Hirdetés

2014. április 18., péntek

(#1) nolika

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

Halisztok

Megnyitottam egy ilyen témát, mivel a fórumban ilyet nem találtam, csak részlegesen.
(remélem nem fogják letörölni:()
Nos a kövi problémámmal álltam elő:
Van ez az EFI(Extensible Firmware Interface). Ezt nékem felrakta a Vista, de úgy, h a mellette lévő XP is megy. Na ez mindd szép és jó, de mégis rossz, mivel a vista átállásról lemondtam, lejárt a próbaverzió, és szeretném megint a nem kiválasztós bootrendszeremet viszont látni. A következőket próbálgattam:
1.:Windows XP telepítő javítófelülete: ezzel próbáltam a "default" paranccsal, nem jött össze, ugyanúgy maradt. Megpróbáltam a scanneléssel, úgyanúgy maradt az is...
2.;)aragon Partition Manager: Updateltem az MBR-t(Master Boot Record), azzal sem ment...Elvileg azt írta ki a progi, h nem fog tudni bootolni a rendszer. Hát itt vagyok...
Ennyi a találatok száma, kb 1,5 órája szenvedek, google-özök ezerrel, eddig semmi érdemlegeset nem találtam.

A másik: BartPE-vel akarok egy hordozható XP-t csinálni. Ki is másolta a megfelelő dolokat, fel is tettem egy 2GB-os apacer pendrive-ra. A gépem ismeri a Pendrive Bootot(ASUS K8N).
De sehogyse akarta ráírni a BartPE féle boot.ini fájlt, mindig azt írta, h faliure. Bezzeg linux megoldást rá tudtam tenni, bár nem kétséges, nem működött az egér és a billentyűzet, csak a rootban tudtam irányítani....De a boot ment.
Nem tudom h FAT32 vagy FAT kell neki(FAT-tal még megy, mert 2gb alatt van a mérete a flash drivenak). Van egykét progi, ami írná a boot sectort, mégse tudja...:(
Még egy dolgot nem néztem, az antivírus kikapcsolása.

Még egy kérdés: érdekes...Van egy SAMSUNG HD200HJ winyó, és egy DVD író. Ha XP-t akarok tenni, elindítom a DVD íróból a bootot, megnyomok egy gombot, kiírja h hardver vizsgálata, és utána beakad. Eltűnik a fehér felirat, és nem megy tovább...Csak úgy tudok ma XP-t rakni, ha egy PATA winyót rákötök, és úgy indítom el pfffffffff....

Na várom a válaszokat az okosabbik féltől:)
THX

NoLeX

(#2) Thrawn válasza nolika (#1) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ezt kismilliószor megkérdzik a Vista topicban. A megoldás:
Az XP telepítőCD-ről indítod a gépet, a javítokonzolt választva. Itt beírod a fixboot majd a fixmbr parancsokat, és készen vagy. A Vista törölhető partícióstól mindenestől.

Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://href.hu/x/iisz łłł Look! More hidden footprints!

(#3) nolika válasza Thrawn (#2) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

Na igen.
De a default boot után miért nem törölte a bejegyzést? De nekiülök, és megcsinálom.

THX

MOD: a többire nem tudod a választ?? :)

[ Szerkesztve ]

(#4) nolika válasza Thrawn (#2) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

a FIXMBR-rel sem tisztázódott, még mindig ugyanúgy bootol....................
De viszont a bootolható pendrive problémáját megfejtettem :)

(#5) Thrawn válasza nolika (#4) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Fixboot is volt?
A BIOS-ban a SATA mire van beállítva? Nem kell SATA I-re jumperelned a vinyót?

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://href.hu/x/iisz łłł Look! More hidden footprints!

(#6) nolika válasza Thrawn (#5) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

Nincs SATA 1 jumper, mert nem is lehet....vagyis vannak pinek, de nincs ráírva, h ide v oda kell tenni, h 150-be működjön...Ehelyjett anno egy DOS alapú flash progival megcsináltam a SATA 150-re állítást, bár azóta se tudom,h megtörtént-e. A windows XP telepítő el se indul, ha magában van a SATA winyó.
SAMSUNG HD 200HJ a winyó, ötlet? vagy h a francba kell átállítani?

THX

MOD: ASUS K8N, tehát SATA 150 Interface van csak. a winyó tudja a 300-at is. De működik...

[ Szerkesztve ]

(#7) Thrawn válasza nolika (#6) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A Samsung féle HUtil meg tudja mondani milyen módban megy, talán még állítani is lehet vele.

(#8) rétisün

rétisün
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

ha nagyon nem akar fixboot, fixmbr-el kinlódni, easybcd xp alól is megcsinálja, manage bootloader ablakban, az uninstall the vista bootloadert kiválasztva, write mbr-re nyomva....

[ Szerkesztve ]

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-:

(#9) nolika válasza rétisün (#8) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

Tökéletes :)
Uninstall Vista bootloader jó lett, de később a bejegyzéseket is eltávolítottam, így a boot.ini csak az eggyetlen XP-met tartalmazza :)

THX

(#10) nolika válasza Thrawn (#7) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

HUtilt kiírtam CD-re és errort ír ki :( mod: CD-képben írtam ki egy cd-rw-re
Ja és a pendriveomon BartPE a windows kukacmászkálás után kékhalállal behal. De legalább bootol. Nem vágom már...

[ Szerkesztve ]

(#11) mila77

mila77
(újonc)

Sziasztok, nemtom hogy ide fér-e esetleg az én problémám.

Egy teljesen uj konfigot raktam össze,
inditáskor mindent felismer, vinyo,ram,proci
winchestert nem vettem ujat, ezért a régi xp van rajta,
Bios ban bevan állitva a cd rom a first boot ra,
mikor be bootolom a xp cd-t
akkor már a "nyomjon le egy gombot a folytatáshoz" résznél megálll percekig
aztán hirtelen tovább lép, Nagy feke kép, LEgfelül azt irja hogy "Expecition" vagy Valami hasonlo, és itt vége.:S:D
Alatta meg össze vissza számok meg betük, 2xp cd vel is megprobáltam, ugyan idáig jutottam.
teljesen tanácstalanvagyok :(:( :F
Esetleg vmit vmit a biosban kéne állitani?

konfig: gigabyte p35 ds3l, intel core 2 duo e6400, 2x1024ddr2800mhz

-

(#12) nolika válasza mila77 (#11) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

Hmmm
Formázd le a régi winyód MBR partícióját. Vagy BCDedittel csak töröld ki a bootbejegyzéseket.

(#13) lúzer válasza mila77 (#11) üzenetére

lúzer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

reinstall
ez egy tök új konfig, a legritkább esetben indul el normálisan az xp.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) lúzer válasza mila77 (#11) üzenetére

lúzer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

esetleg ez a topik

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#15) nolika

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

újra felmerült az indítóhsz problémája!
szintén csak egy PATA winyó jelenlétében tudtam xp-t telepíteni.megy a boot, de engem az a winyó nem érdekel!
Easy BCD nem tud vele mit kezdeni :( az XP CD meg nem indul el, hogyha a sz-ros PATA quantum winyó nincs benne :W úgy meg ugyebár mit ér.........
Más alternatíva lehet, hogy a winfosom önmagában a saját winyójától elinduljon? :R

THX remélem mihamarabb kapom a válaszokat....

(#16) nolika

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

pontosabban amit csinál...
elindítom a progit[link]
és amikor "igen"-re nyomok [link]
mod: mindent kipróbáltam! Pontos HW leírás
SATA 0 = SAMSUNG HD200JJ erre egy D:\ nevű parton van a winxp
SATA 1 = WDC WD1200BEVS laptop winyó, eren csak data van.
Primary Master ATA = egy Pioneer DVR 111D
Secondary Slave ATA = Quantum Fireball lct 20gb-os fos winyó, csak tele van filmel......

na adjatoooooook ötletet pls :W :F

[ Szerkesztve ]

(#17) nolika

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

HElp ME PLS!

(#18) nolika

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

up

(#19) Core2duo6600 válasza nolika (#18) üzenetére

Core2duo6600
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Amikor telepíted a rendszer csak az a winyo legyen benne amiről boolni fog
reinstall elött összes particiót töröld majd reboot
hozd létre reboot
majd
formázd és telepíts, így mennie kell
Ha a bootmanagert akarsz használni, akkor elég sokféle közül választhatsz egyik pl. az acronis bootselector win alol telepíthető, gyakorlatilag az összes rendszer tudja indítani

Gigabyte Z77X, Core i7 3770 (alap), Asus ATI Radeon 5870, 8 GB Kingstone DDR3 1600 CL9

(#20) takos

takos
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A problémám a következő.

Tegnap feltelepítettem a free download manager-t és működött is rendesen, le tudtam tölteni rengeteg adatot.
Azonban éjszaka is bekapcsolva hagytam a gépet, hogy töltsön tovább.
Reggel amikor felébredtem a gép készenléti állapotban volt.
Elindítottam, de nem akart igazán helyreállni.
Most már nem tudom elindítani sem a free download manager-t, sem a outlook-ot(vagyis a folyamatok között látszanak, de nem futnak a képernyőn).
Próbáltam leszedni a free download manager-t, de a vezérlő pult sem hajlandó elindulni!
Sajnos ilyet még nem tapasztaltam és csökkentett üzemmódban sem kelt a vezérlőpult, stb...

Mi a véleményetek, mi lehet a gond?

Üdv:
takos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#21) nolika válasza takos (#20) üzenetére

nolika
(senior tag)
LOGOUT blog

lehet vírus! csökkentett módban próbáld meg a víruskeresést. vagy nézd meg a rendszernaplódat, h történt-e vmi...amúgy meg az XP-s topik erre segítségedre lesz :K

(#22) amdni

amdni
(tag)

Üdv!

Vista ás xp bootolással van gondom.

2 merevlemez van a gépemben. Egy sata és egy IDE lemez. A satán van a vista a másikra fel telepítettem az xp-t. Hiába két külön lemezen van a 2 op rendszer, az xp a vistát kiütötte, csak xp indult. Lefuttattam a vista dvd-ről a javítást, most indul a vista de az xp nem. Hogyan tudnám az xp-t működésre bírni?

Légyszi ha valakinek van ötlete írja meg!
Kösz!

(#23) localhost válasza amdni (#22) üzenetére

localhost
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Utólag hogy lehet működésre bírni, az én nem tudom, de az biztos, hogy a telepítési sorren (1) Xp és (2) Vista, ellenkező esetben úgy járhatunk, mint Te jártál.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#24) amdni válasza localhost (#23) üzenetére

amdni
(tag)

Igen ezt én is tudtam, de arra gondoltam ha nem ugyan arra a wincseszterre telepítem az xp-t mint amin a vista van akkor nem lehet gond. De sajna az történt hogy az xp a satás elsődleges partícióra tette az mbr-t, nem is arra a meghajtóra amin a vista van. Ha ki kapcsoltam volna a telepítés előtt a satás winyót, akkor minden rendben lenne.

(#25) akaido válasza amdni (#24) üzenetére

akaido
(őstag)

[Régebbi Windows telepítése a Vista mellé]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#26) oldsaman

oldsaman
(tag)
LOGOUT blog

Szervusztok .

Van valamilyen megoldás arra , hogy (mivel csak egy wincsim van :B ) alaplap csere esetén elinduljon a windows ? Sokszor cserélek lapokat , és mindíg új telepítés kell . Ettől szeretnék megszabadulni .

Buga Jakab

(#27) akaido válasza oldsaman (#26) üzenetére

akaido
(őstag)

Start/Futtatás-ba írd be regedit, majd töröld az alábbi bejegyzést:
HKEY_CURRENT_CONFIG\System\CurrentControlSet\Enum alatti összeset. Indítsd újra a gépet és imádkozz, mert nem mindíg jön be ez a módszer. Ilyenkor az XP elvileg! felismeri az új alaplap új hardverelemeit pl: hálókártya, hangzsuga. Nemrég sikerrel vettem ezt az akadályt, igaz mind2 gép alaplapja Intel "Csipes Feris" volt: 865G ill. az új 965G.
Esetleg ez is jó tipp lehet: [Alaplapcsere XP újratelepítés nélkül]

Még egy tipp a sysprep: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#28) oldsaman válasza akaido (#27) üzenetére

oldsaman
(tag)
LOGOUT blog

Köszönöm szépen . :R :R :R

Buga Jakab

(#29) akaido válasza oldsaman (#28) üzenetére

akaido
(őstag)

Nincs mit, szívesen!
Majd számolj be, hogy sikerált-é vagy sem.

(#30) kompi4

kompi4
(újonc)

Sziasztok.Lenne egy igen éredeks és idegtépő problémám illetve mostmár több is.
1.a gép elkezdett betölteni és kiírta, hogy a Windowst nem lehet elindítani mert a sysem32/config/system fájl nem tallálható v sérült.
2. én megpróbáltam,ahogy a gép is írta, hogy az xp telepítővel kijavítsam a hibát
3.Csak annyira jutottam,hogy most két xp van a gépen,de ebből csak az egyik,(az új) működik)
4. a régit sehogysem tudom törölni,pedig 5 giga helyet foglal.
5. szenvedés után úgy döntöttem,hogy meghagyom mindekttő, és boldogítsák egymást.
6. Viszont most meg a 2 napja telepített ups-s modem nem mükszik az asztali gépen:A VICC az egészben pedig az, hogy a modemen és egy d-link routeren hibátlanul fogom a netet a lapotopon.De az asztali gép meg fel sem ismer se routert,se modemet,semmit.

Kérlek titeket,ha valaki tud,segítsen.
Köszi előre is

(#31) akaido válasza kompi4 (#30) üzenetére

akaido
(őstag)

Miért nem tudod törölni az 5 gigásat?
Sajátgép/ jobb klatty/ kezelés/Lemezkezelő itt ráklikkelsz arra a partícióra amit törölni szeretnél. Ezután vizsgáld meg a boot.ini-t, hogy arra az XP-re mutasson amit használni szeretnél:[boot.ini szerkesztése]

(#32) Mateosz

Mateosz
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Új gépet veszek és új rendszert húzok rá (Vista 64bit). De szeretnék emellé egy mini-linuxot is, hogyha csak gyorsan meg akarom nézni az e-mailjein/időjárást/buszokat, akkor 5 mp alatt a neten lehessek. (vagyis az asus alaplapok express gate-jét szeretném utánozni, mivel valószínüleg nem asus lapot veszek...).
Tudtok ebben segíteni, tanácsot adni? Még sosem használtam linuxot... (és Vistát sem :)
Szóval egy 640-es vagy 750-es vinyóm lesz. Abból egy partíciót szánok a Vista64-nek (kb. 50 gigát olvastam más fórumokon...), és a maradék jut a többi dolognak. A linuxnak kell/érdemes külön partíciót csinálni? És mekkorát? Milyen linux verziót ajánlotok?

Előre is köszi a válaszokat!
(remélem jó topicba tettem fel a kérdést)

*** ápr. 24-28: nem lesz időm privátokra *** ÚJ 2 SIM-es mobilok, pendrive, micro SD olcsón GARANCIÁVAL: http://goo.gl/VPmPZU | Be prepared! *** ha 48 órán belül nem válaszolnék, akkor nyugodtan emlékeztess ;-) ***

(#33) akaido válasza Mateosz (#32) üzenetére

akaido
(őstag)

Üdv!
A Vistát feltelepíted. A Linuxot mindenképpen egy másik üres partícióra, és mivel mini Linux nem is kell sok hely neki. Ezek a Linuxok egyébként ú.n. Live CD-ként is üzemelnek tehát nem is kell telepíteni a vinyóra őket, futnak a cd-ről is. Pl [link] [link]
Ha mégis telepíted a hhd-re, akkor a Rendszerbetöltést a Linuxok grub része bonyolítja majd, tehát egy indítómenüd lesz amiben választhatsz, hogy a Linuxot vagy az Other Operating System-et a Windows-t választod.

[ Szerkesztve ]

(#34) Sanyiszeged

Sanyiszeged
(újonc)

Hello!
Lenne egy nagy kérdésem: az a problémám, hogy minden egyes rendszerindításkor nem tölt be egyből a windows, hanem egy úgymond ablak fogad, ahol fel vannak sorolva sorok, nekem kb 4, ezt szerintem a win újratelepítések miatt adja be, Itt entert kell nyomnom, vagy 30 másodperc múlva indul el a win. Az lenne a kérdésem, ezeket hogyan tudom eltüntetni, hogy egyből betöltsön a win, és ne kelledjen entereket nyomogatni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#35) akaido válasza Sanyiszeged (#34) üzenetére

akaido
(őstag)

A boot.ini-t kell szerkesztened, hogy melyik win legyen az amit szeretnél indítani, a többi nem kívánatost törölheted a boot.ini-ből. a #31-es hozzászólásban van tanács a boot.ini szerkesztésére vonatkozólag.
Ezzel összefüggésben javasolnám, hogy ha újratelepítesz windowst az legyen teljes újratelepítés, újrapartícionálással, partíció formázással, és ne a meglévő windowsra telepítsd az újat.[link]
[link] Win teljes reinstall előtt a fontos adataidat mentsd el.

[ Szerkesztve ]

(#36) Sundesz

Sundesz
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az a hatalmas problémám akadt, hogy XP SP2 mellé feltettem a Vista SP1-et és azóta nem tudom sehogy sem elindtani az XP-t, mert nincs boot menü, ahol választhatnék... Pedig régebben ugyanígy feltelepítettem a Vista-t (simát) az XP SP2 mellé és minden jól ment. Segtségeteket előre is köszönöm!

Hörcsög Powa'

(#37) akaido válasza Sundesz (#36) üzenetére

akaido
(őstag)

rétisün kolléga ezen topik #8. hozzászólásában olvasható progi hasznos lehet!

(#38) Sundesz válasza akaido (#37) üzenetére

Sundesz
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt már megcsináltam és nem működött. Annyit értem el vele, hogy a Vista sem indult el utána. :D NTLDR és NTDETECT.COM hiányzik elvileg ("Hiányzik az NTLDR, Újraindítás: Ctrl+Alt+Del" --> ezt kapom bootnál) , de nem tudok mit csinálni, próbáltam már mindent EasyBCD-vel. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#39) akaido válasza Sundesz (#38) üzenetére

akaido
(őstag)

:R
[hiányzó ntldr topic]
Az MS javaslata:[link]

(#40) gti16v

gti16v
(senior tag)

hell.

légyszi segítsetek!

C:/működő vista(volt)(van is csak nem tudom választani)
F:/ tettem egy XP-t
de most ezúttal eltűnt a boot menü,valaki tud segiteni,hogy hozzam vissza?

ui:idáig meg volt,csak azzal a különbséggel,hogy a G:/ en volt xp,csak az elromlott,majd formáztam,aztán adatok,kerültek rá......,de felszabadult,az F:/ így oda újra feltettem egy xp-t.....de sajnos nincs már a kérdés,hogy melyik op rendszert töltse be.....

jó lenne ,ha újra lenne köszi....

[ Szerkesztve ]

Z1/S4ZOOM frissítve(4.0): http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#41) akaido válasza gti16v (#40) üzenetére

akaido
(őstag)

Ha nincsenek létfontosságú adataid a Vistán, akkor egy XP CD-ről bootolnék majd a Javítókonzolban kiadnám a fixmbr majd a fixboot parancsot. Ezzel elvileg az XP-nek indulnia kellene.
Ha mégsem akkor ismét irány a Javítókonzol és a bootcfg utasítással a megfelelő XP-t kellene helyrehozni: [A Bootcfg parancs és használata]
(Ha már műxik az XP egy teljesen másik és üres partíción indítanám a Vista telepítését.)

(#42) Mateosz válasza akaido (#33) üzenetére

Mateosz
(fanatikus tag)

Köszi a tippet! :R

*** ápr. 24-28: nem lesz időm privátokra *** ÚJ 2 SIM-es mobilok, pendrive, micro SD olcsón GARANCIÁVAL: http://goo.gl/VPmPZU | Be prepared! *** ha 48 órán belül nem válaszolnék, akkor nyugodtan emlékeztess ;-) ***

(#43) akaido válasza Mateosz (#42) üzenetére

akaido
(őstag)

Nincs mit!
Ha lesz időd számolj be hogy sikerált?

(#44) CWorm

CWorm
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Én egy nagyon egyszerűnek tűnő dolgot szeretnék megvalósítani, mégsem megy.
Szeretnék egy bootolható cd-t, amire rátennék saját programokat. Ehhez ki is néztem egy Win98-as boot cd képfájlt a http://www.allbootdisks.com/ oldalról (a win98 és parancssor tökéletesen megfelelne céljaimnak). A baj csak az, hogy hiába adom hozzá a képfájlhoz az UltraIso-val a saját fájljaimat, ha bebootolok a cd-ről, akkor nem látja azokat. Próbáltam azt is, hogy az egyik képfájlban található EBD.CAB-ba pakoltam be az én cuccaimat, mert úgy vettem ki az autoexec.bat-ból, hogy bootoláskor annak tartalma kicsomagolódik és hozzáadódik a path környezeti változóhoz. De ez sem működött, sőt a művelet után még a cab file mérete is az eredeti volt a dir parancs szerint.
Szóval ezt szeretném valahogy megoldani, ha tudna valaki segíteni, megköszönném.

nyan nyan nyan

(#45) Mateosz válasza akaido (#43) üzenetére

Mateosz
(fanatikus tag)

Oks, még nincs meg az új gépem minden alkatrésze, de remélhetőleg jövő hét végére már minden meglesz és össze is tudom rakni..

(#46) Antigabo

Antigabo
(tag)

Azt mondják az okosok hogy ebben a topikban van a válasz erre a kérdésre

Van 2 HDD (fizikai)
mit kell tenni ha mondjuk ki a karom szerelni az egyiket - azt amin az első és (második) op rendszer volt "C" és "D" partíciókon
és a H-n lévőt akarom használni a másik HHD-n ?
A bonyolúció : A C-n vannak a teljes rendszer fájljai amik az indítást végzik
A C-t ezek miatt se formázni se manuálisan törölni nem lehet !
Ha viszont a Windows mappát töröltem a C-ről akkor a H- indúl
DE a D már nem indul !
Kérdés :
El tudom még a D-t indítani újra ?
Hogy kell a H-n lévő rendszert ön-működőképesre beállítani hogy a C-n lévő fájlok nélkül elindúljon ?
Az ott lévő fájlokat már áttettem de nem megy úgy sem...
Szóval hogyan függetlenítsek egy jó op rendszert kettő szartól ?
Vagy ezek együtt sűlyednek ?
Akkor mire jó a partícionálás meg ilyesmi...?
Vagy nem is jó ?
Nem.

mivel én ezt a topikot már az előtt elolvastam mielőtt újat nyitottam :W
- azt egyből zárták- de itt még mindig nem látom a megoldást
bátorkodnám értelmes emberek felé kűldeni ezt a kérdést...

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#47) Antigabo válasza Antigabo (#46) üzenetére

Antigabo
(tag)

Megoldottam - :P
már csak azt mondja meg valaki hogy melyek azok a rendszerfile-ok amiknek az
aktív (boot) partíción ott kell lenniük
mert a többit leszedném .
Köszi !

(#48) akaido válasza Antigabo (#47) üzenetére

akaido
(őstag)

Adást vettem, itt vagyok. :)
ntldr, bootfont.bin, ntdetect.com, boot.ini amelyek a Te barátaid ebben a tekintetben.

(#49) Antigabo válasza akaido (#48) üzenetére

Antigabo
(tag)

Köszi Mester ! :K
számítottam rád !
akkor ezeket hagyom.
a többi kidob.

(#50) RROBERTS

RROBERTS
(újonc)

üdv. mindenkinek.
Nekem van egy régi kb 8 éves
Hp(vectra) gépem melyel szeretnék Ms-dos-t futattni.de akárhány dos verziot megprobáltam folyton azt irja ki hogy I/O error disk,vagy azt hogy nem rendszer lemez stb.
előre is köszönöm a help-eket :-)

RR

Hirdetés

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.