Keresés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #2851 üzenetére

    Nálam a Zen 4 hónapja 7/24-ben (BOINC kliens alatt WCG) egy 3600-ra húzott Quaddal mindenféle légmozgás nélkül megy full zárt házban... :U Nyáron amikor 32 fok volt a szobámban sem kapcsolt le egyszer sem...
    Túl van lihegve ez a légmozgás dolog... A 400-as Zen nagyon jó táp, ha a házadban semmi másnak nem marad a hője akkor sosem fog túlmelegedni és igazából az FSP is így tervezte a cuccot... Ha kell egy venti a gépbe akkor semmi értelme a Zen-nek...

    Ettől függetlenül nálam is készül rá a réz tető de soha sincs időm megrajzolni véglegesen a terveket, meg IceAge is elérhetetlen 2 hónapja, már kezdek aggódni ,hogy valami történt vele :(

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Játékos #2933 üzenetére

    de mindenképpen nagyságrendekkel jobb teljesítményű, pláne, ha tiningolsz is, valamint sokkal csendesebb. (Ha sokat szánsz rá, akkor akár néma is...)

    Ez a szó jelentése: tini csajt húzol?! :D

    [ Szerkesztve ]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    Amúgy majd jön R.Zoli, és megmondja a frankót, hogy amúgy a procid egy kis pöts, és egy rendes, komoly procival, ami minimum egy 4GHz-re húzott, 1,6 volttal feszelt QX-es procival, meg két GeF 8800 GTXXX-szel (persze túlhúzva) már nem bírkózna meg a radid.Mert ahhoz már nagyon komoly passzív rendszer kell. Amit még mindig nem tudunk, hogy hogy néz ki...

    Kb. 1 éve van fennt a gépemről kép több helyen is linkelve, az is megbírkózik ezzel és a gépem hordozható ,designos nem úgy mint egy ilyen radi, a kettő ég és föld ha nem haragszol... És látom még mindig nem sikerült a gépészmérnöki rálátásoddal megérteni amit 9999999999-szor leírtam neked, hogy nem az a nehéz ,hogy elbírja egy mostrum ami a fél szobát elfoglalja, hanem ,hogy kompakt méretek mellett jöjjön ez össze és designos/szép maradjon az egész és a gép is hordozható legyen szétszedés nélkül... Nekem egy ekkora radi se nem szép se nem kompakt, se nem design-os...A feladatát nyílván ellátja ,de azért had ne kelljen most magasztalnom milyen jó cucc is ez...

    De ha már arról szóltunk ki nem is mutatott eddig semmi konkrétat akkor egy dolgot megjegyeznék:
    Ami viszont még mindig csak mosolygással tölt el az a blokkod... Talán akkor látni fogjuk mikor euro-t kis hazánkban :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3005 üzenetére

    De parancsolj itt egy kép... Ez is képes arra amit írtál... A WCG listán is látszik mit bír ez a gép 7/24-ben immáron 8 hónapja... Egy géppel elért eredmény az enyém a legjobb az országban folyamatosan akik 7/24-ben tólják :) Ez egy 7/24-ben üzemelő Quad 3600 Mhz-en, minden venti nélkül 4 giga memo, 150 gigás WD Raptor stb... Az ilyen gúnyos megjegyzéseid helyett inkább mutass valamit,ne azt kritizáld aki már csinált pár dolgot ami kézzel fogható...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz P00By #3015 üzenetére

    Sokkal szebbre lett tervezve de nincs időm megcsinálni a változtatásokat és IceAge is eltűnt így egy csomó CNC-s munkát nem tudok most megcsináltatni, de talán most lesz majd másik hely ahol megoldom és akkor még brutálisabb lesz...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz helkis #3018 üzenetére

    Ez még egy korábbi változatában oldalról nézve ,most csak a radik bekötése változott:

    Egyébként folyamatosan változik a kinézet/felépítése a hűtőrendszernek és így a háznak is, most is van sok dolog ami már fél éve tervbe van véve ,de a kivitelezésbe mindig hiba csúszik, most pl. az ,hogy IceAge 2,5 hónapja nem elérhető telefonon... Nem tudom mi van vele de aggasztóm mert előtte heti szinten kapcsolatban álltunk telón :(

    Itt van még 1 kép a 2 D5-ről... Ezen is változtatni szeretnék mert a bekötésük nem a legjobb így ellenállás szempontjából ,de viszont elhelyezésileg messze ez a legjobb kivvitel eddig ebben a házban így ez is csak a csatklaozók módosítását fogja majd igényelni:

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3026 üzenetére

    Nem az a kis szösszenet lekerült róla ,mert többeknek nem tetszett :D

    Egyedi? Hát elég sok egyedi lesz ha elkészül, remélem valaha ez meg fog történni :) Amiért így most jelen állapotban össze van rakva annak két oka van, így is egy böszme erős passzív rendszer amivel sehol sem kell szégyenkezni és amíg nincs meg minden eltervezett cuccom hozzá amiket legyártatok addig kell valamin dolgoznom aminek nincs zaja... Pl. ennél egyedibb blokkot mutass:

    Ez a blokk is belekerül a rendszerembe... Mellesleg ebbe a blokkba van amit saját két kezemmel alakítottam ki, mert a marógéppel nem lehetett :) A tüskékből fogorvosi turbinával szedtem le 1milimétert és az ívek amik a blokk oldalfalában vannak is a kézügyességem tükrözik mert necces lett volna maróval teljesen "hegyesre" csinálni az íveket IceAge szerint így én alakítottam ki őket hegyesre :) Egyébként aranyozva van, ez is eléggé egyedi ,hogy nikkelezés nélküli aranyozás mert nem sok helyen csinálnak ilyet galvánfürdővel (mármint olyanra ami nem jön le könnyedén), de miután nagyapám aranyműves volt így van ismerettség ahol kiválóan megcsinálták így is ,hgy ne dobja le rövid idő alatt az aranyozást és meglegyen az a 20 mikron :)

    Az egész rendszer vízáramlása keresztül fog menni ezen a CPU blokkon és onnan oszlik 4 ágra...A fő ág 19-es cső és 17-es a blokkon belüli legkisebb keresztmetszete :) Ez a fő ág egy speckó Y csatival lesz a 2 szivattyú ágából létrehozva... A 4 "mellékág" 8,5-es belsővel rendelkezik a blokkon belül...Ezekután fog lógni a többi cucc mind szétosztva külön ágakra, ergo egyik kimenet után lesz a VGA, másik után a táp stb...

    No aztán ,hogy ne egyedi rendszerről beszéljünk...2 hónapig kísérleteztem több szakember segítségével ,hogy lehet hidraulikus csőhajlító segítsége nélkül és 150K-s beruházás nélkül tökéletesen a Cape Cora profilokhoz megfelelő U-alakú csövet hajlítani amik push-in csatik segítségével összeköthetővé teszik a radikat 9,5-es belsővel és tökéletes ívvel...

    Ilyesmi lesz még tökéletesebb eredménnyel amit most tudok hajlítani egy pseckó szerkezettel :) A profilok összekötése így gyerekjáték lesz....A réz U-profilokat majd nikkeleztetem ,hogy ne legyen mindegyik hamar oxidált :)

    Aztán van egy Zen-em is amit Didymant moddolt 560 Wattra és egy full réz tetőt már megrajzoltam hozzá amit IceAge gyártana le ,ha előkerül :(

    Már korábban készítettem egy vizes tápot a gépemmbe de nem építettem be mert a 400-as Zen jobban tetszett, jobb hatásfok, tuningolható a táp keményen, jobb felépítés (tartósabb alkatrészek, átgondoltabb felépítés - by Didyman)... Így ez a táp (aminek itt csak a hűtőrendszere látszik ,sosem került beépítésre):

    Sok dolog volt amit menet közben meggondoltam ,hogy mégsem ezért más lett helyette, ezért is áll össze lassan, ha most összerakom akkor olyat akarok amit évekig nem szedek szét...

    A Danger Den blokkjaim mind sajt tervezésű fém tetőt kapnak...Ezen kívűl minden G1/4"-os csatim 11-es velsővel rendelkezik :D Szerintem nincs sok ilyen a világon , mind hand made nem kis munkát igényelt ,fúróval esélytelen ilyet létrehozni :)

    A 2 radim amit említettem az inkább 3 mert kettő lesz a gép tetején, hasonló kialakítás mint a cape cora ,de vízszintes elhelyezéshez van tervezve a hőátadása...A másik hőátadó amiből 1 lesz az a gép elejében 8 darab 5,25-ös helyet fog elfoglalni a szivattyúk előtt és a 2 fő ágat a szivattyúkba fogja vezetni így csövet sem kell ott használnom és plusz radim is lesz és nem mellékesen nagyon dúrván fog kinézni az előlap :)

    Ezetúl az én nem egyedi gépem , olyan vízáramlás felügyelő rendszerrel fog rendelkezni ,hogy 4 ágon figyeli az áramlást, vízhőmérsékletet :) Ez is saját magam találta kapcsolórendszerrel lesz megvalósítva...

    Az XSPC tartályra már eddig is én készítettem speckó aljat és tetőt, de most ezen is túlmutató elosztó kerül rá ,hogy kisebb ellenállás legyen mind a 4 ágon...

    Aztán a mostani kiegyenlítőm amit 4 beömlő és 4 kiömlősre alakítottam mert ugye gyárilag nem ilyen, az kirepül a gépből és egy olyan tartály jön a helyébe amivel nem kell a csöveket átvezetni a házon hanem a tartályon keresztülmenő áramlás helyettesíti a csöveket, plusz ez a tartály egyben hőleadó is lesz...

    Szal ennyire nem egyedi lesz és most is ennyire nem egyedi ez a gép... Ha valakinek odaadsz 300-400K-t akkor nem fog ilyen gépet építeni,de elárulom csak a maróst sem fogja tudni kifizetni 200K-ból az egyedi cuccok miatt (alapanyaggal) :) Csak a moddolt cuccok és beléfeccölt idő bőven 100K-s nagyságrendű... Nem tudom milyen maróst ismersz ,de amiket felsoroltam csak a radiátorokat és kiegyenlítőt 80K-ért akarták legyártani nekem hivatalosan CNC-vel... Az alapanyag meg még többe kerül...Egy egyedi rendszer nem 300-400K, hanem sokkal több, nem is érdemes utánaszámolni... Mindent ismerősökkel csináltatok és még iszonyat jó árban megúsztam mindent így örülök és ezen az úton akarok tovább haladni :)

    Jah ezeket csak azért írtam le lásd mennyire nem egyedi és teljesen a boltban megvásárolható cuccok lesznek/vannak nálam :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz helkis #3029 üzenetére

    Összesen 4 ág, szivattyúnként 2... Nincs képem a belsőről sajnos... De így néz ki jelenleg:

    I. Szivattyú : 1-. ág: CPU blokk
    2. ág: NB és SB

    II. Szivattyú: 1. ág: HDD - 4 darab RAM modul (FLexXLC)
    2. ág: FET blokkok (2 darab) - VGA

    mindegyik ág 5 darab Cape Cora profilon nyomja át a vizet, majd egyesülnek a hátsó tartályban ami egyben hőleadóvá lett alakítva (nagy fekete tartály a képen :D ). Majd a 4 ág kijön a tartály tetején és a kiegyenlítő megy be mindegyik külön-külön, ergo itt egyesül mind a 4 körnek a vize... Majd innen mennek le a szivattyúkhoz ahol a speckó adapterrel 2-esével mennek be a szivattyúkba és a szivattyúkból kilépve megint oszlanak 2 fele...

    A nagyon nagy előnye ennek a kialakításnak ,hogy a 4 kör vize keveredik, ha valamelyik körben hűösebb víz van akkor nem fog ott keringeni kihasználatlanul a radiban egy "hidegebb kör" vize hanem minde keveredik és kiegyenlítődik a hőleadás... A másik pedig ha kiesik egyik szivattyú akkor a másik képes retrogád (visszafele áramoltatva) meghajtani a másik körét!!! Egyszer véletlenül gép szerelés után nem kötöttem vissza egyik szivattyút és úgy átkeringette visszafele a másik kört ,hogy 4-5 fokkal voltak csak magasabb hőmérsékletek mint amikor mind a 2 szivattyú ment...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3026 üzenetére

    még két kérdés, ami szerintem másokat is érdekel.
    Említetted, hogy a te géped hordozható.
    Hány kiló cakk-pakk, vízzel feltöltve, menetkészen?
    Milyen messzire tudod egyedül elvinni maradandó károsodás nélkül?

    Kérdezd Fuzikot, ő vitte le a lépcsőn :) Szerinte nem gáz cipelni csak a hátsó tartály gyenge rögzítettsége zavarta kicsit ,más nem... A gép túlélt már 2 le és felköltözést Győrből Budapestre... Egyébként vanna kerekei így nem kell kézben vinned mindig ha arrébb akarod rakni...Amúgy olyan 30 kiló lehet, szerintem bőven elbírható kategória...

    Amint lesz megfizethető árban akkor SSD lesz benne és 6 kilóval könnyebb lesz egyből a vinyó blokk és a vinyó súlya miatt...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz P00By #3032 üzenetére

    Megnyugodhatsz ha nem lenne mindenbe ismerős keze akkor sem a csőhajlítás ,sem a blokk áttervezés, sem egyéb más dolgok nem jöttek volna össze... Sajna olyan világban élünk ,hogy ha jó cuccot akarsz akkor neked kell megcsinálnod magadnak az pedig nagyon sok pénz...:(

  • R.Zoli

    őstag

    válasz P00By #3032 üzenetére

    Na van itt még ilyen is :D


    Teljes méretben

    Gondoltam ha már egyszer aranyoztatom a moddolt Fuzion-t akkor csináltatok egy ilyet is :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Goldye #3039 üzenetére

    Nincs most felesleges 4000 dollárom egy 100 gigás SSD-re :D De ha meghívsz egyre akkor szívesen elfogadom ,akár kettő is jöhet ínséges időkre :D

    Szerk: D5 egyes fokozatban ha normálisan le van terhelve akkor max 10 centiről hallható természetesen nem zárt házról beszélek ,hanem ha kiteszed az asztalra és a füled odanyomod... 1-es fokozatban nincs az a ház amiből kihallod akármilyen közel hajolhastsz a házhoz...

    [ Szerkesztve ]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz helkis #3044 üzenetére

    Igen, ez is egy megoldás de nekem azért nem jött ilyen szóba mert a 2 cape cora profil között fix a távolság ami 5 centi, a 2 cső középponti távolságának ennyinek kell lennie úgy kell a csövet meghajlítani...Ez így azért eléggé nehéz :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz tsar #3043 üzenetére

    Senki sem mondta ,hogy nem necces, de még pont belefér :D Volt egy csati amit 11,5-re akartam, na ő meg is halt, a menetet kézzel letekertem a cstiról az lett az eredménye :D

    Egy speckó szerkezetet gyártottunk hozzá így lett ilyen a cső :) De ez nem elég, sajnos ilyen kicsi ívnél már hidraulikus csőhajlító kellene ezért loptuk az ötletet ,hogy lehetne mégis egy viszonylag egyszerű szerkezettel gyönyörű szép ívet hajlítani... Kiváncsi vagyok Reset Elek tudja-e a titkát :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3065 üzenetére

    Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
    Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi

    Nézd ,tegnap beszélgettem OC-vel éppen mikor irogattál és elolvastam neki a hozzászólásod...Neki is az volt a véleménye mint nekem mégpedig: Aki összerakott életében egy ekkora rendszert mint ez és összeválogatta hozzá az eszközöket, moddolta hozzá a házat , egyedi csatlakozókat készített, több alkatrészt módosított ,hogy így nézhessen ki/működjön az tudja ,hogy már ez mennyire egyedivé tesz egy gépet...Valszeg Te ezzel azért nem vagy tisztában mert életedben nem raktál össze tized ekkora vizes rendszert sem... Nagyon szép elméleti eszemfuttatásokat nyomatsz de ez már nagyon fárasztó, hogy mindig azzal kötekedsz aki már csinált is valamit és nem csak elméleti síkon...

    A Fuzion talp? A talp OC tervezése a tető az én tervezésem, de az egész blokk elképzelés tőlem ered OC jött az ötlettel ,hogy szerinte ehhez a tetőhöz amit terveztem milyen talp lenne jó és tetszett az ötlete... Megjegyzem ,hogy ha szépen visszanézed Te milyen talpat rajzoltál hozzá akkor rájössz ,hogy ez jobb és átgondoltabb...Ha OC másolt volna rólad és nem lett volna egyedi elgondolása a dologhoz akkor ugyan olyat készít mint amit Te lerajzoltál :)

    A Cape Cora-k közötti összeköttetést már régóta szerettem volna lecserélni ,mert nekem is bajom volt vele... Tőled szimplán azt kérdeztem meg ,hogy lehetne megoldani az összeköttetést... Namost adtál rá 2 vagy 3 féle megoldást amit sehogy sem tudtam kivitelezni mert nem volt ember az országban aki azt mondta ,hogy tud ilyet csinálni... Ekkora gondoltam ki ezt a megoldást amit végülis most véghezviszek...Teljesen egyedül történt a dolog :D Természetesen a csőhajlítót nem magamtól gyártottam le... De egyre inkább azt érzem akkor lenne neked bármi egyedi ha még az bauxitot is én bányásztam volna az aluminiumhoz :D

    6-7 tápot vizsgáltam át mire megtaláltam azt amelyik a legjobban vizesíthető és a legjobb belső felépítésű... A tápra a blokk teljesen az én tervezetem és én rajzoltam... Nyílván ha nem vagyok villamosmérnök nem nyúlok bele egy tápba meghackelni, tisztelem más szakterületét és hozzáértését ezért kértem meg Didymant és nem kontárkodom bele olyanba amihez csak nagyon az alapjaiban értek... IceAge marja ki a blokkot, miután nincs maróm azt hiszem ez megint nem az én tehetetlenségem... De ha veszel nekem marógépet ígérem megtanulom 1 hét alatt kezelni és mindent én marok magamnak :D

    A többi cuccal mi van? Azokat is lényegében én találtam ki és max a kivitelezésében segítséget kér az ember... Senki sem balek itt , szimplán a jó munkához jó ötleteim (alap elképzelésem) voltak amit pár barátommal megosztottam és kitaláltuk/megvalósítottuk közösen,de az alap ötlet mindig tőlem származott én vagyok az aki átlátja ,hogy ez a sok cucc ,hogy fog hatékonyan együtt működni... Ha tudni akarod még Fuzik is segített nem egy dologban amihez nem volt szerszámom... Ha neked ez fáj ,hogy vannak segítőkész barátaim, akkor igazán sajnálom...

    De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.

    Én miután 2-3 évet elvégeztem az egyetemből ,olyan lett a memoriám ,hogy 2-3 hónappal ezelőtti beszélgetésekben is emlékeztem ki mit mondott szinte szó szerint...Nem tudom neked mitől ennyire rossz a memoriád ,pedig lassan elvégzel egy komoly egyetemet. De leírom 10-edszer is...
    Ugyan annyiba került külföldről a jobb aluminium ötvözet mint nálunk a sokkal gyengébb hővezetési tulajdonságokkal rendelkező, a szarabbat kellett volna vennem???!! Illetve nálunk nem volt olyan réz profil amit németektől egy billentyű leütéssel meg lehet szerezni... Illetve volt nálunk 25%-kal magasabb áron, külön megrendelésre 1,5-2 hónapos átfutási idővel...Egyébként a radik alapanyaga olyan 45K volt...Sokkal drágább volt a táphoz a réz tömb ... De miután ugye nincs öntőformám előre egy eltervezett blokkhoz ezért csak maratni tudom egy nagyobb tömbből és az meg így drága,de aki egyedit akar annak ezzel számolnia kell...Tudom Te majd közveteln a réz bányától veszel rezet mert adnak neked és ott kilónként 20 forintot kell majd csak fizetned...

    Lomex, Conrad??? Ne röhögtess... Néztem a Lomexénál sokkal nagyobb kínálatot is és ott sem úgy vannak a profilok amit kimondottan oda terveztek a Te gépedre és a vicc az ,hogy ha ismerőssel ki tudsz maratni valamit még olcsóbbra is kihozhatod és az teljes mértékben a Te igényeidhez lesz szabva... EZ AZ EGYEDI, de amit a lomex meg ilyen helyken kapsz az nem és nálam azok közel sem feleltek volna meg az elvárásoknak,leginkább a kialakításra és meretekre vonatkozólag... Te elméleti síkon eltervezel mindent de a való élet nem olyan ám ,hogy bemész egy boltba és az van amit kérsz...Ez itt a Balkán még mindig... De én nem fogok erről vitatkozni Veled...

    Egyébként személyeskedésnek érzem és b@szogatásnak ,hogy a Te szavaiddal éljek mert van amit százszor elmagyaráztam neked (radi alapanyag...) és még mindig ezekkel jössz elő meg hülyének nézed az embert mint akinek nincs egy önálló ötlete és mindent más csinál helyette... Szóval ne gyere ilyen jópofizással ,hogy nem b@szogatás és személyeskedés, Te kő keményen hülyének nézel sok embert,de ezt már többször leírtam...De OC-t és engem biztosan ,mert ugye OC rólad másol és nincs egyedi ötlete mint ugye tudjuk én meg a fő gonosz vagyok aki alapanyagot vesz külföldről (és nem itthon veszi meg ugyan azon pénzért a szarabbat) és egyéb ilyen szektás (bűnös) cselekedeteim vannak...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3083 üzenetére

    Te most komolyan ennyire nem tudod felfogni amiket leírok???? Hihetetlen...

    OC-t alapvetően egy rendes, ügyes, szorgalmas gyereknek tartom, akinek ki kéne emelni az érdemeit, amikor a munkájáról beszélsz. És ne így utólag derüljön ki, hogy jé, hát ezt is ő tervezte!

    Le volt írva... Ezt is ő tervezte? Még mit? :D LOL vazze...A végén kiderül ,hogy én csk a pénzt adtam a géphez és még azt is más mondta meg a csöveket hova kössem :D

    De az is lehet, hogy összeraktam már egy akkora rendszert, ami 5 kW-ot hűt, belement vagy 30 méter cső, és a legkönyebb alkatrésze is vagy 1 kiló.

    Ez már megint egy nesze semmi fogd meg jól...EZ MOST KIT A FRANCOT ÉRDEKEL??? Ettől még semmit sem tettél le az asztalra ,csak megint monstál valamit...

    Nem is valamelyik segytőkész barátod megcsinálja, te meg villogsz vele.

    Persze igen megcsinálja, nekem meg közöm sincs hozzá azt sem tudom mi az és nem is én rajzolom meg meg tervezem hanem ő csinál mindent és nem is az én elképzelésem ,hogy fog az rendszer szinten működni...Az ,hogy valakivel legyártatsz valamit a saját ötleted alapján,megrajzolom stb.. ahhoz igazad van semmi közöm...De amilyenre eltervezem a rendszert ahhoz sincsen...Pfff....

    Értem én, hogy jobb, meg átgondoltabb, de miért?
    Miért jobb?
    És miért átgondoltabb?
    Műszakilag indokold meg légyszíves. Komolyan

    Majd akkor válaszolok ha nem elpoénkodod a szakmai kérdéseket mint tegnap is tette a csőhajlítással kapcsolatban inkább rettenetesen jó poénokkal nyomtad tele a válaszodat amin még röhögni sem tudtam...De tudod mit ezek után ,nem érdekel mit gondolsz erről a talpról sem a csőhajlításról...

    Az előre gyártott aluprofilokkal meg nemtudom, mi bajod. Oké, neked van igazad, nem 80 pénz, csak 45 az anyag. Plusz a marás. Akkor már lehet, hogy másfélszeresére ugrott az ára. Azt meg nehezen hiszem el, hogy pont extrudált aluprofilt nem tudtál szerezni. Másoknak sikerült, neked nem. De nem azért, mert nincs a boltban, vagy ez a Balkán. Ezen tényleg nem kell vitatkozni.
    Ha más nem, ezt is berendeled Németországból.
    És itt megint előadtál egy logikai hátrabukfencet. Egy eleve passzív üzemhez gyártott aluborda, ami több éve megfele mindenkinek, neked miért nem jo? Úgy érzed, jobbat tudsz tervezni, mint akinek ez a szakmája? Mi alapján tervezel meg egy passzív üzemű hűtőbordát? Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek..

    Na ezt a részt amikor elolvastam tudtam ,hogy ez lesz az utolsó hozzászólásom amit hozzád intéztem...Ha valaki ennyire nem képes megérteni dolgokat akkor felesleges kommunikálnom vele...

    1. Eleve leírtam eddig mindent ismerős mart nagyon kevés összegért, így egy bolti cuccnál olcsóbban jön ki
    2. Nem is láttad a terveimet milyen radi kell nekem...Így tök ,jó ,hogy azzal vagdalózol ,hogy szart terveztem ez eléggé LOL...Mellékesen OC-nak mutattam a terveimet és nagyon tetszett neki... Ha szar lenne nyílván szólna és pont ez a lényege ,hogy barátokkal megbeszéli az ember az elképzeléseit és nem attól lesz egyedi ha minden mozzanatát én alkottam hanem az ötletből nincs több a világon és nincs még egy olyan megoldás... Ez a gép egy csapatmunka amit én találtam ki nagy vonalakban és mindenki hozzátette a tudását akit megkértem...De tudom ez nem egyedi... Mutass még egy hasonló gépet...
    3. Fogd fel ,hogy előre gyártott sablon profilok közül nem feltétlen tud olyat találni az ember ami neki kell egy egyedi rendszerhez ,egyedi méret, forma stb...Ha ezt nem tudod megérteni akkor őszintén sajnállak...És pont ez az egyedi cucc lényege...Ami gyárilag nincs meg és kell neked azt megoldod magad és nem lesz több olyan a világon...

    Mégcsak a bordahatásfok fogalmával sem vagy tisztában, hogy a többiről ne is beszéljek...

    LOL! Mert Te ezt állítod azért??? :D :D Vicces vagy! :)

    Visszakanyarodva a kiinduló gondolathoz, a te gépednek az a baja, hogy ennyi pénzből sokkal jobban is meglehetett volna csinálni, csak te ezt valamiért nem akarod elfogadni, és ha valaki kritizálja, akkor vered a segged a földhöz, és úgy csinálsz, mintha minden direkt így lett volna tervezve.

    Persze ,hogy nem fogadom el mert hülyeségeket beszélsz :) Ha ennél jobb cuccokat akarsz összehozni, mondjuk a Cape Cora-nál hatékonyabb radit amiért én jóval kevesebbet fizetek mint a bolti ár akkor megnézem mikor gyártatsz EGYEDI nem bolti cuccot ami jobb ennél kevesebb összegből! Az egyedi éppenhogy mindig többszörös ár valamennyi pluszért... Miután ez a radi a rendszerben a legnagyobb összeg így azt hiszem látható is ,hogy össze-vissza beszélsz... De tudom Te egy olyan radival lehűtöd mindezt ami kompakt , elfér a gépen ,szép és EGYEDI és a Cape Cora- a földbe döngöli...Csak mindig ez sok felesleges beszéd ami mögött kész terméket még sosem láttunk...

    Szerintem most van az a pont ,hogy jobb ha elfelejtjük egymást... Nekem nincs erre időm ,hogy Veled ilyen értelmetlen vitát folytassak amit teleraksz személyeskedésekkel, másik hülyének nézésével (ki mit tud mint nem stb...) és a nagy elméleteiddel amit a gyakorlatban sosem bizonyítasz semmivel ami a kezed munkáját/elképzeléseidet dícsérné... Lassan oda jutunk ,hogy OC fogta a kezembe a turbinát mikor a blokkot alakítottam ,mert én annyira b@lfasz vagyok ,hogy még szülői felügyelet kell ahhoz is ,hogy egy power gombot megnyomjak a gépen... Köszi ,ehhez nekem most nincs kedvem ,van jobb dolgom...

    Sok sikert az egyedi rendszered tervezéséhez, remélem még ebben a században látunk terveket amiből talán a következő században lesz valami...

    Felesleges válaszolnod ,mert én úgysem folytatom ezt a "vitát" mert mindenkit untat (köztük engem is) és értelme sincsen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #3347 üzenetére

    Erre csak röviden annyit ,hogy a hülye beszólásaiddal nincs kedvem vitatkozni,de azért az kissé dúrva ,hogy folyamatosan Te vagy az aki elméletben számolgat dolgokat és tized annyit blokkot nem próbáltál mint én és mégis én vagyok az aki ránéz valamire és megmondja a frankót minden tapasztalat nélkül... Tudod én ezen blokkok nagyrészét áramlásmérővel teszteltem már és ez alapján mondok nagyrészt véleményt... Némi rálátásom is van ezáltal melyik milyen, de tudom Te még a teszteknél is jobban látsz dolgokat... Iszonyatosan untat a hozzáállásod ,hogy mindig másba kötsz bele aki csinál is valamit és nem csak elméleteket kreál... Ha megkérhetlek hagyjál ki a kis magánháborúdból és inkább a blokk és rendszertervezésbe öld a feleslges energiát, akkor végre látunk is valamit nem csak a szöveget...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Achill3uS #3488 üzenetére

    A Fuzion-höz nincs backplate alapból ,szal ne kóstolgass :P
    Azért gondoltam ,hogy használtál backplate-et mert a TR 120-hoz viszont van backplate... Ergo backplate mellett nekem olyan 10-12 fokkal jobb hőmérsékletek jöttek ki minden blokknál a Q6600 B3 3500 Mhz alatt... Ha tudsz akkor szerezz egy backplate-et és úgy próbáld meg...

    [ Szerkesztve ]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Achill3uS #3525 üzenetére

    Azért én egy plexi backplate helyett előnyben részesíteném a fémet (nem kicsit nagyon...)...A backplate minél merevebb annál jobb...Ettől függetlenül örülök ,hogy nálad is sok fokot hozott és bevált az ötletem... :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Joshi #3560 üzenetére

    nagyobb áramlási sebesség mindig jobb...
    A proci stabilitásából a blokknak van a legkisebb szerepe jelen esetben...IHS, alaplap, táp sokkal fontosabb tényező...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz nyunyu #3609 üzenetére

    Eddig én sem hallotam olyan szakembert aki ne panaszkodott volna erre az ROHS kompatibilis cuccra, mindenki szerint egy szar és csak arra jó ,hogy a termékek élettartam tovább csökkenjen így hamarabb kell újat venned...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #8707 üzenetére

    Márcsak azért sem mert ilyen hülyeség ,hogy agysebész nem létezik...Talán inkább idegsebész...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #8776 üzenetére

    Áhh nem kell átkeresztelni köszi, mert oda sem írnék,de azért ez dúrva ,hogy kérdezni akartál mert azt gondoltam ,hogy Te mindent tudsz :) Egyébként meg nincs kedvem vitatkozni egy újabb topikban mert még orvosi témában is megmondanád a frankót amekkora polihisztor és zseni vagy :D Viszont majd egy mailt dobjál ha elkészül a blokkod, akkor talán benézek, bár lehet addigra PH sem lesz... :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #8806 üzenetére

    Azért még szerencse ,hogy nem Kicsi G "művész Úr" az aki megmondja ,hogy miféle sebészek vannak :D Bár affelől kétségem sincsen ,hogy kicsi G ott van nagyon az agy, gerincvelő, idegek anatomiáját illetően és csak véletlen elírás volt ez tőle a dalszövegben :D

    [ Szerkesztve ]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Nyugdíjas #13091 üzenetére

    De Te se magyarázd meg az a hülyeséget,hogy nem elég oda egy tripla...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Tothgera30 #14682 üzenetére

    Pont tegnap este én voltam az ügyeltes orvos és este 10-kor egy beteghez riasztottak akit késöbb meg is operáltunk nyílt állkapocs töréssel...Természetesen motorozott és mindezt a sérülést bukósisak mellett szenvedte el... Kb. minden második súlyos arc/agykoponya sérült motoros...Ha nem is száguldó koporsó ,de a koporsó előszelének lehet nevezni...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Nyugdíjas #14974 üzenetére

    Mintha nem írtam volna le már évekkel ezelött 100-szor ebbe a topicba ,hogy az alkohol max. a szádba vagy fertőtlenítésre és egyebekre való nem vízhűtésbe...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #15011 üzenetére

    Most akkor a tyúk lett előbb vagy a tojás?

    Miután az alkohol rontja jelentősen a víz hővezetését, hőkapacitását stb (jobban mint sok más adalék) illetve ahhoz ,hogy megakadályozzuk az élet kialakulását alkohol mellett ahhoz legalább 40térfogat%-os alkoholtartalom kell a rendszerbe,hogy biztosan ne alakuljon ki élet (míg az etilén-glikol pár térfogatszázalék esetén is kiírt mindent, így jóval kevéssé veti vissza a víz pozitív hővezetési, hőkapacitásbeli tulajdonságait) ...Namost emiatt nem való igazán az alkohol ezekbe a rendszerekbe... Ha pedig nem való ide alkohol akkor talán nem igazán hiba ha ilyen plexi anyagot használ egy-két gyártó miután nem alkohol használatára van "kitalálva" ,sőt sokan le is írják ,hogy nem használható a rendszerük alkohollal (pl. innovatek)...Mellékesen az innovatek arra is hivatkozik ,hogy az alkohol reakcióba lép a réz-oxiddal is,acetaldehid keletkezik az alkoholból, tiszta réz felszín marad vissza ami megintcsak eléggé reakcióképes ugyan úgy mint az acetaldehid... Én semmiképp sem értem mért kell alkohollal keverni mikor van a shelltől kezdve a valvoline-ig több millió gyártó akik megcsinálták a jó kis etilén-glikol alapú adalékát,hatékony korrózió gátló tulajdonsággal ami jobb minden tekintetben mint az alkohol... Ettől függetlenül egyetértek ,hogy sok gyártó ócska plexit használ,de nem azért ócska mert nem áll ellen az alkoholnak, bár valszeg a jobb minőségű ami nem reped el random mint a sok szar az az alkohollal is elvan.

  • R.Zoli

    őstag

    válasz TESCO-Zsömle #15022 üzenetére

    Keresd meg OC-t ,van ugyan ilyen radija mint amit linkeltél sokkal olcsóbban és tökéletes állapotban...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #15523 üzenetére

    láttunk mi már fura és nem működő dolgokat

    Ezt Te láttad a két szemeddel ,hogy nem működött vagy csak hasraütésre jött ez?

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Tothgera30 #16013 üzenetére

    Felejtsd el...Ha van venti a gépben hulla felesleges a passzív radi főleg még erre jön ha nem passzív vagy vizes tápod van...Másrészt a VGA-k hűtését pont nem lenne érdemes kihagyni az eészből mert azok fűtenék szét a házadat...Vízzel pont a VGA-t lehet a legjobban hűteni és a legnagyobb előrelépés a léghez pont itt van.... Egyébként erre a házra nem fél fel 20 darab Cape Cora és az ,hogy ventiket tartó kis műanyag semmire akarsz rárakni 15 kilót az azért nonszensz szépen szólva...

    Egyébként ha meg Crossfire lenne mondjuk 2 darab 3870-el akkor már inkább egy 4850-et vegyél...HA meg 2 darab 4850 és erősebb CPU, HDD, RAM FET,NB ,SB is hűtve van akkor oda picit kevés a 20 darab Cape Cora is...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz fsb1000 #16208 üzenetére

    Ettől a képtől még mérhet mindkettő szarul, egyik alátámasztja a másik szar mérését :D

    Bocsi nem tudtam kihagyni :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Cyberbeni #16761 üzenetére

    Írta OC ,hogy nem akar tucatterméket forgalmazni a saját neve alatt így ez az áron is tükröződik... Akkor Te majd veszel Tody féle blokkot csak ne hasonlíts össze egy átlagterméket egy csúcskategóriással...

    Egy mercedes árából is kijön 3 suzuki de aki mercedest akar az nem 3 suzukit fog venni...Szóval ha lehet akkor ilyen értelmes hozzászólásokat szerintem ne címezz nekem mert zavarba jövök :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jones965 #16767 üzenetére

    Jó ez ,hogy OC helyett válaszolgatok :D
    Nyílván van olcsóbb és az is teszi a feladatát és igen elég oda pár ezer forintos is ha nem high-end vízhűtést építesz... Ez még kisebb ellenállású mint az olcsóbb blokkok, full fém és felületkezelt mindenhol plusz gravírozott...Van akinek számít a minél kisebb ellenállás mert nem DDC+ szivattyúja van, fontos a felületkezelés, megbízhatóság (nem reped el a plexi mert fém minden porcikájában a blokk) és a kinézet... Akinek ezek fontosak az megveszi, akinek nem az nem :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz stevee251 #16789 üzenetére

    Viszont kivétel nélkül mindegyik MIPS blokknak jó nagy az ellenállása (OC blokkjának a többszöröse) és nem felületkezelt és gravír sincsen rajta ami még a kinézeten is dob és ebben az árkategóriában nem rossz dolog egy ilyen "névjegy" :) A MIPS blokkoknál sokkal okosabb ez a blokk... OC nem hülyegyerek, tudja mi nem volt még a piacon és érzi jól ,hogy "mitől döglik a légy"... Szal ne kóstolgassátok azt a blokkot :) Aki akarja és teheti az megveszi aki nem az ne keressen benne hibát csak azért mert nem az ő kategóriája...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Cyberbeni #16791 üzenetére

    Ha nem beszéled a nyelvet akkor kérlek ne fordítsd le amit nem értesz... Nem jó mindenhez a Tody blokkja... Ha mindenhez jó lenne akkor más (nálad jobban hozzáértő) nem erőlködne szabadidejében jobb blokk tervezésével...Ami 100-ból 90 embernek jó az a maradék 10-nek nem... Ez így működik... Az igények és elvárások mások és mások...

    A 2 db mora 2 meg nem értem ,hogy jön ide... Ez nem úgy megy ,hogy ha 100K fölött veszel vizet akkor abba OC blokkja kell és ilyen meg olyan radi... Ez nem egy passzió ,hogy rakjunk össze sok pénzből egy halom drága alkatrészt... Nem mindig a legdrágább kell mindenből egy rendszerbe hanem az ami oda illik...Az meg ,hogy mi illik oda nagyon sok dolog függvénye...

    De zárjuk le a témát...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz fsb1000 #16915 üzenetére

    Arról nem is beszélve ,hogy 40%-os alkohol tartalom alatt simán megtelepszik bármilyen baktérium és alga... Az alkohol sok szempontból nem jó választás de ez már vagy 100-szor le let írva itt, néha olvasgasson pár ember vissza...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Nyugdíjas #17195 üzenetére

    Pedig nem is mutattam Neked az új blokkom akkor honnan tudod :D

Aktív témák