2014. szeptember 2., kedd

(#601) Ereshkigal

Ereshkigal
(senior tag)

A munkahelyi gépemet (xy egyetem) szeretném otthonról-gép/bárhonnan-mobil elérni; nem túl bonyolult dologról lenne szó: szimulációk elindítása időnként, fájlátnevezés/mozgatás. Melyik programot ajánlanátok, ami lehetőleg ingyenes, a Teamviewer szóba jöhet?

(#602) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#601) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Inkább kerestem melóba másik progit. Túl paranoiás vagyok. :)
Otthonra viszont jó lesz ez, oda jól jön az androidos támogatás is.

(#603) Eltomi válasza Ereshkigal (#601) üzenetére

Eltomi
(tag)
LOGOUT blog

Én a Teamviewer programot használom. Ingyenes és könnyen kezelhető.

ASUS Transfrormer Book T100T 32GB Win 8.1 + 1 TB TOSHIBA Stor.e Basics | Nokia Lumia 920 White (WP 8.1 with Lumia Black) | Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#604) Ereshkigal válasza Eltomi (#603) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Köszi.
A TV tényleg egy jó program, csak ugye "business/commercial" célra az ingyenes verziót nem szabad(na) használni, én meg túl becsületes vagyok. :)
Közben alaposan körülnéztem, kipróbáltam tucat programot, végül kettőt használhatónak találtam (a többségük át sem jutott a tűzfalon):
- Remote Desktop kiegészítő a Google Chrome böngészőhöz,
- AeroAdmin.
Mindkettő egyszerűen kezelhető, de az utóbbi szimpatikusabb :), plusz van benne fájlátvitel is, így marad az.

(#605) csferke válasza Ereshkigal (#604) üzenetére

csferke
(tag)

.

[ Szerkesztve ]

(#606) Burt1793

Burt1793
(őstag)

Sziasztok!

Beregisztráltam a Teamviewer oldalán, most be tudok úgy lépni a gépembe notiról/tabletről/mobilról, hogy az emailcímemet és a jelszavamat adom meg. Ez szép és jó, sőt a zárolt gépet is fel tudom oldani. :)
Azt szeretném még valahogy elérni, hogy miközben távolról irányítom a gépet, ne legyen feloldva (tehát, hogy a monitor a jelszót kérje, miközben én távolról nyomkodom). Lehetséges ez?
Amúgy az jó benne, hogy amikor kilépek a távoli vezérlésből, automatikusan lezárja a gépet.
A válaszokat előre is köszi.

(#602) Ereshkigal: Ez a túl paranoiás vagyok mit takar? Mi a hibája a TeamViewernek? Az azonosítós/jelszós belépést letiltottam, csak az én emailcímemmel és jelszavammal lehet rácsatlakozni. Így se biztonságos?

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ sɪɪ Slim Bean Build 2.2 - 4.3.1 /2000mAh battery/

(#607) thomasa válasza Burt1793 (#606) üzenetére

thomasa
(tag)

Ez vicces, én pont ezt akarom kikapcsolni :) Egyébként van jelszó a win. belépésen? Mert akkor feldobja.

(#608) Burt1793 válasza thomasa (#607) üzenetére

Burt1793
(őstag)

Van, win8.1 van, ami ugye microsoft fiókkal működik, de én csak egy egyszerű pin-es belépést használok.
Arra van megoldás, hogy végig zárolt képernyőt mutasson távoli használat esetén?
Miért gond az neked, hogy lezárja, miután kilépsz? :D

A beállításokban a hálózati ébresztés funkció a kikapcsolt gépet képes elindítani? Biosban kell engedélyezni valamit gondolom...

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ sɪɪ Slim Bean Build 2.2 - 4.3.1 /2000mAh battery/

(#609) Ereshkigal válasza Burt1793 (#606) üzenetére

Ereshkigal
(senior tag)

Az a licenszre vonatkozott, nem a biztonságára. Használd egészséggel. :)

(#610) Edorn

Edorn
(tag)

Gyakran használom a TeamViewer ingyenes változatát. Viszont ma többször is pár perc használat után bontotta a kapcsolatot. Bal alulra meg kiírta, hogy ezen verzió időkorlátos használatot enged csak.

Ez egy új korlátozás? Ingyenes verzióval már csak 1-2 percig lehet TeamViewer-ezni???
Vagy csak nálam volt hálózati hiba többször egymás után és valójában azért szakadt meg a kapcsolat? Esetleg extrémül sokszor használtam az ingyenes változatot és betelt a pohár a TeamViewer-nél és lekorlátoztak?

AMD Athlon II X2 255 3.10GHz AM3, ASUS ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5, Samsung EX2220 (1920x1080), Samsung HD103UJ 1TB, Kingston 1*4GB 1333MHz DDR3, MSI 870A-G54, FSP500-60GHN | Apróim: http://bit.ly/1fq8sfU

(#611) kraftxld válasza Edorn (#610) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha sok gépre csatlakozol bizonyos időn belől elkezdi ezt csinálni, így "javasolja" a licensz vásárlását.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#612) McDog

McDog
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy mstsc-vel XP alól működik a távoli asztalnál a jelszó csere, Win 7 alól nem. Mit kellene beállítani, hogy működjön?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#613) McDog válasza McDog (#612) üzenetére

McDog
(fanatikus tag)

Közben megtaláltam a megoldást. :)

(#614) aleister

aleister
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Teamviewer-nél van mód egyik TV fiókból a másikba átmozgatni egy klienst?

Everyone has iron in the blood so technically everyone has HEAVY METAL in their blood.

(#615) TomMusic

TomMusic
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Win7 alatt a távoli asztalnál hogy lehet beállítani, hogy mielőtt csatlakozni akarok egy géphez, jelezzen, ha csatlakozva van már egy másik gép/felhasználó? Mert jelenleg "kidobja", ha valaki már csatlakozva van, és én is csatlakozok.
Tehát kellene valami figyelmeztető üzenet, hogy "hé, be van lépve valaki már".
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#616) kraftxld válasza TomMusic (#615) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Masik felhasznaloval lepj be akkor figyelmeztet.

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#617) TomMusic válasza kraftxld (#616) üzenetére

TomMusic
(kvázi-tag)

Köszi a választ!
Tehát ha ugyanaz a felhasználó, akkor nem lehet beállítani, hogy figyelmeztessen?

(#618) Sátán44

Sátán44
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Teamviewerrel miért nincs teljes hozzáférésem a windows 8 rendszerhez? Egészen addig tudom irányítani, amíg rendszeralkalmazáshoz nem akarok hozzáférni. Pl: Eszközkezelő
Valaki tudja a megoldást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#619) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Akinek XP-n ment, de Win7-en már nem a távoli asztal, néhány támpont:

- Engedélyezve van a távoli asztal?
-.Tűzfalat kikapcsoltad? ( ellenőrizd akkor is, ha már megnézted, mert visszakapcsolódik ).
- Routerben nyitottál neki portot? 3389-es kell hozzá.
- Van jelszavas user a gépen? Ha igen azzal lépj be.

Én is ezzel szívtam egy napot, a fentiek egyike lehet a megoldás, ha már végképp nem megy :)

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#620) kraftxld válasza Fecogame (#619) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne kapcsold ki a tűzfalat, hanem csak a 3389-es portot engedélyezt külön szabállyal.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.