Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz mephi666 #22 üzenetére

    kihagytad az animéket és pár régit:) lehet ez furán hangzik, de a 90es években megkerülhetetlenek, az Underworld/Van Helsing vonulat azokban gyökerezik.

    Blood / Blood+ (előbbi fél órás film, utóbbit nem láttam)
    Hellsing / Hellsing OVA: előző már régi, utóbbi a nagyobb költségvetésű jelenleg is készülő direct2dvd. az OVA nagyon véres (most finom voltam). ellenben a náci vámpírok/náci zombik ütnek:DDD eszméletlen fílinges.

    régiből: mindkét Nosferatu (a Murnau és a Herzog féle is)!!! Meg akkor már a reinterpretation, a Vámpír árnyékában. Salem's lot is ebben a témában készült, bár abból a filmet nem láttam. Lost Boys. Alkonyattól pirkadatig!!! 30 days of night. a Vámpírok bálja (Polanski/Dance of the vampires)

    a Let the right one in szerintem kissé kiesik, vámpíros, de kb annyira, mint a Re-Animátor zombifilm. Ettől függetlenül zseniális darab az alienációról. bram stoker félét és az interjút én is imádom.

    egyébként sajnos a felsorolás nagyrésze filmként nézve szemét (Blade2? Dracula2000? jesszusom).

    zombiból is volt még csomó
    White Zombi, Dod Snö, Shaun of the Dead, Romero többi műve, Re-Animátor 1-2 (meg papíron van harmadik is), Zombi 2 és egyéb Fulci valamint italozombiexplotaitionhorror remekek, Versus, Braindead (ezt kihagyni???? első svédeknél vettem dvdm, mert Mo.n nem adták ki)...

    más: Rec. szerintem nem ugyanazt a filmet néztük. olyan szintű feszültség van benne, amit nem láttam az egész kilencvenes években. persze, lassan indul be, de az igazi ínyencségek nem in medias res vérfürdővel szoktak kezdeni. ott a Sauna, ott a Descent (bár az félig kivétel), ott az Eden Lake... fokozás és intenzivitás. és robban a feszültség.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák