Új hozzászólás Aktív témák

  • gPoint

    tag

    Sziasztok!

    Ftp szerver beállításában kérnék segítséget. Visszaolvastam a fórumban találtam is néhány számomra hasznos infót de még mindíg nem áll össze a kép. Kérem írja le valaki, hogy logikailag hogy rakjam össze a rendszert.

    Adott egy DIR-600 router 192.168.0.1 és egy Dlink 320-as NAS 192.168.0.110 címen.
    Dlink DDNS- aktív a következő beállításokkal:
    Hostname xy.dlinkddns.com
    IP in DNS 188.6.136.xxx
    Last Modified xxx 2014
    Browser IP Address 84.2.32.xxx

    A célom az lenne, hogy mobilnetről TotalCMD-n keresztül el tudjam érni a nas könyvtárait.
    LAN-on működik a TotalCMD LAN pluginjával de FTP pluginnal nem tudom összefésülni.

    Kérdéseim a visszaolvásasok után:
    Routerben ÉS nas-on is enabled legyen a DDNS? Megjegyzem működik mert az admin felületen sikeres szinkront ad.
    Port forvardingot a 192.168.0.110-es nas-ra állítsam? 20-as és 21-es portra is? Itt jegyzem meg, hogy a legördűlő menűből 192.168.0.100-105-ig vannak felsorolva az ip-k a 110-es portot nem adja be de manuálisan beírva elmenthető a beállítás.
    NAS admin felületen FTP hozzáférést lehet beálítani, ezt megtettem.
    Virtual machine-t kell -e állítanom a 192.168.0.110-re?
    A 192.168.0.100 asztali gépen lévő Totalcommanderben kell-e beáűllítanom FTP servert vagy ennek megfelel a NAS-felületen beállított?
    NAS adminon végigtoltam egy Adding new network shares wizzardot ahol az FTP-t is kipipáltam.
    Valamint a végére egy igazán beginner kérdés :) - telefonomon a total commanderbe ip helyett az xy.dlinkddns.com -ot kell beírnom. Én logikusan úgy gondolom, hogy igen mert ez alakítja a dinamikus ip-met.

    Amint látszik nagy a zűrzavar de ha valaki leírná mi hogy működik szerintem be tudnám állítani.

    Segítsetek pls!

Új hozzászólás Aktív témák