites OS alól szeretne 64 bites telepítőt létrehozni, nem x64-es OS alól, mert ott menne gond nélkül, csak az MS progija is a bootsect progit futtatná, de x86-os OS alól természetesen nem fog neki sem sikerülni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13253) Sub-ZeRo válasza SymbianOS (#13226) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Lumia 520 BBYR

(#13254) Mustármag válasza TigerCat (#13223) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

CanonScan lide 20

"Cause I feel like a prisoner trapped inside this broken world!" (By.:Sum41)

(#13255) Laccoss válasza Fire/SOUL/CD (#13252) üzenetére

Laccoss
(senior tag)

Ok, ez tiszta. Csak azt hittem win7 alapból felpakolja valahova a bootsect.exe-t, ezért nem értettem a logikát.

(#13256) Fire/SOUL/CD válasza Laccoss (#13255) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ja értem. Nem, nem pakolja fel a bootsect.exe-t, amit esetleg sokan összekevernek vele, az a C gyökerében feltűnő bootsect.bak lehet, de az nem az (MBR vagy indítórekord tartalma szokott benne lenni, de semmiképp sem egy EXE)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#13257) vilmaboy

vilmaboy
(őstag)

32bites oprendszert át lehet alakítani valahogy 64 bites-re. vagy csak reinstall???

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13258) Fire/SOUL/CD válasza vilmaboy (#13257) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Utóbbi lehetőség.

(#13259) woland_y2k válasza vilmaboy (#13257) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

csak reinstall.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13260) TigerCat válasza Mustármag (#13254) üzenetére

TigerCat
(őstag)

Letöltési oldal link
Ezt próbáltad már?

♛ Kanapékirály Bútor és Lakberendezési Webáruház »»» http://kanapekiraly.hu

(#13261) Visormail

Visormail
(PH! addikt)

Ha a win7 része alapból a wasapi és minden programban látszik aminek a beállításaiban lehet hangeszközt választani, akkor a windows saját beállításaiban miért nincs ott a lejátszó eszközök között hogy ki lehessen választani alapértelmezettnek?

N.E.M. http://href.hu/x/iwti - Athlon X4 740, 8GB RAM, HD4850

(#13262) Mustármag válasza TigerCat (#13260) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

Innen szedtem le.
Az alap oldalt linkelted be.

(#13263) dReFiX válasza Mustármag (#13262) üzenetére

dReFiX
(senior tag)

hello, kelleken egykis help, egy partíciót nem lát a windows de lemezkezelőbe látom, amit szeretnék egybeolvasztani egy meglévővel, mit ajánlotok ? egyiken sincs windows köszi :R

THL W100 / W200 Fólia | LENOVO P780 Fólia / Tok | Jiayu G4 Fólia / TOK

(#13264) Drag77 válasza Mustármag (#13207) üzenetére

Drag77
(fanatikus tag)

én ezzel használom, saját driver van benne /http://www.hamrick.com

http://dragi77.wordpress.com/

(#13265) Fire/SOUL/CD válasza dReFiX (#13263) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Dobsz egy képet a W7 lemezkezelőjében a partíciókról, akkor biztosan meg lehet mondani, hogy lehet kivitelezni, akár a W7 lemezkezelőjével. Így látatlanban max szerencséje lehet az embernek, hogy pont olyan megoldást ad, ami működik...

[ Szerkesztve ]

(#13266) dReFiX válasza Fire/SOUL/CD (#13265) üzenetére

dReFiX
(senior tag)

azt hogy tudom be hozni ( angol w7) köszi :U

(#13267) Fire/SOUL/CD válasza dReFiX (#13266) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

start és beírod, hogy diskmgmt.msc és enter

(#13268) woland_y2k válasza dReFiX (#13266) üzenetére

woland_y2k
(Jómunkásember)

windows gomb + r, diskmgmt.msc beir, enter.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13269) xcds

xcds
(őstag)

Sziasztok!

Angol nyelvű a w7-em. Néztem, az első hozzászólásban, hogy kéne magyarítani, de egy kicsit bonyolult nekem. Nincs egyszerűbb módja? De az is elég lenne, ha nem állna vissza mindig az ENG(US) bill kiosztásra. Átállítottam magyarra, de mindig visszaáll. Ha mindig HUN lenne, az már tökéletes lenne.

(#13270) dReFiX

dReFiX
(senior tag)

Így néz ki, 81 Gigás partíciót szeretném egyáltalán használhatóvá tenni, de az meg még jobb lenne ha össze tudnám egyesíteni a D: meghajtóval, tudtok nekem ebbe segíteni ? köszönöm előre is !

2 órája elkezdtem bütykölni valami progival, akkor meg pont a windows partíció lett elérhetetlen és újra kellet tenni..... :C

[ Szerkesztve ]

(#13271) TigerCat válasza dReFiX (#13270) üzenetére

TigerCat
(őstag)

Ezek szerint OEM a rendszered és előtelepítve vetted. Ha összevonod a partíciókat, gyári állapotba nem tudod majd visszaállítani. 1x már jártam így én is, pusztán figyelmetlenségből. Mielőtt nekiveselkednél, készíts DVD-re mentést a rendszerről a beépített szoftverrel. A használati útmutatóban le lesz írva miként kell csinálnod, nem szokott vészes lenni. Amúgy szerintem ezzel is meg lehet oldani, az ingyenes sokat tud, de olvasd el magad is.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Lakberendezési Webáruház »»» http://kanapekiraly.hu

(#13272) - = Zk = - válasza xcds (#13269) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)
LOGOUT blog

ezt csináltam még angliában a laptopon, azóta hibátlanul magyar.
hajrá ;)

" Élj úgy, hogy az angyalok is visszatapsoljanak! "

(#13273) xcds válasza - = Zk = - (#13272) üzenetére

xcds
(őstag)

Ó, de hosszú. :B :DDD Köszi!

(#13274) - = Zk = - válasza xcds (#13273) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)
LOGOUT blog

dehogy hosszú. csak egy oldala a lényeges, nem mind :C

(#13275) Visormail válasza dReFiX (#13270) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Szerintem annak a 81GB-os partíciónak csak nincs betűjele és ezért nem tudod használni. Próbáld meg hogy nyomsz rá egy jobbgombot és meghajtóbetűjel módosítása.

(#13276) dReFiX válasza Visormail (#13275) üzenetére

dReFiX
(senior tag)

már megy is, köszönöm ! :R ebbe a progiba az összeillesztés már nem megoldható ?

[ Szerkesztve ]

(#13277) Visormail válasza dReFiX (#13276) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Nem, és külső programban sem lehet összeolvasztani 2 nem egymás mellett levő partíciót. Tehát vagy összeolvasztod mind a 3at vagy törlöd őket és létrehozod más felállásban.
Lehet hogy az a Recovery partition se tartalmaz semmit? Csak a Free 100% kiírás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13278) - = Zk = -

- = Zk = -
(PH! félisten)
LOGOUT blog

CLR20r3-as hibával leállt a CCC.exé-m YTube közben.... napi szintű hiba.
mi lehet a gond? gugli nem a barátom jelen esetben...

(#13279) DeFranco válasza - = Zk = - (#13278) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Más böngetővel is csinálja?

levés közben jön meg a létvágy

(#13280) - = Zk = - válasza DeFranco (#13279) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)
LOGOUT blog

passz. nem használok más böngészőt, only IE...

(#13281) Mustármag válasza Drag77 (#13264) üzenetére

Mustármag
(senior tag)

Leszedtem, felraktam, működik.
Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#13282) justo00

justo00
(tag)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem h a win7 home 64 mennyi helyet foglal, jobb mint az ultimate 64, mennyiben kevesebb az ultimatetől?

Amire használom netezés, filmezés, konvertálás, nagy mértékben game.
Jelenleg ultimate van.
Megéri lecserélni homera vagy nem?

Peace V

(#13283) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#13278) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Miért nem ati topikban kérdezel rá? Egyértelmű, hogy az a baj. Nekem a 12.1-es driver-el tökéletesen megy minden IE9-en.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Lumia 520 BBYR

(#13284) Laccoss válasza justo00 (#13282) üzenetére

Laccoss
(senior tag)

(#13285) xcds

xcds
(őstag)

Sziasztok!

Ha el akarom távolítani a külső vinyót, miért írja ki, hogy nem lehet, mert használatban van? Nem használja semmi.

(#13286) herhi válasza Fire/SOUL/CD (#13248) üzenetére

herhi
(tag)

majdnem megy a dolog, de két dolgot nem értek/vagy nem megy.
bootsect futtatása hogyan meg mikor történik? ill diskpart ban (list disknél) sosem látni a pendrive ot/-okat...
köszi :(( :U

ill mindez iso. fájl és daemon tools-szal vegyítve...áhhh ;]

[ Szerkesztve ]

(#13287) Fire/SOUL/CD válasza herhi (#13286) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

ment priv.

(#13288) xcds válasza xcds (#13285) üzenetére

xcds
(őstag)

Mág egy kérdés. azt meg lehet oldani, hogy miután leválasztottam az usb-s eszközt, elvegye a tápot? Tehát kikapcsolja a vinyót, mielőtt lehúzom.

(#13289) Sub-ZeRo válasza xcds (#13288) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ilyet 7 alatt nem tudsz csinálni. Nem lesz neki baja, ha még pörög és úgy húzod le. Úgy is sata 2-es vinyót használsz (gondolom én) az meg tudja a hot swap funkciót. Vagy moddingolsz egy kapcsolot a táp meg a vinyó közé és lekapcsolgatod mikor kell. Vagy visszatérsz xp-re, mert az kilőtte a tápot is.

(#13290) xcds válasza Sub-ZeRo (#13289) üzenetére

xcds
(őstag)

Samsung G2 Portable 500GB. Elég érdekes hangja van, amikor lehúzom.

(#13291) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#13289) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Meg lehet csinálni, registrybe kell belenyúlni. A milyen hordozható HDD topicban volt szó róla fél éve. Most nem tudok rákeresni, de ha meglesz, be lehetne rakni ide is.

De talán van róla hivatalos MS cikk is...

[ Szerkesztve ]

(#13292) Sub-ZeRo válasza xcds (#13290) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kattan egyet? Mert nekem azt csinálja. Igaz nekem nem ilyen típusom van.

(#13291) DeFranco: A regeset én is hallottam valahol, de nem mindenki tudja mi az, meg nem célszerű benne turkálni. Persze ha tudja az ember mit keres akkor talán.
Engem mondjuk nem zavar, hogy nem állítja le. Valami oka volt neki, hogy a 7 nem veszi el a tápot tőle.

[ Szerkesztve ]

(#13293) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#13292) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Semmi különösebb oka nem volt, csak annyi, hogy A eszközöknek az a jó, ha elveszi, B-nek, ha nem, és így döntöttek. Ezt konkrétan abban a cikkben olvastam.

Abban igazad van, hogy ne turkáljon mindenki a registryben :)

[ Szerkesztve ]

(#13294) DeFranco

DeFranco
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Amúgy jól emlékeztem: [link] [link]

A kattanás lehet ettől is, mert a HDD leállító rutinja nem túl jó. Az én samsungomnak (M2) is többek között ilyen baja volt a felpörgési, leállási, tápellátási és suspend gondok mellett. Jut is eszembe, azt is gariztatni kellene....

[ Szerkesztve ]

(#13295) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#13283) üzenetére

- = Zk = -
(PH! félisten)
LOGOUT blog

12.1-et használsz?..:Y...
hát én ehhez nem értek.... ;) köszi, megyek máshova.... :R

(#13296) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#13295) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, azt használom. Az ati topikban próbálj szerencsét.

[ Szerkesztve ]

(#13297) tomgabor

tomgabor
(senior tag)

Sziasztok.
Van egy kis problémám. Most 27,1GB-ot foglal a Win7 valamiért az SSD-n, de ha bemegyek a c meghajtóba és kijelölöm az összes fájlt és mappát csak 14,7 GB-ot mutat.
Ez lenne normális mert az inteles lapomnál is csak 14GB volt, de most valamiért az AMD-vel 2-szer annyit foglal.
60GB-os SSD--m van és ezért lenne fontos a hely, vajon miért 2-szer annyi?
Ugyanaz a Win7.

(#13298) Sub-ZeRo válasza tomgabor (#13297) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Lapozófájl, hibernálási fájlok mind rejtve vannak. Ezeket ellenőrizd. Ha 4 giga ramod van, akkor kb 6-8 giga a lapozófájlod pl.

(#13299) tomgabor válasza Sub-ZeRo (#13298) üzenetére

tomgabor
(senior tag)

Köszi. Ha a hibernációt kikapcsolom vagy mit akkor lesz plusz helyem? 8GB ramom van a lapozófájl meg megnézem mennyi.

(#13300) polonic válasza tomgabor (#13299) üzenetére

polonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, akkor lesz 8 giga szabad helyed.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.