2014. augusztus 1., péntek

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-07-29 11:46:29

IT café

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24101) Soma01 válasza Soma01 (#24100) üzenetére

Soma01
(őstag)

Lehet jobb "Repeater Bridge"-nek nevezni, a DD-WRT-ben így hívják.
Ilyen a felépítés+beállítás: [link]
De vargalex fw-ban hogyan kell beállítani, azt nem tudom.

(#24102) Intruder2k5 válasza Hunsaman (#24099) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Szia!

Esetleg EZ segít?

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#24103) Soma01 válasza Intruder2k5 (#24102) üzenetére

Soma01
(őstag)

És amit én írtam, azt hogyan kell?

(#24104) Hunsaman válasza Soma01 (#24100) üzenetére

Hunsaman
(kvázi-tag)

Igen, végül is a hogyan az szinte mindegy, a cél a fontos:
a teraszon is tudjak netezni.
A WDS-el a master ROUTER is lassabban szolgálna ki, vagy csak a második ROUTER sebessége feleződne?
Mert az nem lenne nagy probléma, 5Mbit-es netem van.

(#24105) Intruder2k5 válasza Soma01 (#24103) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Ezt a kérdést nem igazán értem, hogy mire vonatkozik. Mit hogyan kell? :)

Amúgy ITT megtalálható egy kis szösszenet ezekről a dolgokról...

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy válaszolok egy kérdésedre a fórumban, még nem kell azonnal rám privizned! Szakmai kérdéseknek a fórumban a helye, így azokat nem kívánom privátban megbeszélni! Köszönöm a megértést!

(#24106) Soma01 válasza Hunsaman (#24104) üzenetére

Soma01
(őstag)

Az egész wifi hálózat max. sebessége feleződik a WDS "csatorna" miatt. (újabb (+1) WDS eszközt betéve feleződik megint) De 5 megás netnél szerintem nem fogod érezni.

[ Szerkesztve ]

(#24107) Soma01 válasza Intruder2k5 (#24105) üzenetére

Soma01
(őstag)

Ezt a kérdést nem igazán értem, hogy mire vonatkozik. Mit hogyan kell?
Ezt hogyan kell megvalósítani? [link] Vargalex firm-ben.

[ Szerkesztve ]

(#24108) Intruder2k5 válasza Soma01 (#24107) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Jaaa.... Sajnos nem tudom, én WiFi-t se nagyon használok, nem, hogy WDS-t! Csak gugliztam, és úgy találtam a fenti linket is.

(#24109) vargalex válasza Hunsaman (#24104) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha a második routeren a Luci-ban a Network->WiFi menüpontban megnyomod a Scan gombot:

Ha régebbi verziójú Luci-d van, akkor itt nem Scan gomb lesz, hanem csak egy nagyító ikon.

Majd a megjelenő listában minden WiFi hálózat mellett ott lesz egy Join Network feliratú gomb:

Innen már elvileg egyértelmű, de most nem tudom kipróbálni. Ha gondolod, később ránézek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24110) Beppesz válasza Hunsaman (#24104) üzenetére

Beppesz
(lelkes újonc)

Helló

Szerintem neked a 1043nd-n nem kell állítanod semmit , a másikon próbáld a repeater módot beállítani , nekem egy 743nd csatlakozik wifin hozzá , igaz wireless client módba de tökéletesen működik. Itt szerintem megtalálod a válaszokat :

(#24111) Beppesz válasza Hunsaman (#24104) üzenetére

Beppesz
(lelkes újonc)

Bocsi lemaradt a link , és már nem szerkeszthető íme:[link]

(#24112) blasius10 válasza Intruder2k5 (#24094) üzenetére

blasius10
(újonc)

és ha ne mugyanaz az md5 checksumom mint ezé a fájlé?:):$

(#24113) vargalex válasza blasius10 (#24112) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Akkor töltsd le újra!

Alex

(#24114) VIC20

VIC20
(őstag)

Feltettem a Te rendszeredet is, és jelentem, jó! :)

Meglepődtem, hogy csak ext4-es fájlrendszert lehet használni (a régi openWRT-s leírásban még ext2/ext3 szerepelt). Nem veti vissza a teljesítményt?

Munkahelyen is ilyen router van. Biztonsági mentéshez oda is tervezek egy külső vinyót rákötni. Szerintem megéri ott is lecserélni agyári fw-t openWRT-re?

(#24115) vargalex válasza VIC20 (#24114) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Nem csak ext4-et lehet használni. Ugyan úgy használhatod az ext2/ext3 filerendszereket is. Sőt, ha nagyon akarod, FAT16, FAT32 és NTFS filerendszert is használhatsz, mert alapból támogatott (a firmware-ba integrált). Vagy a megfelelő csomag telepítése után akár a HFS, HFS+, ReiserFS, XFS is használható.
Csak az általam írt kiegészítő partícionáló/formázó felület készít automatikusan ext4 filerendszert. Jobb, mint az ext2, mert naplózott, illetve tapasztalatok szerint gyorsabb, mint az ext3.

Hogy szerinted megéri-e OpenWrt-re cserélni, azt nem tudom. :) De én biztos cserélném...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24116) Soma01 válasza vargalex (#24109) üzenetére

Soma01
(őstag)

Ezzel a módszerrel nem csak annyit tesz, hogy csatlakozik a 1043-hoz wifi-n és a LAN portokra kiadja a 1043 "jelét"? Tehát a 841-re dugott (LAN) gépeken lesz net a 1043-tól.
De a 1043 jelét wifin tovább szórja-e? Mert most ide az kellene! (És nekem is jó volna ez a funkció.)

(#24117) vargalex válasza Soma01 (#24116) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Ezt nem tudom, ki kell próbálni! De leírva nem volt, hogy Wifi kellene. :) Legalábbis abból, hogy a router a teraszon van és ott szeretne netezni, ez nem egyértelmű. Atheros WDS témában nem túl bőbeszédű a wiki.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24118) Soma01 válasza vargalex (#24117) üzenetére

Soma01
(őstag)

De nekem nem WDS kellene, hanem Universal Repeater. ...vagy minek hívják. Tp-linknél így hívják.

Ez kellene: [link] A képen a "secondary" lenne a 1043 vargalex firm-al.

[ Szerkesztve ]

(#24119) tejeskifly

tejeskifly
(fanatikus tag)

Üdv vargalex féle fw van a routeren, nem a legújabb. Lan résznél a static-oz átraktam dhc-pre, azóta nincs netem, és nem érem el a routert sem. Reset hogy is működik? MErt próbáltam, lenyomva tartani a kis reset gombot, de semmi nem történt. Próbáltam bekapcsolás közben nyomva tartani, de semmi.

http://team-magnetik.hu || Megbízhatóságom a kivel érdemes üzletelni topikokban ellenőrizheted

(#24120) tejeskifly

tejeskifly
(fanatikus tag)

-del-

[ Szerkesztve ]

http://team-magnetik.hu || Megbízhatóságom a kivel érdemes üzletelni topikokban ellenőrizheted

(#24121) Intruder2k5 válasza tejeskifly (#24119) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Keress rá a "visszaállítás" kifejezésre itt a topikban... Az aktuális verzióban már működik a reset gomb is!

[ Szerkesztve ]

(#24122) VIC20 válasza vargalex (#24115) üzenetére

VIC20
(őstag)

"Jobb, mint az ext2, mert naplózott, illetve tapasztalatok szerint gyorsabb, mint az ext3"

Ez nekem elég is, köszi! :)

Gariidő után cserélem azt is.

(#24123) tukko1 válasza vargalex (#24005) üzenetére

tukko1
(fanatikus tag)

Kösz! :R

A crontab-ba beillesztve frankón működik! :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tukko1

(#24124) bubi92

bubi92
(őstag)
LOGOUT blog

srácok olyan problémám van, hogy eddig pppoe-vel volt használva a router, most viszont egy modemen keresztül jön a net. rádugom, hiába csesztetem nem sikerül működésre bírnom, hogy a továbbítsa a 1043nd a modemből a netet. mit kellene beállítanom?

2.5GB Ingyenes tárhely: http://db.tt/Vs1kMOAM || Fotós próbálkozásaim: http://www.facebook.com/GaborWagnerPhotography || No brakes, no rules!

(#24125) norral válasza bubi92 (#24124) üzenetére

norral
(fanatikus tag)

Első körben próbáld a modemet kihúzni a falból, majd újra bedugni, ha ez nem segít, akkor részletezd a problémát, és segítenek itt a srácok.

Nekem például nem akart elsőre menni közvetlen azután, hogy firmware-t cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#24126) vargalex válasza mixi80 (#24098) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Milyen titkosítást használsz? Milyen oprendszerrel próbálsz csatlakozni? WPA2-höz pl. XP esetén frissítés kell (SP3 tartalmazza).

Alex

(#24127) bubi92 válasza norral (#24125) üzenetére

bubi92
(őstag)
LOGOUT blog

modemből közvetlenül van kábelen net, viszont a routeren keresztül wifin nem jön. hálózat van, windows szerint internet elérés is, de én még se tudom használni. gyári firm..

2.5GB Ingyenes tárhely: http://db.tt/Vs1kMOAM || Fotós próbálkozásaim: http://www.facebook.com/GaborWagnerPhotography || No brakes, no rules!

(#24128) suste válasza tejeskifly (#24119) üzenetére

suste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezt a menüt ki tudod venni a Luci-ból a következő verzióban?
minden 7re jut 1-2 ember aki beleugrik:(

(#24129) norral válasza bubi92 (#24127) üzenetére

norral
(fanatikus tag)

Akkor két hiba lehet:
1. ha rádugod a routert, akkor azon sincs net.
2. nincs rendesen beállítva a wifi.

1. könnyű ellenőrizni. Dugd a modemet a router wan portjára, majd a pc/laptopot egy másikra. lépj be a 192.168.1.1 (vagy 192.168.0.1, nem tudom gyárin hol van az admin felület).

Kezd el végignézni a beállításokat. A wan beállításnál, ha van net a routeren, akkor a routernek lesz ip címe. Ha nincs, akkor már ott el van valami rontva.

Fejből nem tudom melyik szolgáltatónál hogyan megy. Az is lehet, hogy csak klónoznod kell a mac címet. Írd meg részletesen ide, hogy milyen szolgáltató, és tuti tudnak a többiek segíteni.

(#24130) vargalex válasza csixy (#24091) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Jobb lett volna, ha szövegként másolod ide, mert így néhol nem látszik rendesen, hogy van-e aposztróf, stb. A fő probléma az, hogy a led útvonala megváltozott, így a további kódot nem is futtatta le (pl. a log-ba sem került be). Viszont a QSS ledet felesleges kapcsolgatni, a WiFi led-et úgyis kapcsolja a driver. Illetve a @wifi-device[0] helyett lehet egyszerűen radio0-ként hivatkozni rá. Szóval helyesen (a QSS led kapcsolgatást javítottam, de megjegyzésbe tettem):

#!/bin/sh
if [ "$BUTTON" = "wps" ]; then
if [ "$ACTION" == "pressed" ]; then
WIFI_RADIOSTATUS=`uci -q get wireless.radio0.disabled`
if [ $WIFI_RADIOSTATUS == '1' ]; then
#echo 1 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
uci set wireless.radio0.disabled=0 && \
uci commit wireless && \
logger "Wi-Fi radio is on."
else
#echo 0 > /sys/class/leds/tp-link\:green\:qss/brightness && \
uci set wireless.radio0.disabled=1 && \
uci commit wireless && \
logger "Wi-Fi radio is off."
fi
wifi
fi
fi

Alex

(#24131) vargalex válasza suste (#24128) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

OpenWrt alatt tetszőleges számú interface-t definiálhatsz (default-ban ugye létezik a wan és a lan). Luci-ban ezek az interface-k egyenrangúak, azonos kód kezeli őket, nincsenek megkülönböztetve a configolás szempontjából. Persze mindenféle erőszakos (statikusan beépített) ráhatással lehetne operálni, de a reset gombra megvalósított visszaállítás miatt nem sok előnye lenne.

Alex

(#24132) Tama86

Tama86
(újonc)

Hello!
Szeretnék WEBMIN-t telepíteni a ruteremre ez lehetséges?

(#24133) vargalex válasza Tama86 (#24132) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Egyrész a webmin nem UCI config-okat szerkeszt, másrészt a config-olásra ott a Luci.

Alex

(#24134) Tama86 válasza vargalex (#24133) üzenetére

Tama86
(újonc)

Köszönöm.

És esetleg abban tudnál segíteni hogy tudnám a sambát jelszavazni külön felhasználókkal és jelszóval. adott mappákra.

(#24135) vargalex válasza Tama86 (#24134) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Nyilván ilyen szinten ez nincs megoldva. Ez config file-ok szerkesztését igényli.
Természetesen a 3. és 4. pont Luci-ban is kivitelezhető. (Igazából a 2-es is a Run Command-ban az én buildem esetén.)

Alex

(#24136) blasius10 válasza vargalex (#24113) üzenetére

blasius10
(újonc)

h értve vagy honnan? egy fajtát láttam eddig:$:))):D am nekem ez van: 5f40526d794c7b159b13fc4bd2e5f469 Előre is köszönöm!:)

(#24137) vargalex válasza blasius10 (#24136) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

A blogomban ott a letöltés link és a hozzá tartozó md5sum is.

Alex

(#24138) mixi80 válasza vargalex (#24126) üzenetére

mixi80
(fanatikus tag)

Szia!

A router-ra van kötve:
lan:
- számítógép
- laptop
- médialejátszó
wifi:
- laptop
- iphone
- ipad

Ezeket a beállításokat használom, win7 64bit:

Üdv!

(#24139) rruzsi

rruzsi
(lelkes újonc)

Hi!

Vargalex, ismét szeretnék kérni valamit, ha nem túl nagy kérés, a mediatomb amit fordítottál, letudnád mégegyszer fordítani, mert ha jól látom az ffmeg disabled opció volt megadva, én meg azzal transcodolnék! Köszi szépen!

Üdv.!

(#24140) Hunsaman válasza vargalex (#24109) üzenetére

Hunsaman
(kvázi-tag)

Hi!

Próbáltam az általad tanácsolt scan funkciót, látja is a master routert, valahogy össze is linkeli (nem igazán értem mi történik), de internet mégsincs a második routerre csatlakozva.
a második routeren kikapcsoltam a tűzfalat, és a DHCP-t, de semmi. titkosítás nincs a routereken, csak MAC szűrés.
Nem értem :(
A további segítségetekre van szükségem :)
Ha összejön, esküszöm egy szájbarágós dokumentációt adok közzé a két router összekapcsolásáról, mert én erről nem igazán találtam használható útmutatót.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#24141) cigam

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Advan van egy router:
Firmware Version: 3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
Hardware Version: WR1043ND v1 00000000

A UPC modem álandóan bekapcsolva a telefon miatt, a routert a géppel 1ütt indítom. Mikor indul a router, emlékszik(?) a régi IP címére, és nem kér új címet. Mindég nekem kell egy renew-t nyomni a WEB felületen. Létezik erre vmi megoldás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#24142) rruzsi válasza Hunsaman (#24140) üzenetére

rruzsi
(lelkes újonc)

Hi!

Bocsi, ha félreértettem, de jól értelmezem hogy nem sikerül két routert összekapcsolni wifi -vel? mert ha igen akkor most talán az 1 szer én is tudok segítséget nyújtani(végre) valakinek.

(#24143) tejeskifly válasza Intruder2k5 (#24121) üzenetére

tejeskifly
(fanatikus tag)

Köszi sikerült :)

Feltettem a legújabb fw-t is :)

(#24144) Hunsaman válasza rruzsi (#24142) üzenetére

Hunsaman
(kvázi-tag)

Szerintem jól értelmezed. OpenWRT van mindkettőn.
Segíthetsz:)

(#24145) Dictator^

Dictator^
(PH! kedvence)

Gyári firmwaret használok és látom megjelent az új, pár javítás és pár fejlesztéssel.
Megéri felrakni akkor is, ha nincs gondom jelenesetben a routerrel?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24146) vargalex válasza rruzsi (#24139) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Épp ma vettem észre az új verzió készítésekor. A friss repo-ban ár ffmpeg támogatással fordítom.

Alex

(#24147) vargalex válasza mixi80 (#24138) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

A router beállításai jónak tűnnek. Esetleg próbálj meg másik (I)cipher(/I)-t, vagy kódolást. Az is lehet, hogy a klienseknek a szóköz nem tetszik az SSID-ben.

Viszont a root jelszavát mindenképpen állítsd be, mert így jelszó nélkül mindenki configolhat Luci-n (illetve telneten). Ha elolvastad a blogomat, akkor láthattad, hogy a firmware felrakása után ez lenne az első teendő!

Alex

(#24148) Figur10

Figur10
(újonc)

Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni úgy néz ki, hogy baj van a file rendszerrel ezt írja a kernel log: warning: mounting fs with errors, running e2fsck is recommended
Végül is azt szeretném meg tudni hogy a e2fsck futtatása milyen módon történik lehet a routerel és ha lehet hogyan kell. Vagy esetleg linuxos gépre kell tenni a vinyot.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#24149) vargalex válasza Figur10 (#24148) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Mehet a routeren is ssh-n umount után:

e2fsck -p /dev/sda2

Az sda2 helyére természetesen az érintett partíció jele kell.

Alex

(#24150) mixi80 válasza vargalex (#24147) üzenetére

mixi80
(fanatikus tag)

Szia!

A jelszót már megváltoztattam, ezzel kezdtem a leírtak alapján. A root felhasználónevet is meg lehet változtatni?
Érdekes, hogy ha a chanel 4-re volt állítva, akkor probléma volt a wifi-vel, utána átállítottam 8-ra és jó lett, próbáltam 10-zel is de akkor nem működött egyáltalán a wifi.

Üdv!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.