Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz n00n #30 üzenetére

    "Tény, hogy hajaz a Chrome-ra. Csak SZERINTEM az FF elegánsabb sokkal, mint a konkurencia..."
    Felület tekintetében a "hajaz" picit enyhe kifejezés, mert a menüsornál lévő többcsíkos ikont konkrétan fullra lemásolták, ez szerintem nagyon béna, a fülek lekerekítését pedig szintén, igaz, Chrome-ban szögletesebb.

    Google Chrome 31.0.1650.57 m :

    Google Chrome 31.0.1650.57 m

    Firefox Nightly 28.0a1 (2013-11-20) :

    Firefox Nightly 28.0a1 (2013-11-20)

    Szerencse, hogy a motorháztető alatt a felület testreszabása és egyebek tekintetében nem olyan rettentően ostoba, mint a Chrome. :) Sőt!

    Nekem a gondom eddig a Firefox GUI-jának relatív lassúságával, olykor kisebb/nagyobb beakadásaival, lapbetöltések Chrome-hoz és Operához képesti kisebb lemaradásaival volt bajom, épp emiatt évekig borzongtam a használatától, de néhány bővítményre egyszerűen más böngészőkben nem lehetett megfelelő alternatívát találni (nálam ilyen például a Video Downloadhelper és a DownThemAll), így ezek miatt, meg webfejlesztési célokból (FF-ra optimalizálás, próbálgatás) előkaptam, egyébként most már egyre tetszetősebb a böngésző - ha a lassúságot megoldják, és a manapság jellemző minimalizmus=butítás nem megy az agyára a fejlesztőknek, akkor elgondolkodtató alternatíva lesz (főleg, hogy a mostani, Blink-alapú Opera a régi, Prestós Operához képest egyelőre rettentő buta, és túl nagy csalódás, mivel a fejlesztés is csigatempóban halad).

    Most épp a fent említett Nightly-verzióban írom ezt a hsz.-t, próbálgattam, egyelőre nem tűnik rossznak, bár továbbra is tapasztalok lassulgatásokat... például most nyitottam egy új ablakot Ctrl+N-nel, és ismeretlen okból egész hosszan töltött, pedig a kezdőlap a google.hu. Aztán megnyitottam egy elég hosszú Google Docs-dokumentumot, és a betöltés közben egyáltalán nem lehet scrollozni, ez nem volt bejövős.
    Ettől függetlenül persze 10 perces ide-oda kattintgatásból, próbálgatásból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, viszont nem rossz.

    Ami nagyon tetszik, hogy ide-oda rendezgethetem a menüpontokat, el is távolíthatok közülük, ahogy nekem tetszik. Nagyon kreatív és kifejezetten felhasználóbarát megoldás.

    Szóval az érdemi kritikához érdemes kipróbálni is, nemcsak "hááádeeeztisztakróóóóm"-ozni, mert NEM Chrome, ha Chrome lenne, akkor egyáltalán nem lenne testreszabható (a Chrome-nak finoman szólva cseppet sem érdeme a testreszabhatóság, és az évek alatt történt változások azt igazolják, hogy nem is nagyon akarnak változtatni ezen... gáz).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz turbulencia8 #40 üzenetére

    "A lekerekített fülektől ezentúl minden exploreres Firefoxot fog használni... Lenne sokkal értelmesebb dolog is: pl. az oldalon való szövegrészlet-keresésnek egy külön ikon a Crtl+f helyett."
    Ha kipróbáltad volna, akkor láttad volna, hogy erre pont, hogy van lehetőség a testreszabhatóság miatt... :D
    Pont erre írtam előbb, hogy kritika előtt érdemes kipróbálni azt, amit kritizálunk. :)

    Én aztán cseppet sem vagyok FF-hívő, sőt, kifejezetten kerültem a lassúsága miatt évekig, ahogy írtam is, így nem tisztem védeni, de legalább a kritika előtt kipróbáltam, hogy saját tapasztalatokat szerezzek vele, és még ha teljesen elégedett nem is voltam (GUI-t és a betöltéseket továbbra sem érzem gördülékenyen gyorsnak), kellemes élményben is volt részem, mert a testreszabhatóság nagyon jól sikerült szerintem.

    =====

    (#55) Korcsii :
    Hát ezt benézhetted - gondolom nem próbáltad ki -, mert ez nem igaz :N (mondom ezt aktív Opera- és Chrome-júzerként :); váltogatom a két böngészőt, az új Opera sajnos jelenleg nem több, mint a Chrome :().

    =======

    (#45) Kopi31415 :

    "Kiegészítők Operához kevésbé kellenek a már eleve beépített megoldások miatt."
    Khmm, ugye a régi, immár fejlesztésből kivont, 12.x vonallal véget ért Prestós változatokról beszélsz? :U
    Mert <=12.x változatok valóban rendkívül testreszabhatóak voltak, ez az új, Blink-motoros Operára cseppet sem igaz. :)

    =====

    (#47) katt777 :
    Ki is próbáltad?
    Konkrétan a Nightly-ből mit hiányolsz?
    Alapvetően a bárgyú júzerekhez igazodás tendenciájával egyetértek, de jelen esetben pont nem érzem ezt - szerencsére!
    Amúgy vicc, hogy én védem a Firefoxot, amikor én pont évekig kerültem... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák