Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    A vistához képest valóban optimalizáltabb a 7, nem csak képzelem, de ugyanazon háttérben futó alkalmazások mellett 7 alatt nem pörög maxon a cpu ventillátor (cpu terhelés mindkét rendszeren 0 közelében volt).

    Ami hibákat tapasztaltam és környezetemben másnál is láttam:
    - néha a hálókártya indítás után nem lát kapcsolatot (kihúz bedug, vagy letilt engedélyez vagy parancssorból újrakapcsoltatás segít)*
    - ugyanígy a szünetmentesem usb adatkábelével is eljátszik, egyszerre a lan problémával*
    - windows update néha nem listázza ki, hogy miket akar telepíteni, csupán a darabszámot mutatja (rebboot kell, hogy megmutassa mit akar telepíteni).
    - win update kötelező :W frissítésként több hónappal korábbi ati catalyst driver akart feltenni, két hónap kellett, hogy ne ajánlja fel újra (rejtése segített addig)
    - távoli asztal kapcsolat után összekavarja a monitorok sorrendjét és képfrissítését

    *: vista alatt is jelentkezett néha, tejesen más gépen is

    vista alatt idegesítő volt még a dx10 mód 60Hz néhány játéknál (dx9 mód bezzeg rendes képfrissítéssel ment), 7 alatt még nem próbáltam... majd hétvégén :D

    Sokan még mindig xp-re cseréltetik az előtelepített vistát (gondolom a 7et is, mert külalakilag kb ugyanaz)... Vista esetén még érthető lehet, mert nagyon lomha tud lenni (főleg első hetekben, ha nincs több giga ramja), de 7 esetén már nem biztos, hogy érdemes :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák