Aktív témák

  • CWorm

    aktív tag

    A minap elkezdtem azon gondolkodni, hogy ha lenne 9 millió forintom, vajon hogyan tudnám megsokszorozni. A 900 milliót nem feltétlenül szó szerint értem, a cél az, hogy 9 millióból nagyonsokszor több legyen.:)
    Az irányvonal az, hogy valamilyen olyan online szolgáltatást vagy terméket kellene létrehozni, aminél a legnagyobb munka csak a fejlesztéssel van, aztán már szinte magától menne minden, egyfajta passzív jövedelemként. Persze hozzányúlni, fejleszteni mindig mindent kell. A cél egy olyan termék létrehozása, ami eddig még nem volt és teljesen új, valamint viszonylag rövid időn belül megsokszorozódjon a pénz. (Rövid idő alatt azt értem, hogy ne egy fél emberöltő kelljen hozzá, hanem mondjuk csak pár év.)
    Neked milyen ötleteid lennének? Én bevallom irigykedve olvasom pl a Minecraft írójáról szóló híreket, miszerint már több mint 3 millió példányban adta el a játékát, egyenként tizenvalahány dollárért. Ha utánaszámolunk, az már elég szép összeg.:) Vagy ott van például a milliondollarhomepage esete. Az a fickó is összeszedett 1 millió dollárt néhány hónap alatt. Vagy korábbról ott van a Pet Rock, bár az még nem online dolog volt.
    Persze a fent említettek mind "egyszeri és megismételhetetlen" dolgok, de nem is a lemásolás a cél. A milliondollarhomepage-nek is egy csomó klónja született, de nem igazán működtek.
    Neked lenne valamilyen egyedi, forradalmi ötleted? Akár még ha kicsit hülyeségnek is hangzik? (Persze lehet tök komoly is.) Milyen új, webes dologra költenél 9 milliót, hogy végül majd többszázmilliód legyen belőle?

    Te mit tennél?

    Félig ember, félig medve, félig disznó

  • FehérHolló

    veterán

    válasz CWorm #1 üzenetére

    Ha pénzt akarsz sokszorozni, akkor ajánlom a tőzsde opciós ügyleteit. Általában ezek nagy kockázattal járnak, de nem akkorával, mint egy saját vállalkozás kezdése.

    Arra meg ne várj, hogy akárki itt tegye közzé a saját üzleti ötleteit.

    Remélem a topicot áthelyezik, és nem törlik.

    Skynet is real. It's called Google.

  • 7

    addikt

    Megkérlek, hogy ezt az írást személyes bejegyzés formájában tedd közzé. :)

    Személyes bejegyzést a Logout főoldalán a jobbra található hasáb "ÍRNI SZERETNÉK!" linkjére kattintva tudsz létrehozni.

    A topicot zárom.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák