Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Üdvözletem!

    Excel VB programozásban (tudom van más topik, de én itt kérdezném) kéne megoldani az alábbi feladatot és nem igazán boldogulok vele:

    • Legyen a párbeszédablakban egy méret feliratú legördülő lista, amelyben ki lehessen választani egy egész számot 2-10-ig! A legördülő lista tartalmát ciklussal töltsük fel, új adatot ne lehessen megadni benne, kezdőértéke legyen 5!

    • Egy Gererál nyomógomb megnyomására generáljunk egy Méret*Méret méretű adatblokkot az első munkalapra, ahol a Méret a legördülő lista aktuális értékét jelöli. A blokk bal felső cellája sarokcella az A1-es cella legyen, az adatok legyenek véletlen egész számok és essenek bele a [0, 100] intervallumba! A munkalapon lévő előző adatblokkot töröljük!

    • Egy megfelelően paraméterezett szubrutin határozza meg az adatblokk legnagyobb adatát és annak helyét (sor, oszlop)! Ha több ilyen adat is lenne, akkor az első ilyen (legkisebb sor, ill. index) adjuk eredményként!

    • Egy Maximum feliratú nyomógomb megnyomására hívjuk meg az előző szubrutint és emeljük ki a megfelelő elemet (cellát) kék betűszínnel! Az összes többi elem legyen fekete betűszínű!

    • Legyen a párbeszédablakban egy Összes feliratú jelölőnégyzet, ami a kezdetben legyen kikapcsolt állapotú! Bekapcsolt állapotban a Maximum nyomógomb a legnagyobb elemnek ne csak az első, de az összes előfordulását emelje ki!

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák