Hirdetés

2016. május 27., péntek

Gyorskeresés

(#1301) Ciccuka válasza Viperator (#1300) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Ha olyan írási sebességet akarsz, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Az a Sandisk jó, ha tud 25-30MB/s-et maximum 64GB-os változat esetén.

😹👻👽💇👾👶🌴🐉🐋🐢🌄🌛🍉🍔🍕💘🛀🎮🎸🎤🚗🚜🚦⛵️⛲️📱💾💡💰👛🔧🚽🚪📣♻️⛄✈️⌚️

(#1302) a8l válasza Viperator (#1300) üzenetére

a8l
(fanatikus tag)

Sandis extreme pro 64GB-s kártya az egyik leggyorsabb.
[link]
Most nézem nem micro-t akarsz, ennél az eladónál keress nagy sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Ciccuka válasza a8l (#1302) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Ez már tudhat valami eszerint (16GB-os változat):

[ Szerkesztve ]

(#1304) evilskati

evilskati
(tag)

Sziasztok!

Van most valami bestbuy kártya Sinceritytől?

Több telefonba és egy Raspberry PI-be szeretnék microSD-t rendelni 16 vagy 32 GB-sat, jó ár-érték arányú megbízható kártyát lehetőleg.

Illetve egy Nikon S33-as fényképezőgépbe valami gyorsabb fajta SD (Itt a MicroSD adapterrel hátrányt jelent?)
A termékspecifikáció szerint az SDXC-vel bezárólag támogatja a kártyaszabványokat, sajnos bővebb infót nem találtam. Fényképezőgépnél fontos lenne a nagy tárhely (32 GB-al már bőven ellennék), illetve a gyors írási sebesség.)

Egyáltalán nem sürgős, ezért gondoltam Sinceritytől.

Előre is nagyon szépen köszönöm a hozzáértők segítségét! :R

(#1305) Ciccuka válasza evilskati (#1304) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Samsung Evo+ az kiváló.
Adapteres megoldás = hibalehetőség növekedése

[ Szerkesztve ]

(#1306) Péterx

Péterx
(újonc)

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Lg Leon 4g H340 mobilom van. 32GB-ig bővíthető.. Azon tanakodok, hogy milyen 32GB micro sd osztályú kártyát vegyek Class 10 az biztos, de a UHS-I 3 agy a UHS-I 1-et vegyek? Az UHS-I 3-is elbirná a mobilom? Lehet a fényképezőgépembe is használnám.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Üdv.
Péter

[ Szerkesztve ]

(#1307) DJ. Ru$y válasza Péterx (#1306) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! kedvence)

UHS-3 4K rögzítésre való, szerintem felesleges telefonba. De még fényképezőgépbe is, ha nem tudja a 4K-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV! | Hirdetéseim: http://goo.gl/N7xINm

(#1308) Ciccuka válasza Péterx (#1306) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Oda bőven elég az olcsóbb is.

(#1309) Péterx válasza Ciccuka (#1308) üzenetére

Péterx
(újonc)

Sziasztok!

Ciccuka-nak és DJ. Ru$y-nak is nagyon szépen köszönöm a válaszát. Valójában azért gondolkodtam azon, hogy microSDHC C10 U3 veszek, mert ha majd lesz olyan mobilom vagy fényképezőgépem amely vinni fogja a 4k-t is, akkor már nem fog kelleni vennem egy új micro SD kátyát. Valójában ez volt az oka. De ahol én venném, ott a kettő ára között 100ft különbség van, tehát nem az ára döntő szempont. A kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy Lg Leon 4G H340N vinné-e a gyorsabb micro SD-t, mert bennem van az a félelem, hogy megveszem és nem fogja elbírni, mert mivel túl gyors (lehet alaptalan a félelmem, de mivel nem vagyok hozzáértő azért teszek fel ilyen laikus kérdéseket.)
Köszönöm a válaszokat.
Üdv.
Péter

(#1310) DJ. Ru$y válasza Péterx (#1309) üzenetére

DJ. Ru$y
(PH! kedvence)

Ezt leginkább a telefonod topikjában érdemes megkérdeni (ha van), nem ismerhetünk minden telefon specifikációt, de, ha kezeli a micro SDXC-t, akkor szerintem kezeli, de kihasználni nem fogja. A mobilos 4K-t meg simán lehet egy U1-re rögzíteni, magas bitrátás 4K-s kamerákhoz kell az U3, de ahogy gondolod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV! | Hirdetéseim: http://goo.gl/N7xINm

(#1311) evilskati válasza Ciccuka (#1305) üzenetére

evilskati
(tag)

Köszönöm! :R

(#1312) erer1000

erer1000
(fanatikus tag)

elfekvőben van a családban 11db 8GB microSD

http://www.ebay.com/itm/10-x-Micro-SD-TF-Memory-Card-Reader-to-SATA-SSD-Adapter-RAID-Quad-Converter-/291651919219?hash=item43e7cf1d73:g:~4QAAOSwJkJWiMOk

ha egy ilyenbe beleraknám őket, az mekkora öngól lenne? :D
azaz pl elérési időben hol vannak az SD-k az ssd-től? tudom sebességben sokkal alatta

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10

(#1313) Ciccuka válasza erer1000 (#1312) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Előbb utóbb elfáradnának. Ráadásul ez az eszköz marha drága. Alig a duplájából már kapsz egy garanciális 120-as SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#1314) erer1000 válasza erer1000 (#1312) üzenetére

erer1000
(fanatikus tag)

főképp elvi kérdés volt.

egy SD hamarabb elhasználódik mint egy SSD-be levő nand?

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10

(#1315) Ciccuka válasza erer1000 (#1314) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Igen, mindenképp.

(#1316) Péterx válasza DJ. Ru$y (#1310) üzenetére

Péterx
(újonc)

Szia DJ. Ru$y!

Köszönöm megint a válaszodat. Valószínűleg a kérdésemet nem teljesen gondoltam végig, mert speciálisan egy típusú mobil specifikációra tettem fel,nem általában a telefonokra. A telefonom topikjában is megkérdeztem. Szinte azonos választ kaptam, amit ti is írtatok.

,,A készülék kezeli ugyan a micro SD UHS-3 kártyákat, de mivel a készülék maximális írási sebessége nem éri el a memóriakártyáét, bőven elegendő erre a célra egy SDHC UHS-1 kártya használata. A telefon nem fogja kihasználni a memóriakártya írás/olvasás sebességét."

Az előző válaszaitokat nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1317) dethroner

dethroner
(őstag)

Sziasztok!
A telóban lévő samsung micro sd kártya váratlanul elhalálozott. Semmilyen eszközben nem látható.
Van valami mentsvár, valami utolsó szalmaszál, amivel esetleg lehet próbálni életre kelteni?

Szabad vagyok! - mondta a majom a rácsnak. Én nem! - mondta a rács. Engem majmok köré zártak!

(#1318) Ciccuka válasza dethroner (#1317) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Ki kell próbálni másik megbízható laptopban vagy asztali gépben (jobbfajta kártyaolvasóval, pl Transcend). Eredeti, milyen gyártmány?

[ Szerkesztve ]

(#1319) dethroner válasza Ciccuka (#1318) üzenetére

dethroner
(őstag)

Lenovo laptopban sem látszik és a telóban sem amiben használatban volt. Még egy másik teló van amiben ki tudom próbálni, de több lehetőség nincs.
Erről a kártyáról van szó: [link]

Szabad vagyok! - mondta a majom a rácsnak. Én nem! - mondta a rács. Engem majmok köré zártak!

(#1320) dethroner válasza dethroner (#1319) üzenetére

dethroner
(őstag)

Na megnéztem a másik itthon található telefonban, és ott sem látszik :(

(#1321) zack

zack
(PH! félisten)

Sziasztok!

Lenne nekem egy Samsung Evo 64Gb Micro SD-m. Mostanában nem figyeltem (amíg LG G4-ben volt), de telefon csere után Note 5-ben formázva OTG + microSD-USB átalakítóval csak 26,5Gb tudom formázni.
Próbáltam asztali gépen is, ott sem jártam sikerrel.

Sérült, és gari, vagy van valami turpisság a dologban?

Samsung N920C 32GB + Vsonic GR07 + Sony SBH52 + Sony SRS-BTV5 <<>> Tidal HiFi <<>> www.partnerogsm.hu <<>> lenovoshop.hu

(#1322) Ciccuka válasza dethroner (#1319) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

De eredeti egyáltalán, garancia van rá?
Made in?

zack Gondolom azért mert a kártya SDXC és amibe raktad az meg csak SDHC-t kezel.

[ Szerkesztve ]

(#1323) zack válasza Ciccuka (#1322) üzenetére

zack
(PH! félisten)

Lehet ez a gond. :R Beletettem párom Xperia Z2-es telefonjába, és leformázta rendesen (szabad 58Gb).

Tudsz ajánlani MicroSD-USB átalakítót ami kezeli?

Samsung N920C 32GB + Vsonic GR07 + Sony SBH52 + Sony SRS-BTV5 <<>> Tidal HiFi <<>> www.partnerogsm.hu <<>> lenovoshop.hu

(#1324) dethroner válasza Ciccuka (#1322) üzenetére

dethroner
(őstag)

Ha lenne gari, szerinted itt szenvednék vele :N
Franc tudja honnan van, szerintem a csajom első tapicskolós telefonjába vettük, és ki tudja honnan.

(#1325) Ciccuka válasza zack (#1323) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Transcend TS-RDF5 USB3.0 egyik legkedveltebb

dethroner Mert elképzelhető, hogy nem eredeti, gyengébb minőségű és akkor nem igazán tudsz mit vele kezdeni, ha meghibásodott, mert garancia sincs rá. Egy ilyen kártyaolvasóban is meg kell próbálni és Rufus nevű programmal megformázni.

[ Szerkesztve ]

(#1326) dethroner válasza Ciccuka (#1325) üzenetére

dethroner
(őstag)

Hát szerintem Edigitáltól van, de esküt nem tennék rá. Meg amúgy is, ha ment 4-5 évet, akkor tök mindegy hogy igazi vagy sem.

(#1327) Ciccuka válasza dethroner (#1326) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Általában 5 év garancia van Samsung-okra (ha megvan a papírja, akkor mindenféleképp érdemes visszavinni)

(#1328) dethroner válasza Ciccuka (#1327) üzenetére

dethroner
(őstag)

Áttúrtuk az összes garipapírt, de nincs közte. És már nem is kapható ez a fajta, különben vennék egy ugyanilyet aztán visszavinném hogy hát ez bizony gyári hibás ;]
Akkor neki kell állni keresni valami olcsó 32gigás kártyát.

(#1329) Ciccuka válasza dethroner (#1328) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Lehet nem is kérik majd a papírt. Próbálj meg nekik írni hátha!

(#1330) dethroner válasza Ciccuka (#1329) üzenetére

dethroner
(őstag)

Á, nem köszi. Így azért hogy bizonytalan vagyok az eredetét illetően, papírok nélkül és nem egy nagy összegű termék, ráadásul már megszolgálta az idejét, inkább nem görcsölök rajta, veszek egy másikat.

(#1331) Ciccuka válasza dethroner (#1330) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Evo+-ot vehetsz, ha nem orroltál meg annyira a Samsung-ra.

(#1332) zack válasza Ciccuka (#1325) üzenetére

zack
(PH! félisten)

Köszi, de nem bírtam kivárni. MM-be elugrottam, vettem egy USB3-mas Hama-t, igaz jóval drágábban. Tökéletes. :K

(#1333) Ciccuka válasza zack (#1332) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Talán az se olyan rossz választás.

(#1334) dethroner válasza Ciccuka (#1331) üzenetére

dethroner
(őstag)

A lényeg hogy occó legyék :DDD

(#1335) zack válasza dethroner (#1334) üzenetére

zack
(PH! félisten)

SD/SDHC/SDXC/microSD/HC/XC, Memory Stick Pro/ProDuo

USB 3.0

Teljesen jól működik. Annyira olcsó sem volt (5,5k).

(#1336) dethroner válasza zack (#1335) üzenetére

dethroner
(őstag)

Ok, vágom :C

(#1337) kariad

kariad
(őstag)

Sziasztok!

Adott egy samsung 64gb microSDXC. Szeretnék hozzá egy usb kártyaolvsót.
De az eddigiek amiket próbáltam nem látja vele.
Van hozzá egy SD átalakítom, de a laptop azzal se látja. :((

Valami működő USB megoldás! ( a teló összekötése nélküli megoldást keresek)

Előre is köszi!

Eladó Hardware ---> http://www.kariad.mlap.hu/

(#1338) Ciccuka válasza kariad (#1337) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

[link]
Rufus-al próbáld meg!

(#1339) HAX

HAX
(tag)

LG G4-be vennék memóriakártyát.

Ez bestbuy vagy van nála jobb ár/érték arányú cucc hasonló áron? [link]

Olyat keresnék ami elég megbízható.

(#1340) Ciccuka válasza HAX (#1339) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Ha tényleg megbízhatót keresel, akkor Samsung Pro kártyákat nézd.
Egyébként ez is jó kártya.

(#1341) HAX válasza Ciccuka (#1340) üzenetére

HAX
(tag)

Köszi, akkor egyelőre megrendelem ezt, később meg fényképezősnek rendelek egy Pro-t. A Pro és a Pro+ között csak sebességbeli különbség van vagy megbízhatóbb a plusszos?

(#1342) Ciccuka válasza HAX (#1341) üzenetére

Ciccuka
(őstag)

Szerintem mindegyik Plus-on hasonlóan megbízható. Inkább a sebességeltérés miatt drágább.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.