2015. július 31., péntek

Gyorskeresés

(#951) muszor

muszor
(tag)

Azt hittem hogy ebben a témában alig várják az ilyen teszteket, de most vagy mindenki elkezdett ilyet rendelni, vagy pedig hétvégén nem megy a fórum :D De azért mindenkinek szívesen...

zsoltee

(#952) mackosajt válasza muszor (#951) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

köszi
részemről

Illetve sokan csak olvasnak, szerintem. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#953) kerekfej válasza muszor (#951) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Pendrive irás-olvasás sebesség

Pendriveoknak külön van ilyen topicja

★★★

(#954) muszor válasza kerekfej (#953) üzenetére

muszor
(tag)

Ez nem pendrive teszt volt, hanem egy microsd kártya teszt....

zsoltee

(#955) muszor válasza mackosajt (#952) üzenetére

muszor
(tag)

Nincs mit:) Hát igen, én is így vagyok legtöbbször. De azért most úgy gondoltam, hogy egy elég jó összegzést írtam és ezért gondoltam hogy lesz vmi reakció. Gondolom az inspirálja a tesztelőket vagy mi :)

zsoltee

(#956) Soockit

Soockit
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Van egy Sony Z3 rootot telefonom. LP van rajta. Van egy 16 GB-os Kingstone class10-es SD kártyám. Kezdődött azzal, hogy a kártyát a telefon nem tudta írni, nem tudott róla törölni semmit. Pl a kamera APP (gyári nem tudott rá menteni) Se Root előtt se utána. Olvasni tudta pl a zenéket róla. Majd a telefonból megpróbáltam formázni, formázás közben kiírta, hogy a kártya sérült. Utána kivettem PC-n formáztam, ott tudtam írni is. Ezután visszahelyeztem a telefonba a kártyát, de most nem is látja a telefon a kártyát. Számítógépen továbbra is tudom írni, olvasni. Amikor persze eltávolítom a kártyát akkor kiírja a telefon, hogy kártya eltávolítva, helyezen be újat. Soha nem működött benne normálisan SD kárya, nem tudom miért. Van valami ötletetek? Most behelyeztem egy 512 MB-os kártyát és az jól múködik, tudja olvasni és írni is, a fényképezőgép APP is tud rá menteni. Esetleg nem kompatibilis a kártya a telefonnal? FAT32-nek van megformázva, tegnap még erről a kártyáról csináltam meg a ROOT-ot!

Pontosan a kártya típusa:
Kingston 16GB micro SDHC I Class10
Még van rajta egy szám: SDC10/16GB 94875-E01.A00LF

(#957) kerekfej válasza Soockit (#956) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Valószínűleg tönkrement vagy inkompatibilis a készülékeddel. Vidd vissza gariba és cseréltesd egy másik immár megbízhatóbb márkára!

Egy másik gépben is érdemes lenne előtte kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

★★★

(#958) Soockit válasza kerekfej (#957) üzenetére

Soockit
(fanatikus tag)

Egy másik topikban tanácsolták, hogy formázzam exFat-re, megtettem, maj d amikor behelyeztem akkor megint kiírta, hogy sérült a kártya, felkínálta a formázást, rányomtam és most működik a kártya!

(#959) Soockit válasza Soockit (#958) üzenetére

Soockit
(fanatikus tag)

Csak nem működik normálisan. Most látja a kártyát, de nem tudom írni!

Milyen kártyát ajánlatok megvételre Sony Z3-ba?

[ Szerkesztve ]

(#960) Pferi válasza Soockit (#959) üzenetére

Pferi
(fanatikus tag)

Ha van a Z3-nak külön fóruma lehet hogy ott lenne célszerű ezt megkérdezned szerintem.

Asus P8P67 Evo ♥ Core i5 3570k 4.3 GHz ♥ Alpenföhn Triglav ♥ 16 Gbyte Geil Evo Corsa ♥ Gigabyte HD7870 OC ♥ 2 db Hdd ♥ FSP 400 GLN 80+ ♥ Chieftec Dragon Midi torony

(#961) Soockit válasza Pferi (#960) üzenetére

Soockit
(fanatikus tag)

:Y Onnan meg ide küldtek :) így most mind a kettőben megkérdeztem!

(#962) mackosajt válasza Soockit (#959) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

Samsung Evo, Sandisk

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#963) Pferi válasza Soockit (#961) üzenetére

Pferi
(fanatikus tag)

A legbiztosabb ha egy webshopban megveszed az új kártyát, ha nem jól működik visszaviszed és kicserélteted egy másik típusra.
Samsung Evo vagy Sandisk ami szerintem is megbízható (persze csak ha nem fogsz ki egy hamisat :) )

[ Szerkesztve ]

Asus P8P67 Evo ♥ Core i5 3570k 4.3 GHz ♥ Alpenföhn Triglav ♥ 16 Gbyte Geil Evo Corsa ♥ Gigabyte HD7870 OC ♥ 2 db Hdd ♥ FSP 400 GLN 80+ ♥ Chieftec Dragon Midi torony

(#964) kerekfej

kerekfej
(PH! addikt)

Samsung (Standard, Essential, Plus, Evo, Pro), Transcend (Premium, Ultimate), Sandisk (Ultra, Extreme), talán még a Toshiba (Professional, Exceria) kártyák jók .

★★★

(#965) benzol

benzol
(tag)

Az lehetséges ha egy tablethez (low end kinai cucc, 4.2-es androiddal) kártyaolvasón keresztül(OTG kábel) csatolok egy SD kártyát (microSD+adapter), ami jelen esetben egy exFAT-os 64Gb-os SDXC (HAMA- SanDisk gyártmány) akkor az úgy belebarmol hogy formázni kell? A kártyából csak annyit érzékelt hogy csatolom, illetve azt ha eltávolítom de a tartalmat nem látta.

Eddig normás SD-vel 16Gb-ig rendesen működött a dolog de tegnap a 64-essel már nem...

A kártyát azóta alacsony szinten formáztam a fényképezőgépben, de viszont semmi infót nem tudtam róla visszanyerni (több progival, mindenféle deepscan eljárással sem talált semmit, nem lényeges mert nem volt rajta fontos dolog).

A kártyát azóta leteszteltem szektorról-szektorra és rendben van, az adapter is rendeben, és az olvasó is.

Ez valami inkompatibilitási agymenés lehet a gagyi androidos kínai cucc vs. exFAT között?

Csak azért furcsa mert az addig OK hogy nem olvassa be, de hogy utána formázni kelljen... :U

///\oo/\\\

(#966) benzol válasza benzol (#965) üzenetére

benzol
(tag)

A formázás után megoldódott a dolog. Lehetséges hogy a gyári formázással lehetett a gond.. :F
Most működik, az a lényeg.

///\oo/\\\

(#967) kerekfej válasza benzol (#966) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Vannak olyan készülékek, amik csak akkor kezelik jól az adott eszközt, ha előtte megformázod benne (gyenge firmware).

★★★

(#968) MasterMark

MasterMark
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Üdv

Tabletba vettem egy 16 GB-os Samsung EVO micro SD kártyát.

Valamiért nagyon lassúnak találom, de szerintem az kártyaolvasó miatt lehet, mert megnéztem egy másik Kingston kártyával, és ugyanilyen értékek jöttek ki.

A két kártya, szerintem mindkettő eredeti:

Samsung EVO:

Kingston:

A tabletben egy ilyen Intel Atom SoC van, ami ha jól gondolom az SD kártyát is kezeli.

Esetleg valamilyen driver baj lehet? Vagy ez így ennyit tud és ennyi? Az EVO exFAT-ra volt formázva, a Kingston sima FAT aszt hiszem. :R

Ja és még valami, a Kingston kártyát ha berakom a Lumia 625-be, akkor nem látja egyáltalán, semmilyen fájlrendszerrel. De ha az EVO-t rakom bele, azt rögtön felismeri ugye exFAT-on is akár. Ez mi miatt lehet?

Előre is köszi. :R

szerk.: Most látom, hogy ebben az új CrystalDiskMark-ban már másfajta értékek vannak, de ugye a Seq-t szoktuk nézni. Ami még a Kingston-nál is rosszabb az EVO. Amit nem igazán értek.

[ Szerkesztve ]

This is no time for caution.

(#969) kerekfej válasza MasterMark (#968) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

H2testw 1.4

[ Szerkesztve ]

★★★

(#970) MasterMark válasza kerekfej (#969) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Próbáljam meg másik fájlrendszerrel esetleg?

(#971) kerekfej válasza MasterMark (#970) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Ez eredetinek tűnik, a gyenge sebesség a kártyaolvasó lassúsága miatt lehet (sebességet: CrystalDiskMark-el célszerű mérni). Melyik kártya ez a kettő közül, mert ha Kingston akkor ennyi lehet a max?
A telefonba rakd be és ott formázd meg.

★★★

(#972) MasterMark válasza kerekfej (#971) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ez most az EVO. A Kingston még ennél is gyorsabbnak tűnik, de majd lemérem azt is.

A formázást szeretném elkerülni, mivel már vannak rajta adatok, de esetleg egy nem gyors formázás, vagyis lassú formázás segíthet ezen?

Telefonban miért jó formázni?

(#973) kerekfej válasza MasterMark (#972) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Kingston kártyát ha berakom a Lumia 625-be, akkor nem látja egyáltalán, semmilyen fájlrendszerrel.

Ezért kell telefonban megformázni, ha ott alkalmazni szeretnéd.
Amnúgy meg flash eszközöket nem célszerű megformázni, csak SDFormatter-el maximum.
Ha tablet-ben mérted a sebességet, akkor ne csodálkozz. Próbáld ki egy jó kártyaolvasóban (pl. valamilyen Transcend USB3.0) és egy jó gépben.

★★★

(#974) MasterMark válasza kerekfej (#973) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem tudom megformázni a telefonban, mert nem látja. De mondjuk ez annyira nem is érdekel, az EVO lassúsága nagyobb gond.

A tabletban az EVO-t a Win saját formázojával formáztam. Miért nem célszerű egyébként?

Az a baj, hogy nekem a tabletban kellene, hogy gyors legyen.

Majd ha lemérem ezzel a Kingston-t is, akkor majd kiderül. Ha ennyit tud, akkor ennyit tud.

(#975) locaLpatrioT

locaLpatrioT
(őstag)

Üdv!

Milyen 32-gigás MicroSD kártyát ajánlotok?

Samsung Galaxy A5 Midnight Black

(#976) kerekfej válasza locaLpatrioT (#975) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Samsung Evo (Made in Korea)
Samsung Evo Plus (Made in Korea)
Samsung Plus (Made in Korea)
Samsung Pro (Made in Korea)

Transcend Premium (Made in Taiwan)
Toshiba Premium (Made in Japan)
Sandisk Extreme

Esetleg:
Team Ultra
Sandisk Ultra

[ Szerkesztve ]

★★★

(#977) MasterMark válasza MasterMark (#974) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Megnéztem ezzel a programmal a Kingston-t is. Előtte ezt is exFAT-ra formáztam. Kb. ugyanaz.

Illetve csináltam egy-egy mérést a 3.0.4.-es CrystalDiskMark-al is:

EVO:

Kingston:

Szinte majdnem ugyanaz. Itt valami az olvasóval lesz sajna. :( Pedig ha már Intel SoC, akkor azt hittem egy normális SD olvasó van benne.

(#978) locaLpatrioT válasza kerekfej (#976) üzenetére

locaLpatrioT
(őstag)

Ezer hála! :R

(#979) Shiku

Shiku
(fanatikus tag)

Üdv, azt hiszem kicsit összezavartam magam :)
samsung evo 64 gigás kártya, samsung note 4-ben, nem formáztam a kártyát használat előtt, viszont tökéletesen működik
Inkább formázzam, és tegyem rá újra a dolgokat, vagy felesleges?

/Samsung Note4/

(#980) locaLpatrioT válasza Shiku (#979) üzenetére

locaLpatrioT
(őstag)

Na, de egyáltalán hogyan formázod le?
PC-re rádugom a telefont és a mem. karinál nincs is formázási lehetőség... dilettáns vagyok nagyon a témában...

(#981) Shiku válasza locaLpatrioT (#980) üzenetére

Shiku
(fanatikus tag)

beállítások/tárhely/SD-kártya formázása

Csak nem tudom, hogy szükséges-e ha anélkül is problémamentesen működik

[ Szerkesztve ]

/Samsung Note4/

(#982) locaLpatrioT válasza Shiku (#981) üzenetére

locaLpatrioT
(őstag)

Ohhh, én béna...
Köszönöm szépen!

Nem tudom kell-e, majd az okosok megmondják. Egyébként engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#983) locaLpatrioT

locaLpatrioT
(őstag)

Na megvettem ma a mem karit. 32-es Samu EVO. Köszönöm az ajánlást, elég gyors:)

(#984) Wayne

Wayne
(tag)

Samsung S4be szeretnek egy gyors, megbizhato kartyat venni. Tudnatok egy ebayes boltot ajanlani, ahol 100% eredetit arulnak?! Ebay.de vagy .com

Battletag: Wayne#2148

(#985) mackosajt

mackosajt
(PH! addikt)

Ma hozta a posta az RDF5-öt (Made in China), meg egy szintén Transcend Premium 300x 32 GB-os kártyát (Made in Taiwan).

Most fut a h2testw, elsőre USB 2.0-ban, utána megnézem 3.0-ban is.

Mindkettő forrása: Sinceritytrading az ebay-ről.

(#986) mackosajt válasza mackosajt (#985) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

Érdekes

A Samu Evo 45/40 tempókkal megy 3.0-ban.

A Transcend 90/23 tempót mutat.

De miért olyan lassú a seq olvasás? 10 alatti. Mondjuk az írás sebessége se tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#987) tvamos

tvamos
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Melyik SD kartyat vegyem a telefonomba, szerintetek?
[link] [link]
Szeretnem holnap megvenni. (Munkabol hazafele menet...)
Elore is koszonom a segitseget! Udv, Tomi

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#988) Shiku

Shiku
(fanatikus tag)

Új SD kártyát akkor is formázni kell, ha anélkül is problémamentesen működik?

/Samsung Note4/

(#989) PHM válasza Shiku (#988) üzenetére

PHM
(PH! addikt)

Ha nincs vele probléma, nem kell formázni.
A boltban már formázott állapotban kapod.
Egyes készülékeknél előfordul, hogy formázni kell, bár találkoztam
már olyannal, hogy a telefonnál a formázás csupán annyiból állt,
hogy felrakta a memóriakártyára a használni kívánt mappákat.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#990) tvamos válasza tvamos (#987) üzenetére

tvamos
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A Samsung-got valasztottam vegul... ha erdekel valakit.

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#991) Shiku válasza PHM (#989) üzenetére

Shiku
(fanatikus tag)

Köszönöm a választ :)

/Samsung Note4/

(#992) GhostLead

GhostLead
(tag)

A fájlnév, a könyvtárnév vagy a kötetcímke szintaxisa nem megfelelő. Ezt írja ki amikor a fényképezőgépem memóriakártyáját beteszem, a gépbe! Mi lehet a baja? Válaszotokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.