2014. október 23., csütörtök

(#601) Ereshkigal

Ereshkigal
(senior tag)

A munkahelyi gépemet (xy egyetem) szeretném otthonról-gép/bárhonnan-mobil elérni; nem túl bonyolult dologról lenne szó: szimulációk elindítása időnként, fájlátnevezés/mozgatás. Melyik programot ajánlanátok, ami lehetőleg ingyenes, a Teamviewer szóba jöhet?

(#602) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#601) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Inkább kerestem melóba másik progit. Túl paranoiás vagyok. :)
Otthonra viszont jó lesz ez, oda jól jön az androidos támogatás is.

(#603) Eltomi válasza Ereshkigal (#601) üzenetére

Eltomi
(tag)
LOGOUT blog

Én a Teamviewer programot használom. Ingyenes és könnyen kezelhető.

ASUS Transfrormer Book T100T 32GB Win 8.1 + 1 TB TOSHIBA Stor.e Basics | Nokia Lumia 920 White (WP 8.1 with Lumia Black) | Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#604) Ereshkigal válasza Eltomi (#603) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Köszi.
A TV tényleg egy jó program, csak ugye "business/commercial" célra az ingyenes verziót nem szabad(na) használni, én meg túl becsületes vagyok. :)
Közben alaposan körülnéztem, kipróbáltam tucat programot, végül kettőt használhatónak találtam (a többségük át sem jutott a tűzfalon):
- Remote Desktop kiegészítő a Google Chrome böngészőhöz,
- AeroAdmin.
Mindkettő egyszerűen kezelhető, de az utóbbi szimpatikusabb :), plusz van benne fájlátvitel is, így marad az.

(#605) csferke válasza Ereshkigal (#604) üzenetére

csferke
(tag)

.

[ Szerkesztve ]

(#606) Burt1793

Burt1793
(PH! addikt)

Sziasztok!

Beregisztráltam a Teamviewer oldalán, most be tudok úgy lépni a gépembe notiról/tabletről/mobilról, hogy az emailcímemet és a jelszavamat adom meg. Ez szép és jó, sőt a zárolt gépet is fel tudom oldani. :)
Azt szeretném még valahogy elérni, hogy miközben távolról irányítom a gépet, ne legyen feloldva (tehát, hogy a monitor a jelszót kérje, miközben én távolról nyomkodom). Lehetséges ez?
Amúgy az jó benne, hogy amikor kilépek a távoli vezérlésből, automatikusan lezárja a gépet.
A válaszokat előre is köszi.

(#602) Ereshkigal: Ez a túl paranoiás vagyok mit takar? Mi a hibája a TeamViewernek? Az azonosítós/jelszós belépést letiltottam, csak az én emailcímemmel és jelszavammal lehet rácsatlakozni. Így se biztonságos?

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ sɪɪ Kitkat 4.4.4 - CM11 Linaro /2000mAh battery/

(#607) thomasa válasza Burt1793 (#606) üzenetére

thomasa
(tag)

Ez vicces, én pont ezt akarom kikapcsolni :) Egyébként van jelszó a win. belépésen? Mert akkor feldobja.

(#608) Burt1793 válasza thomasa (#607) üzenetére

Burt1793
(PH! addikt)

Van, win8.1 van, ami ugye microsoft fiókkal működik, de én csak egy egyszerű pin-es belépést használok.
Arra van megoldás, hogy végig zárolt képernyőt mutasson távoli használat esetén?
Miért gond az neked, hogy lezárja, miután kilépsz? :D

A beállításokban a hálózati ébresztés funkció a kikapcsolt gépet képes elindítani? Biosban kell engedélyezni valamit gondolom...

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ sɪɪ Kitkat 4.4.4 - CM11 Linaro /2000mAh battery/

(#609) Ereshkigal válasza Burt1793 (#606) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Az a licenszre vonatkozott, nem a biztonságára. Használd egészséggel. :)

(#610) Edorn

Edorn
(tag)

Gyakran használom a TeamViewer ingyenes változatát. Viszont ma többször is pár perc használat után bontotta a kapcsolatot. Bal alulra meg kiírta, hogy ezen verzió időkorlátos használatot enged csak.

Ez egy új korlátozás? Ingyenes verzióval már csak 1-2 percig lehet TeamViewer-ezni???
Vagy csak nálam volt hálózati hiba többször egymás után és valójában azért szakadt meg a kapcsolat? Esetleg extrémül sokszor használtam az ingyenes változatot és betelt a pohár a TeamViewer-nél és lekorlátoztak?

AMD Athlon II X2 255 3.10GHz AM3, ASUS ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5, Samsung EX2220 (1920x1080), Samsung HD103UJ 1TB, Kingston 1*4GB 1333MHz DDR3, MSI 870A-G54, FSP500-60GHN | Apróim: http://bit.ly/1fq8sfU

(#611) kraftxld válasza Edorn (#610) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha sok gépre csatlakozol bizonyos időn belől elkezdi ezt csinálni, így "javasolja" a licensz vásárlását.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#612) McDog

McDog
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy mstsc-vel XP alól működik a távoli asztalnál a jelszó csere, Win 7 alól nem. Mit kellene beállítani, hogy működjön?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#613) McDog válasza McDog (#612) üzenetére

McDog
(fanatikus tag)

Közben megtaláltam a megoldást. :)

(#614) aleister

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Teamviewer-nél van mód egyik TV fiókból a másikba átmozgatni egy klienst?

Everyone has iron in the blood so technically everyone has HEAVY METAL in their blood.

(#615) TomMusic

TomMusic
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Win7 alatt a távoli asztalnál hogy lehet beállítani, hogy mielőtt csatlakozni akarok egy géphez, jelezzen, ha csatlakozva van már egy másik gép/felhasználó? Mert jelenleg "kidobja", ha valaki már csatlakozva van, és én is csatlakozok.
Tehát kellene valami figyelmeztető üzenet, hogy "hé, be van lépve valaki már".
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#616) kraftxld válasza TomMusic (#615) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Masik felhasznaloval lepj be akkor figyelmeztet.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#617) TomMusic válasza kraftxld (#616) üzenetére

TomMusic
(kvázi-tag)

Köszi a választ!
Tehát ha ugyanaz a felhasználó, akkor nem lehet beállítani, hogy figyelmeztessen?

(#618) Sátán44

Sátán44
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Teamviewerrel miért nincs teljes hozzáférésem a windows 8 rendszerhez? Egészen addig tudom irányítani, amíg rendszeralkalmazáshoz nem akarok hozzáférni. Pl: Eszközkezelő
Valaki tudja a megoldást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#619) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Akinek XP-n ment, de Win7-en már nem a távoli asztal, néhány támpont:

- Engedélyezve van a távoli asztal?
-.Tűzfalat kikapcsoltad? ( ellenőrizd akkor is, ha már megnézted, mert visszakapcsolódik ).
- Routerben nyitottál neki portot? 3389-es kell hozzá.
- Van jelszavas user a gépen? Ha igen azzal lépj be.

Én is ezzel szívtam egy napot, a fentiek egyike lehet a megoldás, ha már végképp nem megy :)

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#620) kraftxld válasza Fecogame (#619) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne kapcsold ki a tűzfalat, hanem csak a 3389-es portot engedélyezt külön szabállyal.

(#621) GoodSpeed

GoodSpeed
(Szakértő)
LOGOUT blog

TeamViewer használatakor az ablakok jobb felső sarkában megjenelik egy két irányú nyíl. Ezt el lehet valahogy tüntetni? Mert múltkor még akkor is ott volt, amikor az AVer MediaCenter 3D-ben Tévéztem :)

I.G. : Windows 8.1 PRO with Media Center 64-bit Norton 360 & Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) user II. g. : W7 HP 64-bit (OEM) NAV & OFP; Nexus 7; LG L7 II NMS; Huawei e5776 Mobile Hotspot

(#622) szabonagyur válasza GoodSpeed (#621) üzenetére

szabonagyur
(PH! addikt)

Rákattintasz és akkor be lehet zárni és egyidejűleg kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(#623) GoodSpeed válasza szabonagyur (#622) üzenetére

GoodSpeed
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ja, köszi :R

I.G. : Windows 8.1 PRO with Media Center 64-bit Norton 360 & Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) user II. g. : W7 HP 64-bit (OEM) NAV & OFP; Nexus 7; LG L7 II NMS; Huawei e5776 Mobile Hotspot

(#624) Troy.

Troy.
(őstag)

Hello!

Távolról próbálnék törölni, telepíteni, de nem sikerül: [link]
Állandóan ezt írja ki. Ha jól sejtem, felugrik egy ablak és rendszergazdai jogosultságot kér. Miképp tudnám megoldani, hogy lássam azt az ablakot?

üdv.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.