2014. augusztus 30., szombat

(#501) upbuvar válasza kis@tis (#498) üzenetére

upbuvar
(kvázi-tag)

[H2testw teszt]

Sajnos a hamis kártyát minden eszköz (telefon, PC, notebook, videókamera. stb.) 64GB-nak látja.

(#502) sonar válasza kis@tis (#500) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

És mi lett az eredmény?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#503) kis@tis válasza sonar (#502) üzenetére

kis@tis
(újonc)

Estétől reggelig ment a teszt, kb 30-32gb-nál leáll(behal, órákat ír a végéig) . Reggel ntfs-re formáztam, így már gyorsabban ment az írás, kb10mb/s-al. Akkor másfél órát írt a végéig, most járt több mint 5 óránál és még ötöt ír a végéig, tehát kb 32gb-nál behal. Sajna ez fake! Már hívtam az eladót, olx-es a biznisz, de nem veszi fel. :-(

[ Szerkesztve ]

(#504) kis@tis

kis@tis
(újonc)

Itt lett leállítva...

Szerk: hmm, nem jön a kép :-(

[ Szerkesztve ]

(#505) kis@tis

kis@tis
(újonc)

(#506) PHM válasza kis@tis (#505) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Csak kb 20GB-ig teszteld, hogy az olvasási teszt is lemenjen.
Gyanítom, ez csak 4-8GB-os valójában.
A valódi kapacitása olvasáskor fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#507) sonar válasza kis@tis (#503) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Gondolom ebay ről rendelte occóóért a kici kinaiaktól, hogy itthon meg majd nagyot kaszál vele.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#508) kis@tis válasza PHM (#506) üzenetére

kis@tis
(újonc)

És igen, igaz! Hát ez tényleg nem sok, 7,2gb.
Köszi még1x mindenki, megint tanultam... :(((

(#509) Matykoh

Matykoh
(újonc)

Habár az utolsó oldalon olvasott tapasztalatok elvették a kedvem a külföldről rendelgetéstől, azért megkérdezem.
Fake lehet ez az unbranded termék is? Az eladónál nincs negatív osztályzat ezzel a termékkel kapcsolatban.
Vagy inkább vegyek itthon egy kártyát valamelyik elektronikai üzletben?

(#510) sonar válasza Matykoh (#509) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

A döntés a tied. Az e-bay-en / paypalon van ugye buyer protection. Szóval elvileg rosszul nem járhatsz.
De a hazai beszerzéssel elvileg nem érhet meglepetés.
(de azért teszteld re vásárlás után!)

(#511) setom válasza sonar (#510) üzenetére

setom
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Vettem ebayről egy Transcend 300x 32g UHS I kártyát. Lefuttatm h2testw-ben és ott 15MB/s írási és 10MB/s olvasási sebességet adott? Nekem ez kevésnek tűnik. Szerintetek fake? Próbaként másoltam rá filmeket, azok 7-8MÍB/s-el mentek rá.

(#512) Pitya

Pitya
(tag)

Nem reklámnak szánom, hátha valakinek jól jön: a MyMemory webshopban minden Kingston memória árából júliusban 10% kedvezmény jön le a KINGSTON10 kóddal. (Vásárláskor a Voucher Code / Gift Certificate melletti ablakba kell beírni, majd Apply.)

(#513) sonar válasza setom (#511) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Milyen file rendszerrel próbáltad?
Próbáld meg NTFS-sel és FAT-tal is (elvileg NTFS alatt lényegesen gyorsabb kell, hogy legyen)
Amúgy egyenlőre nem nyilatkoznék. Mert sok minden belejátszhat a sebességbe. (némelyik chipset sem tudja kihajtani a legtöbbet az usb-re kötött eszközből; virus kergető is meg tudja fogni rendesen a másolást...)
Ezeket mind vedd figyelembe.

(#514) setom válasza sonar (#513) üzenetére

setom
(lelkes újonc)

NTFS-el és FAT-al is próbáltam, nagyjából azonos eredményt adott mindkettőre. Notebook kártyaolvasójával mértem (Elitebook 8730w ), nem hiszem h az lenne a szűk keresztmetszet.

(#515) Fecogame

Fecogame
(őstag)
LOGOUT blog

Használatilag van különbség egy MicroSD + átalakító és egy normál méretű SD kártya között?

Úgy értem, hogy pl. az egyik olvasó csak az SD-ket ismeri fel, a MicroSD-t meg nem.

[ Szerkesztve ]

16dBi Wi-Fi antennák azonnal, raktárról! --> http://goo.gl/D29Wz

(#516) sonar válasza Fecogame (#515) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Nincs.

Fake-nek nem mondanám akkor sem mert azoknál a kapacitással trükköznek.
Crystal Mark-kal próbálj benchmarkolni.
Gép lehet szűk keresztmetszet, meg kell próbálni másik usb host-tal (mondjuk olyan gépen amiben van USB3)
De lehet, hogy kifogtál egy gyengébb példányt. Mert ezen az oldalon a srácnak is jobb eredményeket produkált
[link]

[ Szerkesztve ]

(#517) setom válasza sonar (#516) üzenetére

setom
(lelkes újonc)

Most lemértem Crystaldiskmarkkal. Következő lépésként egy usb 3-as géppel fogom tesztelni.
diskmark eredmény

[ Szerkesztve ]

(#518) sonar válasza setom (#517) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Ez tényleg sovány

(#519) setom válasza sonar (#518) üzenetére

setom
(lelkes újonc)

Lecsekkoltam a széria szám alapján a Transcend oldalán és eredeti, úgyhogy kénytelen leszek megbarátkozni vele. Nem tudom a gyakorlatban mennyire lesz érezhető ez a kisebb sebesség, mobilban használva.

(#520) Anubis_9

Anubis_9
(őstag)

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni ebben...

Köszi! :R

A kevesebb több...

(#521) sonar válasza Anubis_9 (#520) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Első körben teszteld le a kártyát H2Testw-vel.
(látom az érintkezős részen már túl vagytok - ez lett volna a második javaslatom)

(#522) Anubis_9 válasza sonar (#521) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

OK! Ráindítottam a tesztet. Majd megírom, mi lett az eredménye. :R

A kevesebb több...

(#523) Anubis_9 válasza sonar (#521) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

A teszt eredménye:
Warning: Only 14983 of 14984 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 11.9 MByte/s
Reading speed: 39.7 MByte/s
H2testw v1.4

Eszerint hibátlan. Marad a kompatibilitási hiba?

A kevesebb több...

(#524) sonar válasza Anubis_9 (#523) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Ez alapján én is a kompatibilitási hiba mellett tenném le a voksom.

(#525) kezdő

kezdő
(senior tag)

Hi!

Ezzel a kártyával lehet valamit kezdeni?
Galaxy S4-ben fosta magát össze, adatmentő programmal visszaállítottam róla pár dolgot majd Windows-ban gyorsformáztam FAT32-re.

Utána dobta ezt a teszt:

Error reading file 'E:\1.h2w', offset 0xb700000.
(Adathiba (CRC) Code 23)
Warning: Only 7583 of 7584 MByte tested.
Writing speed: 7.57 MByte/s
Reading speed: 12.9 MByte/s
H2testw v1.4

Kingston 8GB Class4

(#526) sonar válasza kezdő (#525) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Én adnék neki egy full formázást és utána check flash progival is megnézném

Ha akkor is hibát dob akkor meg kell pörgetni a fejed fölött és érintő irányba elengedni.

[ Szerkesztve ]

(#527) meone

meone
(tag)

Sziasztok!

Tegnap töröltem egy alkalmazást a telefonomról és azóta az micro SD kártyán nem látok semmit, ha beteszem adapterbe és betolom a gépbe akkor a gép nem ismeri fel.
Az előtt normálisan tudtam használni a kártyát.
Ezt az appot használtam: ASTRO

Esetleg valami ötlet, találkoztatok már ilyennel?

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#528) Minstrel

Minstrel
(fanatikus tag)

Hali,

megmakkant a Kingston microsd-m amit természetesen ebay-en vettem, de megbízható helyről, jó is volt két hétig. Érdemes Angliába kiküldeni a Kingston-nak? Volt aki már kitudta így cseréltetni? Ahogy nézem a posta 700Ft körül lenne.

Lenovo A820 | Thinkpad X61 | XboxLive: hGabesz | http://topgearhungary.blogspot.com/

(#529) yellowsmiley

yellowsmiley
(újonc)

Sziasztok!

Egy SanDisk 8GB-s memóriakártyám van. Eddig csak a Canon Powershot SX500 IS fényképezőgépemben használtam, és teljesen jól működött. Azután memóriakártya hiányában át lett rakva egy panasonic kamerába, rávettek felvételeket, átmásolták gépre, és törölték a memóriakártyáról. Ezek után nem működött a kártya a fényképezőgépemben, három kép után azt írja ki, hogy nincs több hely rajta. Töröltem az összes képet, ami volt a kártyán, de még így is kiírja ugyanazt a hibát. A fényképezőgépen, és a gépben sem látszik, hogy lenne rajta más fájl, amiért ne lenne rajta hely.
mi a teendő ilyenkor?

(#530) upbuvar válasza yellowsmiley (#529) üzenetére

upbuvar
(kvázi-tag)

A fényképezőben formázd újra a kártyát.

(#531) Matykoh válasza sonar (#510) üzenetére

Matykoh
(újonc)

Sziasztok!
Megjött a kártya, de sajnos szokás szerint csak egy 7,4 gigásat kaptam, 32 gigásra "firkantva".
Tud valaki segíteni, hogyan követelhetem vissza Ebayen a pénzem? A terméket vissza kell postán küldeni?
Feltételezem, ha igen, a postaköltséget nekem kell állnom - nem gazdaságosabb akkor, ha valahogy (hogy?) formázom arra a méretre, amekkora a valós mérete?

Előre is köszönöm.

(#532) sonar válasza Matykoh (#531) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Először is írsz neki és csatolod a h2wtest-et.
Majd paypalon inditasz egy refundot
És adsz neki egy jó kis negatív értékelést

#528 Minstrel - azért mielőtt visszaküldenéd bizonyosodj meg róla, hogy eredeti-e a kártyád

#527 meone - gparted-del próbáld meg megnézni. Esetleg még linux alatt terminálból kiadni az lsusb parancsot, hogy felismeri-e az eszközt

[ Szerkesztve ]

(#533) kezdő válasza Matykoh (#531) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Ebay-nek van külön topicja ott tuti segítenek.

Amúgy itt van az idevonatkozó rész:
http://pages.ebay.com/help/policies/money-back-guarantee.html

"Open a case" és szépen leírod a panaszodat. Kréd vissza a teljes vételárat és határozottan zárkózz el a termék visszaküldésétől, nyugodtan hivatkozz arra, hogy szándékosan be akart csapni, nehogy már neked kelljen állni a postaköltséget.
Félnek a negatív értékeléstől mint a tűztől, vissza fogja adni a pénzed.
Ha mégsem, akkor az Ebay úgyis a javadra fog dönteni, hisz szándékos becsapsáról van szó.

(#534) Minstrel válasza sonar (#532) üzenetére

Minstrel
(fanatikus tag)

Van valami biztos módja az eredetiség kiderítésének? Nézegettem most pár oldalon, de azok alapján nem tudok dönteni. Van egy másik kártyám is, amin sötét felirattal van írva egy sorszám, ezen meg fehérrel, de az csak class4 ez meg class10, szóval lehet amiatt is máshogy jelölik.

Lenovo A820 | Thinkpad X61 | XboxLive: hGabesz | http://topgearhungary.blogspot.com/

(#535) kezdő válasza Minstrel (#534) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Nekem épp most van folyamatban velük egy garanciális ügyintézés, eddig nagyon pozitív a benyomásom!

Amint lesz konkrét eredmény, leírom a tapasztalataimat!

(#536) Matykoh válasza kezdő (#533) üzenetére

Matykoh
(újonc)

És az probléma, ha csak szúrópróbaszerűen 9,4 gigát olvastattam be a h2testw-vel?

(#537) sonar válasza Matykoh (#536) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

És mekkora meló lenne a teljes kártyát leellenőrizni.
Egy két levélváltást meg tudsz spórolni ha tisztességesen megcsinálod

(#538) Matykoh válasza sonar (#537) üzenetére

Matykoh
(újonc)

Nem problémáztak rajta.

Arra van valami mód, hogy megmókoljam ezt a kapott sd kártyát, és a valódi méretet mutassa?

(#539) XtremLor

XtremLor
(őstag)

Udv

Telefonba neznek 32GB-os microsd-t sandisk vagy samsung tipusok kozott nezelodok mit ajanlanatok? :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#540) sonar válasza XtremLor (#539) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

sandisk

#538 Itt nézzél szét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#541) XtremLor válasza sonar (#540) üzenetére

XtremLor
(őstag)

Az ultrat neztem en is, vagy meg a samsung evo-n forogtam :))
Koszonom a valaszt!

(#542) rayman2006

rayman2006
(tag)

Sziasztok
Tablet-ba és telefonba szeretnék 32Gb microsd-t.
Ezzeket néztem ki:
Samsung EVO CLS10
Sandisk Extreme MicroSD C10

Szerintetek érezni különbséget tablet-ba,telefon-ba Sandisk Extreme megéri felárat gyorsabb mint a EVO?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#543) sonar válasza rayman2006 (#542) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Egy alsó középkategóriásban biztosan nem fogod érezni a különbséget

(#544) sexymusprime

sexymusprime
(lelkes újonc)

Üdv!

Honnan szeretünk mostanában microSDHC kártyát venni/rendelni?
Lehetőleg Magyarországról, elég türelmetlen vagyok :c (bár beismerem, szemeztem már a sinceritytradinggel és a mymemory-val is)

(#545) meone válasza sonar (#532) üzenetére

meone
(tag)

Szia.

Kipróbáltam az SD kártya kuka pozitív lett sajnos. :(
Köszi azért a segítséget.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#546) kezdő válasza kezdő (#525) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Na ahogy ígértem itt az "élménybeszámoló" a Kingston garanciáról: (Kingston 8GB microSD Class4)

Július 24-én e-mailben jeleztem a meghibásodást a Kingston európai garancia részlegénél a eureturns@kingston.eu
címen angolul.

Július 25-én jött is a magyar nyelvű válasz, bekérték az adataimat, a kártya adatait és az eset leírását.

Egyéb elfoglaltságok miatt erre csak augusztus 2-án (szombaton) reagáltam. A vásárlás helyét és idejét nem tudtam megmondani, lévén egy sok éves kártyáról van szó, nem emlékeztem rá.

Augusztus 4-én (hétfő) jött az újabb válasz, köszönik az adatokat, kérnének 1-1 fotót a kártya két oldaláról.

Augusztus 4-én ezt el is küldtem.

Augusztus 5-én jött a levél, hogy elfogadták a garanciális igényemet, amint tudják postázzák az új kártyát.

Augusztus 6-án újabb mail, feladták Angliában a csomagomat.

Augusztus 11-én megérkezett az új kártya Magyarországra egy kis faluba.

Azt hiszem ezt nevezzük ügyfélközpontú hozzáállásnak!
Az üggyel kapcsolatban semmilyen költségem nem merült fel, mindent el tudtam intézni a gép elől.
Engem meggyőzött a Kingston mint márka. :R

(#547) XtremLor válasza kezdő (#546) üzenetére

XtremLor
(őstag)

Na ez a nem mindegy! jo latni hogy a garancia idot nem csak viccbol irjak ra, nekem eddig 16GB kingston volt, gondom se volt vele pedig mar jart par telefonban, kivancsi vagyok a sandisk hogyan fog muzsikalni..

(#548) Minstrel válasza kezdő (#546) üzenetére

Minstrel
(fanatikus tag)

Közben én is jelentettem a hibát az itteni hozzászólásom után, azaz 9 napja, és ma reggel hozta is a postás az új kártyát. Tőlem is képet kértek, vásárlás helye nem is érdekelte őket.

Szóval engem is meglepett a hozzáállásuk és örülök is neki, hogy ilyen gyorsan megoldották, de azért remélem nem kell ezt havonta "eljátszanunk", jó lenne ha most már bírná a kártya hosszabb ideig. :)

(#549) Korbel78

Korbel78
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Sony z2-es tabletbe (SGP521E3) [link] szeretnék memóriát venni és nem igazán tudom melyik lenne ár/érték arányban a legjobb illetve a legstrapabíróbb.
Követelmény:
64 GB-os legyen
Samsung/Sony/Kingston márka jöhet csak szóba
Max. 25 e Ft a felső határ és nem e-bayről rendelném :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#550) Korbel78 válasza Korbel78 (#549) üzenetére

Korbel78
(kvázi-tag)

A link nem lett jó talán így:
[link]
Elnézést a bakiért :(

[ Szerkesztve ]

(#551) XtremLor válasza Korbel78 (#550) üzenetére

XtremLor
(őstag)

[link]
Szerintem egy sandisk-et ha ajanlok neked nem zavarnak el a topikbol, ultra vagy extreme attol fugg milyen sebesseg kell:)

(#552) Korbel78 válasza XtremLor (#551) üzenetére

Korbel78
(kvázi-tag)

Szia!
Árban mi a különbség? Illetve sebességben....

(#553) Matykoh

Matykoh
(újonc)

Sziasztok!
Ha a h2testw eredménye szerint minden a legnagyobb rendben van a kártyával, amit Kínából kaptam, akkor az úgy is van, ugye? :DD

(#554) laleh

laleh
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Sajnos anyukám micro SD kártyája megsérült. Megnéztem pc-n ( mini tool power data recovery) és a képek megvannak, de az összes sérült, kivétel pont az a 46 kép amit másik megoldással sikerült lementenem. A fő probléma az, hogy ez a 46 kép jelentéktelen, a többi viszont pótolhatatlan és nagyon-nagyon fontos lenne hogy valahogy vissza tudjam neki szerezni őket. Van valami megoldás esetleg?
Köszönöm!

Masszázs, kinesio tape nálam! :)

(#555) sonar válasza laleh (#554) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Talán még a recuva segíthet.
A további lehetőségek már viszont szakértelmet kívánnak.

(#556) laleh válasza sonar (#555) üzenetére

laleh
(őstag)
LOGOUT blog

Megnézem köszi. :)

Masszázs, kinesio tape nálam! :)

(#557) magedla

magedla
(tag)

A tanácsotokat szeretném kérni micro SDHC kártya témában. GoPro Hero3+ Silver kamerához keresek memóriakártyát. Az elvárás a CL10 minősítés (bírnia kell az 1080p 60fps felvételek rögzítését) és a minimum 32GB tárhely.
Az eddig használt SAMSUNG Plus 32GB CL10 MB-MPBGCA/EU bevált, de már nem kapható túl sok helyen, szerintem kezdik kivonni a forgalomból (az EVO széria jön talán helyette).
Tudnátok ajánlani egy megbízható terméket, lehetőleg 5-10 év garanciával? Köszönöm előre is.

True victory is victory over oneself

(#558) sonar válasza magedla (#557) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Sandisk ;) márka lesz a barátod

(#559) Matykoh válasza magedla (#557) üzenetére

Matykoh
(újonc)

Kingston termékekre (is) örök-élet garancia van.

(#560) Anonymus23 válasza Matykoh (#559) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

Már bocs, de különbség van az élettartam garancia és az "örök élet" garancia között.
Örök élet garanciát Istenen kívül senki sem vállal.

Kingston, nagyker honlapról másolva:

Ha jól rémlik, 5 év az élettartam egy ilyen memóriakártyának. De ebben most nem vagyok 100% biztos.

;)

(#561) magedla válasza sonar (#558) üzenetére

magedla
(tag)

Köszönöm a gyors választ.
Tudnál ajánlani konkrét típust 32G-os méretben?

True victory is victory over oneself

(#562) sonar válasza magedla (#561) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Extreme Pro
A főbb tipusokat végig tudod kattingatni és meg tudod nézni, hogy mit mibe ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

(#563) kezdő válasza Anonymus23 (#560) üzenetére

kezdő
(senior tag)

A Kingston élettartam garanciájára jó példa az általam nemrég ismertetett eset.

Addig cserélik a terméket amíg van belőle raktárkészletük.
Az én esetemben egy majd 10 éves kártyát cseréltek kekeckedés nélkül.

Persze az lenne az igazán jó ajánlólevél, ha sose lenne szükség a garanciára, de ilyen csak a mesékben van, minden tönkremegy előbb utóbb.
Rám mély benyomást tett a Kingston garanciához kapcsolódó hozzáállása.
Ha hasonló áron azonos paraméterrel rendelkező termékek közül kéne választanom és az egyik Kingston lenne, akkor gondolkodás nélkül azt választanám. :)

[ Szerkesztve ]

(#564) Johnyboy84

Johnyboy84
(újonc)

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a 4 Gb-os verbatim micro sd kártyám teljesen megadta magát. Formázni egyáltalán nem tudom, mert nem látja a windows. próbáltam már több helyreállító és formázó programot, de egyik sem látja. A "kukán" kívül tudtok még megoldást, hogy mit próbáljak ki?

(#565) draco31

draco31
(őstag)

Egy jobb minőségű SD kártya mennyire bírná, ha SSD-nek használnám, tehát arra telepítenék rendszert? Ugyanis esélyes, hogy az egyetlen SATA csatlakozó halott a laptopomban, és úgy is ott tátong üresen az SD foglalat. Gyorsabb, mint egy USB port?

Alcatel One Touct C7 7041x

(#566) sonar válasza draco31 (#565) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Nem gyorsabb, mint az usb, mert szintén usb host-ra csatlakozik az SD socket.
Inkább az odd helyére javasolnák venni egy opti-bay-t ;)

Amúgy egy darabig bírná biztosan, de kérdés, hogy milyen OS-t tennél rá, mennyit használnád...

#564 - küld el nekem :K
Hozzájárulhatsz a vizsgálatomhoz,mintákat gyűjtök és vizsgálom őket, hogy miért is döglenek meg. Illetve meg lehet-e javitani őket.

[ Szerkesztve ]

(#567) draco31 válasza sonar (#566) üzenetére

draco31
(őstag)

Ha lenne ODD. :) ASUS X501A. Ubuntuban gondolkozom, a Win-ek nem települnek külső adathordozóra. Bár 8.1-el nem volt még dolgom.

Alcatel One Touct C7 7041x

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.