Hirdetés

2016. május 29., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP topic

(#2151) Vesztor87 válasza staker (#2149) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Ha nem veszed bántásnak, mi a végzettséged? Csak azért kérdezem mert ez egy egyszerű kamatszámítás.... Tapasztalataim szerint a banki dolgok kapcsán sokan nincsenek képben. Ezért is kérdem, tényleg csak érdeklődés szintjén.

[ Szerkesztve ]

PM üzenetre illik válaszolni.

(#2152) karlkani

karlkani
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Gyorsan kellett előbb utalnom tesómnak, miután ez megtörtént, látom, hogy levonásra került a havi csomagdíj (Net csomagom van), ami 1286 Ft. Eddig 525 Ft volt ez a díj. Letöltöttem a terméktájékoztatót a Net számlacsomagról, ott 599 Ft-ot írnak március 1-től. Havi rendszerességgel érkezik jövedelem a számlámra, minden hónapban bejelentkezem a webes felületen, valamint a számlakivonatot is elektronikusan kérem.

Mégis, hogy a ***** jött ki ez az összeg? :F

(#2153) pietrasko válasza karlkani (#2152) üzenetére

pietrasko
(őstag)

1286, ha nem teljesült valami feltétel, s 01.25. előtt nyitottad a számlát.
504(ez 525 volt eddig ha jól tudom), ha teljesül a feltétel, s 01.25 előtt nyitottad.

Jövedelem MUNKABÉRként (csoportos átutalás) jön a számlára?
Mert, ha sima utalás, a közleményben munkabér szöveggel, az nem minősül feltétel teljesítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#2154) karlkani válasza pietrasko (#2153) üzenetére

karlkani
(fanatikus tag)

Napközbeni átutalás (csoportos), valamint az is fel van tüntetve, hogy munkabér. Havonta kétszer utalnak, 9-ig a fizetést, 25-én pedig a mozgóbért. Ellenben a legutolsó számlakivonatot még tavaly decemberben töltöttem le, azaz több, mint 3 hónapja.

(#2155) pietrasko válasza karlkani (#2154) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Ha csoportos (s a munkabér is ott van), akkor az eleget szerintem tesz a jövedelem feltételnek.
Ha havonta beléptél direktbe, akkor az eleget tesz az azonosított belépésnek. Azthiszem 3 havonta 1 belépés az elvárt.

Ezek a feltételek:
A Net Számlacsomag csomagdíj ellenében vehető igénybe. Kedvezményes csomagdíj kerül felszámításra az
alábbi feltételek teljesülésekor:

ha a havi vizsgálatot megelőző 2 hónapban (havi zárlati napot megelőző második hónap 16-a és havi zárlati
napot megelőző 15-e között) legalább egyszer érkezett jövedelem a számlára, és/vagy azon
Devizaszámlá(k)ra, melynek költségviselő számlájaként az adott Net számla van megjelölve,vagy
ugyanebben az időszakban legalább havi átlag (napi záró egyenlegek átlaga) 150 000 Ft a látra szóló
egyenleg,

és

ha a tárgyhót megelőző 3 hónapban (havi zárlati napot megelőző harmadik hónap 16-a és havi zárlati napot
megelőző 15-e között) történt legalább 1 napon azonosított bejelentkezés az OTPdirekt szolgáltatások
valamelyikébe (OTPdirekt telefonos ügyintézői, vagy OTPdirekt internetes, vagy OTPdirekt SmartBank vagy
OTPdirekt SmartBróker).

[ Szerkesztve ]

(#2156) karlkani válasza pietrasko (#2155) üzenetére

karlkani
(fanatikus tag)

Hát, lehet, hogy a belépéssel lesz mégis gond. Most néztem a számlakivonatokat, december elején töltöttem a novemberit. A maradék hármat március közén. Úgy rémlik, márciusban beléptem, mert nem kaptam SMS értesítést fizetés számlára érkezésekor (kollégáimmal azonos időben kapunk értesítőt), de már ebben sem vagyok biztos. Valószínűleg itt lesz a bibi... :W

Köszönöm a segítséget!

(#2157) vwpolopg

vwpolopg
(őstag)

Sziasztok!

Van egy paypassos mastercard kártyám, amivel kb. 1 hónapja egyre kevesebb helyen sikerült paypassal fizetni, majd mostanra gyakorlatilag sehol. Nincs elkopva, nincs megsérülve, mégsem működik a paypass. Ha emiatt kártyacserét kérek, kifizettetik a kártyát vajon vagy ingyen kicserélik?

Köszi! :)

(#2158) szabogabor10 válasza vwpolopg (#2157) üzenetére

szabogabor10
(PH! addikt)

Cserélik ingyen. Legalábbis nekem az OTP-nél kétszer is szó nélkül cserélték emiatt.

Apple iPhone 6s 64 GB Space Gray -- iPad Air 2 64 GB Wi-Fi + Cellular Space Gray -- tv 4th gen -- Sony CMT-G2BNIP HiFi with DAB+ and AirPlay™

(#2159) vwpolopg válasza szabogabor10 (#2158) üzenetére

vwpolopg
(őstag)

Köszi! :)

(#2160) rumos XIII

rumos XIII
(fanatikus tag)

Ma utaltam a paypalomra penzt, de mégsem akarom. Elvileg csak hétfőn kuldene el, addig vissza birom vonni valahogy? Ha ra megyek a tranzakciora csak ezt irja, nem tudom..

Alapbol ha el akarom küldeni, akkor rá kell menni az inditasra?

[ Szerkesztve ]

a fidesztől veszek papírt!

(#2161) pietrasko válasza rumos XIII (#2160) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Vissza tudod vonni.
PC-s felületen utalások-jövőbeni és rendszeres utalások karbantartása.
S itt részletek melletti nyíl, s törlés.

(#2162) szabogabor10

szabogabor10
(PH! addikt)

OTP netbanknak annyi...
Még a kártyatranzakciós SMS-ek se jönnek meg.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 6s 64 GB Space Gray -- iPad Air 2 64 GB Wi-Fi + Cellular Space Gray -- tv 4th gen -- Sony CMT-G2BNIP HiFi with DAB+ and AirPlay™

(#2163) razorka777 válasza szabogabor10 (#2162) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)

Ezek szerint nem csak nálam van gond.
Már kezdtem megijedni. :)

Xiaomi Redmi 3

(#2164) rumos XIII válasza pietrasko (#2161) üzenetére

rumos XIII
(fanatikus tag)

A részletek melleti nyíl, s törlés nincs meg. :DDD Nemtalálom..

Elvileg meg lett, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

a fidesztől veszek papírt!

(#2165) meroly

meroly
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

A rendszeres utalás költségét a bank mikor vonja le?
Simple számlám van.

köszi

Impossible is nothing

(#2166) Vesztor87 válasza meroly (#2165) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

A hóvégi zárásnál.

(#2167) ALI_G

ALI_G
(PH! kedvence)

Sziasztok!

MasterCard Online Simple kártyám van és havi több mint 150.000 kp-t kell felvegyek. Hogy tudok spórolni a tranzakciós és egyéb jutalékokon? A bankban 1%-ot vonnak le, és mintha még rátennének +180 Ft-ot.

(#2168) pietrasko válasza ALI_G (#2167) üzenetére

pietrasko
(őstag)

2 ATM vagy 5 ATM csomag 348, illetve 596 forint havonta, ezen csomagok valamelyike esetleg.
Arra figyelj, hogy ha netbankban aktiválod csak következő hónap 1től aktiválódik.

Ha opció a spórolásra, akkor esetleg a számlák fizetése, akár a postán is ingyenes kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#2169) ALI_G válasza pietrasko (#2168) üzenetére

ALI_G
(PH! kedvence)

a 2 ATM csomag azt jelenti, hogy a 2 ingyenes mellett, van még 2 amiért nem számol fel _semmilyen_ költséget, vagy felszámol tranzakciós díjat, vagy hogy?

(#2170) anorche1

anorche1
(senior tag)

Sziasztok!

Szeretnék egy mastercardos bankkártyát, amit a paypelhez tudok csatolni. 18 vagyok, és a 14-24 éveseknek szóló junior számlacsomagot nézegetem, de nem minden egyértelmű. Én csak arra használnám, hogy időként bemennék az otp -be, hogy tessék itt van x forint, tegyétek már rá a kártyámra, ami ha megérkezik, paypel -en keresztül már költeném is el.
Lakossági fizetési számlák (bankszámlák) kamatai és díjai 2016.03.01-től című pdf -ben ha jól látom, akkor havonta nem vonnak le pénzt, és 1db kártya is ingyenes. Azt nem tudom, hogy ha a bankból készpénzt rakok rá, akkor annak van valami költsége? Ez is átutalásnak számít? Vagy ez az OTPay pénzküldés?
És ha össze kapcsolom paypal -lel, és így azzal veszek valamit, akkor annak van valami plusz költsége?

A célom az lenne, hogy interneten tudjak vásárolni paypal -lel, mindenféle lehúzások nélkül. Csak erre kellene a bankkártya, nem akarok azzal pénztárnál fizetni, arról pénzt levenni, más kártyára átutalni, csak paypal -en keresztül vásárolni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#2171) Vesztor87 válasza anorche1 (#2170) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Kp befizetés ingyenes, szla vezetés ingyenes, első éves díja ingyenes a kártyának. Utána is aprópénz. Asszony ott dolgozik, most kérdeztem meg:D

(#2172) anorche1 válasza Vesztor87 (#2171) üzenetére

anorche1
(senior tag)

:R
Online meg is rendeltem

Köszi neked is, és az asszonynak is :R

(#2173) Vesztor87 válasza anorche1 (#2172) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Nincs mit:D

(#2174) pietrasko válasza Vesztor87 (#2171) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Csak kiegészítésként:
"első éves díja ingyenes a kártyának. Utána is aprópénz. "

Engem is sokszor félretájékoztattak, JUNIOR számla esetén 1 junior kártya MINDEN ÉVBEN éves díj-mentes jelenleg(szerintem JUNIOR esetén ez 2007.11.19 óta így van).

A kavart az okozza, hogy a TEMPO, NET stb.. számláknál valóban első évben díjmentes, de JUNIOR esetén éves díj-mentes, nem csak első évben.

Általában a csomagoknál:

1 darab/számlacsomag 1. évben éves díj-mentes.

JUNIOR esetén:

1 darab Junior kártya /számlacsomag éves díj-mentes

Persze ez csak egy kedvezmény, amit bármikor visszavonhatnak.
Nekem kb. 2010 óta van egy JUNIOR számlám, s azóta egyszer sem vontak díjat, pedig több bankfiókban próbáltak meggyőzni róla, hogy csak első évben az.

Elhiszem, hogy sok adat közül nehéz a kivételt megjegyezni, de ez pont a díjszabásban is egyértelműen jelezve van, s csak az ügyfelek kis %-át érinti.
Illetve a tájékoztatás-valóság között az ügyfél számára van kedvezőbb kimenetel.

(#2175) Vesztor87 válasza pietrasko (#2174) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Lehet, hirdetményben benne van, el kell olvasni, az fix hogy az első évben díjmentes. Rosszabbul nem jár, max jobban :D

(#2176) anorche1 válasza pietrasko (#2174) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Köszi a pontosítást! :R

Azt esetleg tudja valaki, hogy online rendelve mennyi idő míg mehetek a kártyámért?

(#2177) Vesztor87 válasza anorche1 (#2176) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Kollegám anno online nyitott számlát, pestre kérte a karit meg mindent. Két hét után még semmi reakció nem volt, bement, és megnyitották azonnal :)

(#2178) anorche1 válasza Vesztor87 (#2177) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Ez nem jó hír :(
A mai napot azért megvárom, hátha kapok valami e-mailt róla, és ha nem, akkor holnap bemegyek.

(#2179) Vesztor87 válasza anorche1 (#2178) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Ez a gyakorlati tapasztalat, hogy most jelenleg mi a helyzet azt nem tudom. De ha személyesen bemész akkor az a legegyszerűbb, leggyorsabb. Ha számlát nyitsz elég gyorsan kész a kártya, gyak. egy jó hét szokott lenni, nagyon max 2

(#2180) anorche1 válasza Vesztor87 (#2179) üzenetére

anorche1
(senior tag)

De nem lesz probléma, hogy úgy megyek be, hogy már tegnap online megrendeltem?

(#2181) Vesztor87 válasza anorche1 (#2180) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Nem. Azt a szerződést nem irtad alá még:-) ha egyszer sos akkor igy jartak ha lassuak:-)

(#2182) pietrasko válasza anorche1 (#2180) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Friss online rendelés tapasztalat családban:
Április 1. rendeltük online.
Április 8. jött az SMS, hogy minden(kártya, PIN) beérkezett a bankfiókba, lehet menni aláírni.
Április 11. alá lett írva minden, számla, kártya azonnal használható.

Ha bemész s személyesen nyitsz egy számlát, akkor a PINt te magad választhatod, s a kártya postán jön kb. 10-14 nap mire kézhez kapod, a számlát azonnal tudod használni(=utalásokat indítani, fogadni).

[ Szerkesztve ]

(#2183) anorche1

anorche1
(senior tag)

Tegnap este 7kor küldték az emailt, hogy mehetek a kartyamert. A bank du. 1ig volt nyitva, hétvégénnincs nyitva, hétfő meg pünkösdhétfő. Még nem is vagyok otp -s, de már szivatnak :D

(#2184) Vesztor87 válasza anorche1 (#2183) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Miért, melyik bank van nyitva hétvégén? Vagy pl pünkösd hétfőn melyik van nyitva? :C

(#2185) MasterMark

MasterMark
(PH! félisten)

Üdv

HUF számlám van IDR-t tudnak levonni? (Vagyis a bank átváltja ugyanúgy, mint az USD-t pl?) :R

This is no time for caution.

(#2186) anorche1 válasza Vesztor87 (#2184) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Ha csütörtökön, vagy péntek reggel küldték volna az e-mailt, akkor nem kellene várnom rá napokat. De nem baj, legalább tovább marad pénzem :D

(#2187) pietrasko válasza MasterMark (#2185) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Szerintem tudnak levonni.
IDR->EUR>HUF lesz a váltási sorrend, ha minden igaz.

(#2188) Vesztor87 válasza anorche1 (#2186) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Lehet hogy nem volt még akkor készen... mikor rendeltem meg amúgy a kártyát?

(#2189) MasterMark válasza pietrasko (#2187) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

Ez mi alapján? Az MNB listájában szerepel az a pénznem is.

(#2190) anorche1 válasza Vesztor87 (#2188) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Múlthét csütörtök este.

(#2191) Vesztor87 válasza anorche1 (#2190) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Akkor szerintem becsüld meg hogy ilyen gyorsan megvan :DD

(#2192) anorche1 válasza Vesztor87 (#2191) üzenetére

anorche1
(senior tag)

(#2193) pietrasko válasza MasterMark (#2189) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Nem tudom pontosan, de valami olyan rémlik, hogy a kártyatársaság váltja EUR/USDra, s ezt kapja meg a Bank, hogy váltsa forintra.
Mastercard -EURra vált
VISA, ha jól tudom EUban EURra vált, máshol USDra.
AMEX USDra, ha jól tudom(s AMEXnál, mintha lenne 1%os konverziós díj is)

Röviden:
Kártyatársasághoz érkezik 100 egység ZZZ deviza terhelés a kártyaszámoddal, ezt átváltja EURra.
A Bank kap x egység EUR terhelést, s ezt váltja HUFra.
S a HUF terhelést terhelik a számládon.

Régen fizettem nem EURban, nem tudom még így működik-e a rendszer, de gyanítom, ha a Bank nem jegyzi adott devizát, akkor a kártyatársaság váltja(kénytelen váltani).

[ Szerkesztve ]

(#2194) MasterMark válasza pietrasko (#2193) üzenetére

MasterMark
(PH! félisten)

Hmm köszi. :R Én eddig azt hittem a bank váltja közvetlenül amit kap.

(#2195) Gallowgater válasza anorche1 (#2172) üzenetére

Gallowgater
(kvázi-tag)

Szia!

Bocs, hogy így utólag beleszólók, de nem lett volna jobb választás az OTP Jump, a Junior helyett?

A számlavezetés mindössze 211 Ft havonta, mely 166 Ft-ra csökkenthető, ha lemondasz a bankszámla kivonat postai kiküldéséről és azt elektronikus úton éred el

A számlacsomaghoz 1 db bankkártya kapcsolódik, mely a számlanyitást követő első évben díjmentes

Számládhoz havidíj-mentes webKÁRTYA számlát igényelhetsz, amely a hozzátartozó speciális, virtuális webKÁRTYÁ-val kizárólag az interneten végzett tranzakciók ellenértékének kiegyenlítésére szolgál, annak biztonságát szolgálja

Díjmentesen utalhatsz interneten keresztül bankon belül saját számlák között.

A virtuális kártyát beregeled a Paypal alá, A Jump-os folyószámládról, díjmentesen tudsz átutalni a virtuális számládra, a 7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás menüpontban.

Személyes ügyintézés során szerintem még tudsz módosítani, ha esetleg meggondolod magad.

[ Szerkesztve ]

Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // Sapphire HD 6950 FleX // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

(#2196) Vesztor87 válasza Gallowgater (#2195) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

A junior az díjmentes, meg a hozzá tartozó kártya is, valamint a netbank is, miért jobb a jump?

(#2197) pietrasko válasza Gallowgater (#2195) üzenetére

pietrasko
(őstag)

évi 0 forint helyett évi ~2000 a számlavezetés
évi 0 forint helyett évi ~4500 az éves kártyadíj
~2000 forint a kezdeti költsége a jumpnak(kártyagyártás) ellenben a juniorral(0 forint)

junior mellé havi 143 forint 30 darab számla/kártyakontroll SMS(vagy darabáron 11/13 forint)
jumpnál 26 forint körül van a kontroll SMS darabja, nincs kedvezményes x db-os csomag.

Amíg lehet és nem utal sokat a junior jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#2198) anorche1 válasza Gallowgater (#2195) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Rám hoztad a frászt, de a többiek megnyugtattak :) :R

Holnap reggel megyek be, és biztos ami biztos alapon mindenre rákérdezek majd. :)

(#2199) anorche1

anorche1
(senior tag)

Sikerült, van bankszámlám és kártyám is, paypal -lel is összekapcsoltam, vásároltam is vele, minden faxa, csak egy valamit nem értek:
az otp direkt felületen, a tranzakcióknál nem írja a paypal -es vásárlásokat. Azt ott van, hogy be lett fizetve x összeg, azt is látom hogy ebay -es vásárlás után fogy a pénz, de nem látom hogy pontosan mennyit vett le.
Ez miért van?

(#2200) pietrasko válasza anorche1 (#2199) üzenetére

pietrasko
(őstag)

A kártyás vásárlások elsőként csak foglalásra/zárolásra kerülnek.
Azaz te már nem, az elfogadó még nem birtokolja a pénzt.
Ez egyrészt biztonsági folyamat is, hogy jelezni tudd a gyanús tranzakciókat.

Holnap este, csütörtök reggel szerintem meg fognak jelenni a történetben is..

(#2201) anorche1 válasza pietrasko (#2200) üzenetére

anorche1
(senior tag)

Értem, köszi! :R

(#2202) efi99

efi99
(senior tag)

Üdv.
Jól sejtem ugye, hogy OTP Lakástakarékpénztárnál a 10 évre megkötött szerződést bármikor meg lehet rövidíteni felmondással vagy szerzősésmódosítással úgy, hogy az állami támogatáshoz is hozzájussak, feltéve persze, hogy a minimum 4 év meglesz?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#2203) Vesztor87 válasza efi99 (#2202) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Üdv.
Igen.

(#2204) pietrasko válasza efi99 (#2202) üzenetére

pietrasko
(őstag)

LTPben nem vagyok jártas, de nem jobb, ha 4 évre kötöd, s utána hosszabbítasz, ha még nem kell?
Nem tudom lehet-e ilyet, de logikusabb, mint egy 10 évest a felénél felmondani(=szerződést szegni).

Akkor ahogy előttem írták, lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2205) Vesztor87 válasza pietrasko (#2204) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

A szövegezésből úgy tűnik hogy ez már egy megkötött szerződés.

efi99 : Annyit tennék hozzá, hogy ha felmondod az LTP-t, akkor a kedvezményes hitel lehetőséget bukod.

(#2206) efi99 válasza pietrasko (#2204) üzenetére

efi99
(senior tag)

Alapvetően azért lett 10 éves, mert akkor 10 évig garantált, hogy 30%-ot rak mellé az állam, ha mégis tovább kéne. Ha 4 évre kötöttem volna, majd 4 év múlva hosszabbítok, akkor már lehet, hogy változik és csak pl 10%-ot tesz hozzá a 4. év után, ki tudja mi lesz itt akkor éppen. Továbbá, ha csúszik a kivitelezés, akkor addig is rakja mellé szépen állam bácsi, nem kell pontosan belőnöm a kezdést.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#2207) canniball válasza efi99 (#2206) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Ha jól tévedek az állami támogatás mértéke (Ft-ban) maximalizálva van, így 4 év alatt (nyilván magasabb havi befizetéssel) ugyanannyit lehet "kivenni" belőle mint 10 év alatt.

Only the good die young...

(#2208) pietrasko válasza canniball (#2207) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Ő arra gondol, hogy ma megköti 10 évre, s ha holnapután kitalálják, hogy nem 30%, max. 72k, hanem 15%, max 50k, akkor neki a régi feltételek vannak 10 évig, ha 4 évre köt, akkor csak 4 évig.

(#2209) canniball válasza pietrasko (#2208) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Azt értem és ezt nem is akartam cáfolni. Amire én gondolok az az, hogy (hasra ütésre mondok egy számot) 1.000.000Ft 30%-a akkor is 300.000Ft ha 4 év alatt fizeti ki az ember és akkor is ha 10 év alatt.

(#2210) Vesztor87 válasza canniball (#2209) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Jah, csak közben van infláció...

(#2211) Gabesz1019

Gabesz1019
(senior tag)

OTP-s számlámról ha most utalok egy másik OTP-s számlára, akkor az csak holnap reggel fog megérkezni? Vagy bankon belül azonnal megjelenik az összeg a másik félnél hétvégén is?

(#2212) Keem1 válasza Gabesz1019 (#2211) üzenetére

Keem1
(őstag)

Holnap reggel fog. Ha mindenképp most kell átérnie, akkor 7*24 órás bankkártyák közötti utalás. Vigyázz, itt nem számlák, hanem bankkártyák között megy a mozgás, ezért kell a célkártya száma. Ez viszont rögtön teljesül.

Samsung Galaxy S4 LTE+ (I9506) | Nexus 7 (2013) | Dropbox regisztráció: http://goo.gl/6rOnTn Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#2213) Gabesz1019 válasza Keem1 (#2212) üzenetére

Gabesz1019
(senior tag)

Köszönöm. Akkor várok reggelig, annyira nem fontos, hogy ma megérkezzen, csak akkor tudok szólni a másik félnek, hogy reggelnél előbb ne várja az összeget.

(#2214) Vesztor87 válasza Gabesz1019 (#2213) üzenetére

Vesztor87
(senior tag)

Hétfőn 7:00-kor ott lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#2215) Ryder1

Ryder1
(senior tag)

Sziasztok!

21 éves vagyok junior számlával. Milyen formában tudnék félretenni havi 10-20 ezer forintot?
Kamat szerintem lényegtelen ilyen kis összegnél, úgyhogy szerintem az nem szempont. Ami fontos lenne, hogy ha úgy van, akkor fel tudjak venni belőle mindenféle bünti nélkül. Havi fix összeg sem rossz, de jobb lenne ha tudnék rajta bármikor változtatni, adott hónapban semennyit/többet/kevesebbet.

Köszi.

(#2216) pietrasko válasza Ryder1 (#2215) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Takarékszámla

Juniorról is ingyen utalsz rá, nem sok ami kamatot kapsz, de hosszabb távon esetleg jól jön az a kicsi plusz.
Érdemes (legalább) 2 ilyen számlát nyitni, ha van/lesz fix 40.000 forint, akkor minden hónapban megkapod a maximum "kamatot".
példa(persze lehet kisebb összegeket is ráutalni, ez csak egy példa)
1. hónap: T1-re teszel be 20.000 forintot
2. hónap T1-re utalsz még 20.000 forintot, s utolsó munkanap átutalod T1ről T2-re a 40.000 forintot, így 3. hónapban T2. max. kamatot fizet

Azért is jó a 2 Takarékszámla, mert így, ha pl. már van 100.000 forintod, de kellene pl 30.000 forint, akkor sem bukod el 1 hónapig azt a kis kamatot se.

Ilyen Takarékszámláról havi 1 utalás ingyenes OTP-n belül, így arra is jó lehet, hogy más (rokon, stb.) OTP-snek ingyen tudj utalni.

Betét lekötés

Betétlekötés esetén se buksz, ha feltöröd, csak nem kapod meg a kamatot, de tudtommal nem vonnak le semmit feltöréskor. Szerintem a takarékszámla jobb konstrukciókkal rendelkezik.

Szerintem ez a két alternatíva van OTPn belül, amit a leírtak alapján mondanék.
Több macera, de ha nem használod ki a havi 150e-s ingyen kp-t, akkor esetleg gépkocsi nyereménybetét(ha jól tudom OTP direkten utalási díjat számol fel, ami rendszeres havi vásárlás esetén elég sok.), így is el van különítve, esetleg autót nyerhetsz.

(#2217) saelin

saelin
(PH! addikt)

Hogyan kell belépni otp direktbe? Teljesen megváltozott a felület mióta utoljára voltam fent. Próbáltam az otp főoldalán az "Internetbank belépés" gombra kattintani, de csak újra bedobja a főoldalt. Legfrissebb Opera, Firefox 32 és Edge, ezekkel próbáltam.

Szerk.:
Végül találtam rá egy félmegoldást... mobil nézetből működik. Másnál is ilyen?

[ Szerkesztve ]

- aláírtam.

(#2218) pietrasko válasza saelin (#2217) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Ott kéne pedig.
Most nekem sem jó, a direkt login oldala átirányít a főoldalra.

itt próbálj meg belépni jobb felül.
Nem baj ha nem Simple-ös számlád van, ez is a sima OTPdirektbe visz.

(#2219) canniball válasza saelin (#2217) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Nálam bejön a belépős oldal.

(#2220) saelin válasza canniball (#2219) üzenetére

saelin
(PH! addikt)

Mostmár nekem is bejön még a gombra kattintva is. Biztos valami gebasz volt.

- aláírtam.

(#2221) Jhonny06

Jhonny06
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha ilyen formában adtak meg külföldi számlaszámot, akkor erre netbankból hogyan tudok utalni? :F Valami BIC szám is van hozzá. Thx!

IBAN: DE11 XXXX XXXX XXXX XXXX XX

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Xerjoff, By Kilian, stb. bit.ly/1QDwifQ

(#2222) pietrasko válasza Jhonny06 (#2221) üzenetére

pietrasko
(őstag)

Ha beléptél direktbe, akkor baloldalt utalások, deviza utalás, konverzió, s ott bankon kívülre.

(#2223) Jhonny06 válasza pietrasko (#2222) üzenetére

Jhonny06
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi! :R

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Xerjoff, By Kilian, stb. bit.ly/1QDwifQ

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP topic
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.