2012. május 23., szerda

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
(senior tag)

tehat -a kep alapjan- near modban nincs csontvaz-felismeres? csak (kez)mozdulatok, mintha a levego elotted single touchos lenne? mert ezzel van, ezekszerint a near itt nem optikai megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#2) Apika


Apika
(PH! addikt)

Ebben tényleg határtalan lehetőségek vannak...

(#3) enginev3.0


enginev3.0
(őstag)
LOGOUT blog

Gépnél kicsit több dolgot ki lehet belőle hozni mint xbox esetében.
Remélem lesznek nagyon jó dolgok ezzel kapcsolatban, és akkor veszek én is egyet :)
Csak használják okos (okos=számomra értelmes dolgok)-ra IS

[ Szerkesztve ]

Néha amikor nincs itthon senki, zsírral kenem be a testem, és azt játszom, hogy csiga vagyok // ‎"Mondtam, hogy 5 perc és ott leszek... Nem kell emiatt fél óránként felhívni"

(#4) wikings2


wikings2
(őstag)
LOGOUT blog

Lehet bme-n rácuppanok majd ezekre a dolgokra :) Ha ez kiforrja magát, lesz a programokra és egyéb felhasználási lehetőségekre kereslet nem is pici :D

"Maximiliano Irázabal és Alejandro Salvatierra egy és ugyan azon személy" x)

(#5) Zefír válasza wikings2 (#4) üzenetére


Zefír
(őstag)

Ez így van, csak jusson be az ember egy értelmes egyetemre, ahol elindítják valami úton, vagy helyre rakják a tudását... Nah és ez a nehéz, idióta tanárok, idióta diákok..

My password is " or "1"="1" -- "

(#6) Narxis válasza Apika (#2) üzenetére


Narxis
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csak legyen aki kihasználja ezeket a lehetőségeket...

No Antivirus

(#7) BotaN válasza Zefír (#5) üzenetére


BotaN
(senior tag)

Ha ismersz legalább 1 objektum orientált nyelvet, akkor csak a kézelőerőd korlátozhat. Ehhez pedig se egyetem, se tanárok nem kellenek. Ok programozni meg kell tanulni valahol, de utána megy a dolog magától.

Legalább is magamból kiindulva, tanultam 2 és fél évig egyetemen, utána API dokumentációból megértettem mindent, és fejlesztettem saját magam.

[ Szerkesztve ]

(#8) ch003067


ch003067
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Jó ötlet, ez a PC-s verzió, szívesen kipróbálnék egyet. Viszont nem tudom mekkora kereslet lesz rá.

★☆★ Régi / hibás alaplapokat, processzorokat veszek ★☆★

(#9) domperke


domperke
(őstag)

Az ötlet jó lesz e piaca? :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#10) enginev3.0 válasza domperke (#9) üzenetére


enginev3.0
(őstag)
LOGOUT blog

nem hiszem, hogy az ms hagyni fogja hogy elvesszen a süllyesztőben

Néha amikor nincs itthon senki, zsírral kenem be a testem, és azt játszom, hogy csiga vagyok // ‎"Mondtam, hogy 5 perc és ott leszek... Nem kell emiatt fél óránként felhívni"

(#11) Zefír válasza BotaN (#7) üzenetére


Zefír
(őstag)

Most ez nagyon off lesz, de igazából már nem tudok, hogy gondolni az informatikai iparágra, most vagyok 10.es, honlapszerkesztést tanulok, magánerő.. pedig info szakos vagyok, de ECDL-ezünk... próbálkoztam c nyelvekkel, ++ meg objective C, de belebuktam, mert a semmire nem lehet építeni.
Na de azt akartam írni, hogy megy a hype, hogy a jó álláshoz kell 1 rakat végzettség stb.. De közben a valóságban pont az ellenkezőjét tapasztalom, emberek takarítanak meg bolti eladók, 2 diplomával... A nagyobb cégek meg azokat keresik programozónak akik tudnak, és nem a papír a lényeg... Ha azt azt időt amit az egyetemen meg a középsuliban töltök, mellesleg gimiben a tantárgyak 70%-a nem kell még a továbbtanulásomhozse.Azt programozással tölteném, többet tudnék mint amit belém préselnek a tanárok..

[ Szerkesztve ]

My password is " or "1"="1" -- "

(#12) Karma válasza Zefír (#5) üzenetére


Karma
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem tudom melyik egyetemre gondolsz, de a BME nem tanít meg programozni. Azt már hozni kell korábbról; ők meg beléd verik a C/C++/Java szintaxist.

Más: ettől ugye még nem vették le a netről a Kinect SDK-t, amit (elméletben, mert végül nem ugrottam bele) eddig is lehetett Windows alatt fejlesztésre használni az Xboxos Kinecttel?

[ Szerkesztve ]

Break Driven Development

(#13) ftc válasza Zefír (#11) üzenetére


ftc
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ezt rosszul látod...jó álláshoz igenis kell a végzettség...sőt lassan már 2 nyelv tudása! S egyetemen megtanítanak olyan dolgokra is ami elengedhetetlen egy programozási feladathoz amit otthon nem hinném, hogy megtanulsz...ez igaz a matematikára is amit jó ha tudsz felső szinten..

(#14) syl5 válasza ftc (#13) üzenetére


syl5
(őstag)

Nem kell végzettség,
"csak"
magas szinten (!!!!), nem úgy hogy tanultad egy fél évet és már csak érintőlegesen emlékezel rá
-tudjál programozni c-ben, java-ban, c#-ban
-ismerjél minnél több fejlesztőkörnyezetet
-ismerd a linux-ot, és a windows-t kívülről, belülről (szerver oldalról persze!!)
-ismerj script nyelveket
-ismerj adatbázis cuccokat
-nem árt ha web területén is jó vagy

-legyen minimum 1 év tapasztalatod vállalati (!!) környezetben
-beszéljél anyanyelvi szinten angolul! (magyarul az se baj, ha nem tudsz, sőt előny!!!)

-látatlanba ismerd a cég egész szoftverfejlesztő rendszerét, nehogy még nekik kelljen kicsit bevezetni téged a dolgokba.

Csak ennyi végülis nagy vonalakban, semmiség az egész...

[ Szerkesztve ]

Go Hard or Go Home!

(#15) Karma válasza syl5 (#14) üzenetére


Karma
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A legutolsót leszámítva ebben semmi irreális nincs.

Break Driven Development

(#16) BotaN válasza Karma (#15) üzenetére


BotaN
(senior tag)

Mondjuk friss diplomásként a tapasztalat ami a legnagyobb előnyt jelenti mindenhol.

(#17) syl5 válasza Karma (#15) üzenetére


syl5
(őstag)

Ööö igen, nem is csodálkozom, hogy gyakorlatilag lehetetlen elhelyezkedni... A szakmában dolgozók ilyen hozzáállása mellett mit csináljon egy pályakezdő?

Amikor az elején írtam, hogy magas szinten, akkor azt mindenre értettem! Tehát teszem azt jelentkezel java programozónak, de attól még tudjad mellette a felsoroltakat nagyon jól, sőt professzionális szinten, akkor is ha az életbe nem fogod használni. Ugyanígy a nyelvekre vonatkozóan.

Könyörgöm, hogy lehet valaki professzionális szinten az informatika gyakorlatilag minden területén? Eleve ott kezdődik a dolog, hogy nem mindenkit érdekel minden terület. Továbbá suli, beadandók, zh-k, és mint normális emberhez méltóan, aki nem anyucin lóg kajacsinálás, ház körüli dolgok, takarítás, esetleg egy kis sport, és barátnő mellett hogy legyen ideje még szabadidejében programozni is, és új technológiákat megismerni. Emellett telenyomják az embernek a fejét az iskolapadban rengeteg értelmetlen dologgal, alig várja, hogy végre kikapcsolódjon és akkor még utána szabadidejében is képezze magát? Ez egyszerűen lehetetlen, mert annyira leszívják az ember agyát a sok hülyeséggel.. Mert azt ugye mondanom sem kell, hogy amit az iskolapadban megtanítanak programozás címszó alatt azt a fejére kenheti az ember. Csak éppen ezt leszarják a munkáltatók, és nem érdekli őket. Csak akkor nem tudom, hogy miért nem lenne egyszerűbb az, hogy a tantervet és magát az oktatást is az iparral karöltve oldanák meg? Mert akkor jogos is lenne az elvárás, ha a tanulók és maga az iskola is tisztában lenne azzal, hogy mit fognak majd elvárni tőle, de így...
Miután végeztem az egyetemen nagyon szívesen elmentem volna egy gyakorlati helyre is, hogy fejlesszem azokat a képességeimet, amiket majd valóban használnom kell. Mire jutottam? Nem lehet, mert jogviszony kell hozzá. Akkor miről beszélünk? Az ember reálisan áll hozzá, tudja, hogy nincs még felkészülve az ipar követelményeire, elmenne egy neki való helyre fél pénzért, vagy ingyen (!!!) és akkor nem lehet, mert még ezzel is fogni akarnak rajtad??
Suliidő alatt meg heti 20 óra?? Könyörgöm... Élből ott bukott a dolog, hogy nálunk minden tantárgy előadásának 80 %-án ott kellett lenni, hogy megkapd az aláírást, a fentiről nem is beszélve (időhiány, agyleszívás).

Jah igen a tapasztalat.
Szerinted pályakezdőként, honnan a jó büdös francból szedjek munkatapasztalatot??
Komolyan mondom már lassan tényleg néha elsírom magam, hogy ki van írva, hogy pályakezdőd keresnek, de 2-3 év tapasztalata legyen... köszi!

[ Szerkesztve ]

Go Hard or Go Home!

(#18) Karma válasza syl5 (#17) üzenetére


Karma
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Egyetem alatt a legtöbb tanszéknek vannak kapcsolatai különböző cégekkel, illetve sok cég csinál gyakornoki programot. Ezeket kell felderíteni, a programokra el kell menni gőzerővel, nem elég otthon tanulni sajnos.

Vagy ott a kapcsolati háló, de ahhoz születni kell (nekem se sikerült), vagy nyitottnak lenni és jó felé ismerkedni az egyetem során. Ez utóbbi különösen hasznos, ha nem az a cél, hogy multinál helyezkedj el, hanem mondjuk saját céget csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Break Driven Development

(#19) syl5 válasza Karma (#18) üzenetére


syl5
(őstag)

Persze ez így mind szép és jó, csak nem ez volt a lényeg. De hadjuk az offot, esetleg privit küldhetsz meglátásaidról, esetleg tanácsokkal, ha gondolod!

Go Hard or Go Home!

(#20) dabadab válasza Karma (#12) üzenetére


dabadab
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Az openkinectre gondolsz? Az marad, eleve nem is microsoftos projekt volt (ami mondjuk onnan is latszott, hogy Linuxon es OSX-en is megy).

(#17) syl5: mar miert lenne lehetetlen programozokent elhelyezkedni?

[ Szerkesztve ]

Falsus in uno, falsus in omnibus.

(#21) Karma válasza dabadab (#20) üzenetére


Karma
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem arra gondolok, hanem a windowsos Kinect SDK-ra (ami bétaként már tavaly is volt).

Közben a másik topikban láttam a választ, az SDK végleges változatából (eddig még legalábbis) nem vették ki a népKinect támogatását. Remélem nem is fogják lekorlátozni később...

Break Driven Development

(#22) Duree


Duree
(PH! addikt)

A durva ár el fogja riasztani a vásárlókat.

(#23) dabadab válasza Duree (#22) üzenetére


dabadab
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Nekem nem ugy tunik, hogy a harom honap alatt eladott nyolcmillio Kinect annak a jele lenne, hogy az ara elriasztja a vasarlokat. :) Meg hat harmincparezer forintos cuccrol van szo, annyira nem draga, foleg ugy, hogy viszonylag friss hardver.

Falsus in uno, falsus in omnibus.

(#24) gaben1117 válasza dabadab (#23) üzenetére


gaben1117
(tag)

Na akad egy jópár játék, amit fel tudnék sorolni nekik, mit kell megcsinálni. Kezdeném is egy jó kis Mortal Kombat-tal. :DD Szétrugnám a szobát.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=gaben1117&submit=

(#25) dabadab válasza gaben1117 (#24) üzenetére


dabadab
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Hidd el, a jelenlegi Kinecttel nem akarsz MK-zni, tul nagy a lagja.

Mondjuk Kinect Kung-fu Panda van, de az nyilvan erosen casual cucc (ahogy a Fruit Ninja is) :)

[ Szerkesztve ]

Falsus in uno, falsus in omnibus.

(#26) Brock Samson


Brock Samson
(újonc)

Ez mind szep es jo, de ez nem 30k. PC-re ez most 60k kornyeken mozog, ami magyar arkepzest ismerve 80k minimum es meg szoftvert sem csaptak melle, azt is vedd majd meg.

[i5-2500k, GTX 560Ti SOC, OCZ Vertex 2 60GB] [Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Mini]

(#27) FTeR válasza ftc (#13) üzenetére


FTeR
(PH! addikt)

ha egyetem mellett, hobbiból nem képzed magad, akkor a diplomáddal kitörölheted.
heti 2-3 embert interjúztatok és azok, akik legalább 1 éve nem foglakoztak intenzíven a témával (nem munkahelyi gyakorlatla gondolok), teljesen alkalmatlanok a legyegyszerűbb feladatra is.

ez egyértelműen a felsőokatatás hibája. a kilátások pedig rosszak, amíg a vén profokat nem küldik nyugdíjba, addog fortran, pascal meg hasonlóan fontos nyelvek maradnak a főtantárgyak és c#/java/php meg csak párhates gyakorlatok.

(#28) ftc válasza FTeR (#27) üzenetére


ftc
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ácsi gyerekek...

én idegen nyelvről beszéltem....

s aki programozást tanul s egyetem mellett nem dolgozik benne(sőt nem is érdekli) abból soha nem lesz jó programozó..ez mindenre igaz...

(#29) PrinczA


PrinczA
(őstag)
LOGOUT blog

Be kell építeni a monitorba, egy hardveres kapcsolólóval lehet ki-be kapcsolni és kész.
Én vennék ilyen monitort.
Esetleg laptoppot.

http://www.facebook.com/princzautok

(#30) Tapsi válasza FTeR (#27) üzenetére


Tapsi
(senior tag)

Nem tudom, hogy hozzád milyen emberek mentek, de mi a BME-n alapból C-vel kezdtünk már első félévben, utána C++, Java. Amiről te beszélsz, az szakközépiskolai szint, na de nehogy már abból induljunk ki.

"Magyarországon a különböző becslések szerint a felnőttek 16-33%-a funkcionális analfabéta."

(#31) Karma válasza Tapsi (#30) üzenetére


Karma
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Van, ahol egyetemen is Pascalt oktatnak :U Pl. a BME szomszédságában, ha jól emlékszem.

Viszont imperatívan programozni már a BME-n se tanítanak - bár öcsémnél (2010-es mérnökinfós évjárat) már voltak kezdemények, hogy egy kicsit alapozzanak, nem csak ledarálják a C szintaxist.

[ Szerkesztve ]

Break Driven Development

(#32) FTeR válasza Tapsi (#30) üzenetére


FTeR
(PH! addikt)

nem középiskola, még mini konferencián is ez volt az egyik fő téma.
az, hogy szerepel a tananyagban még semmit sem ér. sajnos a gyakorlati tudás 0. egy egyszerű űrlapot sem képesek implementálni, ami pár adatot eltárol az adatbázisban. validálásról nem is hallottak.

(#33) Tapsi válasza FTeR (#32) üzenetére


Tapsi
(senior tag)

Melyik iskolából jöttek ezek az emberek? Illetve milyen a cég?

Szerk: csak mert sem a BME-s, sem az ÓE-s, de még a Corvinus gazdinfós tapasztalataim sem azt mutatják, hogy ilyen emberek diplomával kerülhetnének ki ezen intézményekből.

[ Szerkesztve ]

"Magyarországon a különböző becslések szerint a felnőttek 16-33%-a funkcionális analfabéta."

(#34) essexboy


essexboy
(senior tag)

Ez milyen jó, nekem a hangszereken való játszás tetszik a legjobban!

[ Módosította: daa-raa ]

2GB ingyen tárhely, szinronizálja a megadott könyvtárat automatikusan -->>http://db.tt/9WnnHGu<< Ha kell valami, nézz be a bazáromba >> http://href.hu/x/cfwj <<

Hirdetés

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.