Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz fo_di #1642 üzenetére

    nem feltétlen a tápja... ha a billentyűzete sokat fogyaszt, akkor az is bezavarhat... mert az usb csatlakozókon is van korlátozás.

    tegnap próbáltam egy nagyon gagyi aktív usb hubbal tv tunert és billentyűzetet .. és közben láttam, hogy az smsc hub ethernetje nagyon panaszkodott, valószínűleg a gagyi hub meg a két eszköz együttes fogyasztása kavart be.. lehet nem volt elég a hub saját tápja hanem usb-n is felrátott magának.. na a lényeg, hogy egy rendes hub és rendes táp a hubnak feltétlen szükséges... és akkor már a pi is mehet róla. A héten remélem megjön az új hub-om és akkor majd beszámolok a tapasztalataimról.

    Minden esetre kiadhatnák már az 1 usb-s olcsóbb változatot is, mert a beépített hub nem tűnik túl használhatónak. Persze vezetékes hálózat jó ha van, de 3 dolcsiért lehet usb ethernet-et rendelni kínából. Az aktív hub pedig az idióta áram korlátozások miatt úgyis szükséges. Egyre többször érzem azt, hogy idiótán tervezték meg a brittek a pi nyákját.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz fo_di #2627 üzenetére

    múltkor kipróbáltam friss omxplayer buildet és határozottan jobban vitt néhány videót: nem kezdett el bufferelni komolyabb videónál.

    Az xbmc-ben néhány esetben rengeteg ideig gondolkodik a hardver válasza után, valószínűleg nincs lekezelve valami (olyat válaszol az omx, amit nem ismer) és olyankor annak a timeoutja után kezdett csak el videót játszani.

    A codec-ek kapcsán nézelődtem kicsit a raspi fórumon, olyasmiről is említést tettek, hogy talán néha elfogy a gpu memóriája xbmc alatt. Azt sem tudom mi okozza, hogy időnként az ok led heves villogása mellett lehal a pi, mintha durván swappelne, csakhát olyan rendszeren ahol nincs bekapcsolva a swap ott ez érdekes. Ilyenkor a hálózatot is eldobja, legfeljebb ha a logokban megmaradna valami, akkor abból lehetne infót szerezni. Kijöhetne már a belső hub nélküli változat, mert úgy érzem néha az smsc tesz keresztbe nekem, pl 4 usb eszköznél többnél eldobált eszközök.

  • azbest

    félisten

    válasz sztanozs #3240 üzenetére

    igen, normális.
    A újabb modeleken változtattak kicsit ezen is.
    "The SMSC 1V8 power has been disconnected from the system supply" [link]

    A fórumban ezt találtam róla:
    "The SMSC has an INTERNAL 1V8 regulator and the output of this was connected to the 1V8 of RG1, so two regulator oiutputs were connected together, which means for some combinations of chips the SMSC was supplying the majority or all 1V8 current to the board, and some were getting hotter." [link]

    Egyébként az usb kimeneten visszatáplálás óta mintha nálam hűvösebb lenne a rev1-es boardom smsc chipje.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz Proci85 #3248 üzenetére

    Nem ez a régiekben tervezési hiba. A rev 2.0-ban javították (asszem v4 és afelettiek) - de nem hiszem, hogy az én v2-es boardomat kicserélnék egy normálisra.

    azbest: Ahogy most utánaolvastam a gond az, hogy az SMSC magasabb 1.8V-ot állít elő és így a másik feszültség-regulátor nem is dolgozik.
    Viszont az USB IC alapvetően nem tápegységnek van tervezve így jobban is melegszik, mint kellene, mivel ő látja el az egész board-ot 1.8V-al. Ráadásul a melegedés miatt a saját működése is problémássá válik: USB akadások, hálózati problémák, boot-hiba, stb.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • azbest

    félisten

    válasz hombember #4384 üzenetére

    A digitális adást relative könnyen kezeli a pi is. Pár megabites csak egy csatorna, a teljes mux is csak 25Mbps körüli. Három tunerrel is működőképes. Nekem DVB-T van. Analóg adáshoz viszont olyan usb tunerre van szükség, ami hardveresen képes tömöríteni az adást (és linux alatt is jól támogatott). Ismerős WinTV-HVR-1900 tunert üzemel be raspi-vel. A dvb-c megy vele, ezt már tesztelte.

    Egy fontos tapasztalat derült ki a beüzemelése kapcsán: ha a dvb vételkor continuity error-okat dobálnak a programok (pl a tvheadend), akkor arra megoldás lehet a pid filter bekapcsolása. Ez limitálja hogy egyszerre hány különböző, de egy frekvencián lévő adást lehet nézni egy tunerről (azért 2-3 ment az esetemben). Valószínűleg a teljes mux 25Mbit egyben a némileg szerencsétlen smsc usb hub miatt túl nagy késéssel ér át és ez okozza egyébként a hibát némelyik tunernél.

    Az analóg vételt hardveres mpeg2 tömörítéssel még most próbálja, mert egyszerre nem lehet használni a digitális és az analóg részét a tunernek, ezért újra kellett fordítania a kernelt a dvb letiltásával, hogy biztosan az analógot akarja használni a tvheadend szerver. Mondjuk ezt jogosultságkezeléssel is meg lehetne oldani szerintem.

    Valamikor a közeljövőben csinálok képeket és ledokumentálom a set-top-boxomat, csak még a végleges raspbmc-t nem üzemeltem be. Az rc5-ösre építettem eddig, de javított néhány problémát az újabb.

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #4590 üzenetére

    A raspi "B" változaton az usb és lan kimenetek az smsc chipről mennek, szóval ha problémás az smsc chip vezérlése, akkor ezen nem segít egy plusz rádugott cucc. Az "A" változat és arra dugott aktív hub lehet segítség, de akkor ha lan-t akar valaki, akkor magának kell gondoskodnia usb-lan adapterről (és figyelni hogy ne smsc chipsetes legyen).

    Lehet félreérthetően fogalmaztam, a linkelt issub-an is úgy írják, hogy az usb adatcsomagok vesznek el, tehát nem érkezik meg a rendszerre minden adatocsomag, amit a tv tuner elküld :(

    Itt egy topic erről a hivatalos fórumban: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz matthewhu #4614 üzenetére

    Szerintem az smsc dobálja el az usb csomagokat és ezt nem igazán szíveli a wifi driver.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • azbest

    félisten

    válasz Honkydoo #4765 üzenetére

    Ide is bemásolom, hátha másnak is hasznos:

    a konkrét tunerhez nem volt szerencsém, viszont többféle másikhoz igen. A raspberry pi B változat két usb porta és lan portja a rajta lévő smsc chipre van kötve. Ennek a kezelése nem problémamentes, elvesznek adatcsomagok, amit némelyik tuner nagyon rosszul visel.

    A dvb-T vételnél af9015-ös jól ment, de ilyet már nem igazán kapni. Az it9135 pid filter mellett, oprendszer/kernel verziótól függően vagy jól megy vagy sem. Legutóbb jól ment openelec-cel. Az rtl2832.es tunerváltozatok is működhetnek, de ezt régen próbáltam vele, nem tudom most mi a helyzet.

    A dvb-C vételt egyik ismerősöm próbálja egy WinTV-HVR-1900 tunerrel. Sajnos elég rossz tapasztalatai vannak, mert állandóan "continuity error" üzeneteket kap és élvezhetetlen a kimaradó adatcsomagok miatt az adás. Nagyban függ a tuner driverétől, hogy milyen módon kommunikál a tunerrel, mennyire tűri a raspi által elvesztett adatcsomagokat. Ugyanezzel a tunerrel az analóg adást is próbáltuk (hardveres mpeg2 enkódere van, a sima analóg usb tunerek kezeléséhez gyengék ezek a boardok) sajnos úgy tűnik az analóg adás kezelésével problémák vannak, linux alatt a hardveres enkóderes eszközöknek elég gyatra a támogatása.

    Amit tanácsolni tudok, hogy nézz utána, hogy a Technisat tunerhez milyen driver érhető el. Ha van linuxos drivere, akkor azt is meg kell nézni, hogy azt bináris formában adják-e vagy elérhető forráskódként, esetleg a linux alapból tartalmazza már a szükséges drivereket. Azért fontos kérdés ez, mert ha a linux kernel magától nem ismeri és külön kell hozzá bináris drivert telepíteni, akkor az x86-os processzorokra érhető el, de a boardok arm processzorán azok nem működnek.

    Ha az adást a boardról akarod nézni (tehát nem csak streamelni akarod vele a vett adást másik gépre), akkor más jellegű probléma lehet. A raspi esetén már egészen tűrhető a videók hardveres gyorsítással történő lejátszása, például xbmc segítségével. Viszont a legutolsó információim szerint a cubieboard allwinner a10-es procija/gpu-ja esetén nem megoldott a videók gpu gyorsított lejátszása, tehát hiába erős, mégsem képes szépen és folyamatosan megjeleníteni az adást. (Szóval a raspi jobb lejátszásban, de bajok vannak az usb portjaival. A cubieboard állítólag jobb usb kezelésben, de bajos a videó lejátszásában)

    Nemrég próbáltam az openelec-et, ahogy a 3-as verziót kiadták. Pécéről néztem a raspi-n a dvb-t adás streamjét (tvheadend). Sajnos a képarány megfelelő felismerése még mindig hibázik, kézzel lehet próbálni játszani vele. Most androidos tablettel művelek hasonlót :) Valamikor gatyába kéne rázni ezt a raspi set-top-box projektet, csak még nem látom a megoldást az usb problémára és az xbmc élő adásos rossz képarányára. :(
    Lehet hogy egy raspi A változatot leszek kénytelen beszerezni (usb hub már adott) és wifi-vel hálózatozni. Picit kellemetlen, hogy a wifi hajlamos kicsit zavarni a dvb-t adást, főleg ha az gyenge.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz moli.hu #4794 üzenetére

    a gratuláció mellé besírtam nekik, hogy cseréljék már le azt a nyavajás smsc-t bárkimásra :)
    Amúgy annyira ügyesek, hogy titkolóznak, hátha megint valami banális hibát elkövetnek amit rögtön kiszúrna a sokezer felhasználó... a táp bemenetet limitáló polyfuse-t kikerülhetnék és közvetlen vezethetnék tovább a tápot az usb-kimenetekre.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Hyperion #4851 üzenetére

    arra fogyelj, hogy az smsc hub miatt sok a szivas az usb csomagvesztesekkel. Lehet hogy a raspi A modell jobb valasztas, csak ott meg a memoria szukosebb (kulso hub meg ugyis kell, szukseg eseten usb lan adapter is beszereheto hozza).

  • sztanozs

    veterán

    válasz peter9228 #4909 üzenetére

    Szerintem itt is az SMSC USB chip a baja - nem hiszem hogy tudnál vele sokmindent kezdeni...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • PistiSan

    addikt

    Sziasztok, egyik ismerősömenk új 512-es pi-je van.
    '000e' => 'Model B Revision 2.0 512MB', (Sony) típusú pontosan.
    Anno olvastam hogy a nagyobb memórásnak, egyik verizója (vagy mindkettő) usb hubja eldobálja a csomagokat.
    Ez lenne az a verzió? Folyamatosan kap ilyen üzeneteket letöltés közben:
    smsc95xx 1-1.1:1.0: eth0: kevent 2 may have been dropped
    Táp hiba, vagy a raspiben lesz a hiba?

  • azbest

    félisten

    Na a raspbian 2013-09-25 rendszerrel nekem is kijött az a mocskos smsc hiba, hogy eldobja a hálózatot és valószínűleg az összes usb eszközt a pi. Ahogy elkezdem használni a rajta lévő hubra kötött smartcard olvasót, pár másodpercen belül elhal az egész, mint itt [link], [link]. Most megpróbálom átparaméterezni a bootot, hogy lassabb de stabilabb módon menjen a belső smsc hubja.
    vm.min_free_kbytes = 8192 növelése
    smsc95xx.turbo_mode=N

    Szánalmas, hogy még mindig nem voltak képesek rendesen megoldani ezt a problémát. Nemrég erősen gondolkodtam, hogy rendelek egy A modellt, amiben nincs hub, de ha azzal is kijön valami hiba, akkor a harmadik pi lesz nálam, ami valamire jó, de igazán semmire sem, mert megbízhatatlan.

    ehh, most látom, hogy behoztak egy bugot a gigabites switchre kötéssel kapcsolatban is, lehet részben ez is közrejátszik a problémáimban [link]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Az smsc usb csomag vesztései kapcsán érdekes olvasmány az egyik idevágó issue:
    https://github.com/raspberrypi/linux/issues/82
    Úgy tűnik foglalkoznak a témával, bár valószínűleg az is kell hozzá, hogy külsősök kielemzik nekik a problémák okait.

  • azbest

    félisten

    válasz vkp #6888 üzenetére

    nem [link]

    mondjuk az A modellről nem sokat olvastam még, jó lenne látni, hogy tényleg mentes-e a B problémáitól. Ha a broadcom belső usb-je is bugos, akkor nem oldódik meg minden probléma smsc nélkül sem. Ha jól vettem ki, akkor a DWC OTG driver, aminek a paramétereit lehet állítani bootcmd.txt-ben, az a belső usb vezérlőhöz tartozik. :F

  • azbest

    félisten

    eh, meglett hogy mitől instabil az 512-es raspim. Az smsc chip az amihez ha hozzáértem, akkor azonnal eldobta a fájlrendszert. Már nem arra gondolok, hogy elrontja, hanem szimplán mintha kihúznám az usb merevlemezt, amiről fut. Nyakonöntöttem fluxszal és pici hegyű pákával végigmentem mind a 64 ponton ahol forrasztva van. Így már nem fagy ha megérintem a chip hátát. Viszont a mellette lévő nyákon is van olyan pont, amit megérintve leválik a winyó. Ezt nem tudom kipróbálni a régi pin mert ott nem férek oda a bordáktól.

    Erre mondta haver, hogy ne fogdossal :D Igaz, de a hőingadozás is bekavarhat ha kontaktos valami. Így tehetek rá bordát és remélhetőleg nem fagy le attól, ha hozzáérek mert arrébb akarom tenni.

    Azért játszom a merevlemezzel, mert nagyobb programokat akarok lefordítani. Cross compile kapcsán egyébként egy jó blogbejegyzést is találtam. Ő hálózaton felcsatorja a pi fájlrendszerét linuxos gépre és cross-compileval fordít. [link] Én első körben magán a pi-n szeretnék ezt-azt cross toolchainnel icecc segítségével bevont pécével. Bár való igaz, pécén fordítani hatékonyabb.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz peter9228 #7550 üzenetére

    Ez a raspi A verzióra is igaz, csak az felezett ram mennyiséggel jön. Viszont a soc usb-je nem tudom mennyire bugos, a konfig fájlok opciói mintha annak szóltak volna és nem az smsc-nek.

  • Dadpool

    aktív tag

    Sziasztok nemrég beszereztem egy ilyen pi masinát
    sok kinlodás árán beuzemeltem otthoni fileservernek
    a problémám a kovetkezo lenne
    adott ugyebár egy 100 gb mobil vinyo sharkoon usb dokkolora kotve
    5v táp megy a vinyoba es ugy usb-n az rpi-be
    a rpit 5v 2100a usb hubbal táplálom . de néha eldobja az usb es a netkapcsolatot
    sőt ha megérintem a smsc csippet azonnal leáll a hálozat meg az usb
    na ilyenkor mi a bibi szerintetek mert szétidegel ez az egész már:D

    https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

  • Dadpool

    aktív tag

    válasz stopperos #7772 üzenetére

    Mar vegigprobaltam minden alternatívát volt ugy hogy 1A tap az rpi be usbn van a sharkoon drivelink combo atas winyó ami természetesen kulon tapos megy megy mendegél egyszer csak stop.akkor ma vettem egy canyon USB hubot 5v 2100A beledugtam az rpi t radugtam a hubra a winyot ugyan az:) kicseréltem az elosztót meg mindig semmi ugyanugy eldobja es ha hozzaerek a smsc chiphez rogton megal nem indul ujra de eldobja a usbt meg a hálózatot filmlejatszasnal nézem mert ott folyamatosan megy a winyó de ahogy hozzaerek egybol off de a samsunk chiphez erek akkor semmi megy minden ugyan ugy :-) plexi hazba van ez meg fontos info

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

  • Peter789

    senior tag

    válasz Dadpool #7769 üzenetére

    Sajnos az SMSC chip bugos ahogy van - van akinél érzékenyebb, van akinél stabilabb... Esetleg próbálj meg ráapplikálni valami kis hűtőbordát - nem is feltétlenül hűtés céljából hanem az árnyékolás is segíthet neki...

    Szadistább megoldás lehet hogy vannak akik lepattintják az SMSC csippet és pótolják azt a pár passzív alkatrészt amitől a proci egyetlen USB szála azontúl az egyik csatira megy egyenese és arra tesznek másfajta HUB-ot, LAN-t meg ami még kell...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • moli.hu

    őstag

    válasz azbest #7552 üzenetére

    ez kiderult mar, hogy az usb-bug a broadcom usb-vezerloje miatt van vagy az smsc usb hub miatt?

    mennyiert lehet mostanaban eladni egy nem tuningolt model B rev 2-t onmagaban?

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #8592 üzenetére

    "mit jelent, hogy megbízhatatlan az usb bug miatt?"

    Lényegében azt, hogy az smsc lan951x chip drivere megbízhatatlan. A különféle usb módok közül van, aminél elveszhetnek csomagok. Azt nem tudni, hogy a broadcom SoC usb-je mennyire bugos, lehet az sem teljesen megbízható.

    A gyakorlatban ilyeneket tapasztalunk:
    - dvb t/c/s tunerek közül sokfélénél rengeteg adatcsomag elveszik, ezért a programok számára úgy tűnik, mintha erős vételi problémák lennének, szakadozik az adás.
    - esetlenként a lan kapcsolat megszakad / lassul. Az smsc chip-ben lévő usb-lan is megszenvedi, ha köhög az adatátvitel.
    - smartcard olvasó használatakor rövid időn belül a teljes usb alrendszer leáll és a pi elveszít minden usb-n kersztüli kapcsolatot (perifériák, lan, usb-re dugott háttértár). *

    *: ha usb 1.0 módra állítom az usb-t, akkor stabil marad. Viszont ilyenkor a lan és minden usb-re kötött eszköz így járt.

    Raaspbian kiadásonként változó, hogy egyiknél a tunerek nem mennek jól, a másiknál csak 1.0 sebességgel használható smartcard. Azt még nem sikerült megtapasztalni, hogy egyszerre legyen jó a tuner, kártya és lan. A legújabbat még nem próbáltam. Többször ígérték, hogy már megjavították, de utána mindig kiderült próbánál, hogy nem.

    Emellett már csak apróság, hogy az sd kártyánál is gyakori az adatvesztés, bár ez példány függő is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz smallmer #11072 üzenetére

    180 dolcsi + szállítás + áfa [link]
    8 mag, azon sincsen natív sata és a lan is ugyanoyan usb-s smsc chipre épül, mint a raspberryben.

    A banana natív satája előny lehet, ha merevlemez intenzív feladatra használod. Egyszer jó lenne látni valami korrekt összehasonlítást ezekről, csak ritka hogy valakinek többféle is legyen.

    A 4 magos pi-t is kaphat egy esélyt, sokat számít, hogy már nem kevés a procija.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz Mr Dini #11236 üzenetére

    1) Ami fent van az RPi Download oldalon az teljesen jó. Nekem vagy meglepetés volt, hogy kb 10 mp alatt már használható a rendszer - a régi változat (256MB-os rev 1 RPi B) kb fél percig bootolt.

    2) [link]

    3) Multiboot: [link]
    Amúgy az OpenElec csak boot időben piszkálja az SD-t, meg ha configot változtatsz, minden egyéb memóriából megy. HDD-ről is lehet bootoltatni, viszont azt vedd figyelembe, hogy az összes USB és a háló kártya egy belső USB-n lóg. Ráadásul az smsc chip (USB/Network hub) még mindig bugos, így szvsz az IO problémák előfordulásának esélye nagyobb egy USB-s lemezzel, mint az SD kártyával.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • azbest

    félisten

    válasz sztanozs #13936 üzenetére

    Hát ja.

    Bár ha valakinek lenne A modellel tapasztalata, az sokat segítene, hogy tényleg az smsc vagy pedig maga a broadcom vezérlő, amire az van kötve. Bár végül is nem sokat számít, mert A tipikus felhasználásokhoz inkább a B modelleket szoktuk venni a több memória miatt. Talán, ha lesz valamikor 2A modell, akkor lehet majd értelme.

    Az viszont biztos, hogy az odroid xu3 utódjánál, az xu4-nél is megszabadultak az smsc-től és inkább egy rendes gigabit ethernet vezérlőt kötöttek rá és aki akar, az használhat hubot a port többszörözésre.

    Tegnap az újra munkába állított lehelső B változat is vicceskedett. Valószínűleg eldobta az usb alrendszert, mert nem volt se hálózat, se usb. Viszont a whatchdog sem indította újra, így gondolom futott tovább, csak a külvilággal nem tudott kommunikálni. Hmm közben eszembe jutott megnézni a a rajta futó munin többi értékét, és mégiscsak lefagyott aszerint. De akkor meg a whatchdog nem teljesen százas rajta.

    A raspi2 szokott néha olyat, amit említettem, hogy beáll és az usb elkezd visszatápolni, pedig elvileg a beépített védelem miatt olyat nem tud. Eddig 3x történt meg egy hónap alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • schferenc77

    aktív tag

    Sziasztok!

    Max2PLay-t használok RPi-n, Squeeze playernek. Szeretnék egy BT-s USB-s hangszórót rákapcsolni, de elakadtam. Az USB-n szépen látszik az eszköz:
    root@Etkezo:~# lsusb
    Bus 001 Device 002: ID 0424:9514 Standard Microsystems Corp.
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp.
    Bus 001 Device 004: ID 1395:002c Sennheiser Communications
    root@Etkezo:~#

    Ugyanakkor az alsa már nem látja:
    root@Etkezo:~# aplay -l
    **** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
    card 0: ALSA [bcm2835 ALSA], device 0: bcm2835 ALSA [bcm2835 ALSA]
    Subdevices: 8/8
    Subdevice #0: subdevice #0
    Subdevice #1: subdevice #1
    Subdevice #2: subdevice #2
    Subdevice #3: subdevice #3
    Subdevice #4: subdevice #4
    Subdevice #5: subdevice #5
    Subdevice #6: subdevice #6
    Subdevice #7: subdevice #7
    card 0: ALSA [bcm2835 ALSA], device 1: bcm2835 ALSA [bcm2835 IEC958/HDMI]
    Subdevices: 1/1
    Subdevice #0: subdevice #0
    root@Etkezo:~#

    dmseg-ben ezt látni, mintha nem tudná elindítani a kártyát:
    4.223854] usb 1-1.4: Product: Sennheiser BTD 500 USB
    [ 4.376539] udevd[159]: starting version 175
    [ 4.741657] random: nonblocking pool is initialized
    [ 6.134638] bcm2708_i2c_init_pinmode(1,2)
    [ 6.232371] bcm2708_i2c_init_pinmode(1,3)
    [ 6.820415] pcm512x 1-004c: Failed to reset device: -5
    [ 6.998642] pcm512x: probe of 1-004c failed with error -5
    [ 7.228054] bcm2708_i2c 20804000.i2c: BSC1 Controller at 0x20804000 (irq 79) (baudrate 100000)
    [ 7.471742] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CPU DAI (null) not registered
    [ 7.705319] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 7.870610] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 8.042740] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CODEC DAI pcm512x-hifi not registered
    [ 8.067964] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 8.087896] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 9.279669] input: Sennheiser BTD 500 USB as /devices/platform/bcm2708_usb/usb1/1-1/1-1.4/1-1.4:1.3/0003:1395:002C.0001/input/input0
    [ 9.300030] hid-generic 0003:1395:002C.0001: input,hiddev0,hidraw0: USB HID v1.11 Device [Sennheiser BTD 500 USB] on usb-bcm2708_usb-1.4/input3
    [ 9.318374] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CODEC DAI pcm512x-hifi not registered
    [ 9.347893] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 9.367868] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 9.392572] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CODEC DAI pcm512x-hifi not registered
    [ 9.417881] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 9.441521] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 13.186700] EXT4-fs (mmcblk0p6): re-mounted. Opts: (null)
    [ 13.655781] EXT4-fs (mmcblk0p6): re-mounted. Opts: (null)
    [ 14.428469] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CODEC DAI pcm512x-hifi not registered
    [ 14.460321] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 14.497922] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 14.531963] snd-rpi-iqaudio-dac sound: ASoC: CODEC DAI pcm512x-hifi not registered
    [ 14.566401] snd-rpi-iqaudio-dac sound: snd_soc_register_card() failed: -517
    [ 14.596902] platform sound: Driver snd-rpi-iqaudio-dac requests probe deferral
    [ 24.518863] smsc95xx 1-1.1:1.0 eth0: hardware isn't capable of remote wakeup
    [ 26.115175] smsc95xx 1-1.1:1.0 eth0: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xCDE1
    [ 36.826467] Adding 102396k swap on /var/swap. Priority:-1 extents:2 across:110588k SSFS
    root@Etkezo:~#

    Hogyan lehetne életre lehelni? Az USB eszközt szépen felismeri, de hangeszközként már nem. Milyen parancsokkal induljak el?

  • ALI_G

    veterán

    válasz Mr Dini #15251 üzenetére

    command not found
    utána telepítettem:
    sudo apt-get install usbutils

    és most az lsusb ezt írja:

    Bus 001 Device 005: ID 1c4f:0002 SiGma Micro Keyboard TRACER Gamma Ivory
    Bus 001 Device 004: ID 7392:7811 Edimax Technology Co., Ltd EW-7811Un 802.11n Wireless Adapter [Realtek RTL8188CUS]
    Bus 001 Device 003: ID 0424:ec00 Standard Microsystems Corp. SMSC9512/9514 Fast Ethernet Adapter
    Bus 001 Device 002: ID 0424:9514 Standard Microsystems Corp.
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

    még az ntfs-t próbáltam telepíteni, hátha hiányozna, de nem telepített semmi újat a sudo apt-get install ntfs-3g

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Virág et. #16187 üzenetére

    Azon is csodálkozom, hogy alapból felismert bármit q tuner távjával.

    A gombok ismétlésének tiltására Folyamatos nyomáskor régebben volt opció. Valószínűleg alapból nem ismeri az openelec a kiosztást. Valami konfigfájlban lehet ezt megadni, de ezer éve nem néztem, amióta a külső usb távirányítóm alapból támogatott lett.

    Más. Lehet hogy sikerült feltámasztanom a rev2 b modellemet, ami az smsc chip érintésekor és random időnként is fagyott. Régebben próbáltam az ócska pákámmal átmenni a forrasztáson, de az nem hozott sikert. Viszont most komolyabb gázpáka hőfúvó fejével körben újraolvasztottam a lábak forrasztását és eddig stabil bökdösés közben is. Persze alaposan lefedtem a környező műanyagokat melegítés előtt :)

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #18973 üzenetére

    Hohó, kicsi keresgélés, fórumozás után azért van érdekesség:

    wifi, bluetooth, 1.2GHz 64bit :)

    Ha jól olvasom Elpida B8064B2PB-8D-F ram, ami továbbra is 1GB ddr2.
    Az smsc feliratát em tudom kiolvasni. Valsz marad a régi, mert rénézésre nem megy több vezeték a csatlakozókhoz. Szóval szerintem usb2 marad. Szerk: az egyik fcc képen kivehető az 514 típus rajta, szóval marad a régi.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz ervinke2 #19500 üzenetére

    lehet, hogy linuxos pécével is ugyanezt tapasztalnád. Előfordulhat driver probléma (linuxon a kernelben / modulban van a driver).

    (#19498) Ranger^41

    a T/C tunerekből kettőről van némi információ, ezek 20-30 dolcsi körül kaphatóak kínából:
    - Astrometa, ennek ph topcija is van. Állítólag még a C része is működik az újabb kernelekkel linux alatt, de nekem még nincs vele saját tapasztalatom.
    - Mygica T230, ilyen van nekem. A C része szerintem jól megy linux alatt, a T része hajlamos beragadni egy csatornán.

    Előfordulhatnak még régebbi tunerek, azt hiszem valamelyik pinnacle vagy technotrend és más is működhetne, csak beszerezhetetlen vagy nagyon drága.

    Más:
    már egy hete megy egy zero egy usb kártyaolvasóval usb 2.0 módban. Eddig (6odik napja) még nem fagyott le, bár más nincs is rákötve. Majd teszek egy ellenpróbát az egyik régi B-vel is. Eddig úgy tűnik, hogy az smsc hub okozhatja a fagyást néha a kártyaolvasóval. A zéró+másfajta hub eddig nem produkált fagyást.

    [ Szerkesztve ]

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz NoMenOne #19859 üzenetére

    Húzz le róla mindent, és pl. egy billentyűzettel/pendrive-al próbáld ki mindegyik portban működik-e.
    + az lsusb -t parancs kimenete is érdekes lehet. Nálam ez ígynéz ki:
    [M] lsusb -t
    /: Bus 01.Port 1: Dev 1, Class=root_hub, Driver=dwc_otg/1p, 480M
    |__ Port 1: Dev 2, If 0, Class=Hub, Driver=hub/5p, 480M
    |__ Port 1: Dev 3, If 0, Class=Vendor Specific Class, Driver=smsc95xx, 480M
    |__ Port 5: Dev 5, If 0, Class=Mass Storage, Driver=usb-storage, 480M[/M]

    MaCS_70
    Másik távvezérlővel próbáltad?

    erik365
    Lan vagy wifi? Lan esetén a narancs/zöld led világít/villog? A router/switchen-is ég a kapcsolatot jelző LED?

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • futizoli

    tag

    válasz azbest #22683 üzenetére

    Köszi, igen, ez v2.0 verzió.
    Ezt látom, nem értek hozzá, nekem nem mond semmit:

    =3

    [ 1629.966383] usb 1-1.4: Product: 802.11n NIC
    [ 1629.966393] usb 1-1.4: Manufacturer: Realtek
    [ 1629.966403] usb 1-1.4: SerialNumber: 00e04c000001
    [ 1642.220420] usb 1-1.4: USB disconnect, device number 5
    [ 1645.748778] usb 1-1.4: new high-speed USB device number 6 using dwc_otg
    [ 1645.843367] usb 1-1.4: New USB device found, idVendor=2357, idProduct=0109
    [ 1645.843400] usb 1-1.4: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber =3
    [ 1645.843417] usb 1-1.4: Product: 802.11n NIC
    [ 1645.843431] usb 1-1.4: Manufacturer: Realtek
    [ 1645.843446] usb 1-1.4: SerialNumber: 00e04c000001
    [ 1669.767459] smsc95xx 1-1.1:1.0 eth0: link down
    [ 1784.969601] smsc95xx 1-1.1:1.0 eth0: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0x4DE

  • azbest

    félisten

    válasz adamz91 #22767 üzenetére

    Ilyen sebességek mellett nem a procimagon múlik, hanem a belső buszrendszeren. A raspberry-n a gpio-n, i2c és hasonló csatolókon kívül csak 1 usb van. Nincs kivezetve olyan adatátviteli csatorna, amire kellő sebességgel csatlakozhatna gigabit. Usb-re létezik usb3-as gigabites adapter, de az is csak 2-300Mbps körül képes teljesíteni usb2-őn át. A B-ken lévő lan is usb2 adapter + hub az smsc chip által. A 3B-n lévő wifi és bt chip sdio-n keresztül csatlakozik.

    Nem tudom, hogy a chip eredeti felépítése, vagy költségcsökkentés vagy mi az oka ennek, de a lényeg, hogy nem képes rá.

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz E.Kaufmann #31599 üzenetére

    Az első Pi-n az SMS (vagy SMC vagy SMSC, mindegy is, az USB vezérlő) chipre kell a legnagyobb hűtés (vagy hardveresen módosítani kell a lapot). Tervezési hiba miatt nem a lieáris táp IC, hanem az SMC chip alakítja át a feszültséget a legtöbb első generációs lapon: [link]

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • azbest

    félisten

    Az A modellek mindig ilyenek voltak, kisebb ram és az smsc chip levéve (ami az usb hub és lan kezeléséért felel). Szóval nem meglepetés.

    Az egy szál usb közvetlenül a soc-ról jön, így képes olyan üzemmódokra is, amire például a zero esetén is. Tehát képes ő magát mutatni egy usb eszköznek, ha megfelelően fel van konfigurálva és összedugják a-a kábellel egy másik géppel.

    De majd, ha pi3 zero kijön, akkor mutatok több érdeklődést :D

    (#31731) aryes
    az ár és a pozicionálás miatt. Ugyanazon az áron és hasonló képességekkel szokták kihozni a változataikat.

    Á, meglepő módon arról írnak a hivatalos bejelentésnél, hogy teljesen más alapra helyezik a következő generációt már és ez a 3A+ egy fajta lezárása az eddiginek [link]

    In some ways this is rather a poignant product for us. Back in March, we explained that the 3+ platform is the final iteration of the “classic” Raspberry Pi: whatever we do next will of necessity be less of an evolution, because it will need new core silicon, on a new process node, with new memory technology. So 3A+ is about closing things out in style, answering one of our most frequent customer requests, and clearing the decks so we can start to think seriously about what comes next.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #35518 üzenetére

    az a 4 port valóban kiesik, ha leveszed a chipet, mert az az usb3 kontroller felel értük, ő használja a pci-e buszt. Ezért tette a helyére a hacker, csak egyúttal újra is hasznosította egyik kimenetet, hogy egy elterjedt és olcsó riser megoldással kompatibilis legyen a pinout.

    Viszont ilyenkor sem veszik el minden usb. A régi, belső, broadcomos usb port a type-c -re ki van vezetve. Persze az csak usb2. De mindenre úgy jó, akár egy hubbal, mint a régebbi pi-k usb2 kimenetei. Mert azok erre voltak drótozva a lan/usb-hub smsc chippel.

    Azt nem nagyon értem, hogy milyen előnye lenne egy pcie kártyaolvasónak. Sd kártyával nem hiszem, hogy sokkal előrébb lennél, mintha veszel egy rendesebb fajta usb3-as olvasót. Ha jól sejtem az a pcie-re közvetlenül drótozott kártyaolvasó azért tud működni, mert az újfajta XDQ szabványú kártyák pcie -t használnak. Hacsak nem pi-vel akarod olvasni azt a fajta kártyát, amit drágán megvettél a kamerához, akkor nem életszerű. Annyiból vehetsz usb3-as ssd-t terabájtos méretben. Ráadásul a piben úgy emlékszem 1x 2.0 busz van.

    [ Szerkesztve ]

  • Kenderice

    senior tag

    válasz stopperos #43549 üzenetére

    Ezt írja:
    10.109993] 8021q: 802.1Q VLAN Support v
    1.8
    [ 11.506468] smsc95xx 1-1.1:1.0 eth0: lin
    k up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xD1E1
    [ 1474.701037] usb 1-1.5: new high-speed US
    B device number 5 using dwc_otg
    [ 1474.792341] usb 1-1.5: New USB device fo
    und, idVendor=0bda, idProduct=f179, bcdDevi
    ce= 0.00
    [ 1474.792371] usb 1-1.5: New USB device st
    rings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
    [ 1474.792387] usb 1-1.5: Product: 802.11n
    [ 1474.792404] usb 1-1.5: Manufacturer: Rea
    ltek
    [ 1474.792420] usb 1-1.5: SerialNumber: 00E
    0092FBEDF

    [ Szerkesztve ]

  • sztanozs

    veterán

    válasz sMblz #44507 üzenetére

    Ha Pi3, akkor a gond az USB hub lesz a board-on. Nagyon kicsit az áteresztőképessége és nem tudja rendesen a bulk-ot kezelni a HDD és a network irányába egyszerre.

    The Raspberry Pi 3 shares the same SMSC LAN9514 chip as its predecessor, the Raspberry Pi 2, adding 10/100 Ethernet connectivity and four USB channels to the board. As before, the SMSC chip connects to the SoC via a single USB channel, acting as a USB-to-Ethernet adaptor and USB hub.

    A Wifi chip viszont közvetlenül csatlakozik a Broadcom chiphez nem a fenti USB HUB-on keresztül.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Új hozzászólás Aktív témák