2015. március 27., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  OTP topic

(#1607) pvt.peter

pvt.peter
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Gondolkozom azon, hogy ott hagyom az OTP -t.
OTP junior számlám van, tehát számlavezetési díjam nincs.
Fizettem már hitelkeret-túllépési díjért is és most fizetek időszakos költségekért is ami nagy valószínűséggel a csoportos beszedési megbízás miatt van ...
Egy kicsit már kezd tele lenni a hócipőm a felesleges költségek miatt.
A kérdésem az lenne, hogy milyen más alternatív lehetőségeim lennének ahol tlképpen nem kéne semmilyen rejtett költséget fizetnem.
A fizetésem is ehhez a bankhoz érkezne a jövőben.

Üdv,
Peti

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1608) canniball válasza pvt.peter (#1607) üzenetére

canniball
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az OTP topikban kérdezed hogy hova máshova...?

Az OTP Simple-t nézted már?

Only the good die young...

(#1609) pietrasko válasza pvt.peter (#1607) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Hát nem nagyon értelek...
A csoportos beszedés egy kényelmi szolgáltatás, senki nem kötelez rá, hogy használd. Helyette ott az ingyenes kártyás fizetés és a havi 2x ingyenes pénzfelvétel.

A hitelre se kötelezett senki, ha van folyószámlahitel ügyelni kell, hogy ne használd túl... Pl. Hó végén ne 100% legyen kihasználva, mert hó elsején terhelik a kamatát a hitelnek, s ha nincs elegendö rés, akkor túlléped a keretet.

Ezek a költségek, amiket említesz minden banknál megvannak.

(#1610) szabogabor10 válasza pvt.peter (#1607) üzenetére

szabogabor10
(őstag)

A bankadó óta nem nagyon vannak jobb ajánlatok más bankoknál.
Egyébként tényleg nézd meg a Simple csomagot. Ha kapsz fizut, jobban járhatsz vele.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 5s 32 GB Space Gray -- iPad Air 2 64 GB Wi-Fi + Cellular Space Gray - Sony CMT-G2BNIP HiFi with DAB+ and AirPlay™

(#1611) Muffman01

Muffman01
(senior tag)

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy online vásárláshoz kellene igazolnom két véletlenszerű zárolt értéket €-ban. Az összegeket látom az egyik 401 Ft, a másik 397 Ft. Eurócentre pontosan kellene az összeg. Direkt felületén írtam üzenetet, azzal elküldtek a bankfiókba, a fiókban meg csak értetlenkedtek, hogy mit akarok, elmagyaráztam 3-szor részletesen, és érthetően, majd kiszenvedték egy 20 perc alatt a napi átlag árfolyamot, amit ugye neten 2 kattintással ki keres az ember.
Most mit tegyek? Menjek be egy másik fiókhoz, vagy ez meghaladja egy bank képességeit?

When life gives you lemons, just make lemonade. At least you will have lemonade... 170413683

(#1612) pietrasko válasza Muffman01 (#1611) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Bankkártya osztályt hívd fel, s ott megmondják a foglalások pontos összegét.

(#1613) Blackhole13

Blackhole13
(senior tag)

Üdv,

Mostanában volt pár kisebb összegű forint-euró átutalásom és azt vettem észre, hogy minden egyes tranzakció után a bank ugyanannyi (~2600Ft-ot) vesz le "költség és jutalék" címszó alatt, mint jelentősebb összegeknél. Én nem találtam sehol ekkora összegű tételről leírást, és nem rémlik, hogy régebben lett volna ehhez hasonló költsége a devizaátutalásnak,
Tudtok nekem erről mondani valami okosat?

(#1614) pietrasko válasza Blackhole13 (#1613) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Hatályos hírdetményben:
bankon kívül devizában és külföldre forintban vagy SEPA átutalás (EUR átutalás az Európai Unióba, valamint Monacoba, Norvégiába, Svájcba, Liechtensteinbe és Izlandra):

0,30% (min. 2 600 Ft/max. 40.000, SEPA esetén max.15 000 Ft)

Tehát, ha külföldre HUF vagy EUR és/vagy belföldre EUR utaltál, akkor a minimum díja 2600 forint.

(Simple csomag esetén amely díjak nincsenek a hirdetményben, a Tempó számla díjai a mérvadóak, ez a Simple hirdetményben is le van írva.)

[ Szerkesztve ]

(#1615) dokee78

dokee78
(PH! félisten)

Hogyan tudok a honlapon Utalás űrlapot törölni?

2014.11.24. † † † elhunyt Integra fórumtárs † † †

(#1616) skroy válasza dokee78 (#1615) üzenetére

skroy
(tag)

OTP direkt, Beállítások, űrlapok karbantartása rész. :)

(#1617) dokee78 válasza skroy (#1616) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

:R

2014.11.24. † † † elhunyt Integra fórumtárs † † †

(#1618) albiosz

albiosz
(senior tag)

Parádé, hogy integrálták a szép kártya adatokat is a direktbe. :)

(#1619) Keem1

Keem1
(őstag)

Hölgyek, Urak! Webkártyával nem lehet paypal-on fizetni?
Megadtam a szükséges adatokat, de hibaüzenetet kaptam, van rajta elég zseton. Háromszori újra beírásra se működik.

Hibaüzenet:
"Your credit or debit card has been declined for this transaction; PayPal could not validate the card. Please verify that the information you entered is correct, or try a different credit or debit card."

Ha valakinek van ötlete, ossza meg :R

Samsung Galaxy S4 LTE+ (I9506) | Nexus 7 (2013) | Dropbox regisztráció: http://http://goo.gl/6rOnTn Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#1620) skroy válasza Keem1 (#1619) üzenetére

skroy
(tag)

De bizony, lehet. Én is a webkártyát adtam hozzá a paypal-hoz. Csak hozzá kell társítani, levon pár száz ft-ot, amit majd visszakapsz. Erről a tranzakcióról lesz egy bizonylat netbankon, ott lesz egy 4 jegyű kód, amivel paypalon kell hitelesíteni a kártyát. 2-3 munkanap kell hozzá, míg megjelenik a kód. :)

(#1621) szabogabor10 válasza Keem1 (#1619) üzenetére

szabogabor10
(őstag)

De lehet. Én is azt regeltem be, lényeg , hogy legyen rajta minimum 500 Ft körüli összeg.
Annyival kiegészíteném skroy hsz-ét, hogy ha aktív a kártyafigyelő, akkor a tranzakcióról küldött SMS-ben benne lesz a kód.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 5s 32 GB Space Gray -- iPad Air 2 64 GB Wi-Fi + Cellular Space Gray - Sony CMT-G2BNIP HiFi with DAB+ and AirPlay™

(#1622) Keem1 válasza szabogabor10 (#1621) üzenetére

Keem1
(őstag)

Köszi srácok. Akkor elmondom az egész sztorit, hátha tudtok segíteni. Nincs PP accountom, egy ismerősnek segítenék. A weboldalára kitett egy donation gombot, és az én feladatom lett volna letesztelni. Tettem a webszámlára 100 forintot, hogy annyival kipróbáljuk az adományozást (könnyen levonja-e, mekkora összeget kap ő végül). Tehát én csak bankkártyával rendelkezem, az én kártyámról vette volna le a PP a 100 Ft adományt. De ez nem jött össze.

Most el kell húznom, de később kipróbálom nagyobb összeggel, plusz teszek azon felül is a webkártyára, hátha...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 LTE+ (I9506) | Nexus 7 (2013) | Dropbox regisztráció: http://http://goo.gl/6rOnTn Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#1623) MaciG

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

üdv.
Ha nekem sima otp-s mastercardom van (lakossági számlacsomag) akkor arról Írországban tudok pénzt levenni? Ha igen ennek mi a költsége és hol tudom megnézni milyen árfolyamon váltják?

BANZAII

(#1624) pietrasko válasza MaciG (#1623) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

itt és itt mindent megtalálsz részletesebben..

Tudsz felvenni kint ATMből vagy bankfiókban is.
A felvétel ATMből 3,21 eur + 1,67%(vagy otp csopott ATMjéből 1,87eur), bankfiókban 4,28 eur+1,67%.
Az árfolyam, az otp által közzétett napi első deviza eladási árfolyam, ezt előre csak adott nap reggel tudod pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#1625) MaciG válasza pietrasko (#1624) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi. Akkor már csak azt kéne megtudnom Írországban van-e ilyen otp csoport által üzemeltetett ATM

BANZAII

(#1626) pietrasko válasza MaciG (#1625) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

itt a lap vége fele vannak a külföldi csoport tagok, én nem látok ír OTP-t, szerintem Írországban nincsenek jelen.

(#1627) MaciG válasza pietrasko (#1626) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi! :R

BANZAII

(#1628) 14adam

14adam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

üdv
Smartbank szolgáltatásért kell fizetni vagy ingyenes? Mondjuk csodálkoznék ha a mai világba bármi ingyenes lenne ... De egy próbát megér :)

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#1629) pietrasko válasza 14adam (#1628) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Ha van OTPdirekt internetbankod a SmartBank ingyenesen használható

Ha nincs internetbankod, akkor ha a csomagodhoz pénzért vehető igénybe, akkor az a díj tartalmazza a SmartBank használatot is, ha ez 0 ft, akkor a SmartBank is 0 ft.

[ Szerkesztve ]

(#1630) skroy

skroy
(tag)

Nem is tudtam, hogy a kártyafedezeti utalással más kártyájára is lehet utalni. Hétvégén sürgősen kellett egyik számláról másikra pénzt pakolnom, gondoltam kipróbálom. Az egyik számláról a másik számla webkártyájára utaltam pillanatok alatt gond és külön költségek nélkül. Ez nekem új. :D

(#1631) 14adam válasza pietrasko (#1629) üzenetére

14adam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Rendelkezek internetbankkal. Köszönöm a választ :R

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#1632) nuri

nuri
(kvázi-tag)

Hi all,

Most változzam simple számlára és az ügyintéző szerint online lehet beállítani a kedvezménycsomagokat, pl sms csomagot szeretném, de az otpdirekt-be semmi erre utaló dolog nincs. Merre keressem ezeket a kedvezményeket?

(#1633) pietrasko válasza nuri (#1632) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Hello

Most fejbol sajnos nem tudom pontosan, de ha belépsz simple direktbe a bal menüben lesz egy kedvezménycsomagok rész(vagy valami hasonló nevű) s ott lehet állítani.
Minden beállítás a következő hó 1én aktiválódik.

(#1634) nuri válasza pietrasko (#1633) üzenetére

nuri
(kvázi-tag)

A simple direkt ugynaz mint az otpdirekt?
Nem találok ilyen menüpontot, lehet azért nincs meg mert tegnap álltam át simple-re és még nem aktiválták.

(#1635) pietrasko válasza nuri (#1634) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Igen ugyanaz, csak bal felül simple logo van.

(#1636) nuri válasza pietrasko (#1635) üzenetére

nuri
(kvázi-tag)

Tudnál lőni egy screenshotot a menüpontról?

(#1637) pietrasko válasza nuri (#1636) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Holnap csinálok neked, ha úgy jó.

(#1638) nuri válasza pietrasko (#1637) üzenetére

nuri
(kvázi-tag)

Az jó lenne, thnx!

(#1639) pietrasko válasza nuri (#1638) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

osim

Itt van, felül a Simple logo, meg a listában a kedvezménycsomagok.
Amikor váltottál kaptál új OTP Direkt HAZ azonosítót?
Mert amikor nekem lett Simple új HAZ azonosítót is kellett csinálni a Simple csomag miatt.

(#1640) nuri válasza pietrasko (#1639) üzenetére

nuri
(kvázi-tag)

Nálam hiányzik a simple logo a "megtakarítok" és "kedvezménycsomagok" pont is.
Kaptam új HAZ-t is, be is tudok lépni vele, de valami félrecsúszott, vagy az zavart be, hogy péntek volt.

Köszönöm a segítséget, majd zaklatom a bankot (500 ft-ért...), hogy javítsák ki amit elbasztak.

(#1641) pietrasko válasza nuri (#1640) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Az 500 forintos díj levonása abban az esetben érvényesül, ha olyan műveletet végzel, ami netbankból is megoldható lenne. Ha bemész a bankfiókba és nem állítanak be egy kedvezménycsomagot csak pl adnak új HAZ-t mert nem jó a te azonosítóddal, akkor nem vonnak le 500ft-ot.

Szerintem hétfő reggel 7 után nézd meg az új HAZ azonosítóval a netbankot, mivel hétvége van ilyenkor szerintem nem fordul át, de hétfőn már látnod kell ezeket a menüpontokat.

(#1642) nuri válasza pietrasko (#1641) üzenetére

nuri
(kvázi-tag)

Jah, az lesz. Köszi a segítséget!

(#1643) Keem1

Keem1
(őstag)

Srácok, ha a Díjnetben az OTP-be küldöm a számlát, annak fizetése kártyás vásárlásnak, utalásnak vagy valami más költségű műveletnek számít? Ha fizetős, mennyi lehet a díja?
Megvan a "párosítás", de még nem próbáltam ki eddig. A Díjnetbe belépve kézzel, webkártyával fizetem a számlákat. Ha az OTP-be küldés is ingyenes, a kényelem miatt lehet, átállok arra.

(#1644) pietrasko válasza Keem1 (#1643) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Szerintem csoportos beszedésnek minősül, de ez nem 100%(AMEX esetében bele számít a jóváírásra jogosító összegbe)

(#1645) Keem1 válasza pietrasko (#1644) üzenetére

Keem1
(őstag)

Igen, én is ilyesmire gondoltam. Köszönöm a megerősítést... :R

(#1646) AsusBoy

AsusBoy
(senior tag)

Sziasztok!

Tegnap körülbelül fél 2 fele igényeltem személyesen a hozzám legközelebbi otp bankban a internetbankot és mint ha azt mondta volna az ügyintéző ,hogy 24 órának el kell telnie ,hogy be tudjak lépni.
Próbálok belépni de nem enged .

" OTPdirekt szerződésében számlajogokkal kapcsolatos probléma merült fel. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot bankunkkal!
Lakossági ügyfelünkként bármelyik bankfiókban vagy az erre vonatkozó szerződés esetén telefonos ügyintézőiknél jelezheti a problémát.
Kereskedelmi banki szerződés esetén a szerződést kötő bankfiókunkat szükséges felkeresnie. "

Mi lehet a probléma ?

LG Nexus 4

(#1647) pietrasko válasza AsusBoy (#1646) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Én úgy tudom, hogy 24 órán BELÜL kell belépni és megváltoztatni a jelszót, mert különben letilt.

(#1648) AsusBoy válasza pietrasko (#1647) üzenetére

AsusBoy
(senior tag)

Próbáltam tegnap is belépni többször ,akkor is ugyan ezt írta ki .

Viszont még azt is tudni kell ,hogy a bankkártyámat körülbelül 1 hete "beszívta" az atm.

LG Nexus 4

(#1649) gyáliSanyi

gyáliSanyi
(őstag)

Sziasztok!
Netbanknál mit jelent ez a két fogalom, ide mit kéne írni vagy a gép írja automatikusan:
Értéknap, bizonylatszám.

Ami nem fizetős, az ingyenes.

(#1650) 14adam

14adam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

üdv
Egy ismerős elhagyta az összes iratát és a dombornyomott bankkártyáját... Közölték vele,hogy 13k-ért letiltják. Na itt jön az érdekesség,de ha új kártyát igényel ingyen az előzőt automatikusan letiltják :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#1651) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1648) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Beszívta :DD :DD :DD

(#1652) AsusBoy

AsusBoy
(senior tag)

Mennyire tartjátok jó ötletnek az OTP -nél az Önkéntes Nyugdíjpénztárat.

21 éves vagyok, van munkám

LG Nexus 4

(#1653) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1652) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Amennyiben gondoskodni akarsz a jövődről akkor mindenképp. Nekem is ilyen van, tavaly a kiegyensúlyozott portfólió kb. 12%-os hozamot hozott, nem rossz ez azért, nem?:)

(#1654) AsusBoy válasza Vesztor87 (#1653) üzenetére

AsusBoy
(senior tag)

Nem rossz ,persze :)

Én havi 20.000 Ft ban gondolkodom és azt néztem ,hogy ha 30 év múlva kivenném akkor kézbe kapnék cirka 30millát. ( 30milla -> ez a vagyonom illetve az abból hozott nyereség )

Viszont 30 év múlva mennyit fog érni 30millió Ft ? :F

Ez nagy dilemma :U

LG Nexus 4

(#1655) skroy

skroy
(tag)

Én is gondolkozok valami hasonlón. Van itt valami kötelező összeg/idő, vagy bármikor, bármennyit rakhatok rá, csak rajtam múlik? :)

(#1656) AsusBoy válasza skroy (#1655) üzenetére

AsusBoy
(senior tag)

Ki kell választanod ,hogy mennyit szeretnél havonta befektetni . (Gondolom ezt bármikor megváltoztathatod )

Havi tagdíjak : 5.000 , 10.000 , 20.000 , 25.000 , 40.000 , 50.000

Szóval havonta kerül levonásra a bankszámlaszámodról az adott összeg amit te kiválasztottál .

Több infót itt találsz .

LG Nexus 4

(#1657) AsusBoy válasza Vesztor87 (#1653) üzenetére

AsusBoy
(senior tag)

(#1658) Vesztor87 válasza AsusBoy (#1657) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

(#1659) RaZroX

RaZroX
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Havi szinten történő utalásokról szeretnék kivonatot kérni az elmúlt egy évről, de csak a kimenő utalásokról. Ez lehetséges ? Ismerősömmel kell egyeztetnem, mert az ő kérésére utaltam, viszont nem akarom megosztani vele minden tranzakcióm, szóval csak a kimenő utalásokról kéne a papír.

(#1660) pietrasko válasza RaZroX (#1659) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Tudtommal ilyen nincs...

Vagy havi számlakivonatokat kérsz vagy az egyes utalásokról(ez darabonként pénzbe kerül) bizonylatot.

[ Szerkesztve ]

(#1661) RaZroX válasza pietrasko (#1660) üzenetére

RaZroX
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Értem. A Havit azt online is sikerült letöltenem, köszi szépen a válaszod!

(#1662) ittakary

ittakary
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

tegnap volt egy 1200€ feletti vásárlásom, ma pedig -5FTot zuhant az €.

De ugye mindig csak 2 nap után jelenik meg a számlatörténetben a terhelés, azaz létezik hogy ezt a különbözetet megkapom? Tehát a 300FT/€ alatti szinten váltja majd be nekem a bank? vagy ezt a hasznot megtartják magunknak?

OnePlus One 64GB fekete 1,5év EU garancia, karcmentes !97k! << http://goo.gl/pk1j51 >>

(#1663) pietrasko válasza ittakary (#1662) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Ha tegnap vásároltál kártyával, akkor a tegnapi első deviza eladási árfolyam érvényes a tranzakcióra.
A számlán az összeg foglalása megtörtént a könyvelése lesz később(a könyvelés megjegyzésében ott van az értéknap is).
A te esetedben 306,57 ft/euró történt a váltás.

(#1664) ittakary válasza pietrasko (#1663) üzenetére

ittakary
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

hát ez marhaszomorú

8ezer forintot buktam így

(ja nem, mert a mai első eladási az 302,09, így tehát csak 5400at... jee)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

OnePlus One 64GB fekete 1,5év EU garancia, karcmentes !97k! << http://goo.gl/pk1j51 >>

(#1665) pietrasko válasza ittakary (#1664) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Már nem azért, de ha te tegnap úgy döntöttél, hogy megér x forintot az adott termék/szolgáltatás nem értem hol a probléma.
Ma már nem ér meg neked xet, csak x-5400at?
1 nappal hamarabb tudod használni, mint egy olyan valaki, aki ma fizeti ki. Esetleg valaki várt máig, hogy megvegye/lefoglalja, de nem tudja mert te már megvetted.

Ha úgy lenne az elszámolás, hogy a könyvelés napján érvényes árfolyamot nézik, s ma esik 10 forintot az euró, akkor pedig szemét bank lenne, mert te 306-tal számoltál?
Vagy ha erősödik akkor adja olcsóbban, de ha drágul, akkor nyelje le a veszteséget?

Mellesleg ha én megnézem ma mennyi az euró, teszek 1000 eurónak megfelelő összeget a számlámra(amin amúgy nincs pénz), vásárolok, holnap 5 forinttal nő az árfolyam, a bank holnap este terhelné a nagyobb összeget, de nincs rá fedezet, akkor mit csinál?

Mikor te tegnap vásároltál a kártyáddal, abban a pillanatban kötöttél egy üzletet a bankkal, hogy a te forintjaidat váltsa át, adott, nyilvános árfolyamon euróra.

5 éve az AXA Banknál volt olyan, hogy minden hó utolsó banki munkanapján terhelte csak a kártyás vásárlásokat, addig nálad kamatozott a pénz(persze ha 30.000forint volt rajta nem tudtál elkölteni 300.000et). Abban az esetben ha hó elsején vásárolt(1200eur-ért) és hó végére esett az árfolyam 20 forintot, akkor a te verziód esetén 24000 forint az amit bukna az ügyfél(persze ha erősödik az árfolyam, akkor meg nyer 24000-et). Ezt a kockázatot szerintem joggal nem vállalják a bankok.

Jogilag is kérdéses, hogy mi alapján köttetik az üzlet, ha nem ismert az árfolyam...

(#1666) szabogabor10

szabogabor10
(őstag)

Sziasztok!

Az OTP-s MC kártyámban a PayPass tegnap óta nemigen akar működni. Ma 3 helyen használtam, 2 helyen nem működött. Tegnap 1-szer, ott sikerült, de csak 4-5 mp után. Az NFC-s telóm is csak nehezen, sokadik próbálkozásra tudja beolvasni, a másik, Visa PayWave-es kártyámmal soha nincs gond. De ezzel se volt tegnapig soha, mindig sikerült beolvasni elsőre mindenhol. A kártya nem sérült.
Tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor milyen feltételekkel cseréli az OTP a kártyát?

(#1667) pietrasko válasza szabogabor10 (#1666) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Bankfiókban nincs PayPass olvasó, szerintem ott nem tudják ellenőrizni az állításodat.

itt kérnék visszahívást, s megkérdezném mi ilyenkor a teendő. Az ÁSZFben nincs benne, mi a teendő elromlott kártya esetén.

(#1668) ittakary válasza pietrasko (#1665) üzenetére

ittakary
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Figyelj, nem kell túlreagálni a helyzetet, annyit emlitettem meg, hogy ha ez a devizamozgás 24 órával előbb következik be, spóroltam volna 5-7ezer forintot. Ennyi.

(#1669) pietrasko válasza ittakary (#1668) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Bocsi, ha túlreagálásnak tűnt, csak azért írtam le részletesebben, mert:

"vagy ezt a hasznot megtartják magunknak?"
"hát ez marhaszomorú"

Ezekből arra következtettem, hogy szerinted, a banknak azon van haszna, hogy könyvelési érték helyett, tranzakció értéket figyel.
Csak arra próbáltam(lehet kicsit erős hangvétellel) rávilágítani, hogy ez így a legtörvényesebb.

(#1670) ittakary válasza pietrasko (#1669) üzenetére

ittakary
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Teljesen érthető :R

De figyelj, ha belegondolsz, igenis hasznuk volt belőlem:

Ahogy te is írtad: 306,57-on váltották nekem
Viszont akkor már az árfolyam délután 15:00 után 304 és alatta volt
Másnap reggel már 300 alatt

Én is keresnék magamon ilyen esetben :)

[ Szerkesztve ]

(#1671) pietrasko válasza ittakary (#1670) üzenetére

pietrasko
(senior tag)

Hát...
Azon gondolkodtam én is, hogy miért a napi első.
Azt gondolom azért mert változó, hogy mennyi verzió lesz egy nap, s ha pl a második megjelenik délben, de a netre 12:30ig kerül fel, akkor lehet sok panasz lenne, hogy amikor vásárolt az ügyfél még csak az 1es volt a honlapon.

Így bevállalja, hogy ha napon belül sokat gyengül a forint, akkor a bank is többet bukik, s forditva, pesig többet nyer.

Nyilván nyer rajtad is, de szerintem a nemzetközi elszámolás a bankok között teljeaen más árfolyam folyik.

(#1672) szabogabor10 válasza pietrasko (#1667) üzenetére

szabogabor10
(őstag)

Köszi a segítséget. Felhívtam őket, egy rendes csávóval beszéltem, akinek pont ugyanilyen problémája volt. Foglalt is nekem holnapra időpontot bankfiókba. Azt mondta, kicserélik a kártyát, és jóvá kell írniuk az új kártya költségét. Remélem tényleg így lesz. És használhatom a régit, amíg meg nem küldik az újat, ergo olyan, mintha lejáró kártya miatt újat küldenének.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  OTP topic
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.