Hirdetés

2014. július 26., szombat

(#1) Pokolnet

Pokolnet
(újonc)

Sziasztok

Szeretném azt megkérdezni hogy ismertek-e olyan programot ami csak akkor rögzit képet a webkamerámról ha ppen mozgás van?
Remélem érthető,és szeretnék bocsánaot ké'ni a helyesirasi hibakört(ha v :Y an)
Üdv Dávd

(#2) ttomi válasza Pokolnet (#1) üzenetére

ttomi
(kvázi-tag)

Szia!
Nem használtam ilyet, meg ezt a programot se ismerem, de ez talán egy lehetséges alkalmazás erre: [link]

(#3) sghc_toma válasza Pokolnet (#1) üzenetére

sghc_toma
(őstag)
LOGOUT blog

én az asus notimhoz kaptam egy ilyen cuccot. asus video security a neve. ha mozgás van, csinál screenshot-ot, szirénázik, e-mail-t küld, ilyesmik. csak nemtom, h működik-e más webkamerákkal.

in asm we trust

(#4) bLaCkDoGoNe válasza Pokolnet (#1) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(PH! addikt)

HA Creative kamerád van, a hozzá adott Webcam Center program tud ilyet. Be lehet állítani, hogy a kép melyik részén nézze a mozgást (vagy a kép egész területén), mekkora legyen az érzékenysége, ilyesmik. Ha mozgást érzékel, akkor többféle dolgot is tud csinálni (kép/videó készítése, elküldése e-mailben, feltöltés ftp-re, stb.).

Más kamerákkal sztem nem működik, éjszaka valószínűleg nagyon korlátozottan használható.

flickr.com/blackdogone [+] XBL: bldone [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5) ttomi válasza Pokolnet (#1) üzenetére

ttomi
(kvázi-tag)

Egy másik program: Webcam Zone Trigger [link]

(#6) akasp válasza Pokolnet (#1) üzenetére

akasp
(senior tag)
LOGOUT blog

persze. amit adtak az én webcamomhoz. CameraPlus a neve. (honestech gyártja asszem)

(#7) lyzzard

lyzzard
(senior tag)

Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
Meg lehet-e azt oldani, hogy van 2-2 waebkamerám és 2 különböző géphez van kötve, de azt egy harmadik helyen szeretném figyelni, egy 3. számítógépről. Tudni kell hogy mind a 3 gép külön városban van!!
Előre is köszönöm a segítséget. :U

(#8) RiZool

RiZool
(tag)

Sziasztok!

Nekem arra kéne a webkam, hogy felszerelem a falra és rögzitsen mindent egy gépre /vincsire/ és mondjuk hetenként /vagy amikor betelik/ törölném. Erre tudtok valami megoldást ? Programot ? lehetőleg ingyenes progi legyen mert irodába lenne. Meg az se árt ha net segitségével idetudok nézni néha néha otthonról.

(#9) sbazsi válasza RiZool (#8) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

hmm, biztos, hogy kell mindent rögzíteni?
talán egy mozgásérzékelős progi, ami csak akkor rögzít, amikor mozgás van?
ez pl tudja [link]
bár ez nem ingyenes.
esetleg ez? [link]

szóval szerintem felesleges a nap 24 órájában rögzíteni. elég csak akkor, ha mozgást lát a kamera...

(#10) RiZool válasza sbazsi (#9) üzenetére

RiZool
(tag)

köszi szépen :) amugy igazad van:) De ezeket megkéne venni ahogy néztem:) vagy regelem azt kész ? nemfizetős ?

(#11) sbazsi válasza RiZool (#10) üzenetére

sbazsi
(PH! kedvence)

fizetősek.
amúgy ha nem titok, mit akarsz megfigyelni?

(#12) RiZool válasza sbazsi (#11) üzenetére

RiZool
(tag)

nem pontosan én:) hanem a fönököm az irodát ahol melozom...elég drága gépek vannak stb..msot nyit és ezért....gondolom azért gondolt erre mert ez olcso lenne...főleg ugy hogy én ingyé beálövök mindent :)

(#13) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor inkább a geovision digit. rögzítőkártyát vegyétek meg, igaz, az leginkább zártláncú kamerákhoz van kifejlesztve, de tud 4 kamerát, és mozgásra rögzít. 4 kamera, 80 Gb merevlemez területtre, kb. 1 hónapot tud.

(#14) corvin

corvin
(újonc)

Helló!
Engem is térfigyelés érdekelne webkamerával, csak egy kicsit más megközelítésböl. Szeretnék több (5-10) webkamerát elhelyezni a város különböző pontjain. A kamerák képeit interneten keresztül szeretném nézni, de nem mindenhol van elérhető internetkapcsolat. Gondoltam egy saját 2,4 GHz-es hálózat létrehozására, de valami olcsóbb megoldás érdekelne. Kicsit drága lenne minden kamera mellé egy WIFI routert rakni. Vannak e gyári céleszközök ilyen kamerás képtovábbításra? Esetleg segítséget várok google kulcsszó kereséshez!
Kössz!

(#15) corvin

corvin
(újonc)

Ha valaki leírná, milyen eszközökkel szoktak áruházakban és nagyvárosokban webkamerákat üzemeltetni, azis segítene!

(#16) bbazsy

bbazsy
(őstag)

sziasztok

nem szeretnék új topicot nyitni, sok infót megtaláltam a meglevőkben, mégis valamivel gondom van:

az oké, hogy veszek egy webcamot, meg egy usb hosszabbítót(10, max 20m), felteszem a kamerát. lényegében szoftver is szinte mindegy, mert annyi a lényeg, h lehessen nézni, ami egy másik teremben törnéik, rögzítés, képcsinál nem kell.

kérdésem csupán annyi, h milyen webcamot vegyek ahhoz, h egy kb 50m hosszba ''belásson'' (szélesség viszonylag kicsi, azzal nem lesz gond). nem is az a léyneg, h ki lehessen szúrni, h ki mit hol mikor csinál, hanem h látszódjon, h hol tartozkodik, és kb mit.

milyen felbontású, márkájú kamera kell ehhez?(sajnos ilyenben nem vagyok otthon:()

köszönettel:
bébé

..

(#17) macilaci78

macilaci78
(PH! addikt)

Nekem meg olyan kéne, hogy egy 6×11 méteres területet 6 kamerával figyelni.
Fel lehessen ismerni, ki van a terepen és a kép akár projektorral is élvezhető legyen.
El lehessen menteni az anyagot vinyóra.
A szoftver tudja az osztott lépernyős módot, pl 2×3 kamera képét mutatja, köztük tetszés szerint váltogathatok...

Ennek megvalósítására várok ötletek szoftverek és HW-ek terén!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#18) bbazsy válasza bbazsy (#16) üzenetére

bbazsy
(őstag)

up

..

(#19) kosarob8

kosarob8
(fanatikus tag)

bbazsy: a 10-20 méter USB-hez kell már aktív HUB is, ha jól tudom, mivel max 5 méter lehet egy kábe hossz...

egyébként nekem is lenne kérdésem: szintén térfigyelőt akarnék csinálni a helyzet az h kábé 40 méterre lenne a gép a webkamerától, nah most USB-vel ez már nem megoldható... találtam olyat ami USB-ből csinál RJ45-ös aljzatot... szerintetek azt meglehet csinálni h... gép.. USB-jébe be egy ilyen átalakító, 40méter UTP kábel kihúz... ott egy ugyanilyen átalakító, aztán egy USB F/F adapter és bele a webcam???
mert wikipedian a következőt írták:

''The maximum length of a USB cable is 5 meters; greater lengths require hubs. USB Connections can be extended to 50 m over CAT5 or up to 10 km over fiber by using special USB Extender products developed by various manufacturers.''

szóval mit gondoltok??? :U :F

[Szerkesztve]

www.optika.co.hu, www.kpconsulting.hu

(#20) kosarob8

kosarob8
(fanatikus tag)

egy up, vki nem tudna segíteni? nem csinált még senki sem ilyet?

www.optika.co.hu, www.kpconsulting.hu

(#21) Energie X

Energie X
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, ahhoz, hogy egyik ismerősömnek a kisboltjába kellene egy térfigyelő rendszer ami 2 webkamerából állna és egy számítógéphez lenne hozzákötve. Mivel még nem csináltam ilyet hol tudnék utánanézni? A megfigyelendő terület kb 40 négyzetméter. Arra gondoltunk, hogy a 2 webkamera rögzítsen mindent kb 5 mp-enként vagy passz. Mivel az ismerősöm nem ért a számítógéphez én meg még nem csináltam ilyet mit ajánlotok, ami jó minőségű és akár közvetlen üres dvd-re is rögzíthetek vele? Mit kell még venni a számítógépéhez?

(#22) enamessias

enamessias
(fanatikus tag)

Helló!

Én progit keresek, amivel egy gépen lévő két webkamera képét tudom rögziteni avi-ban! Valaki tud ilyet? Elsősorban ingyenes kellene.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#23) enamessias válasza enamessias (#22) üzenetére

enamessias
(fanatikus tag)

vagy egy kamera? és lehet fizetős is....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#24) pojakcs

pojakcs
(senior tag)

Egy otthoni figyelőrendszert próbálok összehozni, ami többé kevésbé működik is. Van egy gagyi webkamerám és a videókártyámhoz kapott Asus video security program szépen rögzíti is az eseményeket, amint valami mozgás van odakint. Egy apró gond van csak, kellene valamilyen normális webcam, ami szerény fényviszonyok mellett is produkál képet. Milyen típust javasoltok?

Üdv: Csaba From Balatonma'riafu:rdo''-also'

(#25) cigam válasza Energie X (#21) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

http://brooksyounce.byethost13.com/soft/securecam.htm

Elég jó progi, én ezt használom.
Lehet feliratozni, pl.dátumot, időt ráteszi a képre, több kamerát is kezel(papíron, mert nekem csak egy van, de elhiszem neki), mozgásérzelős.
Nem avi-ba ment, hanem jpg-be menti le a képet 1-esével, viszont van hozzá egy "nézőke" program, amivel lejátszatod mint eg videót.
Hja, és ingyenes, freeware ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#26) pojakcs válasza cigam (#25) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Ez tényleg jó, és ingyenes. Az Asus-é bmp-be mentett, ez meg kultúráltan jpg-be.

(#27) -royalflush- válasza cigam (#25) üzenetére

-royalflush-
(tag)

jo ez a progi csak nem találom az opciókat!!esetleg megtudnád mondani hol található??
üdv

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win8 ) ( Samsung Galaxy Nexus 4.2.1 )

(#28) -royalflush-

-royalflush-
(tag)

sorry,megtaláltam :R

(#29) pojakcs válasza -royalflush- (#27) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Olvasni tudók előnyben vannak. :)
Kattints duplán a kamerád képére, és lőn csoda. :C

(#30) pojakcs válasza -royalflush- (#28) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Akkor tudsz olvasni. :C

(#31) cigam

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Első körben én is elgondolkodtam, hogy hol is lehet ez a rengeteg beállítás ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#32) -royalflush- válasza cigam (#31) üzenetére

-royalflush-
(tag)

ugye :DDD
lenne egy valszeg nem ide illő kérdésem de:
hol találok szerintetek olyn progit amivel fel tudom venni a játékot amivel játszok,ha egyáltalán van ilyen...??

(#33) pojakcs válasza cigam (#25) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Lehet ebben a programban állítani, hogy ne csak 300 képet arhiváljon? Hely lenne elég akár 300000-nek is. Nem találtam ilyen opciót.

(#34) pojakcs válasza pojakcs (#33) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Én sem tudok olvasni, :W megtaláltam.

(#35) TGa

TGa
(kvázi-tag)

Sziasztok! Engem is hasonló dolog érdekelne csak hálozaton való hozzáféréssel. Hogyan tudnám azt megoldani, hogy a hálózatban lévő számítógépek webkameráját lássam? Van valami program ami ezt tudná? Hasonlóra gondolok, mint a vnc, csak ez nem az asztal képét továbbítaná, hanem a kamera képét.
Segítségeteket előre köszi

(#36) VladimirR válasza TGa (#35) üzenetére

VladimirR
(PH! nagyúr)

ide nezz be esetleg

(#37) Chapel

Chapel
(PH! addikt)

Üdv, Nem tom él-e még ez a topic.... de ha igen akkor segítség kellene, egy boltban,lopások ellen használnák egy webkamerát, a kérdésem a kövi,tök mindegy neki h milyen hosszú a kábel vagy van egy bizonyos hossz ami után már megy ??

http://www.flickr.com/photos/mr_chapel Gallifrey Falls No More.

(#38) pojakcs válasza Chapel (#37) üzenetére

pojakcs
(senior tag)

Gondolom usb-s valamit használnál. Az meg 2-3 méter után behal. Csináltam kisérleti céllal egy 5m-es kábelt ,nem ismerte fel az eszközt.

(#39) Chapel válasza pojakcs (#38) üzenetére

Chapel
(PH! addikt)

Akkor marad a vezetkék nélküli....az meg 12k-tól kezdődik ahogy néztem :(((

thx :R

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/mr_chapel Gallifrey Falls No More.

(#40) kiri018

kiri018
(újonc)

Sziasztok!
Lehet rossz helyen járok,de van egy problémám.1hete vettem egy kávé gépet de nem adtak hozzá használati utasitás és jó lenne ha valaki akinek ilyen kávé gépje van az el küldené nekem e-mailben a használati utasitást.a kávé gép falytája Coffee Center c3-as.Elöre is nagyon szépen köszönöm!!! ;)

Füzi Krisztina

(#41) Vukika

Vukika
(újonc)

Sziasztok! Én Crime Catcher.t használok, szerintem nagyon jó, de a kutya ugatás a mozgás érzékelésnél az elég szörnyű :-)

(#42) Laller0629 válasza Pokolnet (#1) üzenetére

Laller0629
(újonc)

Sziasztok

Véletlenül nem tudjátok hogy hogyan lehet megnézni a Tápiószecsői térfigyelő kameráit interneten! Szívesen végig nézném az élő közvetítést!

(#43) villamos

villamos
(őstag)
LOGOUT blog

Egy helyiséget szeretnék megfigyelni egy kamerával, és a képet neten keresztül lehessen elérni. Olyan megoldás kellene viszont, amihez nem kell bekapcsolva lennie gépnek, a kamera képét hálózatra lehet tenni, és a neten lehet megfigyelni. Olyasmire gondolok, mint ami pl egyes számtech boltok weboldalán szokott lenni, amikor lehet látni mi folyik a boltban.
Az lenne a jó, ha a rendszerben lenne mozgásérzékelő is, hogy csak akkor kapcsoljon be a cucc, ha mozgás van. Jó lenne, ha a történéseket rögzíteni is lehetne valamilyen módon, vagy legalább pár másodpercenként készítsen képet az épp zajló dolgokról.
Hogyan lehetne mindezt kivitelezni?

(#44) Alex91 válasza villamos (#43) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Y-Cam Black SD

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#45) villamos válasza Alex91 (#44) üzenetére

villamos
(őstag)
LOGOUT blog

Hm... Ez azért kicsit drága, ennyit azért nem ér a dolog. Valami olcsóbb megoldásra lenne szükség... :( Bár igaz hogy elég sokat tud, de ennyi pénzünk sajnos nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#46) Alex91 válasza villamos (#45) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ahogy elneztem ez pont az, amit szeretnel. Vagy kifizeted, vagy csokkentesz az igenyeken... (Nezni kell, de en nem lattam olcsobbat, jobbat...)

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#47) localhost válasza villamos (#45) üzenetére

localhost
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Ne webkamera, hanem IP Kamera szóra keresgélj... Figyelmeztelek az IP kamera kategóriában az olcsó ksézülékek megvásárlása után megbánnád !
Nem olcsó!
[link]

Alex! :K

.... jah... és olyan kamera nincs ami magában rögzít, ezt mindenkor egy pc teszi, ha nem a helyszínen, akkor máshol és annak be kell!!!!! lennie kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#48) Alex91 válasza localhost (#47) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Amit linkeltem az rogzit magaban is, es ha megnezi az arakat, az is eleg kedvezo :)!

(#49) gyiku

gyiku
(PH! kedvence)

van olyan kamera, amely egy parkolot figyel ejell/nappal, csak akkor rogzit, ha van mozgas, es pc nelkul tud nas-ra, pl mybookra ? neztem ezt az Y-camet, arban eleg huzos, ha dobok melle egy mybookot, akkor arban ottvagyok, mint egy rendes kamera+rogzito.

eladó cuccok: http://href.hu/x/e04c

(#50) Alex91 válasza gyiku (#49) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Magyarul, ha kerhetem :)!

Hirdetés

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.