Hirdetés

2014. október 1., szerda

(#551) XtremLor válasza Korbel78 (#550) üzenetére

XtremLor
(őstag)

[link]
Szerintem egy sandisk-et ha ajanlok neked nem zavarnak el a topikbol, ultra vagy extreme attol fugg milyen sebesseg kell:)

"Legen...Wait for it...Dary"

(#552) Korbel78 válasza XtremLor (#551) üzenetére

Korbel78
(kvázi-tag)

Szia!
Árban mi a különbség? Illetve sebességben....

(#553) Matykoh

Matykoh
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Ha a h2testw eredménye szerint minden a legnagyobb rendben van a kártyával, amit Kínából kaptam, akkor az úgy is van, ugye? :DD

(#554) laleh

laleh
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Sajnos anyukám micro SD kártyája megsérült. Megnéztem pc-n ( mini tool power data recovery) és a képek megvannak, de az összes sérült, kivétel pont az a 46 kép amit másik megoldással sikerült lementenem. A fő probléma az, hogy ez a 46 kép jelentéktelen, a többi viszont pótolhatatlan és nagyon-nagyon fontos lenne hogy valahogy vissza tudjam neki szerezni őket. Van valami megoldás esetleg?
Köszönöm!

Masszázs, kinesio tape nálam! :)

(#555) sonar válasza laleh (#554) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Talán még a recuva segíthet.
A további lehetőségek már viszont szakértelmet kívánnak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#556) laleh válasza sonar (#555) üzenetére

laleh
(őstag)
LOGOUT blog

Megnézem köszi. :)

Masszázs, kinesio tape nálam! :)

(#557) magedla

magedla
(tag)

A tanácsotokat szeretném kérni micro SDHC kártya témában. GoPro Hero3+ Silver kamerához keresek memóriakártyát. Az elvárás a CL10 minősítés (bírnia kell az 1080p 60fps felvételek rögzítését) és a minimum 32GB tárhely.
Az eddig használt SAMSUNG Plus 32GB CL10 MB-MPBGCA/EU bevált, de már nem kapható túl sok helyen, szerintem kezdik kivonni a forgalomból (az EVO széria jön talán helyette).
Tudnátok ajánlani egy megbízható terméket, lehetőleg 5-10 év garanciával? Köszönöm előre is.

True victory is victory over oneself

(#558) sonar válasza magedla (#557) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Sandisk ;) márka lesz a barátod

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#559) Matykoh válasza magedla (#557) üzenetére

Matykoh
(lelkes újonc)

Kingston termékekre (is) örök-élet garancia van.

(#560) Anonymus23 válasza Matykoh (#559) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

Már bocs, de különbség van az élettartam garancia és az "örök élet" garancia között.
Örök élet garanciát Istenen kívül senki sem vállal.

Kingston, nagyker honlapról másolva:

Ha jól rémlik, 5 év az élettartam egy ilyen memóriakártyának. De ebben most nem vagyok 100% biztos.

;)

(#561) magedla válasza sonar (#558) üzenetére

magedla
(tag)

Köszönöm a gyors választ.
Tudnál ajánlani konkrét típust 32G-os méretben?

True victory is victory over oneself

(#562) sonar válasza magedla (#561) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Extreme Pro
A főbb tipusokat végig tudod kattingatni és meg tudod nézni, hogy mit mibe ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

(#563) kezdő válasza Anonymus23 (#560) üzenetére

kezdő
(senior tag)

A Kingston élettartam garanciájára jó példa az általam nemrég ismertetett eset.

Addig cserélik a terméket amíg van belőle raktárkészletük.
Az én esetemben egy majd 10 éves kártyát cseréltek kekeckedés nélkül.

Persze az lenne az igazán jó ajánlólevél, ha sose lenne szükség a garanciára, de ilyen csak a mesékben van, minden tönkremegy előbb utóbb.
Rám mély benyomást tett a Kingston garanciához kapcsolódó hozzáállása.
Ha hasonló áron azonos paraméterrel rendelkező termékek közül kéne választanom és az egyik Kingston lenne, akkor gondolkodás nélkül azt választanám. :)

[ Szerkesztve ]

(#564) Johnyboy84

Johnyboy84
(újonc)

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a 4 Gb-os verbatim micro sd kártyám teljesen megadta magát. Formázni egyáltalán nem tudom, mert nem látja a windows. próbáltam már több helyreállító és formázó programot, de egyik sem látja. A "kukán" kívül tudtok még megoldást, hogy mit próbáljak ki?

(#565) draco31

draco31
(őstag)

Egy jobb minőségű SD kártya mennyire bírná, ha SSD-nek használnám, tehát arra telepítenék rendszert? Ugyanis esélyes, hogy az egyetlen SATA csatlakozó halott a laptopomban, és úgy is ott tátong üresen az SD foglalat. Gyorsabb, mint egy USB port?

Alcatel One Touct C7 7041x

(#566) sonar válasza draco31 (#565) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Nem gyorsabb, mint az usb, mert szintén usb host-ra csatlakozik az SD socket.
Inkább az odd helyére javasolnák venni egy opti-bay-t ;)

Amúgy egy darabig bírná biztosan, de kérdés, hogy milyen OS-t tennél rá, mennyit használnád...

#564 - küld el nekem :K
Hozzájárulhatsz a vizsgálatomhoz,mintákat gyűjtök és vizsgálom őket, hogy miért is döglenek meg. Illetve meg lehet-e javitani őket.

[ Szerkesztve ]

(#567) draco31 válasza sonar (#566) üzenetére

draco31
(őstag)

Ha lenne ODD. :) ASUS X501A. Ubuntuban gondolkozom, a Win-ek nem települnek külső adathordozóra. Bár 8.1-el nem volt még dolgom.

Alcatel One Touct C7 7041x

(#568) Kurzuh

Kurzuh
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy Toshiba 16 GB-s microSDHC kártya. A telefon kiírta, hogy hibás a kártya, formázzam. Miután megtörtént a formázás, a kártya teljesen eltűnt, semmi nem érzékeli. Adatok nem szükségesek róla, csak hogy lehessen használni. Valami ötlet, program rá? Ez a féle megoldás nem működik. Köszönöm előre is.

LG G2 with Beats By dr. Dre Urbeats 2.0

(#569) skyli

skyli
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Én is vettem ebayen egy fake samsungot (Szlovákiából!)
Visszaadták a pénzt, de a paypal utalási díjat velem fizettette ki... de egy lassú, 8 GB-os kártyának elmegy.

Viszont utána tőle vettem 64GB-os kártyát: http://hardverapro.hu/apro/8163264_gb_samsungoem_micro_sd_uhs-i_class10_tesztelt_ingyen_1
és ezzel teljesen meg vagyok elégedve :)) árban is nagyon jó!

LG G Flex + Nook Simple Touch

(#570) Maksifül

Maksifül
(senior tag)

Sandisk 64GB-os micro SDXC kartya kifingott a GoPro-ban. OIyannyira, hogy meg formatalni sem tudja a Windows, de probaltam Low level format progival is, pl a Restore, de az sem tudott vele semmit kezdeni.
Otlet vagy tanacs, hogy mihez kezdhetnek vele? :F

Mindenütt jó, de nem jobb otthon. :)

(#571) sonar válasza Maksifül (#570) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Gari?

Egyébként eddigi tapasztalatok szerint ha írás közben megszakad kontakt vagy bekapcskor vmi tranziens lép fel akkor fordulhat elő, hogy a kártya megadja magát.

(#572) Maksifül válasza sonar (#571) üzenetére

Maksifül
(senior tag)

Gari nincs, itt vettem PH-n. 2mp-et vett a GoProval, aztan azt irta, hogy NO SD. Ezt egymas utan tobbszor is tudta produkalni, aztan mar SD ERR-t irt ki. :U

Mindenütt jó, de nem jobb otthon. :)

(#573) Pityke85

Pityke85
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Három darab microsd kártya között vacilálok.

Samsung EVO 16GB
Sandisk Ultra 16GB
Sandisk Extreme 16GB

Gondolom az extreme a leggyorsabb, de a másik kettő közül melyik a jobb/gyorsabb írás olvasás szempontból?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#574) szabonagyur

szabonagyur
(PH! addikt)

Sziasztok

Van egy Kingston 8GB kártyám ami egy TAB3-ban volt egy ideje már. Pár napja azonban nem lehet megnyitni sem a tartalmát, kiírja a tab, hogy nem üres vagy nem támogatott fájl rendszer. Beraktam más telefonba, fényképezőbe de semmi... Laptopba is beraktam káryaolvasóba, eszközkezelőben látom, hogy SDHC kártya, lemezkezelőben már nem.

Mit lehet vele tenni? Vagy kuka?

(#575) nokri

nokri
(újonc)

sziasztok

tegnap kameráztam a rokon esküvőjén, ma másolnám fel a vinyóra a fájlokat, és az egyiket nem akarja.
30 db .mts fájl-ból, pont azt melyikben kimondják az IGEN-t.

449MB-os fájl 40%-nál leáll a másolás. A kártya egy 8 GB-os Kingston SD4 HC. FAT32

Amikor lejátszóval nézem (pl. VLC, Play Memories) és "átugrok" a hibás ponton, szépen végig játssza az egészet, ami 6:16. A hiba 2:31-nél van.

Ha videoszerkesztővel nyitom meg (Movie Maker vagy Pinnacle Studio) csak a hibás részig látható/szerkeszthető.

Mit tegyek, hogy a hibát kijavítva/átugorva a vinyóra tudjam másolni a fájlt. És mivel tudom "kivágni" a hibás részt vagy legalább kettévágni a videót?

(#576) nokri válasza nokri (#575) üzenetére

nokri
(újonc)

az AnyReader-rel megoldottam....

(#577) egykettő

egykettő
(tag)

Sziasztok ebayről rendeltem egy samsung evo narancssárga microsd kártyát 32gb méretben.
sinceritytrading től.
MB-MP32D a típusa
ez a teszt jött ki egy laptopon usb2.0án és egy sd adapteren keresztül.
Ez jónak mondható? a ráírt 48MB/s től jelentősen elmarad.

Warning: Only 29971 of 29972 MByte tested.
Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 13.5 MByte/s
Reading speed: 27.4 MByte/s
H2testw v1.4

(#578) Anonymus23 válasza egykettő (#577) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

USB 2.0-án az olvasási sebesség olyan max 30 MB körül lenne, úgyhogy jónak mondható.
A sebességnél meg az olvasásit szokták megadni marketingnek, nem rossz, és gondolom annyi pénzért meg végképp.
Szerintem korrekt!

USB 3.0-ás olvasó kellenne hozzá, úgyis azt fogja mondani a kínai, hogy USB 3-assal csinálj tesztet.
Nekem is most jött egy másfajta, hasonló eredményeket produkált.

;)

(#579) egykettő válasza Anonymus23 (#578) üzenetére

egykettő
(tag)

azt sem tudom mennyi kéne legyen. <4500ft volt, szal szerintem is megérte.
Mással érdemes tesztelni vagy elég ez a h2testw? ahogy néztem teleírta a kártyát és visszaolvasta szal elvileg már nem kéne hozzá más.
Körülnézek hátha akad valami usb 3.0 olvasó.

(#580) artiny

artiny
(őstag)

Helotok
egy androidos galaxy ace ben a Kingston 8GB microSD azt irja hogy nincs vagy rossz az SD,formazni nem tudom a telefonnal,nem csinal ra semmit...
Kartyaolvasoval a cmd ben a DIskPart azt irja ki hogy no media és 0 0 a free es a used memory
Tonkre ment a kartya? lehet valmit kezdeni vele,valahogy formazni stb? (sajat gep nem jelzi a kartyat)

(#581) sonar válasza artiny (#580) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Sajnos kuka

[ Szerkesztve ]

(#582) kezdő válasza artiny (#580) üzenetére

kezdő
(senior tag)

Tényleg nem vagyok a Kingston bérence, de az ehhez hasonló hsz-ekre mindig csak annyit tudok írni, hogy nagyon korrekt a garanciáztatásuk, ingyen küldenek újat Angliából!

(#583) artiny válasza kezdő (#582) üzenetére

artiny
(őstag)

kell hozza valami fele blokk a vasarlasrol? mert sajnos mar nincsenek meg és meg van egy hasonlo baju kingston 16GB micro sd em is. Nem lenne rossz ha kuldenenek :D

(#584) kezdő válasza artiny (#583) üzenetére

kezdő
(senior tag)

546. hsz

Elméletileg kéne, gyakorlatilag nekem nem kellett.

(#585) artiny válasza kezdő (#584) üzenetére

artiny
(őstag)

koszonom :)

(#586) wrox

wrox
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

SDHC kártyát szeretnék vásáolni, és belebotlottam a Sandis Ultra kártyába 2 színvariációban.
Van valami különbség a 2 kártya között a színén kívűl?

LG G2 mini S-line tokok többféle színben.

(#587) Axi-Maxi

Axi-Maxi
(kvázi-tag)

Sziasztok

nemrég vettem egy samsung evo 64gb micro sdxc kártyát az a problémám hogy semmi nem ismeri fel , létezik hogy nincsen megformázva??? ha berakom valami akkor a készüléknek meg kellene ezt formáznia nem???

egy sony actioncam-be vettem de nem csinál vele semmit úgy ahogy z1 compact vagy galaxy s4 sem...

ötlet???

Igyál vizet Axi fizet

(#588) artiny

artiny
(őstag)

vissza irtak Kingston tol,azt akarjak hogy kuldjem el talan ha jol ertem repulovel. vissza a kartyat

Thank you for contacting the Returns Department of Kingston Technology regarding your warranty claim. In order to process your replacement request, please follow the instructions below:

1. Please package your product securely by using a strong, padded envelope when sending your product(s) back to Kingston.

2. Please Click on this link http://media.kingston.com/europe/rma/Freepost_Label_for_RMA_returns.pdf , print the International Royal Mail label and paste it on the package in order to send your product free of charge back to Kingston for exchange.

3. Please include a copy of the attached RMA form inside your package.

4. Please clearly display the RMA# on the outside of your package for easy identification within our warehouse.

Once you have completed the above steps, please take your parcel to your local post office for shipping. You should obtain a proof of posting from your local post office, indicating you have sent your parcel back to Kingston.

mennyibe kerulhet visszakuldeni?

(#589) wrox válasza artiny (#588) üzenetére

wrox
(őstag)
LOGOUT blog

Elméletileg pénzbe nem kellene kerüljön, azért kell kinyomtatni amit küldtek pdf-et, és ráragasztani a csomagra, Ott Európa van a címben, nem hiszem hogy csak a UK-ben lenne ingyenes. Egy kérdést megér a posta felé, vagy a Kingston felé, hogy Ha Magyaro.ról küldöd, akkor mi a gyakorlat.

LG G2 mini S-line tokok többféle színben.

(#590) demike93

demike93
(újonc)

Sziasztok,

Vettem ebayről egy memóriakártyát de van vele egy kis gond.

Lehet ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

So Long, and Thanks for All the Fish

(#591) sonar válasza demike93 (#590) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Megpörgetni majd érintő irányba elengedni.

(#592) demike93 válasza sonar (#591) üzenetére

demike93
(újonc)

új próbléma jelentkezett. nyomkodtam mindent össze-vissza és fat32 fájlrendszert sikerült megtalálnia, meg a 31,2 gb tárhelyet is. tettem rá egy-két zenét meg képet hogy kipróbálhassam. leválasztottam szépen a laptopról, majd úgy gondoltam teszek még rá néhány cuccot. mire visszadugtam írásvédett lett :F .
kerestem már programot vagy valamit amivel ezt meglehet szüntetni, de nem találtam. ja és nincs rajta lock pöcök, a számítógéphez pedig egy usb adapterrel csatlakoztatom.

ötletek? köszönöm szépen előre is

(#593) sonar válasza demike93 (#592) üzenetére

sonar
(őstag)
LOGOUT blog

Hát én megreklomálnám az ebay-en és nem szivnék vele.

(#594) demike93 válasza sonar (#593) üzenetére

demike93
(újonc)

Ja hát a pénzt már visszautalta a kici kínai, csak gondoltam próbálom belőle kihozni belőle a maximumot :D

(#595) Anonymus23 válasza demike93 (#594) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

H2testw progival ellenőrizd, és amennyi jó a kártyából azt lehet particionálni.

;)

(#596) demike93 válasza Anonymus23 (#595) üzenetére

demike93
(újonc)

Igen-igen, azt próbáltam. Csak kiírja, hogy vannak cuccok a kártyán és hogy formázzam le előtte, de nem tudom leformázni, mert azt köpi ki rá a win7, hogy írásvédett...

(#597) Anonymus23 válasza demike93 (#596) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

A h2testw azt írja ki, hogy minden el fog veszni a kártyáról, mivel felülírja és azt olvassa vissza.

;)

(#598) demike93 válasza Anonymus23 (#597) üzenetére

demike93
(újonc)

H2testw progi ezt köpte ki rá:

(#599) Anonymus23 válasza demike93 (#598) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

Milyen eszközben van a micro SD kártya? olvasóban vagy a hozzáadott adapterben?

;)

(#600) demike93

demike93
(újonc)

Warning: Only 31972 of 31980 MByte tested.
The media is likely to be defective.
7.7 GByte OK (16332928 sectors)
23.4 GByte DATA LOST (49145728 sectors)
Details:0 KByte overwritten (0 sectors)
0 KByte slightly changed (< 8 bit/sector, 0 sectors)
23.4 GByte corrupted (49145728 sectors)
0 KByte aliased memory (0 sectors)
First error at offset: 0x00000001e4738000
Expected: 0x00000001e4738000
Found: 0x0000000000000000
H2testw version 1.3
Writing speed: 4.69 MByte/s
Reading speed: 12.5 MByte/s
H2testw v1.4

oké, 8 gigás. meg lehet oldani hogy legalább így jól funkciónáljon telefonban?

[ Szerkesztve ]

(#601) Anonymus23 válasza demike93 (#600) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

Elvileg. Létrehozol rajta egy 8 GB-os partíciót, és azt formázod. Én mondjuk nem bíznék rá fontos adatot.

;)

(#602) demike93 válasza Anonymus23 (#601) üzenetére

demike93
(újonc)

Igen-igen, kis kutatás után találtam progit ami megcsinálta, most úgy tűnik hogy működik rendesen. :R

(#603) Anonymus23 válasza demike93 (#602) üzenetére

Anonymus23
(senior tag)
LOGOUT blog

A win is tudja:
Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Lemezkezelés
;)

;)

(#604) alpihun

alpihun
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

ADATA Micro SDHC Premier 16GB UHS-I U1 (tízes osztály)
ez jó?

You shall not piss!

(#605) Ferenczi Áko

Ferenczi Áko
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, 16 gb-os micro sd kártyát szeretnék vásárolni. Hol lenne érdemes venni? Melyiket ajánljátok? :R

Sony Xperia™ Z1

(#606) demike93 válasza Ferenczi Áko (#605) üzenetére

demike93
(újonc)

szia,
nekem épp most ajánlották őt és azt az infót kaptam, hogy ha memóriakártya, akkor csak tőle :D

(#607) Angry Rabbit

Angry Rabbit
(újonc)

Sziasztok!
Abban kernem a segitsegetek,hogy van 3db.androidos keszulekem( Asus Memopad HD7,Motorola RARZ XT910,Sony Xperia Z2) amelyeknek a memoriakartyajat nem latja semmilyen szamitogep!
Olvasni,torolni tudok roluk,de irni nem. Formazni sem tudom oket. Tobb pc-n (xp,vist,win7) is probaltam.
Sejtesem szerint valami program lehet ami lockolja a kartyakat,de mivel mindegyiken koccra ugyanazok a progik vannak es napi hasznalatban,igy sajna nem tudom formatalni sem oket. Esetleg valaki jart mar igy? Otletetek van esetleg?
Bocsanat ha mar volt ilyen kerdes es valasz ra,de a 150.bejegyzes utan feladtam az olvasat.
Koszonom elore is valaszotokat!

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#608) demike93 válasza Angry Rabbit (#607) üzenetére

demike93
(újonc)

android készüléken sem tudod formázni?
esetleg kipróbálhatod az SDFormatter progit

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.