Új hozzászólás Aktív témák

  • dptrsk

    addikt

    válasz Ryder1 #2215 üzenetére

    Takarékszámla

    Juniorról is ingyen utalsz rá, nem sok ami kamatot kapsz, de hosszabb távon esetleg jól jön az a kicsi plusz.
    Érdemes (legalább) 2 ilyen számlát nyitni, ha van/lesz fix 40.000 forint, akkor minden hónapban megkapod a maximum "kamatot".
    példa(persze lehet kisebb összegeket is ráutalni, ez csak egy példa)
    1. hónap: T1-re teszel be 20.000 forintot
    2. hónap T1-re utalsz még 20.000 forintot, s utolsó munkanap átutalod T1ről T2-re a 40.000 forintot, így 3. hónapban T2. max. kamatot fizet

    Azért is jó a 2 Takarékszámla, mert így, ha pl. már van 100.000 forintod, de kellene pl 30.000 forint, akkor sem bukod el 1 hónapig azt a kis kamatot se.

    Ilyen Takarékszámláról havi 1 utalás ingyenes OTP-n belül, így arra is jó lehet, hogy más (rokon, stb.) OTP-snek ingyen tudj utalni.

    Betét lekötés

    Betétlekötés esetén se buksz, ha feltöröd, csak nem kapod meg a kamatot, de tudtommal nem vonnak le semmit feltöréskor. Szerintem a takarékszámla jobb konstrukciókkal rendelkezik.

    Szerintem ez a két alternatíva van OTPn belül, amit a leírtak alapján mondanék.
    Több macera, de ha nem használod ki a havi 150e-s ingyen kp-t, akkor esetleg gépkocsi nyereménybetét(ha jól tudom OTP direkten utalási díjat számol fel, ami rendszeres havi vásárlás esetén elég sok.), így is el van különítve, esetleg autót nyerhetsz.

Új hozzászólás Aktív témák