Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Mister_X #881 üzenetére

    Végülis a szerkesztés okozott gondot, mert csak képet lejet belinkelni.
    Ha már kész a pdf, most nem akarnék megint szerkesztgetni.
    Lassacskán persze lehetne, de akkor csak jövő hét vége felé készül el.

    De azért képek nélkül az alábbi, hátha valaki így is tudja használni.
    (Biztos van benne helyesítási hiba!)

    ALCATEL OT-918D rendszermentési segédlet (chip MTK 6573)

    Előzetes megjegyzés:

    Ahhoz, hogy biztonsági mentést (backup) csinálj a teljes ROM-odról, root-olnod kell a telefonodat. Különben nem fog működni. Ha nem tudod mi az a root-olás, akkor érdemes most megállnod, ne is folytasd tovább.

    Hogyan installáld a BakUpTool_Alcatel_OT-918D programot

    Tipp: Indítsd újra a telefonodat mielőtt nekikezdesz. Célszerű kivenni mindkét SIM kártyát, valamin repülési üzemmódba tenni a telefont. Így egy igazán tiszta backup-ot kapsz.

    Ahhoz, hogy végrehajtsd a rendszer biztonsági mentését egy .apk-t kell telepíteni, ami szkripteket tartalmaz, amit kifejezetten az Alcatel 918D-re fejlesztettem ki. A letötési link:
    Dö link

    Miután letöltötted, nyisd meg archívumkezelővel. Ezt kell, hogy lásd:
    A telefonon nyiss meg egy fájlkezelőt! (Root explorer, ES explorer, Computer, Astro, stb.) A két könyvtárat megtalálod nagyjából egymás alatt/mellett. Ha megnézed a tartalmukat ilyesmit fogsz találni.

    A fájlkezelőben menj a /sdcard/gscript könyvtárba. Ott indítsd el (telepítsd) a GscriptLite.apk-t

    Klikkelj a „Load file”-ra. Ez nyit egy újabb ablakot, automatikusan kitölti a megfelelő tartalommal. Nincs más dolgod, mint elmenteni, mentés után pedig elindítani, majd amikor kéri a rendszergazdai jogok elérését, engedélyezd azt:
    Aztán dolgozni kezd, és lementi a telefonod ROM-ját az SD kártya /backup_alk könyvtárába. Általában ez nem tart tovább 20-30 másodpercnél, de célszerű 10-20 percig magára hagyni (igyál egy kávét, ha este csinálod akkor tusolj le közben :) )
    Ha végzett, nincs semmilyen figyelmeztetés, de általában kilép ebből a képenyőből.
    A biztonsági mentést ellenőrizheted a már említett /backup_alk könyvtárban, ahol jó pár .img fájlt találsz majd (lásd a későbbi képernyőképeket.
    Ebből igazándiból a legfontosabb a system.ini.

    Fontos, hogy habár a telefonod ROM-ját lemetetted, ez nem jelenti azt, hogy az .apk csomagok telepítve vannak a belső memóriába. (nem értem a következő mondatot) Fontos, hogy ez a backup az IMEI számot, és a mentett adataidat is tartalmazza (naptár, sms,stb.) Tehát, ha meg akarod osztani másokkal a mentésedet, de a saját adataidat nem, akkor töröld azokat. A személyes adatok az alábbi metésekben vannak: data.img, nvram.img and cache.img.

    Archivos que no se deben de flashear por cable usb normal: preloader.img, dsp_bl.img, secstatic.img (no arrancaría el teléfono).
    Files that are not due to flash usb cable normal: preloader.img, dsp_bl.img, secstatic.img (not start the phone).
    (ezt megint nem értettem, max annyit, mintha nem lennének kapcsolatban a telefon indításával)

    Most már le tudod menteni az egész backup_alk könyvtárat a PC-re. Ebből általában én csinálok egy .rar vagy .zip fájlt, hogy tudjam: ez a tömörített fájl tartalmazza 100%-ban azt ami már egyszer működött, ha netán valami elbaltáznék (törölnék fájlokat, amik kellenek a működéshez.

    Ezek a fáljok jönnek létre, mint backup imidzsek:

    Egy baráti javaslat: legalább két mentést csinálj: egyet a teljesen tiszta, „factory reset” utáni állapotról, egyet pedig amikor teljesen a saját rendszeredet mented.

    Gracias a @zoyB por su tutorial genérico MTK6573, a Linerty del foro ruso por ser el creador del manual inicial,las herramientas para los backups y el script adaptado para el Alcatel OT 918D.
    Thanks to @ zoyB by MTK6573 generic tutorial to Linerty Russian Forum as the creator of the initial manual, tools for backup and adapted the script for the Alcatel OT 918D.
    Köszönet @ zoyB felé, aki biztosította a processzorhoz tartozó korábbi kézikönyvet és eszközöket a Linerty Russian Forum-on, amiből ez a backup szkript az Alcatel OT 918D-hez megszületett.

    Megjegyzés:
    Ez a segédlet @ breakk munkája. Én készítettem a képernyőképeket, stb. Sokat dolgoztam ezen, igen, erőfeszítésbe tellet mire elkészült, sok órát eltöltöttem az ellenőrzésével, veszélyeztetve a telefonom épségét.

    Ez a segédlet @ breakk munkája. Kérlek, hogy amennyiben felhasználod vagy közzéteszed más fórumokon vagy honlapokon, legalább említsd meg a szerzőt és a www.movilesdualsim.com fórumot.

    Remélem hasznos volt.
    Üdv mindenkinek,
    @ breakk.
    Utolsó módosítás @ breakk; 06-03-2012 at 11:08.
    Fordította: cappa72 (HUP member, registered #439620 Linux user)

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák